Najdi forum

Pozdravljeni!

Sem nov na tem forumu. Moja zgodba je sledeča. Pred tremi meseci me je pustilo dekle, s katero sva imela odnos več kot pet let. Rekla je, da me mora pustiti zato, ker ji je to naročila psihoterapevtka in da jo za sveto uboga. Moram reči, da je bilo to dekle na začetku zelo zagreto zame, u bistvu ko je bila še s fantom, ga je varala z menoj in mi tudi rekla, če bom šel z njo v vezo, da ga takoj pusti. Jaz seveda nisem mogel biti z njo, prvič zato, ker sem še preboleval prejšnjo vezo, drugič pa zato ker je bila v vezi. Vedel sem, da odnos s tako punco ne bo mogoč in vseskozi sem imel pred očmi, kaj če bo z menoj naredila isto kot s fantom s katerim je. In naposled pusti fanta in reče, da bo z mano. In res, bila je z mano, a v tistem času je poskusila še z enim fantom in potem gre celo poleti na dopust z bivšim tipom (to mi je prikrila). Meni se je podrl svet in sem zaključil z njo. A glej ga zlomka, sredi dopusta mi piše, kakšno napako je naredila in me lepo prosi, ča bi bila lahko z mano. Seveda preko seksa me je dobila nazaj, jaz sem imel pa premalo samozavesti, da bi ji reku naj gre proč (imel sem velik probleme doma in mi je bila v tistem času na nek način v uteho, kaj več pa ne). In sva spet pristala skup. No v lanskem letu pa je spoznala nekega fanta, čeprav sva bila skupaj in se je začela odvijati neka zgodba z njim. Meni je začela lagati, da se nič ne dogaja in ker je sedela na dveh stolih si je poiskala psihoterapevtsko pomoč, tako da sedaj se je odločila da bo z njim in zadnjič mi je celo napisala, da je zelo srečna in da tako srečne jo jaz še nisem videl in da imata iste cilje, vrednote, vse…Jaz sem to vse lepo sprejel in sem na nek način vesel, da je te drame konec, da grem lahko kočno svojo pot. Zanima me samo kakšna ženska je to, za kakšne psihične težave gre.. ali jih bo rešila s psihoterapijo, ker meni se zdi, da žal ne.. Ker je zopet iz ene veze skoočila v drugo itd..Hvala za odgovor…Sicer vem, da boste tudi mene obtoževali, zakaj sem to dopuščal, ker sem res preveč, samo sem bil v določenem obdobju, ko enostavno nisem vedel za ene stvari (mi jih je prikrila) in tudi sam sem imel težave doma..
Hvala za odgovor.

Ta tvoja čebelica Maja je od sile. Res!
Videla je več k* kot jih povleče dizel lokomotiva. 🙂
Da ji je psihič rekel da te zapusti ? Ha,ha,ha….
Meni se zdi da ji je novi ‘med’ bolj pasal ….ha,ha,ha….

Ne ukvarjaj se z njo in z vprašanjem zakaj je taka. Raje temeljito premisli in analiziraj kaj je tebe vleklo v razmerje z njo.
Predvsem se moraš vprašati, kdo si, koliko si vreden in s kom si pripravljen preživeti večji del svojega življenja.
Dokler teh reči ne boš predelal, boš pač žrtev, ki jo bo lahko obrnila vsaka, ki bo malo pomigala z joški. Dober nabor moralnih vrednot tudi pomaga v takih primerih. 😉

nova
Uredništvo priporoča

Živijo Katray.
Uff kako sem se našel v tej zgodbi…Točno to se je lani zgodilo meni…Samo moji ni bil kriv psiholog ampak tuj k… :/
Čist isti tip ženske..Skače iz veze v zvezo…Meni govorila da me nikoli ne zapusti, da sem najboljsi itd…Ne verjemi..Pač ni bila zate..Oz ti nisi bil za njo…Kar bo pa takim ženskam redkokateri tip ker to pač take ženske so. Ne vedo kaj bi same s sabo. V življenju jim lahko ponudiš karkoli in še vedno bo nekaj manjkalo. Ker jih nihče ni naučil da življenje ni pravljica v kateri bo vse štekalo celo življenje. Se mi zdi da take sploh ne vedo kako poteka življenje. Nastane problem, en manjko na poti življenja in že pogledujejo za tipom kateri ji bo po njihovem mnenju dal tisto kar ji ti oz. jaz nisem dal. Žal… Ne zavedajo pa se da ima ta novi tip tudi pomanjkljivosti kot ti in jaz. Morda ne iste oz. ne v istem asfektu ampak vseeno..Saj veš kako poteka zaljubljenost, ne vidiš napak, ki 100% so na vsakem od nas…
Pozabi na njo ker tak tip žensk nikoli ne gleda nazaj…Govorim ti iz izkušenj in iz modrosti ostalih forumašev…
Ta moja ex že pričakuje otroka…Po dobrem letu dni bo že rodila..Mislim da več besed o takih tipih žensk ni treba.
Glej naprej. Športaj, beri knjige, pojdi ven. Tako se boš zamotil in ti bo lažje. In ne zaljubi se takoj ker ti bo mogoče kasneje žal. Daj času čas.
Dobro okrevanje ti želim.
Lp

Pozdravljen,

Odgovor na tvoje vprašanje je iluzija (seveda lahko temu rečeš tudi prevara, pa vendar izraza tipa prevara za take situacije nimamo). Temu sledi, da se raje ne sprašuj kakšna ženska je to, saj odgovora na to ne boš našel, če ga še ona sama ne najde. Ga ni in se s tem sprijazni.

