Najdi forum

S fantom sva že kar lep čas skupaj, vendar se vidiva le za vikend ali pa še to ne, saj ima vsak svoje obveznosti. Kar naenkrat mi je rekel, da si ne bi več pisala, saj je razlog, da se je preveč navezal name, vendar pa zaradi obveznosti ne morava biti skupaj naslednji mesec, zato me zanima,če je to normalno, da kar na enkrat prekineva stike in se slišiva šele ko bom jaz imela čas. To se mi zdi zelo neumno, saj sva si vsak dan pisala od jutra do noči. Za mnenja bom izmerno vesela

Meni se zdi, kot da je malo izgubil zaupanje vate. Če prav razumem se ne moreta videti zaradi tebe 1 mesec? Mogoče je dobil občutek, da se mu želiš izogibati, da se ne želiš družiti z njim in ti je pač ponudil to opcijo, ker sluti, da bi morda sama to rada, pa ne upaš tega direktno povedati.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

daleč od oči daleč od srca…
Seveda je razumljivo, če je tvoj fant astronavt , ali tajni agent pod krinko, da ga ne moreš motiti.
Človek si navadno vzame v dnevu nekaj časa za bližnje, četudi so daleč… če ti je rekel, da ne more pisati 8ali 10 ur, ko je v službi in ko spi je tudi razumljivo. Drugače pa je to opozorilo, da nekaj škriplje in odgovore boš našla predvsem med vama.

nova
Uredništvo priporoča

Če se tako malo potrudita drug za drugega, da bi bila več skupaj, potem vse skupaj nima smisla.

Vsako razmerje je: komunikacija.

Tudi tišina, ignoriranje nekaj sporoča. Ampak verjetno ne, da sta telepatsko povezana in je običajna komunikacija odveč.

De omnibus disputandum..

Moj predlog je bil, da bi se dobila za 1 uro in bila skupaj, vendar je rekell, da bo samo se slabše in da mu bom spet še bolj manjkala kot, če se ne vidiva.

Trudiva se po najboljših močeh, skupaj sva kadar sva lahko in to je vsak vikend mogoče še malo med tednom za kakšno uro ali dve, vendar od zdaj naprej zgleda ni več tako, ker 1 mesec ne moram k njemu za čez vikend se je odloči, da se niti za 1 uro ne bi videla ali pa si pisala kot vedno, čeprav sva bila čez poletje narazen tudi po 3 tedne pa je vse lepo funkcioniralo, sedaj pa ga po njegovih besedah medem in je “preveč” navezan name.

Nikoli nisva popolnoma nehala govorit, vendar sedaj ne govoriva, saj sem se odločila, da mu pustim malo oddiha in da vidim kako se bo naprej razpletlo. Tišina je dobra v primeru, da veva oba zakaj sva tiho in imava razčiščena mnenja

Vem kako lahko nekoga pogresas, ce ga vidis tako poredko in ti je z njim. Tezko je na srecanje in ko se ze malo navadis biti spet sam, se spet vidita in potem se spet pogresata. Enim to odgovarja, njemu jo morda to prevec mucno in je morda zato to predlagal.
Ce sta starejsa in si zelita ziveti skupaj, bi bilo normalno da bi se ze pogovarjala v tej smeri. Ocitno pa se nista ali pa se je komu zdelo prehitro. Vsekakor pa taka vprasanja predelaj z njim, mi lahko le ugibamo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Tvoj ‘fant’ ima drugo.
Kmalu boš zgodovina.

SARKAZEM ON
Koristno je tudi, če misli iti na nuklearno podmornico, kjer se posadka tudi po več mesecev ne sme javljati domov.

SARKAZEM OFF

“Ljubezen” je najbolj zlorabljana beseda, hkrati tudi najbolj pisana. Vsakomur namreč pomeni nekaj drugega. Enemu bližina, drugemu oddaljenost. Enemu tišina, drugemu komunikacija.
Praviloma si izberemo partnerje na osnovi naših sposobnosti ter navajenosti doma. Ponavljamo domače vzorce. Na podzavestni ravni pa seveda privlači nasprotje: tisto, kar se prikriva, česar nismo sposobni.

Partnerja, ki živita skupaj, sta v dnevnem odnosu, bosta hitro izvedela dovolj o drug drugemu, da se lahko čez čas (priporočajo 3 leta) lahko odločita za večje obveznosti: otroci, nepremičnine.
Partnerja, ki “živita” na razdalji: long-distance-love, bosta v 3 letih “skupnega” življenja spravila skupaj približno 60x manj skupnega.

365 x na leto se videti
12 x na leto (1x na mesc) se videti

Zdaj, če bi ljudje živeli 10’000 let, to ni nič takšnega. A če pogledamo stare zlate zakone s 50 let skupnega življenja, sta “mesečnika” bila skupaj zgolj 600x
Toliko kot je par po 2 letih skupnega življenja!!

Skupnost sicer lahko tvori alternativna komunikacija, kjer se človek dopisuje (pisma v starih časih, danes email, sms in ostali instantni sli) ali sliši preko telefona. Ustvarja skupnost preko besed, glasu in celo zaslona (kjer je moč sogovornika tudi videti).
Manjka sicer nadaljevanje komunikacije:
“Seks je nadaljevanje komunikacije z drugimi sredstvi.” Peter Ustinov

Bližina je pomemben del komunikacije, kot seveda njeno nadaljevanje. Zaradi njih telo tvori različne potrebne in koristne hormone: seratonin, dopamin, oksitocin, adrenalin itd. Ki nas ne samo bolj povezujejo, temveč dejansko, fizično, kemično koristijo našemu telesu, saj izboljšujejo tako počutje, kot zdravstevno stanje telesa.

