Najdi forum

Postavila bi vprašanje, predvsem vsem tistim, ki vse oblike varanja, vred z lažmi, vedno z lahkoto ovržete in spregledate, razen seveda seksualne prevare, ki je svetinja, oz.samorog vseh prevar in varanj.
Torej:
kako bi komentirali situacijo, kjer se dva prijatelja, ali sodelavca, lahko sta nasprotnega spola ali pa istega, vseeno, pogovorno spodbujata, drug drugega, kaj naj naredita doma svoji ženi, možu, da izboljšata partnersko in seksualno življenje.
Torej, nekakšna igrica, kjer si izmišljujeta, kaj bosta naredila doma, vsakič neko drugačno malenskost, ki bi popestrila njuno seksualno in partnersko življenje, obudila zamrle strasti v domači postelji.
Med njima obstaja zgolj pogovor, ideje, igrica. Nobenega fizičnega kontakta.
Vse ostalo, aktivno in fizično pa se udejanja, vsak s svojim zakonskim partnerjem doma. Ni potrebno, da si povesta kako je bilo ali da drug drugemu razlagata podrobnosti. Dovolj je, da npr.rečeta, da je bilo super, ali pa da je bilo zanimnivo ipd.
In sčasoma se pri obeh dejansko seksualno življenje doma izboljša, postane zopet bolj živo, zabavno.

Je to varanje ali ne in če je, po vaše, zakaj?

Aha ha ha, zvito, skoraj sem se polulala od smeha.

Imam prijatelja in takole, ko sva oba sama doma, vklopiva kamerco. Jaz oblečem najbolj seksi rdeče čipkasto perilo, kar ga premorem, in mu nazorno pokažem, kaj naj dela ženi, ko bo prišla domov. On pa meni nazorno prek kamere kaže, kaj se med najinim tutorialom dogaja z njim … Naslednjič bo pa on meni prek kamerce in pomanjkljivo oblečen dajal navodila, kaj naj jaz počnem možu …
Za vsak slučaj imava oba rolete dol in okna zaprta.

Je to varanje ali ne?

Kot prvo, intima je rezervirana za partnerje. Ni stvar debate pred (ali z) drugimi.
Samo moralno sprevržena oseba si lahko privošči kaj takega.
Drugo, če si ne znata popestrit seksualno življenje sama (z dejanji ali odkritim pogovorom), ne vidim
kakšen smisel je vpletanje tretjega ? Kaj naj bi imela tretja oseba z vašo intimo ?
Tretje, takšen pogovor z tretjimi je tudi varanje partnerja. Ker dvomim da bi partner dovolil da je njegovo seksualno življenje tema zdolgočasenih sodelavcev.
Četrto, kakšno k* vprašanje je to ? Da bi se seks izboljšal zaradi pogovora z sodelavcem ? Kaj se hecamo ? Kakšno k* življenje pa vodiš ti ?

nova
Uredništvo priporoča

Razlika je ta:
-če bi se moj mož to pogovarjal z moškim (ki mu ni mogoč potencialni partner, glede na to, da je strogi hetero) me to ne bi motilo. Saj tudi jaz kdaj s kako prijateljico kaj počvekam.
– če pa bi se to pogovarjal z žensko pa priznam, da bi me motilo. Kljub vsemu mu je ženska lahko potencialna seksualna, pa čeprav bi šlo za tem primeru samo za pogovore oziroma nasvete.
Po definiciji varanja bi vseeno rekla, da to ni varanje. Priznam pa, da bi me motilo. In tudi njega, če bi, če bi bila situacija obrnjena.

Nasvete ?
Ja,pa še kaj …

Torej, če človek za popestritev seksualnega življenja prebere priročnik (3. oseba ga je napisala), je to torej že varanje?

