Najdi forum

Kako preboleti partnerkino prevaro

Kak lahko ostanes z zensko, ki te je prevarala?da glede na to,da se vsaki dan spomnis na prevaro.Da ves da je bil drugi moski v njej.s njo si 12let imas 2 otroka.Rad bi resil zvezo a je prisotna tesnoba,ko jo pogledas se spomnis da je bil drugi z njo.Ko sexas z njo se sprasujes,ce je bil boljsi kot ti,ce ji je vil bolj vsec, je bila zaljubljena v njega, jo je boljse poseksal…
Preusmerjas misli, trudis se da gradis na boljsih temeljih a pozabil nikoli ne bos prevare.
Kak lahko sploh zivis s tem ne da se bos celo zivljenje mogo preusmerjat, da bo ko se spomnis na prizor kak jo je nabijal ti hudo.Sploh potem neha to bolet?
Ona se je fejst spremenila.Njega je skenclala, je odkrita,zeli si bit z mano.Priznala je da je ona kriva da se je to zgodilo.Res je da sem ji jaz dajal premalo pozornosti.Bil sem nesramen do nje in jo odbijal od sebe.On ji je znal pisat na duso, poleg njegase je pocutla ljubljeno, vsaj nekomu da je dobra.Je pa potem padla cisto noter v to pisanje.
Kak lahko potem jaz zivim s tem ne da je volece oz ne da bo bolece.Tudi cez cas.
Ste moski ce ste bili prevarani lahko to prevoleli in ustvarili voljsi zakon in ziveli mirno in normalno?

ne moreš…dokler si sam ne najdeš ljubice, ker dokler ti bo mar za partnerko, te bo skoz ego pekel, ki je pri moških ogromen. Pač drug jo je nabijal, ko ti nisi, nekod ti je “partnerko” vzel, ni več ona same zate bila. Boli kot hudič vem, sem na istem….sem si našel ljubice in čez čas postal brezčuten v srcu do oseb…so samo še objekt za uporabo. Sebe postavil na prvo mesto in zmagal, ker na koncu vedno ostaneš sam, vsak gleda samo nase…to je resnica, pa če si zatiskaš oči ali ne.

Če mislite da boste kaj rešili z sistemom ‘milo za drago’ potem ste v hudi zmoti.
Ma’ en lep indijanski pregovor ki pravi da če iščeš maščevanje izkoplji dva groba.
Maščevanje te samo pusti ‘praznega’ tako kot pravi tisti zgoraj … Emocionalni zombi.
Kvečjemu,vpletanje tretjega vedno vodi samo v še večjo bedo. Slepa ulica.
Sicer mi ni jasno zakaj so junci vedno obsedeni z seksom. Kakšne veze ima to, kako se fukala, s tem ko te je prevarala ? Daj malo razčisti v glavi.
Poročijo žensko ki je že imela bog ve koliko partnerjev prej za katere so ali niso vedeli in sedaj jih skrbi kako se natepavala z ta novim honorarcem. Če vas ni skrbelo prej zakaj zdaj ?
Malo razmislite in boste vedeli da je partnerjev seks vaš najmanjši problem.

nova
Uredništvo priporoča

Ne seri, to, da imas nekoga, da se mascujes partnerki za prevaro moras biti tudi sam res revez globoko v sebi. Delat moras na sebi in graditi svojo samozavest. Ena baba ti tega problema ne bo resila, ker tisto kar naj bi bilo rezervirano za tebe je imel nekdo drug. Pa po mojem je bolj to problem, to laganje, skrivanje. Ne vem kako dolgo pa je trajalo. Tko ti povem, ko zenska prevara je vmes se vse drugo kot seks. Pri moskem pa je veliko bolj zgolj seks. Pogovor se z njo. Jaz kot zenska mislim, da bosta res mogla delat na odnosu.

nekdo ki se mora “usrat” v čisto vsako temo ter se iz njegovih zapisov vidi da ga boli izključno samo to in mu je ravno vse drugo nepomembno.

