Najdi forum

Ženske, koliko časa vas je bolela prevara?

Koliko časa ste ženske prebolevale prevaro? Naj povem,da sem možu oprostila in ga ljubim a vseeno bolečina ostaja…

Do ločitve.

Do dne, ko sem končala zvezo.

nova
Uredništvo priporoča

Tocno.
Dokler ne gres narazen. In se mslo naprej

4 ever darling. Ne preboliš tega nikoli. Če počeno vazo zalepiš skupaj se še vedno vidijo razpoke in tega se ne da popravit. Eno so kregarije o vsakdanjih stvareh, bele laži itd. Drugo pa je, ko te ljubljena oseba izda. Ker če vam še enim ni jasno, zaupanje je najpomembnejša vrednota v zvezi na kateri je postavljeno vse drugo. Ne vem zakaj sprašujete take bedarije po forumih, res verjamete da vam bo kdo pihnil na dušo, da je prebolel ker hočete da vam bo lažje?

Ce nekog ljubis, ne pomeni, ni nujno, da si tudi v zvezi z njim. Custva se bodo ohladila, ce jih ne bos nonstop “fotrala” z idealizacijo in razmisljevanjem, “kaj ce”.

Porusilo se je temelje v vezi in zdaj pricakujes da bos lahko nadaljevala na tocki, preden si izvedela zanjo? Tezka bo.

Premisli, ali nisi morebiti samo navezana na moza ali celo odvisna od njega (custveno mislim).

podpišem …

dolgo, nikoli ne izgine

Ni formule. Eni bodo rekli toliko let, drugi toliko in toliko let. Nekateri celo ekstremno predlagajo, da nikoli. O tej zmoti malce kasneje.

Dejansko z bolečino prevare opravimo takrat, ko se za to sami odločimo. To ni neka samoprevara, kjer se pretvarjamo.. temveč vedno malce dolgoročnejši proces spozanavanja samega sebe. Da uvidimo s čim smo sami prispevali k situaciji in se z našimi manjki ustrezno soočimo. V trenutku, ko smo sposobni oprostiti sebi, se lahko začne oproščanje drugemu.

Z odpuščanjem, tako kot že v Bibliji (in Budinih mislih veliko pred tem), pa pride tista svoboda, ko se ni potrebno fiksirati v nek dogodek preteklosti, temveč sebe vidimo v celoti in sedaj. Ne določa nas dejanje drugega. Nas nikoli ne bi smel.

In prav zato, je mnenje, da bolečina prevare nikoli ne mine, zelo zmotna. V večnost lahko to bolečino šlepamo le, če temu sami tako hočemo. Se zataknemo v zlobni začarani krog, kjer nenehno obtožujemo drugega in s tem neposredno jemljemo veselje do življenja tudi sebi, ker veliko časa namenjamo obtožbam, bolečini, razočaranju.. namesto drugim, radostnim platem življenja.
V življenju nas vse stvari nekaj učijo. Ali si lekcij želimo vzeti k srcu, je pa naša odločitev.

[img]https://i.pinimg.com/originals/65/7a/68/657a683dc21470cb6034b4ccb23b0b87.jpg[/img]

De omnibus disputandum..

Slučajno sem zašla na ta forum. In Stepeni volk kapo dol za tvoj odgovor. Čudovito si povedal!

Pozdravljeni,

Stepeni volk znova in znova prebiram tvoje objave o prevari.Oz replike nazaj.res mas realne in srce parajoce vcasih.Zelo rad bi te kontaktiral v Zs, mogoce bi mi lahko osebno pomagal pri moji prevari.Partnerka me je prevarala in bi rbil nekoga taksnega kot si ti za kak pogovor ena na ena preko maila.Seveda,ce se strinjas.


Ne domišljam si, da bi bil terapevt (pod tem mislim klinični psiholog ali spihiater) saj nimam potrebne izobrazbe, niti samooklicani “terapevt” (neregulirani del ljudi, ki sicer so lahko kvalitetni z drugačno izobrazbo, a žal vmes tudi veliko samooklicanih gurujev).

Posledično, ne “ordiniram”, nimam uradnih ur. Debatiram ali dopisujem pa se v primeru, da mi je tama zanimiva ali imam občutek, da lahko kako prispevam k vsebini, dilemi, temi.

Partnerke pa ne morete kar “pripeljati” nekomu, da jo bo poravil kot avto-mehanik. Sama si mora to želeti in sama najti ustreznega terapevta. V vašem primeu skupnega: za oba.

De omnibus disputandum..

