Najdi forum

Z bivsim imava skupno starsevstvo. S tem, da starejsa hcer zivi samo z menoj. Mlajsi sin ima naslov pri njemu, ampak hodi k meni skoraj vse vikende. Ma tudi vmes med tednom. Tako, da ga imava vsak pol. Narazen smo 20km tako, da do mene sin pride tudi z avtobusom. Izvedela sem, da moj bivsi naj bi se preselil k svojo novi partnerici 130km stran. In sina odpeljal s seboj in celo, da bo obiskoval solo celo tam. Posvetoval z menoj se ni. Izvedela sem od druge roke. Ne vem, ce to drzi. Me pa zanimajo pravice v tem primeru. Sin je dovolj star, da o tem odloca kje bo bil. In tako, kot se bo odlocil tako bom spostovala. Kaj, ce bo hotel ostati v svojem kraju. Ali ga lahko moj bivsi odpelje ziveti v drugi kraj brez moje vednosti in dovoljenja? Kaksne pravice imam tu, kaj lahko naredim?

Kolk je star sin?

To so vse vprašanja, ki jih moraš nasloviti na bivšega, predvsem pa preveriti, ali je res, da se seli. Če nič drugega, v takem primeru bolj težko deluje skupno skrbništvo.
Če imata skupno skrbništvo, uradno, je treba to plat uredit na novo, sklenit nov dogovor glede skrbništva, preživnine, stikov. Ampak ti si samo nekaj slišala … Najprej preveri. Ne more pa – če ni on skrbnik sina, pa tudi če bi bil – brez tvoje vednosti otroka kar odpeljat.

New Report

Close