Najdi forum

Pozdravljeni. Nikoli si nisem mislil da se bom zatekel na forum po nasvete, sočutje, razloge ali pa prebiral forume o varanju.
Skratka star sem že 30.let ali pa komaj, kako si vzeš z leto mlajšo zaročenko. Skupaj sva že kar 14.let, torej od rane mladosti. Skupaj živiva nekje 4.leta pa pol. Vmes sma dobila otroka, ki je dopolnil prav kar dve leti. Pogovor o poroki je pa pripeljal naokrog tudi malce starejše spomine o tem kako dolgo sva skupaj, kaj sva vse počela, kakšne simpatije sva vmes imela, ki sva se jih strpno otepla, vmes sma bila celo malo narazen, da je ona probala z drugim in jaz z drugo, in še isti mesec sva prišla nazaj skupaj. A tukaj po vsem tem sedaj dozivim šok, pri eni njeni simpatiji iz leta 2010 ni šlo zgolj za simpatijo šlo je za veliko več, za ljubezen. (Takrat sva bila skupaj že 7.let – pravijo da prelomno). Bolj sem vrtal, več sem izvedel kajti ni mi dalo miru, najprej mi je povedala za pogovore ob kavi, redna srečanja in vrtal sem naprej, nato je komaj priznala za erotične pogovore in razne takšne posredovane fotografije med njima, skoraj nisem mogel verjet, zato sem nekaj dni še vrtal naprej dokler se ni zlomila in mi vse povedala. V tistih trenutkih sem v sebi nekako dobesedno umrl. Povedala mi je da sta vse od 2010 do 2012 imela skoraj pravo zvezo, zaljubila sta se, od poljubov, romantike in seveda sexa, ki je bil zelo vznemirljiv, hotel sem vso resnico in vse detajle, vse mi je priznala, še tako boleče podrobnosti. Takrat še niti nisva živela skupaj, bila pa vseeno par že 7.let, in komaj po dveh letih takšnih laži in prevar srečanj je to nekako zaključila, ker se ji naj bi šele takrat posvetilo, da res hoče mene. Ko sta zaključila je bilo to dobrih 5.let nazaj, in celo spomnim se kako je še jokala, tudi tisti fant je imel na spletu čudna sporočila, kak bi dal da bi se punca vrnila… pa še kar nisem prav dojel zakaj se gre in pustil vse skupaj na miru, vedel sem da sta bila prijatelja, a da sta si kaj tako okrutnega privoščila na meni si nisem od svoje punce niti predstavljal. Vse te laži, prevare, kurčove dve leti čustvenega adrenalinskega sexa… Kot da je nebi poznal, spomnim se že takrat, da sem jo večkrat spraševal ali je kaj več za tem, njen odgovor pa vedno nikalen, pa da sem smotan in nevem kaj vse, prav zaprav je ravno mene lovila skoz, kje sem, kaj delam, namigovala da mam kakšno afero, sama pa delala tako poniževalno za mano…Pa ko bi seveda lahko kaj imel ampak sem raje ustavil igro dopisovanja z puncami, ter razne kavice, ker sem cenil mojo drago punco. Tudi vseh teh 5.let zatem sem skoz dobival sporočila kje sem, kaj delam… čeprav sva oba dejansko zaposlena v istem matičnem podjetju. Skoraj nemogoče, da bi ji kaj prikrival in ji tudi nisem. In sedaj sem tam kje sem…
Ko se je njena prevara leta 2012 zaključila, za katero še niti takrat seveda nisem zvedel, sva se v roku dobre pol leta preselila skupaj, in tako živela 3.leta, ter leta 2015 dobila otroka, ki sva se ga oba zelo zelo veselila. Sedaj leta 2017 ( 14. Let zveze) pa izvem za tako kruto prevaro, da me je ohromila za vsa leta za nazaj…. Vsi najini spomini iz leta 2010 do 2012 se mi enostavno gravžajo, ker SO lažni, vsi najini izleti, morja, rojstni dnevi, valentinova, obletnice itd… vse skupne sslike tistega časa so mi nagnusne, in kar jih ne morem gledat. Vse tiste laži in prevare, celo posexana je prišla od njega do mene v objem, tolažil sem jo ko je to rabila, vedno ji nudil vse, a ni ji bilo kar dve leti dovolj, preden je spoznala, pa sva bila vsaj vikende skupaj če že med tednom ne. Žal mi je da