Če ti je pomembna zvestoba, zelo težko. Ne vem, eni pravjo, da traja 2 leti, ni pa nikoli več isto. Jst sm bil pa “perfect” po karakterju (so jo motile druge stvari, rečmo materialne), pa tut seksala sva skos, pa je glih tko prišlo do prevare, tako de ne išči krivde v sebi, če ti ni znala prej povedat, bi to (morda) tako ali tako naredila. Da sem “perfect” mi pravi šele zdaj, ko je že prepozno. Pač, zame je to pomenil začetek konca in sem se nehu trudit…
Kaj te briga kako jo je poseksal al jo je dobr al slabo. Glede na to, da hoče bit s tabo, že ni blo tok dobr in očitno jo ti dobro. Kdo ve, kaj je imela takrat v glavi in kaj ji je dogajalo, samo ko pride to za tabo, šele vidiš resnico. Mogoče se je zatrapala, mogoče jo je samo zanimalo če lahko dobi koga novega ali pa kaj zamuja itd itd… sicer bedni izgovori za mene. Pa če resno hočeš rešit vezo, da ne bi vrtal vanjo kako je bilo, pa kako se je počutla itd itd, ker bo samo še slabše. Želim ti, da ti uspe in da narediš tako kot čutiš… Jst sm pa tak človek da tega ne dopuščam in nisem prebolu, tko da je sledil razhod. Če imaš nekoga res rad in si mu zaupal po tako dolgi vezi, boli ko svina še dolgo časa, ampak počasi bledi, ti pa začneš odkrivat nov svet… pa če ostaneš ali ne ostaneš v zvezi, vse se spremeni. So primeri, ki jim je bilo potem bolje in so se bolj povezal med sabo, kaj jaz vem. To je odvisno od človeka do človeka. Sam najbolje veš, kaj bo tebi najbolj ustrezalo in tega se drži.

Preda časom sem imel podobno situacijo. Po šestih letih sva se razšla ker jo je skoraj vse že motilo. Po dveh mesecih sem jo klical in želel, da ponovno poizkusiva. Privolila je in nama dala še eno možnost. Nato sem naslednja dva mesece šel čez samega sebe in res delal vse samo, da bi ji ugodil in, da bi bila srečna. Ponovno sva začela delati načrte za prihodnost in res sem padel noter. Hvalila me je, da sem njen pravi moški. Ponovno sem se zaljubil do ušes in ji vse verjel. čutil pa sem, da ni ista kot prej, nekaj je bilo v ozadju. Tudi ponoči je dobila kakšen sms, a je rekla, da je sin ali sodelovka. Potem pa šok. Ko sem jo poklical, mi je lepo po telefonu rekla, da to ni to in, da je sedaj 100 % konec. Ne želi biti več z mano. Naknadno sem ugotovil, da je v dveh mesecih, ko sva bila narazen spoznala moškega in nato ni vedla s kom bi bila. Meni je dala še eno priložnost, da vidi, če še kaj čuti. Ne razumem zakaj pa načrti za prihodnost in pretvarjanje… Sedaj se počutim totalno izigran in prizadet. Dolgo časa bom rabil, da jo bom prebolel. Bolje, da mi nebi dala še ene možnosti.
Vem, pa, da sedaj, ko je z drugim in z njim uživa v postelji je za mene zaključena zgodba !!!

Takole ti bom rekel, preprosto te ne ceni. Preveč dobro ji je šlo. NI res, da ženske varajo zaradi drugega kot seksa. To je bilo že večkrat ovrženo. Sodobne slovenke varajo iz čistega dolgčasa. Moraš se zavedati, da večina teh žensk ni imela normalnega fotra v lajfu in se preprosto ne zna obnašat do tipov. Preprosto ne ceni nekoga, ki jo ima rad, ki bi zanjo naredil vse. One cenijo tistega, ki jim povzroča težave, ker so jih cankarjanske matere vzgojile in morajo čez nekoga jamrat. Če jim mož ne da materiala za jamrat pač si same poiščejo težave. Tako je in karkoli bi naredil, ne bi bilo dobro. Nisi ti kriv pod nobenih pogojem in nehaj se obtoževati in govoriti kako si vse naredil narobe. Preprosto je to egoistična oseba, ki ji dol visi za tvoja čustva. In s tako osebo pač ne moreš živeti, vsaj jaz ne bi zmogel. Če ti lahko, potem poskusi. Ti pa povem, da varalica ostane varalica, pa lahko še 100 krat ponovi da ne bo. In če se ceniš potem jo boš nogiral. Sodobni moški preveč lepo ravnamo z ženskami, ker so nas tako podučili. Za nagrado pač dobiš kar dobiš. Nič kaj dobrega.

Saj sem ze malo boljse pri prebolevanju prevare.Sam me se vedno kaj oblije.Sploh ko ji je v usta spricnil in je dol pojedla.Si mislim kak je to lahko.Pa dvom v meni da sta samo 2x sexala.Ce sta si celo leto pisala fantazije, si posiljala slike in videje, si mislim zakaj bi tak dolgo cakala da se komaj letos poseksata 2x..Ona je rekla da prej ni ona hotla.Ji je odgovarjalo to pisanje, ni pa bila pripravljena na naslednji korak.Potem pa jo je on preprical.Padla je v njegov svet da to ni nic takega, da doben ne bo zvedel, bilo ji je tudi iz njene strani nujno zlo,da ce nebo tega naredila da se bo pisanje koncalo.Ker to pisanje jo je hranilo.Pocutla se je zenstveno, zazeljeno, rajcig, kar se poleg mene ni,ker ji nisem izkazoval pozornosti.
ko je ni ob meni jo pogresam, ko je pa me dostikrat pogled na njo spomni kaj sta delala.sploh ko grem v kopalnico,ker sta pri nama v kopalnici.Res da je ze veliko bolje pri meni.Tudi ona se je zelo spremenila.Je pozorna, kaze mi ljubezen,hodi z mano na terapije.Prenasa moja vprasanja in slabe dneve.uoam da bodo ti flashbacki kdaj cisto neboleci.Da boma ustvarila boljsi odnos, na boljsih temeljih.Pa da bo moja samopodoba se dvignila.Da se vec nebom skozi primerjal z njim, ce ji je bilo boljse z njim,je bil boljsi, lepsi…da moj ego nebo trpel.upam na najboljse.

