Najdi forum

Zanima me kaj si mislite.
Z možem sva poročena trinajst let in imava 2 čudovita otroka, najmlajši je star že 7 let. Med nama so se v zadnjem času odnosi začeli krhati, on je postal v službi čedalje bolj zavzet, začel je veliko potovati, tako da je odstoten vsak mesec skoraj 2 tedna. Doma mu je postalo vse preveč rutinsko, samo čaka, da bo kam odšel.
Predlagal mi je odprto zvezo, vendar sem jo odklonila, ker v take vrste partnerstvo enostavno ne verjamem. Jaz imam stabilno in zahtevno službo, veliko se posvečam otrokoma in za naju enostavno ni časa. Tudi ko smo skupaj doma on ponavadi zvečer odide na šport. Praktično nimava večerov, ko bi jih preživljala skupaj brez otrok. Meni zelo manjka intimnost, seks, nežnost in pogovori, medtem ko on ne čuti takšnih potreb kot jaz. Njemu je dovolj sex morda 1x tedensko jaz bi večkrat. O tem se dosti pogovarjava, vendar je stanje samo slabše. Imam občutek, da ga moje želje nekako zavirajo in da v njem ni prave želje in strasti. Ne vem kaj bi storila. Poigravam se z idejo, da bi si poiskala partnerja za seks, vendar si to težko konkretno predstavljam, so bolj moje fantazije.

Si tudi ena tistih, ki ji je treba narisat, da ima mož ljubico oz. mogoče celo več ljubic ali pa se je navadil na drage prostitutke?
To je tvoja realnost in iz tega moraš izhajati.
Boš to sprejela ali pa se bo pravljica možhiška2otrokaslužba sesula sama vase in boš morala štartat na novo?

Je on predlagal odprto zvezo zato, da se ti lahko izzživiš ali zato, da bi se on oziroma oba? Je pa seveda tudi možno, da on v odprti zvezi že je, kljub tvojemu odklanjanju.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
nova
Uredništvo priporoča

Za kakšen dan spakirajta otroke. Ali pa naj se malo sami pobrigajo zase, 7 letnik bi skoraj moral bit sposoben sam sebe zabavati urico ali dve.

V sosednjem forumu smo vašemu možu, morda le njegovemu klonu oz. Podobniku, že odgovorili v temi: Zveza brez seksa mi ustreza

O podobnih stiskam smo debatirali, med drugim, tudi tu:
Partnerju ni do spolnosti
Neusklajenost želja partnerjev glede pogostosti spolnih odnosov

Naj ponovim bistveno: “V spolnosti je prav tisto, kar ustreza obema (vsem, če jih je več).”

De omnibus disputandum..

Odsoten, ckljanja in seksa malo, potuje…. odprta zveza?
Tvoj mož se ti je odtujil. Zakaj? To boš lahko ugotovila po temeljitem pogovoru in analizi dogodkov. Pri ljudeh ne glej kaj govorijo, opazuj dejanja, ta pokažejo pravi karakter. Npr. dejanje, ko ti je predlagal odprto zvezo.
Dejstva: Poštenega in izpolnjujočega odnosa med vama je konec. Če si je našel ljubico in do tebe ni več ljubeč kot nekoč, se je vanjo verjetno tudi zaljubil. S teboj je verjetno samo zato, ker mu je udobno in ker dobro poskrbiš za otroke in noče otrokom uničiti brezskrbnega otroštva.
Čaka te kalvarija krpanja odnosa z možem ali pa ločitev.

Če se malo zamislim. Sam ne bi nikoli predlagal odprte zveze, če si je ne bi prej kar sam odprl. Najprej je treba ugotoviti, če je temu res tako. Če pa res nima nobene druge, potem pa lahko razmišljaš o kakšni terapiji oziroma je možno oživit vse skupaj.