sem bil tako slep, tako zaljubljen še po vseh teh letih, kako nisem mogel tega videti. Če bi mi takrat vse skupaj povedala bi bila druga zgodba, takoj bi končal zvezo, ker si me ne zasluži… Pa kako nemoreš končati teh afer prej, in jaz butl še jo celo nekako razumem, bila sva mlada ko sva začela, prva drug drugemu, vsa ta leta, razumem da jo je je zapeljala naklonjenost drugega fanta in da se je zaljubila, a kje za vraga sem bil jaz da si nisem zaslužil resnice, večkrat smo celo bili skupaj na pijači pa tega nisem opazil… Vedno sem ji res vse nudil, morda sem res občasno zaspal v zvezi, spregledal njene potrebe a to ni opravičilo za tako kruto prevaro. Da mi ni dala te pravice niti pred načrtovanjem skupne vselitve, niti pred načrtovanjem otroka… Zlomila se je le še sedaj po 5ih letih, pred načrtovanjem poroke. Seveda sem zlomljen, kaj pa bo bil, kot da je ne poznam. Življenje se mi je ustavilo, od kar vem to sem na bolniški, ohromlejen, ponižan, brez zaupanja, kot da mi je vzeta moškost, osramočen. Res da je komaj nekaj dni mimo kar to vem a vseeno, kako naj prebavim to. Niti ne prenesem misli da se je je kdo dotikal, kaj šele porival neštetokrat, dve leti, vsaj nekajkrat mesečno, pa vsi ti poljubi, za povrhu še slike in miljone smsov ljubim te, pogrešam te. Pa bodisi sedaj ali takrat, vsa leta sem se trudil, večkrat bil premamljen v prevaro a se vedno moško vzravnal in se odaljil od oseb v katere me je to mamilo. Ona pa ne, in to izvem sedaj, kar 5.let prepozno če že ne vseh 7.let da bi se lahko takrat odločil naj enostavno odide iz mojega življenja, če ji nisem bil dober. Sedaj pa je zadeva malce drugačna, skupno stanovanje in otrok in vsa ta leta sva se imela prijetno drug ob drugem… Še posebaj teh zadnjih 5.let, in zato mi je zadeva toliko težja… Vem da me je prevarala na najbolj okruten način, pa mi ne pomaga ne to kako mlada sva bila ne to, ne da se je zaljubila in nic mi ne pomaga ma vse to… ne poznam je več, kako ji naj še sploh zaupam, na trenutke se mi direkt zagnusi, sploh ko mi v glavo skače tisoče slike te prevare, in bruham, ne jem, skadim 4.škatle cigaret od sile na dan, meša se mi. Spet drugi trenutek jo razumem, zakaj in kako, nisem ji bil ravno skoz na voljo, zaradi službe namreč… Ampak vseeno ni izgovor, sploh za tako veliko obdobje varanja, za toliko laži. Sploh nevem kaj je več bolj kruto iz njene strani. Ona še to mirno prenaša, ker je to vase potlačila leta 2012, čeprav ji je vseeno hudo… ampak funkcionira še lahko… gre v službo, uredi otroka, jaz pa več ne, čist zlomljen, jokam, jezen, ne vidim rešitve. Odšel bi pustil vse za sabo, za kazen za vsa ta leta… Pravi, da me ljubi, kako naj ji zaupam po vsem tem. Žal mi je da sem sploh izvedel vse, samo uničilo me je. Težko si predstavljam zvezo spet srečno po dveh letih varanja, razum mi pravi odidi stran, ne zasluži si te, mlad si in simpatičen, boš že najšel pravo ljubezen… a po drugi strani srce, v kolikor je ne sovraži jo še res ljubi, jo skrbi zanjo, zanjo za otroka še bolj. Kako ji naj po vsem tem zaupam, vsi pišejo da zaupanja več ni, kako naj živim z mislijo da se mi je zahrbtom dve lete predajala užitkom z drugim in skrbno lagala, pa čeprav je že od tega 5.let. Jaz pa sedaj žal zvedel prepozno…. Nevem če lahko živim s tem ljubosumjem in nezaupanjem, z vsemi temi misli. Nevem če si zasluži še priložnost. Razum in srce v razcepu, samo premišljujem kdaj bo kliknilo kaj je bolj prav, kaj si dejansko zaslužim. Ker živeti s tem je težko, sploh po vsem tem… Ima kdo s tem izkušnje, pravi da ji je res zelo žal, aja zakaj pri hudiču pa je trajalo tako dolgo in zakaj sem zvedel komaj sedaj in zakaj naj upam, da se nebo ponovilo. Čist sem v razcepu, kaj storiti. Nikakor se ne morem odločiti, saj ne morem razumet in pozabit slik kako poriva z drugim.
Potem pa spet gledam zadnjih 5.let, kako lepo smo se imeli, kaj smo ustvarili, tudi sex je zadnje mesece med nama bil boljši kot kadarkoli prej. A sedaj naenkrat se je nemorem niti dotakniti, kar srh me spreleti, zgroženost… A srce kot da se še kar bori….
Pomagajte mi, naj ostanem, naj grem, še sam nevem ali se res trudi al se dela da se trudi, al res ni imela še kaj drugega, če že lahko varaš dve leti, zakaj še ne več drugje…Prosim pomagajte mi razumet sploh tisti z izskušnjami, je opravičljivo al ni opravičljivo, še sam nevem več kako naj razumem. Prosim….
Prevarani moški 30… 😢😢😢😢😢😢

