Najdi forum

Ločitev in delitev premoženja

Prosim za nasvet glede ločitve pred katero sem.
Z možem imava hišo in otroke in se ločujeva. Mož je predlagal, da se izseli in gre v najem stanovanja, ostane pa solastnik polovice hiše.
Predlagal je, da mi na račun najema plačuje manj preživnine za otroke. S tem se ne strinjam, razmišljam pa o tem, da mu plačujem polovico za najem stanovanja. Če pa si bo v bodoče nameraval kupiti stanovanje pa ne, saj bo potem to stanovanje njegova lastnina. Nameravava se sporazumno ločiti.

Sem na pravi poti, ima morda kdo podobno zgodbo?

V čemu pa je tukaj sploh prišlo do ločitve premoženja, če bosta še vedno solastnika? In po kolikšnem času naj bi dobila celo hišo? Najbolje je oceniti vrednost premoženja in se izplačati, komur več ostane.

Višino preživnine se določi na osnovi dohodkov, zmanjšanih za osnovne življenjske stroške. Skoraj bivšemu možu mora ostati najmanj minimalec, zato bo seveda plačeval manjšo preživnino, saj najem stanovanja spada med osnovne življenjske stroške.
Tvoja najboljša možnost za rešitev problema je, da ga izplačaš. Kombinacije glede polovice najema in solastništva hiše in podobno so najmanj ne fer, če že ne podlaga za težave in manipulacije v prihodnosti.

nova
Uredništvo priporoča

Zdravo
Pri meni je tako,sem v izvenzakonski zvezi in kupujem stanovanje,kredit bom vzel jaz in prav tako bo stanovanje pisano name. Punca nebo prijavljena na tisti naslov ampak bo prijavljena še zmeraj doma pri starših. Ona nebo nič prispevala razen kaj od opreme ko bo že kupljeno stanovanje. kako se lahko zavarujem da v primeru da greva narazen ona ne dobi izplačila za polovico stanovanja ( v primeru da bi zahtevala)
Hvala za odgovor


Skoraj da se ne moreš. Pojdi k odvetniku. Za take zneske se splača. Potem pa poročaj, kaj bo rekel.

New Report

Close