Monica Belluci in Vincent Cassel sta promovirala pred leti skovanko: “Living together apart”, kjer je on živel v Parizu, ona v Londonu.
Ni se obneslo.

Pa je bila komunikacija, ne tišina. Pa nadaljevanje tudi.

Izbira partnerjev, s katerim “nisi”.. je podzavesten strah, da nisi dovolj dober, zato se odrečeš dejanskemu sodelovanju.. in si izbereš nekoga na razdaljo.. zgolj zato, da imaš mir pred domačimi.. in svojim zavednim.
Podzavestno pa izbiraš tisto, kjer ni možnosti uspeha, da se lahko “Opravičuješ”.. in morebiti celo igraš žrtev, češ ”saj sem probala, pa nimam sreče.”
V resnici je pa izbira točno takšna, da nič pravzaprav ne bi moglo biti..

Strah.

Strah podedovan iz osnovne družine, globoko v podzavesti, da razmerja ne delujejo.. zato si niti ne upamo začeti, ga resnično z globokimi čusti pognati.. in raje malce brkljamo po nižini.. pravzaprav v luži… ostalim pa tožite, kako ste nesrečni, ker se niste nikoli naučili plavati, potapljati, jadrati, deskati..

Zgolj zaradi osamljenosti začeti vezo z napačniim človekom.. je nekaj najbolj pogubnega za človeško dušo. Samomor po obrokih. Samomor za strahopetce.

Moje mnenje: strahopetec, ki si ne upa naravnost končati ne-razmerja, bo postopoma ugašal komunikacijo, v upanju, da druga stran obupa, oz. “Dojame”.
Tako kot v ameriških filmih po one-night-standu, ko se eden (ponavadi moški) ne oglaša več drugemu (ponavadi ženski).. in se potem čudi, kaj me sploh še kliče ali ji po tednu dni ne-odgovarjanja še ni jasno, da mi ni nič do nje?
Res.. “moško” in “junaško”, da ne zmore drugi strani povedati, kako stvari stojijo..

De omnibus disputandum..


Kje pa ti tu vidiš razmerje? Bivše razmerje že. Gledamo tipičen sodobni razhod, v katerem moški raje dela budalo iz sebe, kot da bi enostavno pogledal svoji punci v oči in ji rekel: “Ti si super punca, ampak …” Naj mi kakšen moški lepo prosim pojasni, zakaj je to tako grozno. Saj je ženski tudi grozno, ampak povprečna ženska to nekako vseeno zmore. Povprečni moški pa … nene, on nje ne zapušča, nikakor, samo preveč se je navezal nanjo in če se bosta slišala, bo še hujše. Boji se čustvene bližine, ki je nastala med njima. Če se bosta slišala, bo še huje. Ker on jo tako zelo ljubi, da vsak kontakt med njima samo zareže v njegovo ranjeno ljubečo dušico. BULŠIT!

Avtorica, oprosti, ne znam povedat na lepši način. Če ga od danes naprej nikoli več ne kontaktiraš – ugani, kaj se bo zgodilo. Nič. Ne bo te več poklical. Ker te tako ljubi. Poskusi. Potem bo pa lepega dne priletel klic, kot da ni vmes minilo pol leta, kar se nista slišala, in bo ves začuden, kaj ga nič ne pokličeš. Spraševal te bo, kaj je narobe, zakaj ga ne maraš, potem te bo hotel videt, sledil bo seks in dva lepa tedna, nakar se bo tista, ki jo obdeluje zdaj, spomnila, da bi pa ona spet rada videla njega, pa ti bo spet razložil, da te preveč ljubi, da bi te še kdaj poklical.

No, vidim, da sem si že sama odgovorila, zakaj ji tip ne pove naravnost, da ima drugo. Rezerva je pa le rezerva, kaj veš, kdaj te bo spet razganjalo.

Sori.

Ko imaš nekoga res rad, narediš vse, da bi bil z njim, in potrpiš, ko ne gre drugače. Vse ostalo so samo izgovori, kot na primer to, da mu je lažje brez tebe, kot da te vidi samo za eno uro.
V celoti se strinjam z mačko, rožo in drevesom. Žal je to bilo to.

Moj bog, če pišem na gsm, mi kar požira besede.
Vem kako lahko nekoga pogresas, ce ga vidis tako poredko in ti je lepo z njim. Tezko je čakati na srecanje in ko se ze malo navadis biti spet sam, se spet vidita in potem se spet pogresata itn itn. Enim to odgovarja, njemu je morda to prevec mucno in je morda zato to predlagal.
Ce sta starejsa in si zelita ziveti skupaj, bi bilo normalno da bi se ze pogovarjala v tej smeri. Ocitno pa se nista ali pa se je komu zdelo prehitro. Vsekakor pa taka vprasanja predelaj z njim, mi lahko le ugibamo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Se mi zdiš zelo zanimiva, koliko pa si stara, če lahko vprašam?

Se mi zdiš zelo zanimiva, koliko pa si stara, če lahko vprašam?
[/quote]
Ja, še pod haubo joj je kaj za videt …

New Report

Close