Pozdravljen…

odgovor lahko najdeš le v sebi. Predlagam ti, da greš za nekaj dni nekam na samo ()gore, kakšen vikend na mirnem kraju) in si zapišeš vse pluse in minuse v primeru, da ostaneš z njo. in vse pluse in minuse v primeru, da gresta narazen.
Prvo pa si seveda postavi vprašanje, če ji boš lahko kadarkoli še zaupal

Post je hudo dolg .Lej….ona je trenutno zainteresirana zate ker ji tam vse ne stima zato se raje odloča za vrabca v roki kot goloba na strehi. Da ti o njenih čustvih sploh ne govorim ker so pri njemu. Iz izkušenj ti povem da v miru s to żensko ti żivel več ne boš vedno bo namreč nekaj in na kratki rok ti bo vedno zvesta. Če bi ji bilo zate kaj te że takrat z njim NE BI PREVARALA .Żenska je zmedena zato je malo tu in malo tam. Zapusti jo .Na začetku bo hudo na koncu boš zadovoljen.

nova
Uredništvo priporoča

Živijo, boleče te je brati. So-čutim s tabo, ko pišeš. Zdiš se v stiku s sabo, realističen glede zadev, čeprav vseeno poln bolečine. Težko kaj pametnega povem, ”svetujem”, ker nimam tako dolge zveze za sabo, nimam takih izkušenj. S prvim partnerjem sem tudi jaz bila od tako mladih nog pa kar 5 let. Moja izkušnja je, da sem se drugače razvijala kot on in je edino pravilno, da sva se razšla. Si ne znam predstavljat, da bi vztrajala še enkrat toliko… Ali pa še več.

Od zunaj in razumsko (brez sočutenja) zgleda tvoja situacija zelo dobrodošla v smislu, da si postaviš smernice za svoje življenje po svojem notranjem kompasu. Ni treba hiteti stran od bolečine, ker s tem hitiš od resnice. Resnica pa je taka kot je že odleta 2010, samo ti zanjo nisi vedel. Vztrajaj v bolečini,kolikor dolgo bo treba in raziskuj, kaj ti ta sporoča. Te boli ponos, ker nisi bil dovolj? Te boli zaupanje, ker so ti za hrbtom nekaj delali? Te boli ljubezen, ideal partnerke, ki se bo moral transformirati? Spoznavaj svojo bolečino in preko nje svoje potrebe. Morda pojdi tudi na kak terapevtski pogovor. Ali pa če imaš kakšnega dobrega prijatelja, da se lahko resne zadeve pogovoriš.