Poznavanje seksa ne pride samo po sebi, še manj od boga (le taje dokaj zoprn glede tega, kaj se sme in ne). Kamasutra, tantrični seks.. in še marsikaj drugega, obstajajo delavnice in tečaji.
Lahko zgolj za masažo (običajno ali erotično).
Partner, ki se gre “skrivaj” izučiti za kaj podobnega, z namenom presenetiti ter obdariti partnerja, že avtomatično vara?

Če gleda tretjo osebo na plakatu, reviji, spletu.. tudi?

De omnibus disputandum..

Kaj je varanje, nas naučijo in vzgojijo. Običajno je spisek seksualen. Pa je že tu toliko različnih “standardov”: heteroseksualnost, biseksualnost, homoseksualnost, monogamija, poliandrija, poliarmornost, swingerstvo, menage-a-trois itd.

Kaj dojemamo kot varanje je zato pogojeno z družbo in časom v katerm živimo. Nedaleč nazaj je kosilo ali večerja s sodelavko ali prijateljivo že bila čista prevara.

Nek par ima lahko od družbe različno pojmovanje varanja. Recimo v današnjem svetu: swingerski par; pred stoletjem pa tisti, ki je partnerja mirno pustil na tisto kosilo, večerjo.

Dodaten problem varanja je, da vsaki osebi pomeni nekaj drugega in je dodatno še časovno pogojen. V različnih obdobjih življenja se pojem varanja spreminja. Niha celo po dnevih, kot bioritem.. kaj prizadene in kaj ne, je težko reči vnaprej, enako nemogoče vse predpisati s “predporočno pogodbo”.

A bo skupni imenovalec varanja vseeno ena sama stvar: laganje in prikrivanje partnerju.

In to počne velika mera ljudi čisto mirno, brez kančka slabe vesti na različnih področjih življenja.. in tega nihče ne označi za varanje.
Zdaj pa razumi to, če lahko?

De omnibus disputandum..

Ok, v osnovi je prikrivanje partnerju nekaj (ideje), kar naj bi izvorno delili samo z njim, moteče, če to delimo s tretjo osebo, kljubtemu, da je realizacija teh idej absolutno v domeni zakoncev.

Podvprašanje:
Kaj pa v primeru, da je ta tretja oseba, strokovna oseba, torej ne ravno kot je Stepni omenil, knjiga, učbenik, ampak terapevt, strokovnjak za ljudi, ki so se v zakonski postelji nekje zataknili, je suša.
Terapevt, ponavljam, ne glede na spol, recomo predlaga ali celo enemu predlaga oz. da “nalogo”, kaj naj doma s partnerjem poskusita, naredita.

Je to zdaj še vedno varanje ali ne, in če ni, zakaj? (Ne pozabite, tudi terapevt je človek, krvav pod kožo).

Hahahaha. Diabolična Lea!
V koliko primeri pa misliš, da se to lahko zgodi oz. se kaj takega dogaja?
Če se, je to praviloma že znak, ki nakazuje tako ali drugačno intimno razmerje. Če tega tako ne dojema terapevt, bo pa druga stran (pacient?) tako dojemal.
Prvi temelj razmerja je odkritost, drugi spoštovanje partnerja kot osebe, tretji prijateljstvo, šele nato pride vse ostalo. Taki pogovori… pa če partnerju zanje ne poveš… khm. :))))))))

Hahahaha. Diabolična Lea!
V koliko primeri pa misliš, da se to lahko zgodi oz. se kaj takega dogaja?
Če se, je to praviloma že znak, ki nakazuje tako ali drugačno intimno razmerje. Če tega tako ne dojema terapevt, bo pa druga stran (pacient?) tako dojemal.
Prvi temelj razmerja je odkritost, drugi spoštovanje partnerja kot osebe, tretji prijateljstvo, šele nato pride vse ostalo. Taki pogovori… pa če partnerju zanje ne poveš… khm. :))))))))
[/quote]