[img]https://i.pinimg.com/564x/af/01/78/af0178505007706b93a7f04eff8ff172–bob-marley-quotes-its-you.jpg[/img]

Če je bistvo zakona to, da ste edini, ki je “bil v njej”; potem poročite devico in si nabavite visok grajski stolp v katerega jo boste zaklenili.

Star angleški pregovor pravi: “When the going gets though, the though get going.”
V slovenščini nimamo ekvivalentnih pomenov besed, besedne igre.. zato glede na vašo situacijo stvari zvenijo takole: “Ko stvari postanejo težke, se pravi moški oz. pravo ljubezen lahko dokaže.”

Ko je vse čudovito in krasno, vsak laho prevzame vlogo idealnih partnerjev, zakona. Šele, ko se stvari začinijo v življenju, se zares lahko dokažeš. Ljubezen je konec koncev tudi premostitev narcisizma, kjer drugemu lahko dopustiš, da je to, kar je. Večina ljudi ljubi le tisto, kar hočejo imeti.

Seksualna ekskluzivnost je umetna družbena norma. Tisto, kar boli je dejansko laž, prikrivanje, nezaupanje.. ne glede na družbo ali zaplet.
Vprašanje je samo ali se raje za vsako ceno izogibate težavam in bolečini.. ali ne?

Za prebolevanje ni formule. Eni bodo rekli toliko in toliko, drugi več, tretji manj. Dejansko pa se okrevanje zgodi takrat, ko se sami za to odločite.
Odpiranje 1001 teme z isto vsebino “prebolevanja”, le temu ne bo nič pomagalo.

De omnibus disputandum..

Hvala stepeni volk.Mas prav,da te teme nove in nove ne vodo pomagale pri prebolevanju.Je pa meni vsaj malo lazje ko napisem nekaj o tem in potem kdo da kaksno vzpodbudno besedo nazaj.
Ce primerjam prve mesece proti zdaj mi je morm priznat boljse kot mi je bilo.morem tudi priznat da se partnerka zelo trudi.Postala je druga oseba.Ne da jo zagovarjam ker je nebi.Ampak res je postala samozavestnejsa,dela ogromno na sebi,ve kaj bi rada,terapije na katere hodima so ji ogromno pomagale.
Ugotovila je da je celo zivljenje bila ze iz primarne druzine zatrta.Ni se smela izrazat,ponizevana,iz moje strani pa ji tudi nisem kazal dovolj pozornosti,sem jo dosti krat žalil,ji nisem dajal pozornosti,ko je hotla blizino sem rekel nimam casa.In potem je priso en tip ko je bil pac spreten z jezikom in ji je znal pihat na duso.bil je nas prijatel.Sprva je rekla mu da ona ma mene da nebi tega naredila, potem pa ji je to pihanje na duso zacelo pasati.Da je ona nekomu vsec,da ga vzburja,privlaci..da ona se ni za odpis.Ja lahko bi mi povedala ko je zacel jo šmekat ampak je bila oseba ko se je bala ce mi kaj takega zaupa da jo bi pustil,poleg tega pa nisma znala komunicirat med sabo.In pol se je zgodilo ne.
Je ga rakoj odjebala ko sem jaz zvedo.Ni vec nic mela z njim.Jaz vse to vem.Vem da se trudi,da dela na sebi, na naju, da hoce mene…Da se je v spolnosti odprla pove kaj hoce.Vse to vem.rad bi resil.
Ce pa me kljub temu da je boljse oblije kdaj pa kdaj tesnoba.sedaj jo imam ze tri dni.2 dni ze cez celi dan.v glavo dobim prizore.V meni so dvomi kaj ce je bilo vec krat sex.kaj ce bi se trajalo ce nebi izvedel.Po glavi mi gre kak mu nudi oralni sex in spermo dol poje spermo.Kak ga jaha…je bil boljsi,lepsi,…tud ko mi ona rece da sem lep,dober,da ma najboljsi sex z mano je v meni dvom.kaj ce ni to samo govori tak da me potolazi,da mi se bolj ne zbije samozavesti.ko je prvic rekla da je vil sex dober.Pol pa mi govorila da ko je delala na sebi in se postavila v risti cas kak se je pocutla da je vil sex zanic.Zakaj pa te gre se 1x sexat.ker ji je to bilo nujno zlo,ker je pisal da bo drugic boljse.Tu me spet dvom nabija.nebi rad da me nabija.Samo je res da ko je ni ob meni jo pogresam pa me vcasih nabijajo predstave, ko pa je poleg mene pa jo pogledam dobim predstave kaj sta delala, kak sta se sexala,kak je dol pojedla spermo.Pa rad bi resil zakon.vem da boste mislili da se dwlam nekega mucenika,eni da je moja ku..a.mene pa predvsem muci to oblivanje.Rad bi sel preko tega.Pa vem da je dosti kriva moja samopodoba da se primerjam z njim.Pa bi rad delal na tem pa da si dvignem samopodobo.Predvesm pa bi rad,da ko bi pogledal mojo partnerko da me nebi oblilo.Da ko bi seksala da me nebi oblilo,da bi zivel za danes,za bolse temelje v odnosu.Ne pa da me nabijajo dvomi da ji to ni nic pomenilo kaj je mela z njim, da je padla v svet fantazije, v ta svet kjer ji je pasalo da se pocuti zazeljena,privlacna, da se pocuti kot zenska, kar se poleg mene ni pocutla.ko jo pogledam in vidim kak je lepa si mislim drugi je bil v nje, z drugim si je delila fantazije,pisala o tem kak bi ga poseksala,mu posiljala slike, si ga zelela….ko mu je nudla to kaj meni ni nudla takrat.ne morem verjet da je sla 2x prej iz sluzbe da je lahko seksala z njim.da ga je pricakala v spalni srajcki,ker je to bilo njemu vsec.
Ne morem verjet te zadeve ej.nevem vec kak naj grem preko tega.Kak naj zivim za sedanjost,delam za boljsi odnos,ce me to preganja.Saj ne morem rect da se ni malo umirilo, pa je minilo od tega malo vec kot 3 mesece.Tesnoba se je res zmanjsala,samo se vedno so prisotne misli o prevari in primerjanje.