Žal je tako, da se vse premalo zavedamo stvarnosti, temu primerni so pa tudi naši občutki in dojemanja, mnogokrat (ne pa vedno) so to občutki v superlativih, v realnosti pa so to zelo revni občutki, ki pa se jih po navadi zavemo, ko je za vse skupaj že mnogo prepozno.

Samo pogumno naprej, pa srečno!

med fant…med. 🙂

Nekateri ljudje se vse življenje takole opotekajo naokrog in jim celo uspeva sestaviti čisto spodobno eksistenco. Verjemi, da se oni ne sprašujejo o sebi. Ti svojo energijo raje vlagaj vase, to zvezo pa vzemi kot šolo, da boš naslednjič bolje izbral … zrelejše dekle, ki bo vsaj okvirno vedelo, kaj si želi in vsaj od daleč povohalo tudi realno življenje, ne samo verižno menjavalo postelj.

Podpisem BTDT-ja. Pika. Crta.

Razocaran, Katray je rekel psihoterapevt. To je drug poklic in drugo šolanje kot psiholog. Imata pa oba poklica veliko skupnih točk.

Kot drugo. 🙂 Psihoterpevt, ki prevzame tako odgovornost, da naloži nekomu naj prekine vezo je mogoče prej šarlatan kot psihoterpevt, zato jaz ne verjamem, oz mislim, da je bil to njen prikladen izgovor. Kar pa niti ni tako pomembno.

Kar si napisal… Če ti je vseeno, kot praviš, se veliko preveč ukvarjaš z njo. Kaj bo ona itd. Jaz bi na tvojem mestu ostal pri temu, da si jo imel za zabavo. S tem ni nič narobe, če si ji seveda to povedal. In sta oba skupaj za zabavo, pa dokler traja, traja.

Sam slišim te pa , da si se zacopal in da si malo čustveno zgubljen. In to tudi ni nič narobe. Je pa tako, zrela osebnost se težko znajde v tako zgubljenem položaju, ko jo stvari presenetijo in ne ve, kaj se ji dogaja, kot si se po pripovedovanju znašel ti (podrl se ti je svet). Sočustvujem s teboj in upam, da boš kmalu vesel in srečen…

Ponovno se oglašam…Hvala vam za odgovore. Včeraj sem pač izvedel, da je s tem tipom ko je sedaj v razmerju, šla letos z njim 3 krat na krajše izlete in celo na eno poroko in vse je zavila v tančico skrivnosti, da je šla kao s kolegico in jaz ji seveda verjel. Dejansko je imela vseskozi nekaj z njim in ga preizkušala in ker je videla, da bo tam lahko bolje šlo (pač ta tip ima 30 let, tihe narave, ni še nikoli imel dekleta) je šla k njemu, pa še pomoje ga bo lažje vrtela, nevem no.. Vsi dokazi so dejansko, da me je varala in vseskozi lagala, tudi ko je hodila k psihoterapevtiknji (pol leta), je še vedno lagala..Počutim se res izdano, da nisem bil vreden resnice že na začetku ko se je začelo to dogajati in je vsekozi meni nabijala krivdo (kje hodim, s kom sem, da jaz lažem…) in sem se potem res velikokrat spraševal, kaj pa se za vraga dogaja. V pol leta preden sva šla narazen, je tudi odklanjala spolne odnose… A bi vi s tako žensko še obdržali prijateljske odnose ? Ker ona hoče biti z menoj u dobrih prijateljskih odnosih in je rekla, da noče, da ji zamerim, ker če ji kao zamerim, da bom zameru samemu sebi in bom jaz imel težave s tem…Jaz sem rekel, da ne morem, ker me je preveč prizadela ona mi pa pravi, da je to moj problem in da ona bo vedno moja prijateljica….

Jaz bi z njo zaključil in je nikoli več ne bi spustil v svoje življenje. Pri meni bi dobila status znanke, ker sem prepričan, da se bo vračala po sladkorčke, ko ji jih bo drugje zmanjkalo in to ti zna uničiti življenje, ker boš vedno znova čakal na trenutek njene naklonjenosti.

Pozdravljen,

Vsekakor te ni vredna. Floskule tipa prijatelja, še prej pa takole, nikakor. Punca ima velike težave sama s seboj in ji ne dovoli, da te rešuje na tebi.

Obrni se naprej, fokusiraj se nase in tiste, ki so vredni tvoje pozornosti.

Srečno!

Ne laži si v obraz….če si sado mazo tip in rad trpiš in si uničiš življenje, kar izvoli bodi njen prijatelj oziroma “cucek”. Bodi moški in sebi dokaži da te ni vredna in da bo druga hvaležna, da te lahko ima.

Ona ima velike težave, vendar za vse svoje težave krivi tebe…ti si bil pa naiven in ji verjel, ji boš še nasedel?

Če bi bila fer do tebe, bi ti še pred varanjem rekla takoj: ” lej midva nisva za skupaj, oprosti ampak to tebe so se mi čustva ohladila”. Ne pa da manipulira in si pripravlja teren, da bo zamenjala na hitro partnerja, ker v resnici ne za biti samska in jo je strah. To je najbolj nizkotno dejanje in kako lahko sploh nekomu rečeš prijatelj, če ti ta zarije nož v hrbet. To je tebi naredila. In ne bo zadnjič, ker do tebe nima spoštovanja, si le ena navadna krpa za uporabit.

Tako, upam da razumeš, ker sem mel isto kot ti.

New Report

Close