No, lepo sa sem te nasmejala.. :))
Prvi temelj se strinjam, je odkritost, ampak v primeru pacient-terapevt obstaja kodeks molčečnosti, torej v tem primeru ima pacient ravnotako osebno pravico podrobnosti svojega zdravljenja ohraniti zgolj med sabo in terapevtom.
Primer bi bil lahko tudi, da terapevt izrecno pove pacientu, naj ne bi partnerju govoril, da gre za “nalogo” (npr.ker bi bil to proces terapije oz.ker bi to pokvarilo spontanost).
Drugi temelj, spoštovanje partnerja, ne vidim, zakaj ga ne bi spoštoval, saj cilj in želja mu je biti z njim, izboljšati njin odnos, ostati z njim.
Tudi tretji temelj, prijateljstvo, mu je še kako pomemben.
In če takšna terapija recimo dejansko pomaga, vnese življenje v odnos, je partner res za linčat, je parner zares prevarant?

Pred časom, ne vem, če je bila ura 2 ali 3, sem šel na sprehod skozi gozd. Ker me je prijelo na veliko potrebo, sem pogledal na okoli; nikogar ni bilo in brž stopil za bližnjo debelo smreko (morda je bila jelka – nisem povsem prepričan). Komaj sem naredil kupček, sem zaslišal glasove. Zmrazilo me je, saj sem imel še vedno spuščene hlače.
Bili sta medvedka in njena prevzvišenost sama kraljica čebel – matica. Prisluhnil sem. Pogovor je tekel o spolnosti. Aha, sem dojel, tako se živali naučijo delati mladiče. Izkušena matica je prenašala svoje izkušnje na mlado medvetko, katere partner ni najbolj vedel, kako se reči streže.
Sledila je demonstracija po kateri je trot, moški član čebelje družine, v smrtno-orgazmičnem stanju odletel. Medvetka se spomni materinih besed, da je orgazem mala smrt. Sešteje ena plus ena, se zahvali in poslovi od zadovoljne in zadovoljene kraljice čebel.
Nista me opazili. Počasi namestim hlače, počakam še nekaj trenutko in previdno stopim iza drevesa. Nikogar več ni bilo. Ves zmeden, da sem razumel govorico živali, prepričan, da potrebujem strokovno pomoč, zaključim s sprehodom in se odpravim proti domu.
Tedaj pa … neživljenski – živalski krik se je razlegal po gozdu. Od strahu in groze sem naredil še en kupček. Po prvem šoku, sem se spomnil na predhodni dogodek in prišel do spoznanja. Neumna medvedka, je ne da bi se prej pogovorila s svojim partnerjem, prakticirala na novo pridobljeno znanje. Metodo, ki jo štajerci imenujejo, “jajca beg”, in ki jo uporabljajo čebele pri paritvenem plesu, ki se konča s smrtjo trota.
Meni ni bilo do nadaljnega filozofiranja na to temo, ob spoznanju, da drugi kupček nisem naredil na mehka z mahom pokrita gozdna tla, ampak sem ga naredil pri nespuščenih hlačah …

Glede na moje izkušnje priporočam, da se morebitnega spolnega izobraževanja udeležita oba partnerja in da se pred prakticiranjem nove metode pogovorita med seboj. V tem primeru pa tudi filozofiranje o takem varanju odpade.

No, lepo sa sem te nasmejala.. :))
Prvi temelj se strinjam, je odkritost, ampak v primeru pacient-terapevt obstaja kodeks molčečnosti, torej v tem primeru ima pacient ravnotako osebno pravico podrobnosti svojega zdravljenja ohraniti zgolj med sabo in terapevtom.
Primer bi bil lahko tudi, da terapevt izrecno pove pacientu, naj ne bi partnerju govoril, da gre za “nalogo” (npr.ker bi bil to proces terapije oz.ker bi to pokvarilo spontanost).
Drugi temelj, spoštovanje partnerja, ne vidim, zakaj ga ne bi spoštoval, saj cilj in želja mu je biti z njim, izboljšati njin odnos, ostati z njim.
Tudi tretji temelj, prijateljstvo, mu je še kako pomemben.
In če takšna terapija recimo dejansko pomaga, vnese življenje v odnos, je partner res za linčat, je parner zares prevarant?
[/quote]

