Najdi forum

Pozdravljeni.Sem oče 4 letne deklice. Mojo hčerko imam zelo rad. Z njo si želim več stikov in druženja kar pa ni mogoče saj je njena mama z mano v sovražnih odnosih(jas tega nočem). Pišem glede preživnine ki jo plačujem. Na sodišču sva se dogovorila da preživnino plačujem 18. v mesecu. Ker pa sem že nekaj časa v drugi službi in plača tam ni 15. ampak 21. v mesecu (pa še ta ni redna) preživnine nikakor ne morem nakazati na določen datum . Ker me ona sovraži ji gre tudi to na živce kar jo tudi razumem saj mora plačati vrtec itd. Večkrat sem se z njo poskušal pogovoriti o tem na miren način ampak ne gre. Ko pride 18. ona celi dan piše sms kaj se spet grem, zakaj ni preživnine , da ima tega vrh glave , da se delam norca iz svojega otroka , kar ni res. Enostavno imam kot večina v današnjih časih finančne težave in mi nič od plače z preteklega meseca ne ostane. Kako naj nakažem denar, če pa ga nimam. Preživnino plačujem redno že 3 leta z na žalost omenjeno zamudo. Denar dobi največ 3-4 dni po roku. Bil sem na socialni in so mi povedali tako meni kot njej , da imam 8 dni po roku čas, da preživnino plačam. Po tem roku lahko ona začne delati proti meni. Ona seveda že 2 meseca govori da sem jas narobe slišal da lahko že po enem dnevu ona začne z tožbo,prijavo na policijo,… Sedaj več sam ne znam kaj je res. Še vedno vztrajam pri svojem ona pa pri svojem . Ker me to zelo utruja in se zaradi tega sekiram bi prosil za kakšen nasvet.
Hvala za odgovore in lep pozdrav.

zaradi ljubega miru, si pri mami ali komu drugemu sposodi teh 150 evrov in jih 18. v mesecu nakaži bivši. Zmanjšaj stroške za net in telefon, pa bo šlo.
Je res tako težko narediti tako enostavno stvar??????????????????????

Odgovor imaš na dlani : beži nazaj na socialno da ti povejo še enkrat. Tokrat pa poskusi dobit kaj napismeno.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovoren in dober oče bo imel vedno čas za otroka. Odgovorna mati otroku ne bo odtegovala stikov z očetom niti takrat, ko preživnine ne bo plačal pravočasno.
Odgovoren in dober oče preživnino vedno plača v roku, ker preživnina ni za njegovo bivšo partnerko, ampak za njegovega otroka.
Odgovoren in vzoren oče poskrbi za to, da ne njemu, ne njegovim otrokom ne manjka sredstev za preživetje.
Vse ostalo so pa nianse. 😉

Ah daj no. Saj nisi ti otrok v tej zgodbi in mati tvojega otroka ni tvoja mamica, da bo polna razumevanja za tvoje težave. Do osemnajstega v mesecu verjetno zamuja že s parimi položnicami in je živčna, kako in kdaj bo to plačala. Ni dolžna razumeti tvoje situacije. Seveda bi bilo lepo, če bi rekla, ja okej, nič hudega, boš pač dal malo pozneje – ampak ni dolžna! Ti pa SI dolžen nakazati preživnino na določeni datum. Pa tako preprosto je: en mesec si od nekoga izposodiš, ali pa vzameš mini kredit, ali pa povišaš limit na banki za tistih par evrov, potem pa pri vsaki plači odložiš za preživnino za naslednji mesec, tisti enkratni minus pa pokriješ v pol leta. Lahko ji začneš nakazovati že prvega v mesecu, da ne bi tisti denar kam izginil. Koliko pa znaša preživnina, če lahko vprašam? Če bi eno tako posojilo odplačal v šestih mesecih, koliko bi znašal mesečni obrok?

Sploh pa bi z veseljem slišala še njeno plat.

Ljudem, ki očetom s slabim zaslužkom in preživnino na grbi predlagajo naj vzamejo kredit ali mini kredit, možgani ne delujejo najbolje oz. jim osnovnošolska matematika dela velike težave.
Večina takih očetov je prav zaradi preživnine kreditno nesposobnih. Tudi sicer jim, razen dobrih prijateljev in ožjega sorodstva, nihče ne bo želel posoditi denarja.
Nekateri imajo s tem res hude težave.