Kot rečeno, nimam tvoje izkušnje, ampak jaz bi se v taki močni bolečini posvetila najbolj in predvsem le-tej (torej sebi in svojim potrebam) ker krize so dobrodošle,če se iz njih učimo. Dihaj, jokaj, bruhaj, pojdi tečt in išči svojo pot. Nekega dne boš iz tega prišel močnejši, čeprav si zdaj totalno na tleh.

Mene pa zanima, zakaj in na kakšen način je zaključila to zgodbo s tretjo osebo? Je zaključil on morda? Je tudi on bil v zvezi? Če ti je povedala vse podrobnosti, ti je verjetno razložila tudi to, kako in zakaj je prekinila s tem fantom. Če se je zveza prekinila na njeno pobudo, potem še imaš upanje, da se je v resnici ODLOČILA zate (saj veš, moški izbira, ženska izbere). V kolikor pa je zveza razpadla zaradi drugih vzrokov, razen zaradi nje same, pa to ni bila njena odločitev in se je s tem sprijaznila, ti pa si bil seveda priročen varen pristan. V tem primeru se jaz na tvojem mestu nikoli ne bi z njo poročila. Verjemi, govorim iz lastnih izkušenj. Verjetno je tudi za pomisliti, zakaj se ji je to zgodilo, da se je zaljubila v drugega. Nekaj že ni bilo prav med vama. Verjamem, da te zelo boli ego, da nisi opazil, da si bil slep, da te je imela za norca… Vendar to v tem trenutku ni ključnega pomena, saj seveda kdor vara, tudi laže… Ključno je, zakaj je ta veza med njima razpadla in seveda zakaj je sploh nastala. Samo s tem razmišljanjem je mogoče še reševati vajino vezo. Verjamem pa, da te grozno boli, bolečina prevare je neznosna, pa vendar poizkusi čustva racionalizirati in se osredotoči na prihodnost. Ne pozabi, da je tu otrok, do katerega imata oba veliko odgovornost. Moram pa izpostaviti, da se je s tem priznanjem zelo neodgovorno vedla do tebe in do otoka. Če je že nameravala to priznati, bi morala to storiti pred otrokom, ne sedaj, pred poroko. Verjetno ima slabo vest in je s priznanjem to samo preložila nate. Svoj drek bi morala sama požreti in sicer že davno prej.

“Žal mi je da sem sploh izvedel vse” …. Ha,ha,ha…. Ja, to je najbrž posledica tvojega “vrtanja” …. 🙂
Drugič, preden se spraviš na ‘vrtanje’ se najprej vprašaj kaj hočeš z ‘vrtanjem’ doseči. Ali, kot bi rekli ameri, “Be careful what you wish for’.
Najprej ena zanimnivost …Že nešteto krat sem videl da prevarani hoče vedeti prav vsako podrobnost ki se je zgodila med varalico in njenim/njegovim honorarnim jebačem/čico. To je ena velika napaka. Zakaj ?
Ali res mislite da vam bojo povedali prav ‘vsako’ podrobnost ? Sigurno ? Ne, tega ne bojo storili.
Sicer natrosili vam bojo vsega in svašta ampak vsakega detajla pa ne boste izvedeli. Halo !
Lagali so vam prej kaj mislite da bojo počeli še naprej ?
Druga stvar, več detajlov zveš bolj ti bo slabo (preverjeno). Tudi če ti po kakšnem čudežu pove vse (kar je že domena ZF) vedno (VEDNO !) se boš spraševal kaj je še ostalo zamolčanega. Zato fant moj si storil napako že v štartu. Upsss ….. No, ni tako huda napaka (ta prava groza šele prihaja).