Gre za vprašanje tipa kaj je bilo prej – kokoš ali jajce.
Dvomim tudi, da terapevt ne bi znal določiti meje tako, da bi ne vpletal sebe v proces zdravljenja pacienta. Če je terapevt tak, da se drži kodeksa, je usmerjevalec, nekdo od zunaj, ki pacienta usmerja, a ne sodeluje v pacientovih igricah in njegovi intimi. Tako si jaz to predstavljam.
Če bi bilo kaj drugače, bi podvomil v terapevtove sposobnosti in namene. Če terapevt dela na tak način, do situacije, ki jo omenjaš, v resnici nikoli ne pride.

Torej, če človek za popestritev seksualnega življenja prebere priročnik (3. oseba ga je napisala), je to torej že varanje?

Poznavanje seksa ne pride samo po sebi, še manj od boga (le taje dokaj zoprn glede tega, kaj se sme in ne). Kamasutra, tantrični seks.. in še marsikaj drugega, obstajajo delavnice in tečaji.
Lahko zgolj za masažo (običajno ali erotično).
Partner, ki se gre “skrivaj” izučiti za kaj podobnega, z namenom presenetiti ter obdariti partnerja, že avtomatično vara?

Če gleda tretjo osebo na plakatu, reviji, spletu.. tudi?
[/quote]

Kaj si se ti rodil glup ali ti to, kar tako, dobro gre od rok ?
Je tebi branje priročnika in vpletanje tretjega ena ter ista stvar ?
Poznavanje seksa ?
Ja res… velika muda… Obrni se na glavo,počepi …vseno se ve kam k* gre a ne ?
Balaševič bi rekel “Sve su ostalo varijante..”
Ali,kako bi rekel Mujo ko so ga vprašali ali je bral Ano Karenjino :
” Ma šta čito ?? Jebo !!!!”
Sicer če rabiš izobrazit svojo punco pošlji je meni na ‘tečaj’. Brezplačno ! 🙂
Ima da ti potem ‘tantrično’ skuha kavo. 🙂

Pred časom, ne vem, če je bila ura 2 ali 3, sem šel na sprehod skozi gozd. Ker me je prijelo na veliko potrebo, sem pogledal na okoli; nikogar ni bilo in brž stopil za bližnjo debelo smreko (morda je bila jelka – nisem povsem prepričan). Komaj sem naredil kupček, sem zaslišal glasove. Zmrazilo me je, saj sem imel še vedno spuščene hlače.
Bili sta medvedka in njena prevzvišenost sama kraljica čebel – matica. Prisluhnil sem. Pogovor je tekel o spolnosti. Aha, sem dojel, tako se živali naučijo delati mladiče. Izkušena matica je prenašala svoje izkušnje na mlado medvetko, katere partner ni najbolj vedel, kako se reči streže.
Sledila je demonstracija po kateri je trot, moški član čebelje družine, v smrtno-orgazmičnem stanju odletel. Medvetka se spomni materinih besed, da je orgazem mala smrt. Sešteje ena plus ena, se zahvali in poslovi od zadovoljne in zadovoljene kraljice čebel.
Nista me opazili. Počasi namestim hlače, počakam še nekaj trenutko in previdno stopim iza drevesa. Nikogar več ni bilo. Ves zmeden, da sem razumel govorico živali, prepričan, da potrebujem strokovno pomoč, zaključim s sprehodom in se odpravim proti domu.
Tedaj pa … neživljenski – živalski krik se je razlegal po gozdu. Od strahu in groze sem naredil še en kupček. Po prvem šoku, sem se spomnil na predhodni dogodek in prišel do spoznanja. Neumna medvedka, je ne da bi se prej pogovorila s svojim partnerjem, prakticirala na novo pridobljeno znanje. Metodo, ki jo štajerci imenujejo, “jajca beg”, in ki jo uporabljajo čebele pri paritvenem plesu, ki se konča s smrtjo trota.
Meni ni bilo do nadaljnega filozofiranja na to temo, ob spoznanju, da drugi kupček nisem naredil na mehka z mahom pokrita gozdna tla, ampak sem ga naredil pri nespuščenih hlačah …