Ljudem, ki očetom s slabim zaslužkom in preživnino na grbi predlagajo naj vzamejo kredit ali mini kredit, možgani ne delujejo najbolje oz. jim osnovnošolska matematika dela velike težave.
Večina takih očetov je prav zaradi preživnine kreditno nesposobnih. Tudi sicer jim, razen dobrih prijateljev in ožjega sorodstva, nihče ne bo želel posoditi denarja.
Nekateri imajo s tem res hude težave
[/quote]
Mame njihovih otrok, recimo. Le zakaj?

Še nikdar nisem preživnine plačal na rok. V sodbi piše 5. v mesecu, plačo dobim 5 delovni dan v mesecu.

Z bivšo imam tak odnos, da niti pomisli ne, da bi javkala zaradi tega. Predlagam, da bivši dami malo zagreniš življenje ali pa jo prijavi zaradi nadlegovanja po sms in podobno. Dobesedno požrt se ji boš pustil.

Dejansko ni čudno, da se eni tožarite za vsako malenkost in ne znate zaživeti na novo, temveč smisel vašega življenja postane preganjanje bivše, tako kot v tvojem primeru. Ti nisi še niti slučajno prebolel bivše in ločitve, še več, s tabo je vedno huje.


Mame njihovih otrok, recimo. Le zakaj?
[/quote]

Imam prijatelja, ki nekaj časa ni imel niti za hrano. Zgodbo sem že opisal…

Imam prijatelja, ki nekaj časa ni imel niti za hrano. Zgodbo sem že opisal…
[/quote]
Če bi bila jaz mama z majhnim otrokom in ne bi imela za hrano in za položnice, me ne bi zanimalo, zakaj preživnina zaposlenega očeta zamuja. Ali pa če bi v preteklosti doživela dovolj sranja od istega človeka. V nasprotnem primeru bi velikodušno zamahnila z roko in rekla, da tri dni gor ali dol ne igra vloge. Ne maram kreganja + rada se pokažem kot plemenit in zrel človek, če je priložnost in me nič ne stane. Ampak kot sem rekla – sem plemenita, dokler imam poln hladilnik in ima otrok cele čevlje.

Kako je bilo v tem tvojem primeru in kako je v primeru avtorja?

Dejansko ni čudno, da se eni tožarite za vsako malenkost in ne znate zaživeti na novo, temveč smisel vašega življenja postane preganjanje bivše, tako kot v tvojem primeru. Ti nisi še niti slučajno prebolel bivše in ločitve, še več, s tabo je vedno huje.
[/quote]

Dejansko ni čudno, da se eni tožarite za vsako malenkost in ne znate zaživeti na novo, temveč smisel vašega življenja postane preganjanje bivše, tako kot v tvojem primeru. Ti nisi še niti slučajno prebolel bivše in ločitve, še več, s tabo je vedno huje.
[/quote]

Ti ze ves.nekateri se moramo tozarit,ker drugace ne gre.ce si pa zenske predstavljate,da bomo placevali in se odrekli otrokom,je pa vas problem.te samokriticnosti seveda ne premorete.


Če bi bila jaz mama z majhnim otrokom in ne bi imela za hrano in za položnice, me ne bi zanimalo, zakaj preživnina zaposlenega očeta zamuja. Ali pa če bi v preteklosti doživela dovolj sranja od istega človeka. V nasprotnem primeru bi velikodušno zamahnila z roko in rekla, da tri dni gor ali dol ne igra vloge. Ne maram kreganja + rada se pokažem kot plemenit in zrel človek, če je priložnost in me nič ne stane. Ampak kot sem rekla – sem plemenita, dokler imam poln hladilnik in ima otrok cele čevlje.

Kako je bilo v tem tvojem primeru in kako je v primeru avtorja?
[/quote]

Kako točno je bilo v primeru avtorja ne vem. Tega ni točno pisal, je pa slutiti, da ima težave s preživljanjem samega sebe.
V primeru mojega prijatelja je bilo pa tako, da je izgubil delo, prej je plačo dobil pa spet dva meseca ne pa potem le delno… Avto je že prej prodal prav zato, da je lahko plačal preživnino. Hišo je pa itak pustil bivši in otrokoma. Bivša je imela zelo dobre dohodke ranga 1500€ mesečno…
Danes je tako, da je njegova bivša brez dohodkov. On se je postavil na noge, odprl SP, ki mu prinaša dober denar, plačuje preživnino otrokoma redno in ne boš verjela – v petih letih si je celo kupil hišo v okolici LJ. in jo sedaj prenavlja. Skratka, toksična mati je dobila svoje.
Moj primer je pa lep in polikan. Sporazumna ločitev in delitev premoženja, preživnino plačujem po trajniku od prvega meseca, ko sem se odselil. Mati mojih otrok pa je še vedno razkazuje svojo toksičnost… a mi danes to ne pomeni nič več kot zoprna stranka v poslu. Nasmehneš se, narediš tako kot je prav in greš dalje.
Sicer pa to, kar si napisala ni nič napačnega. Tak postopek je dokaj običajen, ko se ločena starša ne znata dogovoriti in ne upoštevata težke situacije pri enem ali drugem. Sam bi ravnal drugače. Če ne bi bilo denarja od bivše, bi se pač zakopal v delo in/ali razliko dobil od drugod. Otrok s tem ne bi obremenjeval konstantno, bi jima pa povedal. Enkratno posredovanje take informacije je dovolj.