[i]All men are cremated equal.[/i]

Huh; dala si oglas na desko.. za naslont jih boš veliko našla. Nežnost, čas skupaj, pa pozornost tebe do njega, morda izleti & interesi… kako boš zmogla, če praviš da pozornost na otroke? Vsak, razen za cvenk, bo želel tvoje pozornosti.

Žal, nekako se mi zdi, da te peče vest, ker si čas in pozornost namenila SAMO otrokom. Nase pozabila. Zamudila si leta… sedaj pa post festum iščeš repete.

Torej, moj nasvet – živiš samo enkrat in takrat daj kvalitetno – s komer koli! Žal ti bo za stvari, ki jih nisi naredila!

kot da berem svojo zgodbo…ne želim trditi da vem kaj je vendar mislim da imajo prav in si je našel ljubico na katero je čustveno navezan. težko boš rešila. če je tako kot pri meni pa brez dokazov sploh ne bo šlo oz ne bo priznal. popolnoma te razumem, verjemi. moj predlog je da mu dokažeš ker priznal ti ne bo in mu povej da se mora odločiti. če imam prav in boš čakala bo samo slabše. Če imam prav! Lahko sem pa seveda v temo brcnila in ga pestijo druge težave. Bi ti svetovala kot drugi..iskren pogovor.. ..pa verjamem da si že vse probala

ju,ju,ju …
Punca bi se j* a on ‘noče’.
Ha,ha,ha… Tragedija na kvadrat. 🙂
In kaj zdaj hočeš ?
Da ga mi, kot bika za oplodnjo, pripeljemo ,med tvoje mednožje ?
Daj punca, dovolj si stara da veš kako te zadeve laufajo.
Tvoj bikonja najbrž oplojuje kakšno drugo ker sicer nobeden normalen moški
ne bi svojo ženo potural drugem biku. Loči se in to je to …
Če ne, bo unem tvojem potojočem dildotu padlo na pamet da, ko te že oddaja,
da kasira obenem.

Pozdravljena, povsem identična zgodba kot pri tebi je tudi pri meni…..ženi sploh ni več za spolnost….kadarkoli sem ji zvečer položil roko na prsi, zadnjico, jo je samo grobo prijela in odslovila, da bi kaj želela početi…..nikamor noče iti, noče se pogovarjati….vleče se že kar nekaj časa. Ne morem je spreobrniti, da bi vsaj spregovorila, da bi prisluhnila mojim željam.

Mi zaupaš kak kontakt? Tudi jaz razmišljam, da bi si našel partnerko za sex….

Ali bi to rešilo karkoli, da si vidva oziroma tudi drugi v podobnih frustracijah in odsotnosti iskrene komunikacije/spolnosti poiščete ljubimce oziroma ljubice? Da nima mož potrebe po svoji dami in žena po svojem gospodu, pod črto obeh zgodb, je vzrok kje globlje v odnosu, ki je nekako zašel ali se pač počasi razkraja. Za spolnosti, za pripadnost med rjuhami je resda potrebna privolitev obeh partnerjev, ki nimata enako močnega ali izraženega libida, pa vseeno se mnogi partnerji potrudijo, če se zavedajo, da je intimnost zelo pomemben in vitalen del partnerskega ODNOSA.

Sama trdim in mojim parov v Svetovalnici, ki se soočajo s podobnimi odtegnitvami pravim, da je spolnost zelo pomembna oblika komunikacije, ki se ne izraža zgolj skozi besede (ali odsotnost le-teh), temveč skozi željo, pripadnost, igrivost, telesno bližino, igranje s telesnimi sokovi itd, kar vse vodi v tako imenovano “lepilo” odnosa.

In zakaj ne bi vztrajala na iskrenem in odprtem pogovoru? Zakaj si vajin partner oziroma partnerka ne želita več telesnih stikov z vama? Kje se skriva zanka? Ali ne razumejo, da s tem ogrožajo odnos, saj se res premnogi v postelji zavrnjeni partnerji tolažijo zunaj spalnice, kar vemo, kam vodi…naš forum je poln takšnih bolečih zgodb.

