Najdi forum

Pozdravljeni,

Želel bi mnenje ljudi, ki spremljate ta forum. Zadeva je taka:
Za 7 letnega otroka plačujem 350 EUR preživnine. Vedno, ko pride do česa posebnega “recimo kake otrokove popoldanske dejavnosti) otrokova mama o tem noče niti slišati. Zato poleg preživnine plačujem še to. Poleg vsega tega za otroka še varčujem.

Problem sedaj pa je, da sem v zadnjih dveh letih otroka “spravil” na smuči in seveda ponovno vse jaz plačal. Od opreme, do smučarskih kart in učiteljev. Sedaj pa je gospa mama našla neke rabljene smuči, mi jih dala in o ničemer noče nič več slišat. Otrok pa jasno rabi tudi drugo opremo. Ironija je, da smuči jaz lahko dobim za 10 EUR in to servisirane, te, ki jih je “zrihtala” ona pa rabijo še servis.

Napisal sem ji, da bo otrok rabil tudi pancarje in ne odgovori ali kaj podobnega.

Mnenje bi rabil glede tega kaj naredit. Plačevat vsega ne morem in nenazadnje niti nočem. 350 EUR je tak znesek, da enkrat na dve leti komot sem notri pašejo tudi pancarji. Itak bom pa otroka vozil smučat jaz in seveda lahko le sanjam, da bo mama kdaj primakni kak euro zraven.
Na CSD nebi hodil, ker je bil v enem prejšnjem primeru njihov “nasvet”, da otrok je pač investicija. Niti slišali niso, da plačujem 350 EUR mesečno za otroka in ne za mamo.

350 eur za povprečnega otroka ni malo,lahko si pa ponosen na to,da prispevaš za svojega otroka več kot le za preživetje – kar pod 200 eur je. Dodatna dejavnost sicer sodi sem not.
Jaz se z njo ne bi prerekala,niti ji več pisarila,ker ni efekta,razen očitno razočaranja…Škoda lajfa za to,še posebej če imaš finančno možnost,da otroku nudiš smučanje.
Kupi pancerje,smuči in uživaj s sinom!
Srečno!

Meni so na CSD prodajali, da otrok za preživnino v resnici potrebuje 700€. Ker sem družinske finance vodil jaz sem jih povprašal po osnovi za to in potem smo računali in nismo prišli niti do 450€.
Res pa je, da sem smučarijo, morje in razne izlete izvzel iz obračuna, ker mi je bilo že takrat jasno, da ji bom plačeval jaz, ali pa otroka ne te reči ne bosta hodila.
Jaz se na tvojem mestu za take reči sploh ne bi sekiral in poskušal z otrokom preživeti zimske dni kar se da lepo, da mu ostanejo v prijetnem spominu.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za odgovora. Do neke meje se strinjam z vama in poleg preživnine otroku dejansko omogočim in plačam mnogo. Vsi vemo, da je smučanje samo bistveno dražje kot pa oprema (če gre vsaj nekajkrat smučat).

O dejanskih stroških otroka raje nebi, ker točno vem kakšni so (vključno z dokazi, ki jih je mama priložila na sodišče).

Zakaj meje? Ker pač nimam neomejeno denarja in dejansko imam tudi jaz življenje. Dejstvo pa je, da 350 EUR ni malo in vključuje dejansko praktično vse, za razliko od preživnin v rangu 100-150 EUR. Dejstvo pa je tudi, da bivša ni revna kot cerkvena miš in drugo dejstvo je, da je celo na sodišču priznala, da z otrokom ne počne nič.

Tko sam pri sebi bi si resnično želel, da neha “drkat”, ker tole je vse skupaj čisto brez veze. Dobi pošten denar in otrok dobi marsikaj o čemer otroci, tudi iz normalnih družin, lahko le sanjajo. NA primer, da gre smučat kadar hoče in denar ni problem.

New Report

Close