Najdi forum

pravica očeta pri prevozih otroka

pozdravljeni..sm iz blizine nove gorice in imam hcerko ki po novem zivi z njeno mamo v dravogradu pri novem partnerju..prej je zivela v litiji in pol se v trbovlju..dogovorjeno je blo da jo pridem iskat do lj ob petkih (prisli sta z vlakom), ob nedeljah pa isto pripelju do lj..zdej pa zahteva da naj pridem usaj do velenja ker njej zarad sluzbe ne znese drugac in v zameno bi jo prisla v novo gorico iskat..ker se je premisnla (oz z novim partnerjem se pomenla) pravi da ker ne pridem do dravograda tud ona ne bo do gorice ampak samo do vipave oz ajdovscine..mene zanima a ona lahko to zahteva? hvala za odg

Kako otročje.
Dogovorita se (po možnosti vidva sama, naj tretje osebe ne mešajo še dodatno dreka) tako, da bo za vse, predvsem za hčerko, čim udobneje, ne da se vsi vozakate naokrog. Če se mora peljat do Ajdovščine, ima že tako ali tako pokvarjeno popoldne, pa je čisto vseeno, če gre do NG. Tako moraš pa še ti gledat na uro, potem nekje čakat ali pa mora ona čakat itd.
Ne vem, kako imata zapisano v sodni odločbi, ampak glede na spremenjene okoliščine poiščita rešitev, ki bo čim udobnejša za vse tri. Če pa nekdo naredi 10 km več kot drugi, ga pa menda tudi ne bo konec ali kako.

meni ni naceloma problem it do ajdovscine ali vipave..samo to k se ona seli bol dalec a morm jst pol vedno se njej prilagajat..ona je zdej noseca in kaj bo pol? se bom jst vozu do dravograda od petkih in se nedeljah?


Po mojem bi moral ti tole urejat na sodišču. Tvojo bivšo čisto razumem, ampak glede na to, da se je odselila tako daleč in je ti pri tem nisi oviral, bi lahko bila tudi ona tako fer, da bi ti šla kar se da na roko. Omeni ji sodišče in ponovno določitev stikov in preživnine, pa pol povej, če bo še tako korajžno postavljala pogoje.


Po mojem bi moral ti tole urejat na sodišču. Tvojo bivšo čisto razumem, ampak glede na to, da se je odselila tako daleč in je ti pri tem nisi oviral, bi lahko bila tudi ona tako fer, da bi ti šla kar se da na roko. Omeni ji sodišče in ponovno določitev stikov in preživnine, pa pol povej, če bo še tako korajžno postavljala pogoje.
[/quote]

sej sm ji nazadnje omenu sodisce da tako ne bo slo..in takoj zdej da lahko ostane tako da bo prisla do lj dokler bo zmogla..za naprej ko bo visoko noseca pa res ne vem..jst met vecje stroske k se je ona preselila bol dalec ne mislim met..ce se ne bo dalo resit grem res na sodisce..samo nevem da ne bojo pol rekli da se morm jst vozit gor k je ona noseca….

Smotano, res. Ampak verjetno se boš moral sprijazniti z dodatnimi stroški, če boš želel ohraniti redne stike.
Jaz bi predlagala, da spremenita tudi urnik stikov, da tebi pripade več počitnic in praznikov, pa mogoče kak vikend manj, kak vikend pa da podaljšate in pač ne gre v šolo (ima pravico, da 5 dni manjka, tako imenovani ministrovi dnevi). Koliko je stara hči?
A to sta prav morala v Dravograd ali kako, nista našla nobenega lepega kraja kje bližje? Mah.


ja u dravograd se je preselila k fantu..glede na to da se ona seli bi verjetno moralo sodisce njej kak strosek vec dodelit glede tega..ne morm se jst skoz prilagajat tako k njej zapase mislim..jst ne vidim resitve k bi lahko sam z njo to resu..drgac pa ma 4 leta in pou..za praznike ko sm tud jst doma je zadne case pri meni..kak dan vec pa nevem ce bi privolila..edino prek sodisca najbrz..mi ne preostane drugega ce ne bo dogovora…

New Report

Close