No, pol pa pridemo do “da je ona probala z drugim in jaz z drugo”. Ma nemoj ? Ma kako ste luštni ! Divota ! Res ‘zrele’ osebe. Če bi ti resnično razumel vso neumnost tega in potem še kretenijado vaše ‘nadaljevanke’ mogoče bi tudi razumel zakaj ti se to vse dogaja. Tako, dvomim da si v mentalni kondiciji za vse to. Ona ‘hop’ na tuji k*, ti v drugo češpljo in sedaj bi glumili ‘business as usual’ ? Ehhh …nema ! 🙂
Tretja stvar (ki meni osebno že gre pošteno na k*) je ko berem prevarane kako imajo cel kup
‘post-prevara’ ego težav. Kaj če jo je honorarni jebač bolj zadovoljil kot jaz ? Kaj če ima večjega ? Kaj če ima večjega in bolj debelega ? Hu ! Kaj če je lahko pumpal pol ure in ne kot jaz par minut ? Oh groza ! Hitro v banjo preverit kako je stanje z lastnim orodjem. Ma, ali se vi ljudje tako malo cenite ?
V biti so vsa ta egoistična vprašanja po malem na mestu (na koncu smo vsi krvavi pod kožo) ampak izginejo iz konteksta ko enkrat dojameš da so v bistvu brezpredmetna. Prevara poruši temeljne vrednote enega razmerja in kvaliteta ali kvantiteta seksa se izgubi naspram njih. Prevara poruši ‘kamen-temeljac’ enega razmerja in to je zapanje. Brez zaupanja je vsako razmerje obsojeno na vegetiranje. Lahko ostanete tudi skupaj ampak se moraš zavedati da ‘prevara’ še traja. Lažete sami sebe. Razen če nisi totalni debil ti je najbrž jasno kaj pomeni zaupanje v enem razmerju. In,kar je najhujše, bo prevara ostala za vedno med vami. Lahko jo tlačiš v podzavest koliko hočeš ampak izginula ne bo nikoli. Vreme tukaj ne pomaga.
Lahko greste tudi šrinku ali na kakšne terapije ampak prevaral sam sebe ne boš. Lahko ponavljaš do iznemoglosti tisto znano ‘svakim danom u svakom pogledu sve više napredujemo’ ampak ne bo pomagalo. Telo ne laže. In pusti stat tisto tvoje ‘prevarala me je na najbolj okruten način’. Nima tu okrutno ali man okrutno prevaro. Prevara je tisti rubikon po katerem ni poti nazaj. Ljudje vzimajo (pod vplivom holivudskih kretenskih filmov) prevaro kot nekaj lahkega. Trivialnega.Ni. Prevara je nekaj najhujšega kar lahko doleti bilo koga. Jaz osebno bi prevaro , po škodi ki jo naredi,kazensko preganjal. Tam imamo nekakšne debilne zakone ki štitijo posameznika od govoric tega ali unega, prevara,ki je 100X hujša pa nič. En je užaljen in se gre v tožbo. Tisti pa ki mu je prevara uničila življenje ma mora molčat. Hipokrizija moderne družbe. Zato razumem tisto ‘šerijatsko’ pravo in ljudi ki ga prakticirajo. Ko te primejo ‘metuljčki’ malo razmisli koga boš prizadel. In to prizadel v polno. A je potem čudno da vse svetovne religije obsojajo tovrstno početje ? Imaš pravico iz zakona oditi kadarkoli. Nihče te ne ustavlja. Ampak da se greš varanja ?
malo razmisli in se vprašaj kakšna oseba je to ki se spusti na taj nivo ? Think good …

“A sedaj naenkrat se je nemorem niti dotakniti, kar srh me spreleti, zgroženost… ” ” na trenutke se mi direkt zagnusi” .. Eureka !
Tukaj je poanta vsega tvojega pisanja.
No,najbrž dojameš da je to tvoj ego ki komunicira z možgani. Se spomniš kako si je pustil da malo ‘proba’ z drugim ? Takrat teh flashbackov nisi imel a ne? Dokler si ti porival drugo češpljo.
Zakaj misliš da ona ni doživljala isto ?
No,kot sem ti prej povedal, telo ne laže. In če ti ego nadvlada možgane potem je edino pravilno da se razidete. Če ne, življenje ti se bo spremenilo v pekel. In vse hujše bo. Imaš to prednost da si še zelo mlad in celo življenje je pred tabo.
Jaz na drugi strani nisem še kave spil…
Če hočeš moj nasvet kako naprej ti povem takole :
Vse je odvisno od te tvoje nesrečnice… Kako ona to vse doživlja veš samo ti. Pogovarjat pa se morate. Najhujše je prevaro poskusit pomest pred preprogo. Big mistake. Vsedi se znjo in povej ji vse kar si tle napisal. Ali misliš da lahko nadaljuješ ali ne je odvisno od tebe. Jaz osebno (če bi imel tvoja leta) bi šel stran. Ne bi niti razmišljal. Sicer ne bi bili niti prvi niti zadnji par ki je šel narazen.
Life pač …

