Najdi forum

Pozdravljeni. S svojimsvoj partnerjem sem skupaj 7 let. Imama otroka. Je zelo hladen, nickaj.ljubec, pozoren … sem se ze nekako sprijaznila in upala, da lahko zivim brez tega, ampak ocitno ne morem. Niti se ne poljubljama, objemama, nikoli se nisva. V sluzbi sem spoznala sodelavca, stara sva oba 28, on porocen, z otrokom, z zeno.sta skupaj deset let. Takoj, ko sva se spoznala je preskocila iskrica. Naj omenim, da nisem nikoli varala in da nikoli nisem iskala drugega. On trdi enako, da ne ve kak to, da se mu to dogaja, da je bil preprican, da ne bo varal. Zanj ne vem, ce res se ni varal … skratka, to traja ze pet mesecev … dlje kot do poljubov v sluzbi,na zabavi in ko.sva se dobila dvakrat uzven sluzbe, ni prislo. Ko.sva se dobila izven sluzbe, sva se res odprla drug drugemu, govorila o ljubezni. Slusiva se full pogosto,vsak dan … med dnevom, zvecer … govoriva si tud, da si zeliva, da bi bila enkrat skupaj. Rada verjamem, da res to misli, se pa zavedam, da je mala sansa, da res misli. Ocitno se mu ne gre samo za to,da bi spala skupaj … ker se nisva in sploh ne sili. Kaj menite vi? Je bil kdo vpodobni situaciji? On mi vedno pravi kako sva si usojena in da si veckrat misli kako bi bilo, ce bi bila skup.

Take besede in razmisljanja, kako bi bilo skup z novo osebo, potem ko tara zgodba s porocenimi partnerji se obstaja, je strasna zanka. Ker si v flavi narisemo vse sorte obcutkov in stvari, ki sploh niso nujno realni, saj osebe v resnici ne poznamo. Ko smo zaljubljeni, vidimo vse roznato, in vidva se samo zato se nista dala dol, ker si ne upata, ker raje malo fantazirata in se poljubljata, kot bi zivela resnicno zivljenje.

In kaj je resnicno zivljenje. Pri tebi je to hladen partner, nezadovoljstvo z njim, tvoja pasivnost da izboljsas situacijo med vama. Kolikokrat si se poskusala pogovorit z njim? Koliko si vzameta casa samo zase brez otroka? Sta bila kdaj povezana?

Ce nekaj ne gre, ne gre, vcasih teud ne ponaga in se je volje razit. Ampak ne vrez truda, ne brez realnega vpogleda v vajino razmerje. Kaksen je tvoj moz kot oseba, koliko govori o sebi, v kaj si se taljubila pri njemu itd.

Kot vidis, se osredotocam na rvoj prvotni odnos, ne pa odnos s sodelavcem, ker sodelavec ni biten. Pokazal, najazal ti je, kaj pogresas, vrez cesa ne mores, vse ostalo pa ke delo na tebi. Resitev ni v tem da se podas v novo razmerje, ampak da spucas starega, da ustvaris neke zdrave temelje. Ti imas pred sabo samo mled in mleko in si se pripravljena zavoljo iluzije predat novi zgodbi, ki bo lahko brutalno tretna, tebe pa pahnilo v obup. Ne gre za to, ali bi novo razmerje uspelo, ampak zakaj trenutno razmerje stagnira. Treba je analizirat sedanjost, to kar imas zdaj, zakljucit z necem in potem sele it v nove zgodbe, ne pa skakat kot kobilica, ker se ti v letih dolgocasnega zakona ni dalo zbrcati se in resiti situacije.

Postani odgovorna. Do sebe in do drugih, do partnerja in nenazadnje do otroka. Podat se v nove zgodbe brez da bi usvojila znanje stare je milo teceno naivno, obsojeno na propad. Saj nisi vec deklica ki zagrabi liziko, ker ji pomarance ne disijo vec.

Štejejo dejanja, ne besede.

Glede na to, da sta oba sposobna varati – torej lagati, se na besede ni moč ravno zanesti.

O ostalem sem in smo že pogosto. Med drugim tudi v teh temah:
Koga v resnici pogrešam?
Vaše mnenje
itd.

De omnibus disputandum..
nova
Uredništvo priporoča

hehe, nezadovoljna doma in hopa je že nov na vidiku. Kako preprosto je to v današnjem svetu. Pa sem preveč s hudiča, da bi ti verjel, da je tako. Pač naveličala si se svojega, sedaj pa iščeš izgovore za svoja nemoralna dejanja. Seveda boš doživela padec na realna tla ko te bo tvoj sodelavec spravil v posteljo. Do takrat pa sanjaj.

Dobro, bom pa sanjalase. Se vsaj pocutim malo boljse, ko mi nekdo izkaze neko pozornost. Do zdaj sem vedno obsojala varovanje, ampak sem se namenoma znasla v tem. Obema hvala za odgovor, normalni odgovor. PUMA za tebe pa nimam besed

PUMA ti je le odstrl realni pogled na tvojo situacijo. Malo preberi starejše prispevke drugih, ki so varale in so bile pri tem zasačene.
Ali je šel zakon k vragu in ljubček po svoje, ali pa so se podale na dolgo in trnovo pot reševanja zakona, ki v večini primerov niti ni uspešna. Nekaj redkih primerov pa je zaživelo na novo z ljubčki, a statistika ne govori v prid tej, zadnji varianti.
Zatorej, premisli koliko ti pomeni družina preden kaj ukreneš.

Zakaj si se poročila z njim?

Službene romance so ena taka oportuna varianta po liniji najmanjšega odpora. Ljudje so tam, poznaš jih, odpade zadrega pri nagovarjanju in spoznavanju, med službenim časom lahko skočiš na kavo in par poljubov itd. Vama je pa obema to ena iluzija, zaradi katere laže preživita siceršnje življenje. Ne verjamem, da kdo od vaju sploh misli resno, niti ti ne, in zelo verjetno se zunaj službe sploh ne bi povohala. Seksa ti ne predlaga, ker ga ima doma dovolj in je tozadevno pravzaprav potešen, mu pa laska tvoja pozornost. Zelo pogosto je tako … da ne boš preveč zabredla in boš na koncu ne samo razočarana, ampak še osramočena.
Pa še to: če šefi niso ravno fani službenih romanc, se ti zna še na delovnem mestu zgoditi kaj neprijetnega. Ne ga biksat.

Klasika … Manjka samo še tisto ‘ločil se bom’.
Še ena na poti da si zjebe življenje …
Ahh te ‘iskrice’ …Tako kot ogenj…,dober sluga slab gospodar….

New Report

Close