Glede na moje izkušnje priporočam, da se morebitnega spolnega izobraževanja udeležita oba partnerja in da se pred prakticiranjem nove metode pogovorita med seboj. V tem primeru pa tudi filozofiranje o takem varanju odpade.
[/quote]

Štajerc bi rekel: Toti je pa čisto fsekan! …ima pa prav.

Lea, meni se tvoje razmišljanje zdi, kot bi ena prevarana ali prevarani skušal iz mezinca na levi nogi povleči izgovore, da ni bilo varanje, da vse skupaj ni nič, da se nič ne dogaja, da je bila samo debata …

Če v teh časih partnerja ne znata na glas povedati, da nekaj ne štima, skupaj odpreti kake pametne knjige ali spletne strani na to temo, potem je čisto vseeno, če z drugimi ne samo klepetata o tem, ampak to tudi počneta.

Kaj si se ti rodil glup ali ti to, kar tako, dobro gre od rok ?
Je tebi branje priročnika in vpletanje tretjega ena ter ista stvar ?
Poznavanje seksa ?
Ja res… velika muda… Obrni se na glavo,počepi …vseno se ve kam k* gre a ne ?
Balaševič bi rekel “Sve su ostalo varijante..”
Ali,kako bi rekel Mujo ko so ga vprašali ali je bral Ano Karenjino :
” Ma šta čito ?? Jebo !!!!”
Sicer če rabiš izobrazit svojo punco pošlji je meni na ‘tečaj’. Brezplačno ! 🙂
Ima da ti potem ‘tantrično’ skuha kavo. 🙂
[/quote]

Kakšna je razlika med tem, da tretja oseba, kot je zapisala Levinja.. daje napotke tvojemu partnerju… ali pa ta 3. Oseba napotke prebere iz knjige?
V obeh primerih bosta vidva doma seksala točno tako, kot je 3. Oseba naročila.

Knjiga je tako izenačena s 3. Osebo. Toliko bolj, če je avtor te knjige 🙂

Vem pa, da ta tretja oseba, kot tudi vaš partner.. ne bosta prav daleč prišla.. saj se na vaši strani veliko stvari razglasi za kanalizacijo.. in do tantričnosti niti priti ne more.

Za tantrično kanalizacijo pa še v komunali nihče radostno ne govori.. pa od tega, v nasprotju z vami, živijo.

De omnibus disputandum..

Pred časom, ne vem, če je bila ura 2 ali 3, sem šel na sprehod skozi gozd. Ker me je prijelo na veliko potrebo, sem pogledal na okoli; nikogar ni bilo in brž stopil za bližnjo debelo smreko (morda je bila jelka – nisem povsem prepričan). Komaj sem naredil kupček, sem zaslišal glasove. Zmrazilo me je, saj sem imel še vedno spuščene hlače.
Bili sta medvedka in njena prevzvišenost sama kraljica čebel – matica. Prisluhnil sem. Pogovor je tekel o spolnosti. Aha, sem dojel, tako se živali naučijo delati mladiče. Izkušena matica je prenašala svoje izkušnje na mlado medvetko, katere partner ni najbolj vedel, kako se reči streže.
Sledila je demonstracija po kateri je trot, moški član čebelje družine, v smrtno-orgazmičnem stanju odletel. Medvetka se spomni materinih besed, da je orgazem mala smrt. Sešteje ena plus ena, se zahvali in poslovi od zadovoljne in zadovoljene kraljice čebel.
Nista me opazili. Počasi namestim hlače, počakam še nekaj trenutko in previdno stopim iza drevesa. Nikogar več ni bilo. Ves zmeden, da sem razumel govorico živali, prepričan, da potrebujem strokovno pomoč, zaključim s sprehodom in se odpravim proti domu.
Tedaj pa … neživljenski – živalski krik se je razlegal po gozdu. Od strahu in groze sem naredil še en kupček. Po prvem šoku, sem se spomnil na predhodni dogodek in prišel do spoznanja. Neumna medvedka, je ne da bi se prej pogovorila s svojim partnerjem, prakticirala na novo pridobljeno znanje. Metodo, ki jo štajerci imenujejo, “jajca beg”, in ki jo uporabljajo čebele pri paritvenem plesu, ki se konča s smrtjo trota.
Meni ni bilo do nadaljnega filozofiranja na to temo, ob spoznanju, da drugi kupček nisem naredil na mehka z mahom pokrita gozdna tla, ampak sem ga naredil pri nespuščenih hlačah …