Vem, soočanje s praznino odnosa med dvema, strahovi kaj vaju čaka, če se odločita biti iskrena, je grozljiva. A prav tako je strašljivo spoznanje, da bi še premnoga leta preživeli brez telesne topline in bližine partnerja/partnerke zaradi zavračanja spolnih stikov. Torej se levite v pozicijo “sostanovalcev” . Preden pride do te odtujene partnerske situacije, se res pogovorite in poskusite razčistiti, kje sta šla eden mimo drugega. Sicer pa lahko poiščeta pomoč in nasvet tretje, strokovne osebe, ki vama bo dala uvid v to, kaj se da narediti/spremeniti, da ne gresta v varanje, temveč v rekonstrukcijo odnosa, če je le-ta še možna. Sicer se lahko tudi razideta, a bosta vsaj vedela, da sta poskusila vse, kar je na voljo, da poskusita razčistiti, pa ni šlo. Ker v obeh zgodbah ne gre zgolj za to, da partnerja ne želita spolnosti… gre za mnogo vajinih “zgodb” v ozadju/preteklosti.

Melita Kuhar www.svetovalnica.si [email protected] tel: 031 666 168

Pozdravljena, povsem identična zgodba kot pri tebi je tudi pri meni…..ženi sploh ni več za spolnost….kadarkoli sem ji zvečer položil roko na prsi, zadnjico, jo je samo grobo prijela in odslovila, da bi kaj želela početi…..nikamor noče iti, noče se pogovarjati….vleče se že kar nekaj časa. Ne morem je spreobrniti, da bi vsaj spregovorila, da bi prisluhnila mojim željam.

Mi zaupaš kak kontakt? Tudi jaz razmišljam, da bi si našel partnerko za sex….
[/quote]

Ehh… in ti si mi ena sila od moža …
Ma kaj so vami partnerji samo za sex? Svašta …

Pozdravljena, povsem identična zgodba kot pri tebi je tudi pri meni…..ženi sploh ni več za spolnost….kadarkoli sem ji zvečer položil roko na prsi, zadnjico, jo je samo grobo prijela in odslovila, da bi kaj želela početi…..nikamor noče iti, noče se pogovarjati….vleče se že kar nekaj časa. Ne morem je spreobrniti, da bi vsaj spregovorila, da bi prisluhnila mojim željam.

Mi zaupaš kak kontakt? Tudi jaz razmišljam, da bi si našel partnerko za sex….
[/quote]

Žalosten mož. Tukaj eden podoben. Kaj praviš na kontakt, da predebatirava in mogoče skupaj najdeva odgovor za najine žene?

Pozdravljena, povsem identična zgodba kot pri tebi je tudi pri meni…..ženi sploh ni več za spolnost….kadarkoli sem ji zvečer položil roko na prsi, zadnjico, jo je samo grobo prijela in odslovila, da bi kaj želela početi…..nikamor noče iti, noče se pogovarjati….vleče se že kar nekaj časa. Ne morem je spreobrniti, da bi vsaj spregovorila, da bi prisluhnila mojim željam.

Mi zaupaš kak kontakt? Tudi jaz razmišljam, da bi si našel partnerko za sex….
[/quote]

Žalosten mož. Tukaj eden podoben. Kaj praviš na kontakt, da predebatirava in mogoče skupaj najdeva odgovor za najine žene?
[/quote]
Ja, bežte se nategnit…

No, pri nama je podobna zgodba samo obrnjena. Meni ni do sexa sploh, žena pa bi. Žena je kar nekaj časa težila ampak jaz preprosto ne morem, sex mi je dolgočasen in ogaben. Tako da sma nehala sexat že davno. Na žalost se je to začelo poznati tudi na najinem odnosu. In se sprašujem tako kot Darwin, ma kaj so partnerji samo za sex ??? Kaj pa ostalo?

