Najdi forum

Pozdravljeni
Pred nekaj casa sem ugotovila da me je fant s katerim skupaj ziviva ze dve leti prevaral. Bilo je tezko razumeti in dojeti in zaradi tega sem se tudi odselila. Ampak nekaj me je vleklo nazaj k njemu. Tezko sem si priznala da je vse res ampak odlocila sem se da se vrnem. Zeli si kljub temu nadaljevati najin odnos in tudi jaz si ga zelim. Ampak imam strah. Mnogi mi govorijo da se lahko ponovi, nekateri mi govorijo da bo mogoce najin odnos se bolsi kot je bil. Njega je strah da mi bom jaz storila enako. Ampak nisem taksna oseba. Odlocila sma se da si vseeno poskusima dati se eno priloznost. Priznal mi je svojo napako in soocili smo se vsi. Priznal mi je tudi da ve da taksne punce kot sem jaz nebo vec nikoli dobil. Mnogi me majo za noro da sem se vrnila. Ampak moja custva so premocna in pregloboka. Slisati hocem mnenje nekoga ki me sploh ne pozna.

Morda ti uspe, morda ne. Odvisno je od tebe in tvojega fanta.
Mislim, da ne bi bilo slabo, če bi obiskala strokovnjaka s tega področja, ki bi vama pomagal osvetliti razloge za njegovo prevaro in za tvoje vztrajanje ob njem.
Vsekakor pa je stanje blažene nedolžnosti v vajinem odnosu nepreklicno mimo. Od zdaj naprej odnos gradita na povsem drugih temeljih, morda celo trdnejših.

Povedal mi je tudi da ni bil razlog v spolnosti. Da je bilo med nama vse tako kot mora biti. Ter da ne najde sam razloga zakaj je to storil.

nova
Uredništvo priporoča

Niste nori, ste pač človek. Življenje je polno nepredvidljivih zasukov in zagotovo je strah eden od poglavitnih čustev, ki jih čutita oba. Vi zato, ker nimate zagotovila, da se prevara ne bo ponovno zgodila, on ker se boji, da se mu boste maščevali tako, da ga prevarate nazaj, da bo občutil, kako to boli. Verjamem, da vi tega ne bi naredili, a strahove, nezaupanje in bojazni imata oba.

Kar je pomembno pri vajini vzpostavitvi nadgrajenega partnerskega odnosa, ki je dobil očitno še eno priložnost spričo njegove prevare, je, da se začenja graditi zaupanje, katerega oblikovanje lahko traja v neskončnost. Mnoge pomisleke glede poskušanja zveze v drugo po prevari si lahko preberete na temle našem forumu, zato jih ne bi tukaj ponavljala.

Pa se sedaj sprašujem, kako naj bi se vidva sploh šla neke resne zveze, če ste od njega dobili tako beden izgovor, češ da on ne ve, zakaj je to storil. Ker če tega ne ve, potem bo to ponavljal v nedogled!! Tukaj gre za njegovo prevzemanje odgovornosti za izdajo zaupanja, odnosa, spoštovanja – ker on se je tako odločil in izvršil prevaro. Zato tukaj res ni na mestu njegovo izmotavanje, da ne ve…, ker to enostavno ne more biti res. Če pa tega res ne ve in vi to “kupite”, se boste tudi VI morali zelo zamisliti nad vajinim odnosom in vsem kar sodi v ta žakelj.
Srečno!

Melita Kuhar www.svetovalnica.si [email protected] tel: 031 666 168

Eden izmed znanih rekov od Paula Coelha je: Ko se nekaj zgodi prvič se morda ne bo nikoli ponovilo, kar pa se zgodi drugič se bo zagotovo tudi tretjič.

Se ne strinjam.
Ker to bi pomenilo v praksi, da če se nečesa ne naučiš od prve, oz.v drugo, boš zavedno bedak?

Kaj pa potem izrek: “Repetitio est mater studiorum?”

Da si ti kaj boljša kot on bi ti drage volje dal mnenje ampak bi bilo samo izguba časa.

Meni se ne zdi nič narobe, da sta poskusila nadaljevati kljub prevari. Čas bo pokazal ali je bila odločitev pogumna ali pa neumna.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Se ne strinjam.
Ker to bi pomenilo v praksi, da če se nečesa ne naučiš od prve, oz.v drugo, boš zavedno bedak?