Sicer se sprašujete kako dolgo prebolevajo prevaro ženske, sam se sprašujem kako dolgo jo prebolevamo moški. Parterka je pred 7mi leti se podala v afero in jo zaključila pred 5imi leti. Torej dve leti trajajoča afera.
Pred tremi meseci sem izvedel za to afero in še vedno sem popolnoma na tleh. V teh petih letih po aferi (za katero sicer nisem vedel) sva zaživela skupaj in ustvarila družino. Sedaj mi je komaj vse priznala in me je popolnoma spravilo iz tira. Šlo je za kruto afero in se sprašujem če bom sploh lahko kdaj odpustil. Nekako se poskušam tolažit da je bila takrat stara 22let študentska leta, sedaj je 29.let in močno upam da se je spremenila. Čeprav sva par že od 14.leta, je naenkrat tako kot da je nebi poznal. Ampak se trudima, imam jo rad kaj rad. Ljubim jo, a so me ta dejanja tako pretresla da ne zmorem še oprostiti. In vprašanje če bo čas naredil svoje.

Ti bom enostavno povedal. Sex je mehanika. Čustva so druga stvar. Zaradi mehanike, da sebe in partnerko toliko “mučiš” je neumnost. Ko boš starejši, boš zastopil.
Dobro partnerico danes dobiti je tombola. In ti bi to tombolo uničil.
To je samo tvoj moški ego prizadet. Ko boš obvladal svoj ego, takrat boš pa zmagovalec.
In ti bo to dragocena izkušnja, da v partnerstvu se morata truditi oba.
Želim, da bi to moje pisanje zastopil.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Stepeni volk vseeno hvala
Pa se opravicujem,ce sem prevec hotel.
Lep vecer

Nekako se moram vkljucit v pogovor. 20 let skupnega zivljenja, dvoje precudovitih otrok. Srednjesolska ljubezen. Zadnja 3 leta si je nasel mlajso. Uzivata. Povsod jo pwlje, razvaja. Vsi so mi ves cas sugerirali ampak enostavno nisem hotela verjeti. Lazejo. Nikoli mi tega ne bi naredil. Imam ga rada z vsem svojim srcem. In seveda je sledil sok, ko sem se sama na lastne oci prepricala. Gorim znotraj, tresem se. Ne spim, ne jem. Bolecina je neznosna. Vcasih mi pride da se poskodujem iz razloga, da obcutim drugacno bolecino. Sem prevec custven clovek. Svoje zivljenje sem posvetila k.r.e.t.e.n.u , nisem si zasluzila. Vem, da nisem. Nikoli se ni posvecal druzini. Vedno sem bila za vse sama in se zmeraj sem. Trenutno se pocutim kot osel, ki se ne premakne z mesta. Vsega se zavedam. Cele situacije se zavedam. Pisem samo zato, da svoja trenutna custva napisem, ker se nimam s kom pogovorit. V glavi sta mi samo onadva… jaz sem primer za psihiatricno zdravljenje

Čustvena bolečina razdira. In to, da ste investirali večino svojega življenja v odnos, iz katerega ste čustveno izvrženi, saj je partner našel nekoga drugega, je nekaj, kar podre človeka. Ampak spoštovana, življenje gre naprej. In verjemite mi, da skozi tole bolečino, travmo srca in nezdrav odnos, v katerem ste vi bili za vse sčasoma pokuka zavedanje, da mogoče pa ste v sebi bolj močni in da se sčasoma začnete odločati, kaj je ZA VAS pomembno, kaj je ZA VAS vredno, kaj je tisto, KAR SI VI želite in na kaj VI ne pristajate več.
Ko sebe takole skozi travmatično čustveno izkušnjo pogledamo s distance in z zavedanjem, da moramo misliti tudi na sebe kljub ljubezni do njega, se premaknemo iz votline bolečine bolj proti odločitvam, ki nam začenjajo kazati pot naprej skozi življenjske preizkušnje. Ki nas lahko naredijo močne in bolj previdne, opremljene z vedenjem, da pravzprav smo sebi pomembni. Ker njemu očitno niste.
Vsaka bolečina nosi svoje sporočilo. Če potrebuje nasvet ali podporo, se lahko oglasite tudi meni zasebno.

Melita Kuhar www.svetovalnica.si [email protected] tel: 031 666 168

Ne osredotočaj se na preteklost. Ta naj ti služi izključno kot izkušnja, ki ti je prinesla nova spoznanja.
Potegni črto, naredi obračun in na osnovi tega določi nove cilje in novo pot k tem ciljem.
Predvsem pa se odpri svetu in ti bo precej lažje.
Nove odnose utemeljuj s prijateljstvom, ne s pričakovanji in obvezami in presenečena boš, ko ugotoviš, da so na svetu tudi drugi moški, ne le ta tvoj prevarant.

So me opozorili, da sem morda narobe razumel vaš dopis oz. Vi mojega.

Na prejete ZSje sem še vse odgovoril. Včasih sicer traja, ker jih na telefonu ne vidim.. šele, če se vsedem za računalnik, tam zasveti kakšna številka.

Glede vaše želje pa je problem: ne poznam ne Vas, ne vaše žene in je zato stvar hudo omejeno uporabna. Splošna debata je pa vedno možna. Tako v javnih temah, ki me zanimajo, kot ZS.

De omnibus disputandum..

P.S. Med tem, kaj si želijo ženske in kaj si želi vaša žena.. je gromozanska razlika.
Individum ni nikoli enak kolektivu.

De omnibus disputandum..

New Report

Close