Se pa težko strinjam s tem da je spolnost zelo pomembna oblika komunikacije. Mene so učili da je spolnost namenjena temu da se naredi otroka. Žal je to (zaenkrat!) edini način za dobit biološkega otroka, mogoče bo znanost tudi kaj napredovala na tem področju in v bodoče ne bo treba sexat.

Meni je spolnost nekaj kar kaže nespoštovanje do drugega. In to mi je prav ogabno. Spolnost pomeni da me ima partner(ka) samo za zadovoljevanje svojih potreb in nagonov. Od partnerke si želim spoštovanje, ne pa da sem njeno sredstvo za potešitev. To potem pomeni da sem predmet ne pa človek.

Da ‘oni’ najdejo skupaj ‘odgovor’ za svoje žene.ha,ha,ha …
Kakšna aroganca !
Nič torej čudnega da ženske nočejo imeti opravke z njimi.

Kar pa se tebe tiče fant, si falil po celi črti.
Kot prvo spolnost ni namenjena temu da se ‘naredi otroka’.
Kateri te je butelj to učil ?
Temu so včasih (100 let nazaj) rekli ‘viktorijanska ideologija’ v kateri je moški bil ‘donator’ in
ženska ‘sprejemnik’. Oslarija na kvadrat.
Da pa ti je seks ogaben? Ta pa mi je nova…
In zakaj bi bil ? Koga boga pa ti najdeš ogabnega v seksu ?
Meni so recimo ogabni pederi in tiste lizalice ampak seks kot takšen.Beh…
Seks je neki povsem normalnega in ni nobeno ‘nespoštovanje’ do nobenega.
Vsi imamo potrebe ter nagone. Je to kaj čudnega ? Jaz recimo ko vidim tistega klovna ki
glumi predsednika takoj dobim nagon da mu pljunem v fačo. He,he,he… Kaj’čmo.
Nagoni so to,hojla ! 🙂
To da je seks precenjen, pa se strinjam s tabo. Najbrž posledica tistih bebavih filmov
z katerim nas bombardira tista holivudska srenja. Vedno mi je bilo zabavno ko sem
bral kako so kurbice bile navdušene nad seksom z ljubimcem. Zanimnivo. Sem se spraševal
potem koga boga jim ljubimec gura med noge a da mož nima. Najbrž kakšno eksotično kumaro, kaj ti jaz vem … K* sigurno ni. Potem se normalen človek vpraša koga boga pa so do sedaj delale z možem. Svašta…
Najbrž je v pitanju adrenalin. Kurbice dobijo ornk dozo ker vejo da delajo tisto kar ne bi smele in zato jim je seks ‘enkraten’. Vzemi adrenalin in dobiš povprečen slovenski kmetavzerski fuk.
Jebi ga … Sto ljudi – sto čudi …
Zato fant, svetujem ti da se posvetiš malo ženi. Ti nisi njeno ‘sredstvo’ za potešitev nagonov ampak njen mož. In biti mož ni vedno lahko ampak potrudi se… Pusti ta tvoja blesava prepričanja o seksu in uživaj dokler lahko. Življenje je prekratko za budalaštine. Seks ni najbolj pomembna zadeva v odnosu ampak njegov sestavni del. Kot da bi ti laufalo avto brez jermena. Zato se malo potrudi. Če neki manjka v odnosu potem je to recept za katastrofo. Dajte se pogovorit kot normalni ljudi da ne bom spet bral kakšen post od neke X kako si je omislila ‘ljubimca’ ker ji mož ne posveča dovolj pažnje. Veš da ene komaj čakajo … 🙂 Potem vse iztraumatizirane in v k* … Torej …Veselo na delo !

“In vitro” obstaja že vrsto let in se vam za zaploditev biološkega otroka ni potrebno “umazati” s seksom. Paradoksalno je znanost, velika nasprotnica religije, uspela povzdigniti človeštvo na še višji – bolj “čist” nivo.