Moj predlog bi bil podoben OoO, odstrani se za nekaj dni stran od nje. Ko bos sam,bos lazje razmisljal.
Prevara, ki jo dozivis, te popolnoma razcefra kot clovesko bitje. Nobena stcar, noben clovek nima vec nobene vrednosti. Ena in ista vprasanja,ki se vrtijo v krogu.
Ne isci pa krivde v sebi,kaj bi lahko storil pa nisi. Za prevaro je kriv izkljucno tisti, ki prevara!!
Prevara je nekaj, kar je zelo tezko oprostiti. Ali pa sploh ne.. Edino cas je zdravilec za srce.. Zaupanje je pa ena vrednota, ki se iz pepela tezko vrne.
Najdi moc v sebi in se odloci po srcu.

Vidva sta res za skupaj.
Oba sta igrala enako po enakih pravilih, tudi ti si si vmes dopisoval z drugimi dekleti, samo koraka naprej nisi naredil. Ona ga pa je, tako kot že enkrat vmes, ko sta oba preizkusila še druge partnerje.

Zastavila sta tako, da si lahko vzameta tudi frej. In zdaj stokaš, ker je ona priložnost izkoristila, ti si se pa ustavil na pol poti in si “samo” dopisoval in se rajcal z drugimi. Nič takega se ti ni zgodilo, kar nisi sam v bistvu dovolil in v kar nisi privolil. Iskreno poglej vase, a te ne boli tudi (ali celo) predvsem to, da ga ti nisi drugje namočil? Mah vidva niti ne vesta, kaj bi pravzaprav rada in kaj sta. Sta skupaj in nista skupaj. Imata se rada in vmes imata malo rada še druge. Tudi take zveze funkcionirajo, zakaj pa ne, sploh če se partnerja stvari odkrito dogovorita, tako kot sta se vidva nekoč dogovorila. Ali pač ne? In če se nista, zakaj si ti iskal stikov z drugimi ženskami?

Zresnita se. Oba. Zdaj sta pa dejansko dovolj stara. In definirajta, kaj vama pomeni zakon, kako si razlagata sklenitev zakonske zveze, kaj komu od vaju pomeni poroka, da ne bo spet kakih nesporazumov glede dopisovanja, rajcanja in seksa zunaj zakona.

Težke zadeve. Pojdi na samo, razmisli, sprejmi svoj del odgovornosti in to je to. Predvsem pa odklopi čustva. To te bo uničilo. Reagiral si huje kot ženska. Jaz bi se na tvojem mestu vprašal, kako da tega nisem opazil. Samo to. Je pa ona tipična manipulatorka, slaba mater tvojemu otroku. Žal mi je za tebe, ampak daj za vraga malce jajca v roke pa se ne obnašaj kot otrok. ŽE tam ko se je odločila zate namesto zanj, si avtomatsko padel v manjvrednostni položaj. Preprosto se to ne dovoli. Če si sumil bi jo nateral. Ampak dobro je vedela, da jo boš ti vedno čakal in to tudi izkoristila. To, da ti je povedala sam vzamem kot plus. Mogoče je le malce vesti pri njej. Če ti pa realno povem, po mojem nista za skupaj. Ona rabi mačota, alfa tipa ki jo bo poniževal, slabo z njo delal in se bo sekirala z njim. Ti pa rabiš normalno žensko, ki ne išče stalne popestritve drugje. KO ti je rekla, da si te ne zasluži, je to mislila zelo resno. Ona se najbrž dobro zaveda kdo je, kaj je in zakaj ej tako. Ti pa obremenjen s svojimi čustvi ne vidiš realne slike. Punca te ni nikoli spoštovala, niti malo. Žal, tako pač je. Spada med tiste tipe žensk, ki si normalnega moškega ne zasluži. Ji je preprosto dolgočasen. Razmisli sam, ampak po mojem mnenju bolje da greš. In odklopi že čustva za boga.

