Najdi forum

smešna zadeva, ampak naša policija ne ukrepa dokler se ne dogodi fizično nasilje v družini.

partnerja sem dobila pri varanju – seveda ni bilo prvič- in sem se odločila da želim da se razideva. seveda je takoj obrnil vso krivdo name da on itak tako ne more več živeti da se mu premalo posvečam in nevem kaj. od tega je minil mesec in pol. prostovolno ( kot kazen meni ) ni spal v hiši že od 22.8, kot sva bila dogovrjena sem mu spakirala tudi stvari……sedaj pa je nastala težava.
– noče odseliti vseh stvari in noče vrniti ključa
– bila sva dogovorjena da ga izplačam en del v 10 dnevih drugi del do konec leta
– sedaj odstopa od dogovora ker on hoče gotovino in ne bo podpisal ničesar
– noče podpisati notarskega sporazuma ki ga rabim za odobritev kredita na banki
– grozi da bo v hiši demontiral stvari in da me bo tožil preko Čeferina ( ima sredstva za njega ) in da me bo uničil

posvetovala sem se že z odvetnikom, ampak žal vsi sodni mlini dolgo delajo da se kaj premakne.
kaj naj naredim.
naj v hišo naselim varnostnika?
kaj mi sploh preostane ?

Drugič ko se dogovarjaš, sporazum skleni v pisni obliki overjen pri notarju.
Dugače, kaj naj bi bilo ‘smešno’ pri policiji ? Če bi policija tepla moža vsakič ko
žena reče da jo je, imeli bi šele takrat smeh. Za te zadeve so sodišča in ne policaji ali
varnostniki. Ker hiša je tudi polovica njegova ,nimaš pravice ga kar tako vržt ven.
Najbrž je tudi za stalno prijavljen na tem naslovu.
Prav tako on nima pravice nobenega inventarja uničevat ker če poskusi šele takrat
ga policija lahko pride iskat. Dobi prepoved približevanja za določen čas.
Pametna ženska si, denar maš… reši to lepo po pravni poti.

vrni mu z varanjem,mislim pa da bo slekoprej popustil,kajti če negre tako gre pa drugače.

nova
Uredništvo priporoča

Očitno se bo treba “pogovarjat” s tožbami in odvetniki.

Sestavi ponudbo, kot sta se že sporazumela, še pisno in mu pošlji kot uraden dopis. Mogoče dejansko prek odvetnika. Ponudba naj velja dva tedna, da ima čas za premislek, potem sproži tožbo (to mu seveda tudi napiši). Ker se delitve premoženja pri nas vlečejo leta in leta, je mogoče smiselno razmisliti tudi o dogovoru, katere prostore kdo uporablja v hiši.
Dokler je solastnik, mu vstopa v hišo ne smeš preprečiti. Lahko zamenjaš ključavnico, vendar mu moraš dati ključ (včasih se zgodi, da človeku daš napačen ključ, ker jih imamo pač toliko, meni se je zgodilo, ko sem sosedu dala ključ svojega stanovanja, ker so zaradi nekih del potrebovali vstop, da mi je vrnil ključ bratovega stanovanja :).

Aja, komunikacijo po možnosti preseli vsaj na sms ali mail, da imaš dokaze o vsem. Npr. obvestilo: Zaradi lastne varnosti in varnosti najinega premoženja sem zamenjala ključavnico in ti pošiljam novi ključ.

New Report

Close