Vsak človek ima pravico, da mu do česa ni. Problem je, če si v paru, kjer pa velja preprosto pravilo: “Prav je tisto, kar ustreza OBEMA.”
In je problem, če partnerju do nečesa je, vam pa čisto nič.

Vprašanje je torej ali ste aseksualni že biološko ali je to zgolj “program” vstavljen z vzgojo in religijo. V obeh primerih se da pomagati, če je volja za to.

Če je ni, še vedno je možno poiskati partnerja, ki mu do spolnosti enako ni. Če je en partner vegan, ne potrebuje še drugi prisilno postati le to.
Če je vaša pravica pred pravico partnerja, je to diktatura.. ne partnerstvo.

Seks pa je “umazan” le zato, ker so si tako zamislili v cerkvi. Tudi uživanje v hrani je bilo grešno, umazano za Rimsko katoliško cerkev še globoko v 18. stoletje.. pa smo se tega otresli.. tudi glede seksa se lahko osvobodimo:
[img]http://i.quoteaddicts.com/media/q1/1286861.png[/img]

De omnibus disputandum..

darwin, nisem verski fanatik. še več sploh nisem veren. Da je spolnost namenjena temu da se ‘naredi otroka’ pa so me učili starši in družba. Od malih nog.

Kaj je ogabnega v sexu. Sex zame ni oblika kounikacije ampak oblika nasilja. In to je tisto ogabno. Da ne govorim o raznih nagnusnih izločkih.


Ne bi imel nič proti če žena te svoje potrebe izživlja drugje. Želim si samo da mene pri miru pusti.

Vaš link
V tem ne vidim nobenega veselja. Zgolj neprijetno dolžnost ki mi je pa hvala bogu ni potrebno več opravljati sam imava v zakonu že otroke.

Stepni Volk:

Pravica je sicer v tem kontekstu čudna beseda. A vendarle, kaj pa če je ‘pravica’ partnerja do sexa nad mojo ‘pravico’ da si sexa ne želim ker me spravlja v obup?

Bi enako gledali na ‘pravico’ pijanega moža da v sex sili ženo, ki jo boli glava?


Torej – lobotomija?
Religiozen nisem in na cerkvene marnje ne dam dosti. Se strinjam, da je cerkev naredila veliko škode v zgodovini. Starši so me precej liberalno vzgajali a vendarle mi je bila spolnost vedno predstavljena kot nekaj kar je namenjeno reprodukciji. In še danes se tako uči otroke. Ali pa morda nimam prav? Se pravi otroke kot družba učimo eno ko odrastejo pa nekaj povsem drugega?

Heh. No ja, malo si obrnil sebi v prid tole teorijo o seksu, tako manipulantsko ali pa užaljeno. Nisem siguren, da tudi sam verjameš v to kar si napisal. Ker, če verjameš, potem lahko mirno rečeš, da je tvoja partnerka sredstvo za tvoje čustvene potešitve ali karkoli drugega, gotovo počne kaj takega, kar ti je všeč. Tak ogledano je tudi ona predmet, ki poteši tvoje določene potrebe. Ti je teorija o predmetu še všeč?
Od partnerke si želiš spoštovanje, to je razumljivo. Vendar ona ima drugačne potrebe, želi si TUDI spolnosti s teboj. Kako pa je ona spoštovana v tem delu s tvoje strani? Zavrnenja je, počuti se neželeno in še vedno je s teboj. Leta. Še vedno meniš, da si predmet, ki poteši njene spolne potrebe? Že davno bi odšla, če bi to bilo res. Ja, to so odnosi. Nismo ravno predmeti, smo pa vsi ljudje, ki tako ali drugače zadovoljujemo drug drugega. Prej kot to spoznaš, lažje ti je.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

New Report

Close