Najdi forum

Moja mama vara mojega očeta

Pozdravljeni,

Pred 3leti sem opazila sumljive sms-je na maminem telefonu, čez leta se je nabralo še več sumljivih stvari. Nisem hotela verjeti ,da je to res zato sem si zatiskala oči in nisem hotela potrditi mojih domnev. Pred dvema mescema pa mi je končno prekipelo ,zato sem vdrla v njen telefon.. našla sem ljubezenske smsje,emaile,slike in klice od tega tipa. Zelo mi je hudo in nevem kaj narediti?..naj pa tudi povem ,da zadnje case opaža to tudi moj oče, vendar se mu vedno laže/ga prepričuje v obraz kam hodi in s kom se pogovarja…vendar jaz čutim, slišim in vidim kaj se v resnici dogaja.. strah me je da bo to mojega očeta uničilo, že zdaj vidim in čutim ,da ga to zelo muči oziroma mislm ,da se tudi sam prepričuje ,da ni nič..V sebi se počutim zelo slabo, sovražim mamo kar je naredila in tega ji nikoli nebom odpustila, moj oče si nezasluži tega.

Pogovori se z mamo. Povej ji svoje.
Očetu stoj ob strani, ko se bo lomil in mu pomagaj, da se ne zlomi in ostane tak, kot je bil nekoč.

Mogoče pa tvoja mama ni zadovoljna z odnoso, ki ji ga daje oče. Si ona to zasluži? Mislim, saj vem, da ni najbolj prav kar počne, ampak verjetno ne veš, kakšne težave sta imela in kaj vse je tvoja mama morala “trpeti” od očeta. Oče nikakor ni le žrtev. Ne glej nanj tako, četudi si trenutno jezna na mamo, kar je razumljivo. Vendar odnos gradita dva in le ta očitno ni dovolj dober. Na tvojem mestu bi poskušal razumeti tako enega kot drugega. Nekega vpliva na njuna dejanja pa tako ali tako nimaš. Ostane ti torej le razumevanje. Kaj ti bo sovraštvo do staršev? Nobenemu ne koristi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
nova
Uredništvo priporoča

Veliko več razumevanja bi imela, če bi to naredila prej. Tudi jaz sklepam da je nesrečna ampak bolj razadi materialnih razlogov. Pa tudi če je, to ni izgovor za varanje še posebaj če imaš družino.

Kot je rekel Marko pred mano: nimas posebnega vpliva. Mislim si, da tudi ne poznas detajlov ki so do tega pripeljali. Odnos kot tak, je odnos 2 ljudi. In ce ta ni tak, kot si eden od njiju zeli, zelo trpi. Razumem,da trpis. In da lahko razpafe druzina. Mogoce pa poskusi govoriti z mamo. Obcutek imam, da mama v tej zvezi trpi. Noce pa je ( verjetno tudi zaradi tebe) prekiniti. Povej ji, da ti je hudo ob tem. Pokazi kako se pocutis. Poskusi,da je ne sodis. In tudi,kar je najbolj pomembno zate,ne vzdrzuj zamere do nje. Besede ” ne odpustim ji” so zelo tezke in obremenjujoce. Zate.

Mogoče pa tvoja mama ni zadovoljna z odnoso, ki ji ga daje oče. Si ona to zasluži? Mislim, saj vem, da ni najbolj prav kar počne, ampak verjetno ne veš, kakšne težave sta imela in kaj vse je tvoja mama morala “trpeti” od očeta. Oče nikakor ni le žrtev. Ne glej nanj tako, četudi si trenutno jezna na mamo, kar je razumljivo. Vendar odnos gradita dva in le ta očitno ni dovolj dober. Na tvojem mestu bi poskušal razumeti tako enega kot drugega. Nekega vpliva na njuna dejanja pa tako ali tako nimaš. Ostane ti torej le razumevanje. Kaj ti bo sovraštvo do staršev? Nobenemu ne koristi.
[/quote]

Odnos gor ali dol. Tako se ne dela.
Če ima težave z odnosom moža, bi mu v prvi vrsti to morala jasno in glasno povedati in najprej poskusiti zadevo rešiti z njim. Za varanje ni izgovorov! Sploh pa odnos med parterjema ni in ne more biti izgovor za varanje. Če v odnosu ni kaj štimalo je morala očetu to povedati oz. mu dati vedeti. Sama pa verjetno veš kakšen je bil njun odnos.

Za varanje se odloči vsak sam in samo iz egoističnih nagibov oz. lastnih potreb. In ja, oče je v tem primeru žrtev!

Ko je napisal prvi BTDT, stoj očetu ob strani, saj si niti ne moreš predstavljati v kakšni stiski trenutno je!