Kako točno je bilo v primeru avtorja ne vem. Tega ni točno pisal, je pa slutiti, da ima težave s preživljanjem samega sebe.
V primeru mojega prijatelja je bilo pa tako, da je izgubil delo, prej je plačo dobil pa spet dva meseca ne pa potem le delno… Avto je že prej prodal prav zato, da je lahko plačal preživnino. Hišo je pa itak pustil bivši in otrokoma. Bivša je imela zelo dobre dohodke ranga 1500€ mesečno…
Danes je tako, da je njegova bivša brez dohodkov. On se je postavil na noge, odprl SP, ki mu prinaša dober denar, plačuje preživnino otrokoma redno in ne boš verjela – v petih letih si je celo kupil hišo v okolici LJ. in jo sedaj prenavlja. Skratka, toksična mati je dobila svoje.
Moj primer je pa lep in polikan. Sporazumna ločitev in delitev premoženja, preživnino plačujem po trajniku od prvega meseca, ko sem se odselil. Mati mojih otrok pa je še vedno razkazuje svojo toksičnost… a mi danes to ne pomeni nič več kot zoprna stranka v poslu. Nasmehneš se, narediš tako kot je prav in greš dalje.
Sicer pa to, kar si napisala ni nič napačnega. Tak postopek je dokaj običajen, ko se ločena starša ne znata dogovoriti in ne upoštevata težke situacije pri enem ali drugem. Sam bi ravnal drugače. Če ne bi bilo denarja od bivše, bi se pač zakopal v delo in/ali razliko dobil od drugod. Otrok s tem ne bi obremenjeval konstantno, bi jima pa povedal. Enkratno posredovanje take informacije je dovolj.
[/quote]

Da bi bilo več takšnih!
Žal je pa tudi veliko očetov zagiftanih s sovražnostjo in maščevanjem in prenašajo svoj toksin na otroke,ki to predvsem v pubertetniškem času izkoristijo…
Starša morata sodelovati,le tako bosta obvarovala otroka propadanja.Prej ko se to uvidi,bolje je. Je pa žal res,da je eden sam dokaj nemočen.

Joj, da se ji po treh letih še da toliko energije vlagat vate … če lahko vprašam, kako se vama je uspelo tako skregat v obdobju, ko starši načeloma nimajo časa niti lulat iti v miru, kaj šele, da bi se lahko v miru skregali?

A si ji kdaj rekel oprosti ali hvala ali jo pohvalil ali rekel karkoli pozitivnega? Poskusi zdaj. Posuj se s pepelom: zajebal sem in če bi lahko zavrtel čas nazaj, bi ga. In če bi mi zneslo en mesec našparat teh …. evrov, bi ti z veseljem nakazal prej, pa sem tak luzer, da ne morem.

Sploh ne pomnim, kdaj sem nazadnje videla preživnino … mislim, da mi bivši dolguje vsaj za pol leta. Počasi moram malo poterjat, ker tudi mojega TRR ne polnijo pridni palčki.

Da bi bilo več takšnih!
Žal je pa tudi veliko očetov zagiftanih s sovražnostjo in maščevanjem in prenašajo svoj toksin na otroke,ki to predvsem v pubertetniškem času izkoristijo…
Starša morata sodelovati,le tako bosta obvarovala otroka propadanja.Prej ko se to uvidi,bolje je. Je pa žal res,da je eden sam dokaj nemočen.
[/quote]

V primeru naše razpadle družine sodelujem brez fige v žepu le jaz. Žalostno, a očitno je ona, ki je varala, še vedno jezna, ker sem odšel, je pa tudi res, da se zaradi načina razhoda tudi jaz raje izognem kontaktom z bivšo, sploh ker rada obrača besede po svoje. Komunikacija preko mail-a je super. Kar se je treba zmenit, se zmeniš pisno in potem ni dilem ali obračanja pomenov….

New Report

Close