Tako je, ne on ni bil v nobeni zvezi, bil je samski… Odlocila se je komaj po dveh letih zame 2010-2012, a sploh vedel nisem kaj se je dogajalo, po prebiranju sedaj njegovega Facebooka vidim, da je ni on zavrgel ampak hotel za svojo punco….
Čist sem adijo, vsa ta leta…

Ni res tako.
Post pravi da sva skupaj 14.let, drug drugemu bila prva. Prevara se je zgodila na čustveni ravni 7.leto zveze med 2010 in 2012,trajala kar dve leti.
Za tisti čas ko sva rekla da probama z drugimi sva bila skupaj cca 6.let in v tistem času, mesec dni narazen… Takrat sva oba probala, in šla nazaj v zvezo. To kar se mi je zgodilo je bilo leta kasneje…

To se je dogajalo med 2010 in 2012, izvedel pa sem sedaj… Stikov naj nebi mela več od takrat, ko se je odličila zame. S tem da jaz seveda tega vsega niti vedel nisem… a izvedel sedaj….

+1
Tule bi se zlahka podpisal.

Ali sta imela stike, ali nista imela stike je popolnoma nepomembno sedaj razglabljat. KAj boš imel od tega? sploh pa daj se vprašaj, zakaj ti je sedaj povedala. Zakaj pa ti ni takrat ko sta zaključila povedala? tukaj se gre preprosto za spoštovanje, ki ga tale tvoja nima do tebe. Iščeš sedaj izgovore in jo opravičuješ. Ampak vedno bo ostala senca dvoma in tako ne boš moral živeti. Ne razumem, če ti takrat ni povedala, zakaj ti je sedaj. Sploh pa otrok, vrsto let se že poznata. NE razumem vsega skupaj čisto nič. Kam gre ta svet s takimi odnosi.

Tudi tole je bilo pozneje:

Kot da je nebi poznal, spomnim se že takrat, da sem jo večkrat spraševal ali je kaj več za tem, njen odgovor pa vedno nikalen, pa da sem smotan in nevem kaj vse, prav zaprav je ravno mene lovila skoz, kje sem, kaj delam, namigovala da mam kakšno afero, sama pa delala tako poniževalno za mano…Pa ko bi seveda lahko kaj imel ampak sem raje ustavil igro dopisovanja z puncami, ter razne kavice, ker sem cenil mojo drago punco.

Svet gre v enakost prihodkov oz. izplena česarkoli že neglede na vložek. Kavalirstvo izumira, ker ga je zamenjala sociala in pričakovanja enakosti izplena. Ženska spodobnost pa tudi izumira, ker je zaradi realnosti pričakovanja enakosti izplena postala odveč.

Zivjo. Zal mi je za tvojo boleco izkusnjo.

Ali se lahko zacasno kam preselis, da se tud fizicno odmaknes od vsega in prides k sebi? Ce ne mores, pa se preseli v dnevno sobo, vzemi si cas zase. Poklici par terapevtov, tudi na med.over.net so fini, priporocam Bostjana Topovska, ima res fine odgovore, ali pa kakega s Sole custvene inteligence. Predlagam da gres v kak hotel za teden, da si malo zbistris glavo. Doma imas 2-letnega otroka, ki res ne rabi gledat unicenega atija, ko trenutno ni za nobeno rabo. Trenutno si se v soku, afektu in prav bo bilo, da se zaupas strokovnjaku, ko te bo znal poslusat in te pripeljat iz najhujsega.

Pomisli da se nobena zupa ne poje tolk vroca, kot se skuha, in tudi ta bolecina bo minila, samo cas rabis. Dokler pa si v afektu, nisi sposoben sprejemat razumnih odlocitev.

Boli kot hudic, in trenutno si ne predstavljas zivljenja drugace, a ni komec sveta, in pobral se bos. Ne glede na posledice. Pojdi v gozd, pobrskaj za kaksnim kostanjem, pojdi v fitnes, daj ven nakopiceno energijo. Ne sedaj v avto v razburjenem stanju, da ne naredis kake nesrece, ne hodi na pir. Pazi nase. Vse bo se dobro. Nisi sam. Gotovo se ti bo se kdo oglasil.