Kaj pa potem izrek: “Repetitio est mater studiorum?”
[/quote]

Vprašanje je, koliko stane to učenje s ponavljanjem.
Če ponavljaš prevečkrat, te lahko stane življenja…

Razumem tvojo situacijo,razumem nemoc in strtost..
Za take zadeve ni ucbenikov. Ucimo se sami. Poslusaj svoje srce. Mogoce si daj malo casa, da srce predela vse skupaj. Veza ne bo nikoli vec enaka,zaupanje s tvoje strani je za vedno uniceno.
Dozivela..se skusam pobrat in zazivet na novo

Se ne strinjam.
Ker to bi pomenilo v praksi, da če se nečesa ne naučiš od prve, oz.v drugo, boš zavedno bedak?

Kaj pa potem izrek: “Repetitio est mater studiorum?”
[/quote]

Vprašanje je, koliko stane to učenje s ponavljanjem.
Če ponavljaš prevečkrat, te lahko stane življenja…
[/quote]

Smatram da se s ponavljanjem vedno nekaj znova novega naučiš. Recimo, v prvo si nekaj spregledal, v drugo vidiš več, v tretje lahko povezuješ stvari še bolj kompleksno.
S treningi, ponavljanjem ne napreduješ samo tehnično, ampak se ti tudi širijo obzorja.
Lahko nekaj čez čas vidiš in se odločiš popolnoma drugače kot si se prvič.

Ja, če pa ponavljaš ko robot eno in isto, brez da sploh razumeš, dojameš kaj ponavljaš, potem tvoje napisano drži.

Vprašanje je, koliko stane to učenje s ponavljanjem.
Če ponavljaš prevečkrat, te lahko stane življenja…
[/quote]

Smatram da se s ponavljanjem vedno nekaj znova novega naučiš. Recimo, v prvo si nekaj spregledal, v drugo vidiš več, v tretje lahko povezuješ stvari še bolj kompleksno.
S treningi, ponavljanjem ne napreduješ samo tehnično, ampak se ti tudi širijo obzorja.
Lahko nekaj čez čas vidiš in se odločiš popolnoma drugače kot si se prvič.

Ja, če pa ponavljaš ko robot eno in isto, brez da sploh razumeš, dojameš kaj ponavljaš, potem tvoje napisano drži.
[/quote]

Pa saj poznaš Einsteinov citat o ponavljanju, kaj ne?

Kljub temu, da ga imaš rada, pojdi stran. Sama se to doživela in ostala. Pa se je zgodilo še drugič ….. In zdaj nosijo posledice otroci. Pojdi stran, dokler še imaš čas. Počakaj, preboli in se ponovno zaljubi 🙂

Pomoč strokovnjaka? Hahahaha…pa saj sta skupaj komaj 2 leti. Saj ne vem prav kaj naj ti svetujem ampak koliko se spomnim sva s sedanjim partnerjem prvi dve leti bila nora drug na drugega, sexala kje je bilo mogoče in kdaj je bilo mogoče…noben od naju ni imel ne časa energije skakat še kam drugam…pa sva sedaj skupaj že 15.let z dvema otrokoma.
A da ne ve zakaj? Ja očitno nisi taprava..
ravno toliko je navezan nate, da iz danes na jutri ne bo odšel, slej kot prej bo pa še skočil k drugi in tretji…vmes bo postal edino malo bolj previden…
A si res lahko predstavljaš z njim živeti še naslednjih 10 let in imeti z njim družino? Upam da ne.

Bodi pametna pa pojdi cim prej. Ce bi te imel res rad, tega ne bi naredil. Vsakic, ko bo imel prlliko bo to naredil spet. Verjemi. Sama sem po 30 letih lazi ugotovila, da ne bo nikoli drugacen. Zal mi je, da takrat nisem tako razmisljala kot zdaj. Se vedno ga imam rada, vendar mu nobene besede vec ne verjamem. In se zdaj ne vem kaj naj naredim.

Prevarana, kako si rešila situacijo? Sam sem imel podobno izkušnjo… Pod tem Forumom BrokenMen30, varan tudi 2.leti, med 2010 i 2012 izvedel pa komaj sedaj…

Objava čaka odobritev

New Report

Close