Včasih se vara brez razloga, to je dejstvo. Iz čistega dolgčasa. Lahko imaš perfekten odnos, pa ti bo egoist pač varal.

Tale afera traja več kot 3 leta..3 LETA!!! no ni samo problemček v zakonu ampak konkretno resna zadeva. In potem se še oglaša Marko, ki podpira varalico, ki vara 3 leta. A v 3 letih ni mogla niti enkrat stopiti k terapevtu, ne ona rajši bo še naslednjih 10 let varala partnerja, ker je tako lažje.

Jaz bi tako nemoralno mamo tudi poslal nekam v 3 PM, ker na stara leta točno vemo kakšni ljudje taki postanejo, če ne še prejt.


Zapomni si eno stvar : Varalice lahko samo dobijejo potuhe od njim podobnim. Od normalnega sveta nikoli.

Darwin…saj ne vem kaj bi rekla..
Otroku govoris tako o njegovi materi.
Kdo si ti, da si drznes upirabljati take besede?

😀
..daleč od prefektnega odnosa. Bi rekel, da gre v primeru “dolgčasa” za podcenjujoč odnos.

Odnos gor ali dol. Tako se ne dela.
Če ima težave z odnosom moža, bi mu v prvi vrsti to morala jasno in glasno povedati in najprej poskusiti zadevo rešiti z njim. Za varanje ni izgovorov! Sploh pa odnos med parterjema ni in ne more biti izgovor za varanje. Če v odnosu ni kaj štimalo je morala očetu to povedati oz. mu dati vedeti. Sama pa verjetno veš kakšen je bil njun odnos.

Za varanje se odloči vsak sam in samo iz egoističnih nagibov oz. lastnih potreb. In ja, oče je v tem primeru žrtev!

Ko je napisal prvi BTDT, stoj očetu ob strani, saj si niti ne moreš predstavljati v kakšni stiski trenutno je!
[/quote]

Saj mogoče mu je povedala, pa ni zaleglo. Eni mislijo, da lahko počnejo kar ji je volja oziroma, da so upravičeno nesramni, nespoštljivi. Ne zagovarjam seveda varanja, vendar pa eni mislite, da se da vse zadeve rešiti s pogovorom. Da se samo tam, kjer sta oba za to dovolj zainteresirana. Še vedno ne moreš trdit, da je oče žrtev, dokler ne poznaš njunega odnosa.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Zapomni si eno stvar : Varalice lahko samo dobijejo potuhe od njim podobnim. Od normalnega sveta nikoli.
[/quote]

Tu se pa motiš. Pa ne samo tu. 🙂 Sicer pa, saj ne podpiram varalice. Le navajam razloge, zakaj počnejo, kar počnejo. Ker vsi vidite in obsojate le posledico. Nočete pa videti vzroka. Tukaj pa bi lahko mirno rekel, da to podpirate le taki, ki mislite, da mora partner požirati vso nesnago, ki jo je ta pripravljen skozlati doma ven. Pa smo si kvit. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Če v odnosu ne štima in če se o tem ne da pogovoriti ali rešiti kako drugače, pol je Marko po tvoje dovoljeo varati!?!?!? Tu se s tabo ne morem strinjati.

Pri nas obstaja en pregovor: “Če ni za bit, je za it!” In to je edina pravilna rešitev, če se odnos ne da drugače rešiti. Ne pa varanje!!!

Tu se pa motiš. Pa ne samo tu. 🙂 Sicer pa, saj ne podpiram varalice. Le navajam razloge, zakaj počnejo, kar počnejo. Ker vsi vidite in obsojate le posledico. Nočete pa videti vzroka. Tukaj pa bi lahko mirno rekel, da to podpirate le taki, ki mislite, da mora partner požirati vso nesnago, ki jo je ta pripravljen skozlati doma ven. Pa smo si kvit. 😉
[/quote]

Res je, ampak te reči se lahko rešujejo tudi drugače. Poveš, da tako ne gre naprej in se ločiš. Tako sebi in partnerju/partnerici omogočiš nov začetek. Ostajanje v nezdravem odnosu, varanje in vse kar spada zraven pač ni rešitev problema v odnosu.

