Najdi forum

živjo.
pred časom se že pisala na ta forum – in še kam.
mož alkoholik, nasilen, pomagati sem probala( AA, druge skupine itd). Lani začela bežati v varne hiše in druge centre.
letos sem se ločila. To je bilo nujno že zaradi otrok a tega ne bi zmogla, če ne bi spoznala novega prijatelja.
Zdaj je največji revež bivši mož. Izpadlo je vse, da sem ga jaz zapustila, saj pravi, da se on ni hotel ločiti. Jaz sem kriva, da otroci nimajo družine. On je svetnik. In tudi otrokom to tako razlaga.
ne vem več.

Kaj menite?
Hvala.

Manipulator ponavadi ostane manipulator.
Ker mu je greznica ušla (ti), mora preoblikovat vlogo, da bo lahko manipuliral in stresal sranje dalje..na druge..posredno seveda še naprej tudi nate.
Pozabi, večina ljudi bo podleglo manipulaciji in te obsojalo (ne bodi presenečena, če jih bo večina žen.spola)..kvazi nemočnih, besnih, v resnici strahopetnih, ker nimajo poguma v podobnem sranju, ki se jim dogaja, narest enako ko ti.

Osredotoči se na pozitivne ljudi, na ljubezen do otrok in bodi vesela, da živiš in dihaš lahko brez spon, ki so te vlekle na dno in ti skrajševale življenje..

Kaj se sploh ukvarjaš z njim? VEč kot se boš ukvarjala z njim in se sekirala, slabše ti bo…poznalo se bo na telesu, zbolela boš od živcev. Mu že nisi dala zadosti življenja in svoje energije? Kaj je on tebi dal? Samo bolečino in trpljenje!

Preprosto živi svoje življenje in se ne sekiraj. Bivši je bivši z razlogom, bodita v kontaktu samo zaradi otrok, več mu ne rabiš dat. On se dela revčka, pa se naj. Ti veš resnico, okolica bo pa kost glodala samo toliko časa, kolikor ne bo mimo prišla druga. On bo zmagal če boš ti popustila, znorela, postala jezna, se vdala čustvom itd….če pokažeš da ti nič ne seže, do srca si zmagala. Ignoriranje je največja moč in to ga bo največ bolelo. Pa na skrivaj si pridobi ljubimca…takega diskretnega, ki ti ne bo težil, da boš lahko se ob težkih trenutkih dala svojo dušo ven in seveda se sprostila v užitkih, ki ti bodo pomagali za kratko obdobje.

nova
Uredništvo priporoča

Kaj menim ?
Menim da je potrebno slišati tudi drugo stran.
Ali je tvoj novi prijatelj res ‘novi’ pa nisem glih prepričan.
Ali je svetnik ali ne pa naj odloči Papež. 🙂

Hvala vam za odgovore.
Darwin, tudi ti imaš prav. Marsikaj je narobe tudi z mano. Sem se tudi ves čas trudila in se izboljševala vendar vsakič, ko je prišel majajoč domov, padal, me zmerjal in napadal, se je porušilo vse. Bil je nek začaran krog. Nikoli ne bi prišla ven. Tisti prijatelj je bil že pred ločitvijo in mi je dal potrebno moč. Jaz bi še ostala čeprav sem videla trpljenje otrok in vedela, da moram to rešiti. Spravljati se je začel že na starejšo hči – videla sem kako jo enači z mano (taka si kot tvoja mat itd). Ti meniš, da bi se morala še truditi? (kot rečeno sem poskusila z njim hoditi na AA in uredila sem partnersko terapijo – oboje je on prekinil po parih srečanjih; on je hodil na Žarek upanja a zraven pil…itd)

Manipulator ponavadi ostane manipulator.
Ker mu je greznica ušla (ti), mora preoblikovat vlogo, da bo lahko manipuliral in stresal sranje dalje..na druge..posredno seveda še naprej tudi nate.
Pozabi, večina ljudi bo podleglo manipulaciji in te obsojalo (ne bodi presenečena, če jih bo večina žen.spola)..kvazi nemočnih, besnih, v resnici strahopetnih, ker nimajo poguma v podobnem sranju, ki se jim dogaja, narest enako ko ti.

Osredotoči se na pozitivne ljudi, na ljubezen do otrok in bodi vesela, da živiš in dihaš lahko brez spon, ki so te vlekle na dno in ti skrajševale življenje..
[/quote]

Res je – v letu pred ločitvijo sem bila že zelo bolna – v bolnišnici. Nisem mogla več ne delati ne skrbeti za otroke. Komaj sem se privlekla v službo in tam samo obsedela. Na koncu je bil vsak večer popolnoma pijan in me zaklepal iz hiše. Cele noči. Bilo je grozno.
Saj za okolico se toliko ne sekiram. Hudo mi je le, če bodo otroci živeli v prepričanju, da sem jim vzela družino. Še povem, da nisem vzela njemu nobene stvari, nič kar sva skupaj delala 18 let, nobenih tožb, z vsem se strinjala, tudi s skupnim skrbništvom, otr. dodatek na pol, položnice na pol, on dobil novi avto, on ostal v hiši pri svoji mami, jaz v najem – ničesar nisem hotela, samo mir.
Zdaj želim pa samo srečo in mir zame in za otroke.

Menim, da živi naprej svoje življenje. Rešila si se alkoholika. Vsak pa govori svojo varianto. Sama veš, kaj je bilo res in kaj ste morali prestajati. Koliko so bili stari otroci, ko ste se odselili, se nič ne spomnijo? Res je, da lahko otroci pogosto potlačijo kakšne slabe spomine, tako kot tudi odrasli. Vse dobro vam želim.

New Report

Close