Posiljam pozitivne vibracije v tvojo smer!

Naredila je enkrat, naredila bo ponovno. Jaz bi nemudoma odšel.

Glede na to, kako globoko prizadeti ste zaradi vsega, kar ste sedaj izvedeli in kako se počutite, prvotni šok, razočaranje in porušenje iluzije, da lahko partnerki zaupate in da sta skupaj nepremagljiva, bo počasi postajal malenkost manjši, a se bo krepila jeza.
Žal ni enotnega recepta, kako delovati v tako močno čustveni obremenilni situaciji, da sploh naša osebnost funkcionira. Pa vseeno bi svetovala, da se skoncentrirate na to, da jeste in vsaj malo spite. Da dovolite svojemu organizmu, da ima vsaj malce počitka in možnosti regeneracije, sicer se bo čustveno izredno obremenjujoče stanje še stopnjevalo. Vam sedaj vsa notranjost vre in ste do tega upravičeni, a ne pustite sami sebe psihično uničevati preko meja. Ste vendarle očka malemu bitjecu, ki čuti intuitivno kako se počutite in vaša čustvena stanja otroka plašijo saj jih ne razume in ne ve, kako bi si jih razložil. Mogoče vam je tudi to lahko ena od motivacijskih silnic, ki bi vas morebiti lahko potegnile vsaj malce iz luknje, v katero ste padli.
In ja, poiščite si strokovno pomoč. In ne obstaja garancija za nič. Potrebno bo delati zelo majhne korake na sebi, da boste sčasoma ponovno v bolj polni moči občutili sebe. Kaj pa bo z vajinim odnosom, pa bo čas pokazal. In vajini pogovori. Dejstvo je, da nikoli več ne bo tako, kot je bilo – vsaj z vaše strani!
Srečno!
Melita

Melita Kuhar www.svetovalnica.si [email protected] tel: 031 666 168

Pa saj nevem kaj mi je… Mineva teden dni od priznanja prevare…
Še kar na tleh, fizično in mentalno… Še vedno ne jem -7kg…
Nekako nemorem pozabit najine celotne zveze 14.let mlada gor mlada dol.
Ne morem pozabiti najinih zadnjih 5.let življenja ko sva si začela nekako ustvarjat nekaj skupnega in vmes pred dvemi leti dobila otroka.
Nekako jo celo probam razumet, sam bog je priča da jo… Skušam iti preko tega…
Pa se delček sprijaznim pa me spet zadene, da me je varala dve leti. Začela 7
Let nazaj in končala 5.let nazaj… Bila mi je res vse, pupa sladka moja, zato sem jo zaročil…
In spet se mi na trenutke ustvari tak odpor, da je videt nemorem… pa sma v isti firmi zaposlena… in ne morem dojeti kako je lahko naredila to svojemu lubiju. In ne prenesem tega da se mi dve leti sexala z drugim, pa kaj sexala, dejansko imela zvezo z njim, smski, slikice, izletki… WTF , dve leti rabila da spoznala da sem jaz kao pravi za njo… in to zvem 5.let kasneje…. ko ze imama otroka in nacrtujema poroko… wtf res…
In pride trenutek ko enostavno hocem da me objame… Pravi kako hudo ji je zal, da bi vse spremenila ce bi le lahko, naj odpustim nekako in zaupam… Punca v tistih dveh letih pa ni slo al… Zaupanje tak se ve da ne bo, prevara bo vedno z nama, sprasujem se le ce lahko zivim s tem…
Na druge trenutke spet deluje nazaj direkt agresivno jezno ali pa molk, da naj ne sprasujem vec enih in istih vprasanj, da mi je vse povedala in da se sedaj ubijam s tem, naj gledam naprej… pa kako lahko rece to… po dve lete fuka z drugim…
Pa saj gledam, se k terapevtu greva, da te vidim ali me bo zacopral al kaj, da pozabim…
Nocem se s tem boriti celo zivljenje, a tudi nje nocem kar tako dati iz rok, ker nekaj pa se me le drzi pr njej… samo da se nevem al ljubezen, al skrb za otroka al kaj tretjega…
Nisem pa se nic odlocil v prvih dneh, ampak tudi sedaj se še ne znam…

New Report

Close