Dovoljeno? Kje pa pišem kaj o tem kaj je dovoljeno? Nisem še, bom pa sedaj. Znotraj odnosa med dvema je dovoljeno vse, kar si ta dva drug drugemu dovolita. Onadva postavljata pravila znotraj njunega odnosa.
Pri vas mogoče velja za pregovor, drugje pa kak drug.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Res je, ampak te reči se lahko rešujejo tudi drugače. Poveš, da tako ne gre naprej in se ločiš. Tako sebi in partnerju/partnerici omogočiš nov začetek. Ostajanje v nezdravem odnosu, varanje in vse kar spada zraven pač ni rešitev problema v odnosu.
[/quote]

Moram rečt, da starejše ljudi kar razumem, da se ne ločijo kar tako. Prvič je problem bivanja, mogoče so kakšno nepremičnino že podarili svojim otrokom ali imajo v planu. Nočejo živeti sami oziroma se jim zdi ločitev nek prevelik korak tako pozno v starosti in še veliko razlogov. Pač nimajo dovolj razlogov za nov začetek. Tudi kakšno varanje lažje (še vedno težko), ampak lažje prenašajo, kot pa mladi junci, ki se želijo izkazat, kaj zgradit v življenju itn.
Varanje res ni rešitev odnosa, ponavadi se tako za silo rešuje le eden od partnerjev.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pravzaprav polne razsežnosti varanja dobro ponazori šele otrok, ki mora gledati svoje starše v takem odnosu. Zelo mi je žal, da moraš to doživljati. Mladi tako presneto resno jemljete ljubezen, veliko bolj kot starejši ljudje (govorim na splošno).
Ti moraš svoj del problema reševati sama oziroma z ljudmi, ki so ti blizu – to je prizadetost zaradi maminega varanja. Samo varanje pa je njun problem, ne tvoj. Ne vem, koliko se ti tukaj lahko vmešavaš, razen da ju soočiš z dejstvi, če se boš tako odločila. Mogoče se najprej pogovori z mamo, mogoče ti lahko osvetli vidik zakona, ki ga ti ne vidiš.

Ne podpiram varanja, vendar nisem na tem svetu, da bi sodila, sploh ko nikoli ne vemo zakaj, kje je vzrok, kje posledica. Kaj je bilo prej, kura ali jajca. Ljudje nismo roboti. In nismo popolni. Ogromno je homoseksualcev, ki se skrivajo v zakonih in prikrajšajo partnerje za nujno potrebno samouresničitev in zadovoljstvo v spolnosti. Včasih so tu zdravstvene težave, pomanjkanje testosterona, psihične motnje. Obstajajo čist aseksualni ljudje, ki preprosto ne potrebujejo spolnosti, včasih tudi ne bližine, pa vendarle ostajajo v zakonih. Ker jim je udobno. Partnerji pa trpijo. Najlažje je reči, naj se nekdo loči, naj nekdo to, naj nekdo ono. Včasih gre zgolj za dogovor, s katerim starši seveda ne seznanijo otroka.
Znanka se je prav namerno precej zapustila glede videza, tudi higiensko, da bi jo le njen sicer precej potenten mož pustil pri miru, kar je vodilo v življenje brez intimnosti tedne, leta in sčasoma je zbolela za sladkorno. In kaj je prav, da stori njen za spolnost opeharjeni mož? Naj se loči in zapusti bolano ženo, naj otrokom s svojim odhodom vzame družinsko življenje v katerem delujejo precej srečni, naj si najde ljubico, naj se zapije???
Drago dekle, ne vem koliko si stara in koliko zrela za razumeti situacijo in nenazadnje ne poznam vaše domače situacije, vendar imaš samo ta starša, sprejmi ju takšna kot sta, kar ne pomeni da moraš odobravati njuno početje. Načeloma sem za resnico in odkrit pogovor, še posebej če te situacija čustveno obremenjuje. V kolikor se boš odločila za to pot, se poskusi izognit žalitvam in obsojanju, bolj se osredotoči na svoje lastne občutke, povej ji kaj čutiš, kako doživljaš vse skupaj in sem prepričana, da bo iz odgovornosti do poštenosti našla tisto pravo pot, pa kamorkoli že vodi.

Moram rečt, da starejše ljudi kar razumem, da se ne ločijo kar tako. Prvič je problem bivanja, mogoče so kakšno nepremičnino že podarili svojim otrokom ali imajo v planu. Nočejo živeti sami oziroma se jim zdi ločitev nek prevelik korak tako pozno v starosti in še veliko razlogov. Pač nimajo dovolj razlogov za nov začetek. Tudi kakšno varanje lažje (še vedno težko), ampak lažje prenašajo, kot pa mladi junci, ki se želijo izkazat, kaj zgradit v življenju itn.
Varanje res ni rešitev odnosa, ponavadi se tako za silo rešuje le eden od partnerjev.
[/quote]

Imam občutek, da govorimo o starših, ki so stari tam okrog dobrih 50. Kar danes absolutno ne velja za “tako pozno v starosti”.

New Report

Close