Glede na moje izkušnje priporočam, da se morebitnega spolnega izobraževanja udeležita oba partnerja in da se pred prakticiranjem nove metode pogovorita med seboj. V tem primeru pa tudi filozofiranje o takem varanju odpade.
[/quote]

Nauk vašega basenskega doživetja je, da ne hodi srat tam, kamor ti ni (več) mesto. Ljudje smo si izdelali pravila glede tega in zato serjemo lepo v WC školjke in preko kanalizacije splakujemo daleč stran (ali pa pustimo, da gnije v greznici – po ne evropsko). Zato tudi pravi stari slovenski pregovor: “Kozlati se pravi, rit goljufati.” Torej varaš rit, ko greš kozlat.. tako kot varaš WC školjko in bonton vedenja, ko ga greš posrat v “divjino”.
Do nedavnega, smo lahko srali, skupaj z vso divjadjo in smo lahko slišali še marsikatero hujšo zgodbo, saj so se antični bogovi radi preoblačili v živali, kot ljudi.

“Pravila” o bogovih, sranju in živalih.. pa so na koncu le plod človeške domišljije. Prav tako kot koncept varanja. Zato nikakršno pravilo ne bo rešilo le tega (tudi ob vseh teh WC školjkah vas je pognalo v “divjino”).
Varanje je konstrukt vsakega posameznika.. zanimivo pa je, da je zgolj fizični seks “varanje” za večino ljudi, ne pa tudi vse ostalo dejansko varanje.. o čemer sem že tukaj:
Zvestoba (v digitalnem in siceršnjem svetu)?

De omnibus disputandum..

No, lepo sa sem te nasmejala.. :))
Prvi temelj se strinjam, je odkritost, ampak v primeru pacient-terapevt obstaja kodeks molčečnosti, torej v tem primeru ima pacient ravnotako osebno pravico podrobnosti svojega zdravljenja ohraniti zgolj med sabo in terapevtom.
Primer bi bil lahko tudi, da terapevt izrecno pove pacientu, naj ne bi partnerju govoril, da gre za “nalogo” (npr.ker bi bil to proces terapije oz.ker bi to pokvarilo spontanost).
Drugi temelj, spoštovanje partnerja, ne vidim, zakaj ga ne bi spoštoval, saj cilj in želja mu je biti z njim, izboljšati njin odnos, ostati z njim.
Tudi tretji temelj, prijateljstvo, mu je še kako pomemben.
In če takšna terapija recimo dejansko pomaga, vnese življenje v odnos, je partner res za linčat, je parner zares prevarant?
[/quote]

Pravijo tudi, da smo ljudje drug drugemu lahko terapevti. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Kakšna je razlika med tem, da tretja oseba, kot je zapisala Levinja.. daje napotke tvojemu partnerju… ali pa ta 3. Oseba napotke prebere iz knjige?
V obeh primerih bosta vidva doma seksala točno tako, kot je 3. Oseba naročila.