“je bil pač spreten z jezikom”
Očitno.
🙂

Glede na to, da si se odločil, da se potrudiš za odnos in da ostaneš z njo, nehaj toliko komplicirat okoli tega. Še ti ji špricni v usta in naj pogoltne dol in to večkrat… al kaj? Un usrane, k je bil z njo je itak nesposoben in jo je ujel na trenutek slabosti. Če hoče bit ona s tabo in se tudi trudi za to, ima že dober razlog. Verjem, da če bi bilo z njim tako posebno, se te ne bi tako oprijela. Verjetno ima majhnega, ozkega, pa še seksat ne zna. Ti si pa njen najboljši, pokaži ji to. Pa še povej ji da ima srečo, da si ji odpustil, ker če bo to še enkrat nardila, bo samo letela čez vrata. A si gazda al nisi?

“jo je ujel na trenutek slabosti” …. ?
ahhh seveda ….
uboga revca …
A še ima tisto spalno srajco ? 🙂

…vse skozi te je varala, pa ti ni kapnilo zakaj imas tak odnos…

A daj no, probam mu pomagat. 😛 Itak hoče bit z njo al kaj… jst sm svojo načevljal koj ko sm zvedu… pa še zmeri jokca da bi me rada nazaj. Zakaj eni šele pol vidjo kaj so mel, ko zgubijo?

A daj no, probam mu pomagat. 😛 Itak hoče bit z njo al kaj… jst sm svojo načevljal koj ko sm zvedu… pa še zmeri jokca da bi me rada nazaj. Zakaj eni šele pol vidjo kaj so mel, ko zgubijo?
[/quote]

Zaradi občutka večvrednosti in podcenjevanja ljudi okoli sebe. Taki ljudje pač niso vredni časa in pozornosti, ki jo prejemajo od drugih…
Ko jih lastna spoznanja dohitijo pa jokcajo.

čeprav je že dolgo od tega.
sem v enaki situaciji, zanima me samo ali se je dalo, je kdo ostal skupaj in živi že leta stečno?
je zbledelo to kurčevo sranje??

Spoštovani,

bi lahko prosim pazili na izrazoslovje? Super je, da izrazite svojo stisko in nezadovoljstvo, ma besednjak pa le … da ne brišem objav.
PozdravMirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

pozdravljeni.
se opravičujem, vem kako uporabljati besede vendar v slo slovnici ne obstaja drug izraz za to..
vse kaj me zanima je ali se da pozabiti in iti naprej ali je uspelo kateremu paru in ze ima leta za tem

New Report

Close