Najdi forum

Pozdravljeni.
tudi jaz sem se odločila, da z vami delim svojo zgodbo. Zame zelo bolečo, pa vendar….
pred dobrim mesecem sem ugotovila, da si moj partner dopisuje z eno natakarico, deset let mlajšo od njega. To sem odkrila po naključju, ko je neke noči prišel pijan domov in je zaspal s telefonom v roki, rano med tem, ko ji je pisal sms. Seveda sem ga takoj zbudila in zahtevala pojasnilo. Trdil mi je, da ni bilo nič več, kot le sms dopisovanje, pa parkrat po šihtu kavica. Ampak meni tako ali tako takrat ni bilo nič jasno. Naslednjega dne, ko sem se jaz malo pomirila on pa streznil, sva se cel popoldan v joku pogovarjala, kaj in kako je privedlo do tega. Spoznala sva, da sva oba kriva za to. Kakšna dva tri mesece, se midva že sploh nisva pogovarjala, nisva se zanimala, kaj se s katerim dogaja….. Zvečer kavč, vsak svoj mobi v roke, facebook, otrokom pa tablico, da je bil mir pri hiši. Če je kateri kateremu kaj rekel, sva se oba samo ostro odzvala, “daj mi že mir”. In ja, res je, v najini zvezi ni bilo več nežnosti, nisva si vzela časa drug za drugega, nisva se zanimala, če ima kateri od naju kakršne koli težava…….. Bila sva dva tujca, živela sva s facebookom. Ko sem odkrila to njegovo prevaro (za katero on trdi, da je bilo samo flirtanje, da me ni nikoli prevaral), sva se po dolgem pogovoru odločila, da je potrebno nekaj ukreniti, saj sva spoznala, da tako ne gre več naprej. Od tistega dne naprej ni več telefonov in interneta, zvečer si skuhava kavo ali privoščiva kakšno hladno pijačo, se usedeva na balkon in tam debatirava tudi po tri štiri ure če je potrebno. Eden drugemu poveva, kaj se nama je pripetilo v službi, kaj se je zdodilo doma……………..vglavnem pogovori so taki,kot so bili nekoč. Po tem najinem pogovoru vsak večer zaspiva v objemu, si deliva poljube, kar je prej bilo daleč vtran od tega.
In ja, res je, ugotovila sva, da sva oba kriva. Kljub vsem naporom, da bi mi priznal, da me je prevaral, mi trdi in prisega, da je bil samo flirt. Da je potreboval osebo, s katero se je lahko pogovarjal, kateri je lahko zaupal svoje težave. Priznal mi je, da je skoraj prišlo do prevare, saj je ona hotela korak naprej, pa jo je takrat ustavil, še da sta lahko samo prijatelja, da srce pa pripada samo meni. Sedaj mi vsak dan večkrat pošlje sms, me pokliče ali mi kar tako pove, da me ljubi, da sem edina, v solzah me je prosil naj mu odpustim, naj ga ne zapustim, naj ga ljubim.
Ampak kljub vsemu njegovemu trudu, me nekje še vedno razjeda, kaj pa če me je prevaeal? Rada bi, da se znebil tega občutka negotovosti, da mu ponovno zaupam in verjamem. Predvsem pa me muči, da sem po enajstih letih zveze, postala bolano ljubosumna, kje je, kaj dela…………… Vse to sem mu tudi povedala, rekel mi je da me razume ampak, da bom morala sama pri sebi razčistit kaj in kako. in res ne vem kako naprej. Prosim za vaše nasvete. Trenutno je najina zveza en mesec kot v pravljici, rada bi se samo še znebila teh črnih misli in mu ponovno verjela in zaupala.

Prvo dejstvo, ki ga imej pred očmi ves čas je, da je odnos do tebe 100% popravil. Več kot sta naredila za vajin odnos, bi tudi pri terapevtu težko.
Očitno te ljubi in se zaveda, da bi skoraj izgubil tebe in družino. Če se tega zavedaš pa te dvom še vedno razjeda, bo to popravil le čas. Nikoli več ne bo tako kot je bilo, a še vedno bolje, kot takrat, ko bi ti družina skoraj razpadla. Spoštuj to, da se je odločil zate in družino.

Pa on tebi lahko zaupa, da bosta poslej kot par funkcionirala, kot je treba, ali spet zapadla v osornost? Sama si napisala, da sta se odtujila in da sta k temu prispevala oba. Torej, tudi on bi tebi lahko očital stvari za nazaj.
Tretje osebe so velikokrat posledica težav, ne razlog zanje.

nova
Uredništvo priporoča

ja kelnarce so res napadalne, non stop skačejo po strankah, to da slinavci težijo pijani za šankom je zgolj mit, ki ga prodajajo ženam.
Živiš kot v pravljici, hkrati pa te razjedajo dvomi? Daj dvome na stran in uživaj.

Nikoli nisem rekla, da so vsega krive kelnarce. In tudi tukaj nikakor ne krivim nje. Vem da so tudi moški za šankom težki. In ja, poklic natakarice ni lahek še manj pa prijeten.

Res je, tudi on bi meni lahko ocital marskija. In mi v teh najinih pogovorih tudi je. Ker sva se odločila, da ne moreva naprej, če ne razcistiva vsega, kar naju moti. Mene na njem, njega na meni. In vsak od naju je tudi sprejel to, kar naju je na drugem motilo. In ja, zavedava se, da lahko ponovno pride do trenutka, ko se bo kaj takega ponovilo v najini zvezi. Ampak obljubila sva si, da ce tudi pride do tega, bova poskušala to takoj rešit in ne bova več nekih stvari drzala v sebi.

