Najdi forum

V zvezi 9 let, imava dva majhna otroka. Sama sem veliko vložila v družino kot v partnersko zvezo. V tem čase se je zgodilo marsikaj, marsikaj oprostila s tem pa je tudi partner pokazal napredek. Pred nekaj leti je začel ukvarjati z plezarijo in hodit v hribe. Skupaj smo hodili v hribe, ko je bila možnost, sem tudi sama hodila plezat z njim. Ko se nama je rodil mlajši sin, sem za nekaj časa opustila plezarijo, kasneje pa sva si vseeno kdaj pa kdaj vzela čas. Nato je začel v hribe hodit sam, na koncu sem ugotovila, da je kdaj pa kdaj šel tudi s kako prijateljico. To me je seveda motilo in povedala sem mu svoje občutke. Na koncu je bila situacija sledeča, da sem razumela njegov stres v službi in mu omogočala vikende plezarije. In izvem da je hodu z eno in isto žensko. Ko sem ugotovila sem bila zelo prizadeta in jezna in nesposobna komunicirati. V tem času pa ga nekajkrat ni bilo doma, tudi prišel je ob 3 zjutraj. Potem sva šla k terapevtu in začela delati na odnosu. In sva si prišla blizu in odkrivala bolečino in napake, ki sva si jih zadala. In nato izvem, da se je pred tem zapletel z njo. Bila sem v razsulu, potegnila mejo in se s tamalima odselila na svoje. V tem času sem se dobro pobrala in si razčistila pri sebi kaj si zaslužim in kaj ne, in da s človekom ki mi laže in mu ne zaupam, ne želim biti. Mala dva sta lepo sprejela novo situacijo, na scdju sa se dogovorila glede skrbništva, preživnine in obiskov. Do malih sem iskrena in ju poslušam, ko sta v stiski ju razumem. Ko smo sami se imamo lepo, veliko smo uzunaj in dan poteka mirno. Vendar vsakič, ko je od bivšega dan, ko ju pripelje nazaj, me znervira in komaj funkcioniram. Probam sprejet situacijo, zamerim pa laži in neiskrenost. Z jezo se soočam, dovolim si občutit žalost, vse kar se nabira v meni. Vendar ko pride…

Kako naj prediham, da teh 5min ne vpliva name in mi ne pokvari dneva, ker vem, da bo tega še veliko.

Naj še omenim, da je sedaj v zvezi s to žensko, če sta našla oporo en v drugem ok, mi je pa podlo, ker je vedela zame in za otroke ter nas tudi pozna.

Reč je preprosta.
Zdaj, ko sta narazen, ti ni dolžan nič. Ni mu treba biti iskren, lahko ti laže kadarkoli se mu zahoče.
Vsak se v življenju bori zase, tudi njegova nova ženska. Eni imajo moralne zadržke pred sesuvanjem družin, drugi ne.
Iz neprijetne čustvene situacije si lahko pomagaš le sama. Ukvarjaj se s sabo, otrokoma in morebitno novo ljubeznijo. Predvsem pa pred se umiri in sprejmi svojo preteklo življenjsko pot in si postavi nove cilje. Novi cilji ti bodo pomagali pri ureditvi odnosa so bivšega, postala boš imuna na njegove laži in manipulacije.
Kar se pa tvojega premisleka o odnosu in odhoda tiče pa: Kapo dol! Naredila si prvi in odločen korak k izboljšanju stanja v katerem si se znašla.

Tale tvoj je egoist najhujše sorte. Razumljivo je da te znervira, bolečina je huda. Saj si človek, ki ima čustva. Pa še to ti predlagam, ne bodi tako naivna. Večkrat pomisli nase. Ti si ga pustila, da sprosti svoj stres, ubistvu ti je lagal. Zakaj pa ne bi ti sprostila svoj stres, bolečino itd? Preveč dobra ženska poo srcu si, tukaj delaj, da postaneš malce manj zaupljiva.

nova
Uredništvo priporoča

Še srečo si imela, da si ugotovila kaj se dogaja in odšla. Dosti moških (pod krinko športanja) živi vzporedno življenje… pras.ci. Glede tvojega vprašanja: poskušaj čimbolj skrajšat čas ob predaji otrok ali pa se mu celo izogniti – naj mu otroke preda kdo drug. Z njim komuniciraj samo preko sms… da ne cuješ njegovega glasu. Sčasoma pa te bo vedno manj iritiral… Čas celi rane… res je to… Želim ti vse dobro… 🙂

V tebi je še jeza in zamera s tem nisi razčistila boli te bolj ko verjameš zato delaj na tem da se tega znebiș

New Report

Close