Najdi forum

Živijo.
Ne bom na dolgo razlagal vsega in bom probal čim bolj strniti zgodbo. Desetletja nazaj sem zaj**** nekaj kar bi lahko bilo za vedno. Popravnega izpita si nisem mogel izboriti ker je takratna ljubezen spoznala novega s katerim si je ustvarila družino.
Po desetletjih sem jo slučajno srečal in pogovor je stekel v smer kako sva, kaj vse se je zgodilo vmes. Izvedel sem da ji je težko, da je bila prevarana in da se z možem trudita popraviti zakon. Videl sem kako trpi zato mi je še težje priznati da sem v tistem trenutku razmišljal samo o tem da je še vedno najlepša ženska kar sem jih kdaj imel ob sebi in da si jo močno želim objeti in osrečiti. Predlagal sem ji da naj odide iz nesrečnega zakona da bo sigurno spoznala katerega ki jo bo vreden pa mi je jasno dala vedeti da je njen mož edini ki si ga želi.
Mesece je od tega pa je ne morem pozabiti in se sprašujem ali jo lahko kontaktiram in se prepričam da je z njo vse vredu ali pa bi dobil priložnost da jo osrečim.

Fantazma nedosegljivega..

Vaša pomoč bi bila iskrena le v primeru, da bi drugemu človeku pomagali iz neke zagate, če vas za njo prosi, kjer nič ne zahtevate zase v povrat.

Pomoč s skrivno, dokaj prosojno, agendo – pridobiti, prilastiti si to osebo (sicer v bolj pesniškem izrazoslovju: “osrečiti jo”), pa seveda ni nikakršna pomoč. Niti sreča za drugega človeka.

To je MANIPULACIJA in LASTNINJENJE. Druge osebe ne dojemate kot samostojne, temveč kot nek predmet, ki mora nekomu pripadati.. celo za večnost.

Dr. Janez Rugelj je običajno v teh primerih rekel: “Kako boste drugega ‘reševali’. če še zase ne znate poskrbeti?”
Rečeno milo.. njegova izbira besed je bila bolj neposredna.

De omnibus disputandum..

Seveda jo lahko kontaktiraš, ampak ne vem, kako si ti to zamišljaš. Nobenemu ne bi priporočal, da se žrtvuje ali kakorkoli drugače želi osrečevati ljudi, ki so v neki osebni čustveni stiski na način, kot je recimo ta “prijateljica”.
Ugotovil si, da je ranjena in je v ranljivem položaju. To njeno stisko želiš izkoristiti in se pokazati v vlogi njenega rešitelja. Reši se te vloge, ker ti nobena ne bo izkazovala hvaležnosti za to, niti to ni način za začetek nekega trdnega odnosa.
Lahko jo kvečjemu pripraviš, da še sama prevara moža ali pa ta začasno najde v tebi neko uteho. Kmalu za tem pa boš ostal sam. Če želiš z žensko resno in trdno zvezo, najdi takšno, ki je zadovoljna, samska in željna resnega partnerja. Ne išči takšne, ki išče ali potrebuje neko momentalno “tolažbo” oziroma ne bodi njen izgovor za beg od njenih nerešenih težav.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
nova
Uredništvo priporoča

Če bi jo ti bil sposoben ‘usrečiti’ bi jo že.
Sedaj si samo na poti da jo že drugič ‘usrečiš’.

Podpišem.

Ah ne… Človek bi samo rad popravni izpit po mnogih letih, a je izbral slab trenutek. Mislim, da je namenoma zamolčal svoj greh, s katerim je svojo mladostno ljubezen odrinil od sebe.
Mislim, da je precej povedno tudi mesto njegove objave, zato menim podobno kot SV, poskuša seči po nečem nedosegljivem.

Ah ne… Človek bi samo rad popravni izpit po mnogih letih, a je izbral slab trenutek. Mislim, da je namenoma zamolčal svoj greh, s katerim je svojo mladostno ljubezen odrinil od sebe.
Mislim, da je precej povedno tudi mesto njegove objave, zato menim podobno kot SV, poskuša seči po nečem nedosegljivem.
[/quote]

Na tem svetu nič ni ‘nedosegljivo’.
Vprašanje je samo kaj narediti s tem ko enkrat dosežeš.

Ah ne… Človek bi samo rad popravni izpit po mnogih letih, a je izbral slab trenutek. Mislim, da je namenoma zamolčal svoj greh, s katerim je svojo mladostno ljubezen odrinil od sebe.
Mislim, da je precej povedno tudi mesto njegove objave, zato menim podobno kot SV, poskuša seči po nečem nedosegljivem.
[/quote]

Na tem svetu nič ni ‘nedosegljivo’.
Vprašanje je samo kaj narediti s tem ko enkrat dosežeš.
[/quote]

Če je tako, kot sklepam, potem lahko avtor prispevka doseže le še dno. 🙂

Na tem svetu nič ni ‘nedosegljivo’.
Vprašanje je samo kaj narediti s tem ko enkrat dosežeš.
[/quote]

Če je tako, kot sklepam, potem lahko avtor prispevka doseže le še dno. 🙂
[/quote]

Iz izkušenj ti povem ta ‘dna’ vedno imajo spet nekakšno svoje ‘dno’…
Glih ko misliš da si se nagledal vsakojake budalaštine te eni vedno znova presenetijo.
Za avtorja se ne sekiram…. je pač eden ki mu je nivo testosterona malo narastel (zaradi neuporabe) in fekta priložnostno priliko. Da je to ‘bivša’ je bolj naključje. Zdaj bi je še ‘osrečeval’ seveda… To ti je ko moški razmišlja z jajci. 🙂

Sindrom reševalca. Pazi, da si ne boš res nakopal kake pacientke, ki se bo z vso težo obesila nate in pričakovala od teme, da jo osrečuješ, zabavaš, animiraš, skrbiš zanjo in tako naprej.


Točno to in lepše ne bi moglo biti napisano. Zato jo pusti pri miru in ne razbijaj družine.


Točno to in lepše ne bi moglo biti napisano. Zato jo pusti pri miru in ne razbijaj družine.
[/quote]

behh …. dvignil mu se ku* on pa misli da je srce …

New Report

Close