Knjiga je tako izenačena s 3. Osebo. Toliko bolj, če je avtor te knjige 🙂

Vem pa, da ta tretja oseba, kot tudi vaš partner.. ne bosta prav daleč prišla.. saj se na vaši strani veliko stvari razglasi za kanalizacijo.. in do tantričnosti niti priti ne more.

Za tantrično kanalizacijo pa še v komunali nihče radostno ne govori.. pa od tega, v nasprotju z vami, živijo.
[/quote]
Tebi definitivno niso vse kokoši v kurniku …

Nauk vašega basenskega doživetja je, da ne hodi srat tam, kamor ti ni (več) mesto. Ljudje smo si izdelali pravila glede tega in zato serjemo lepo v WC školjke in preko kanalizacije splakujemo daleč stran (ali pa pustimo, da gnije v greznici – po ne evropsko). Zato tudi pravi stari slovenski pregovor: “Kozlati se pravi, rit goljufati.” Torej varaš rit, ko greš kozlat.. tako kot varaš WC školjko in bonton vedenja, ko ga greš posrat v “divjino”.
Do nedavnega, smo lahko srali, skupaj z vso divjadjo in smo lahko slišali še marsikatero hujšo zgodbo, saj so se antični bogovi radi preoblačili v živali, kot ljudi.

“Pravila” o bogovih, sranju in živalih.. pa so na koncu le plod človeške domišljije. Prav tako kot koncept varanja. Zato nikakršno pravilo ne bo rešilo le tega (tudi ob vseh teh WC školjkah vas je pognalo v “divjino”).
Varanje je konstrukt vsakega posameznika.. zanimivo pa je, da je zgolj fizični seks “varanje” za večino ljudi, ne pa tudi vse ostalo dejansko varanje.. o čemer sem že tukaj:
Zvestoba (v digitalnem in siceršnjem svetu)?
[/quote]

Ob rojstvu nam ni so dali leksikon besed v roke rekoč, beri in se nauči, drugače pozabi na mleko in plenice. Pomena besed smo se učili preko vpliva najprej ožje in nato vedno širše okolice. Včasih je veljalo, vsaka vas ima svoj glas (značilnost – podnarečje). Tega je sicer čedalje manj, ker se jezik v sedanjih razmerah siromaši. Toda vseeno velja, da različno razumemo (čutimo) pomen besed.
Velja tudi, da ima ena beseda več pomenov in da ima enak (podoben) pomen več različnih besed.
Na pamet mi pade poker, igra kart s točno določenim številom in vrsto kart ter pravil. Igra se lahko igra iz užitka v druženju ali na zmago. Na zmago imajo vpliv dobljene karte, branje emocij soigralcev in igranje svojih občutkov. Igranje emocij – zavajanje soigralcev je dovljen varanje in kot tako nima slabega (negativnega) pomena.
“As iz rokava” (v dobesednem pomenu) – goljufanje je tudi varanje, ki ima tudi pozitiven vpliv na zmago, vendar, če je odkrito, ima zelo negativne posledice, saj predstavlja grobo kršenje pravil…
Pustimo ostale pomene besede “varanj” in gremo takoj na partnerske odnose z vključeno tretjo osebo; spolni odnos s tretjo osebo, čeprav vemo, da s tem prizadenemo partnerja. V tem primeru je po mojem mišlenju sopomenka besede “varanje” besedna zveza “čustvena izdaja”. Beseda “izdaja” je težja (obtožujoča) in obrnena k povzročitelju. Beseda “varati” pa navznoter, saj je pomen glagola “varati se” tudi “motiti se”. Če smo se pa motili, pa moramo to zmoto popraviti. To pa pomeni pretresti same temelje zveze, če je to potrebno.

Skratka, sama beseda “varati” zame nima negativnega prizvoka niti povdarek na “fizični seks”. Le-ta prizvok ji daje krik bolečine čustveno izdanih, ki jih sliši (čuti) emotivna oseba…

New Report

Close