Ha,ha,ha….
Ja, kelnerce imajo to tendenco da skočijo na stranko čim jim nivo krvi v alkoholu pade na določeno mero. Vampirji, ti povem … Točno vejo kdaj treba napasti. Še sreča da je tvoj mož , potem ko ni videl njenega odseva v ogledalu, vedel zakaj se gre. Ehhhh tvoj mož ni od heca. Pravočasno je spakiral svojega korenjaka da mu ga ta beštja ne počuča in spokal domov. Zdaj, ko je prišel domov ves utrujen od skušnjav in poniknil v sanje pravičnika,prideš ti in mu neki težiš. Daj no ! Usmili se človeka. Skuhaj mu kavo.
Ma punca…. Ali ti res verjameš v pravljice ?
Moram pa priznat da me je tvoj opis vaše ‘komunikacije’ neznansko zabaval. Tisto ‘malem tablico’ je nepozabno. Kako pa si rešila zadevo je …. kapo dol ! Ta tvoj mož se ne zaveda kaj ima.

Odlična odličitev dveh zrelih oseb. Neguj odnos in se ne zapletaj v lastne dvome. Uživaj živlhenje z njm in družino.

Se bom samo na ta del omejil, ker smi mi po tem nekako zdi, da so se tvoja čustva do njega že pred vsem tem ohladila in da je vse to s tvoje strani predvsem posledica strahu pred izgubo in spremembami. Tale tvoj “črv”, ki te gloda pa podzavestna želja po uničenju zveze oz. odganjanju njega. Kajti če se bo to nadaljevalo, do tega sigurno pride, ker se bo spet našla kakšna natakarica.

Se bom samo na ta del omejil, ker smi mi po tem nekako zdi, da so se tvoja čustva do njega že pred vsem tem ohladila in da je vse to s tvoje strani predvsem posledica strahu pred izgubo in spremembami. Tale tvoj “črv”, ki te gloda pa podzavestna želja po uničenju zveze oz. odganjanju njega. Kajti če se bo to nadaljevalo, do tega sigurno pride, ker se bo spet našla kakšna natakarica.
[/quote]

Črv, ki razjeda, kot razlog na lagerju za morebitni razhod v prihodnosti? A te prav razumem?

Nekaj podobnega je tudi v drugi temi, mislim, da je avtorica Missi.

Ne, nikakor. On dobro ve, kako se počutim, kaksna vprašanja me mučijo. In nikoli mu ni težko, če se zelim pogovarjati o tem. Res se trudi in mi dokazuje, da me ima rad, ko sem našla te sms-e, kjer sta si pisala kako se pogrešata imata rada, je celo sam žele, da preberem vse od prvega do zadnjega. Ampak nisem bila sposobna. Pa tudi kasneje ni takoj zbrisal sms-ov, nikoli mi ni branil, da bi jih videla ali skrival telefona. Zbrisal jij je šele, ko sem ga to prosila. Sedaj mi je žal, da nisem vseh prebrala. Mogoče bi na stvar gledala drugače.

Se bom samo na ta del omejil, ker smi mi po tem nekako zdi, da so se tvoja čustva do njega že pred vsem tem ohladila in da je vse to s tvoje strani predvsem posledica strahu pred izgubo in spremembami. Tale tvoj “črv”, ki te gloda pa podzavestna želja po uničenju zveze oz. odganjanju njega. Kajti če se bo to nadaljevalo, do tega sigurno pride, ker se bo spet našla kakšna natakarica.
[/quote]

Črv, ki razjeda, kot razlog na lagerju za morebitni razhod v prihodnosti? A te prav razumem?

Nekaj podobnega je tudi v drugi temi, mislim, da je avtorica Missi.
[/quote]

Ne kot razlog na lagerju, temveč kot notranji boj. Z ene strani naveličanost, ki se kaže skozi življenje pred vsem tem in z druge strah pred spremembo, če ostane sama.

Črv, ki razjeda, kot razlog na lagerju za morebitni razhod v prihodnosti? A te prav razumem?

Nekaj podobnega je tudi v drugi temi, mislim, da je avtorica Missi.
[/quote]

Ne kot razlog na lagerju, temveč kot notranji boj. Z ene strani naveličanost, ki se kaže skozi življenje pred vsem tem in z druge strah pred spremembo, če ostane sama.
[/quote]

Umiritev in dokončna razrešitev takega boja je odvisna od zrelosti osebe, ki se s tem spopada. Zelo pomaga tudi podrobna analiza dogodkov in ravnanj udeleženih ter razumevanje celotne situacije in čustvovanja vpletenih.

[img]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/16/2d/0b/162d0b2293b4fe7f4bcded8671d6e0e4.jpg[/img]

Varanje je laganje, kot je že Vitomir pojasnil: ”…goljufanje in ne držanje pravil..”

In po eni strani je res, da je varanje tisto, kar partnerju šteje za varanje in ne to, kar tebi predstavlja varanje samo. Po drugi strani to ne more držati, ker se potem lahko izkoristi za poploln nadzor nad človekom – nesvoboda. Ne smeš več ven, ker boš potem videl druge ljudi – varanje! (Saj vem, kako si jo/ga gledal/a!!)
V nesvobodnih okoliščinah bo človek nekako avtomatično lagal, da si z goljufijo izbori tisto malo svobode.

Odkritost in iskrenost je tako veliko bolj težko doseči, kot si mislimo.. predvsem pa je predpogoj za vsa kvalitetna partnerstva.
Razlike vedno so, vprašanje je, kako jih premostimo?

“Avtentična ljubezen je recipročno prepoznavanje dveh svobod” pravi Siomone de Beauvoir v Drugem spolu.

Kdo sem jaz, da smem omejevati drugega?
Kdo je ona/on, da me sme kar tako prizadeti?

Ni magičnega nabora pravil, ki bi to rešil. Stvari so fluidne. Ves čas se menjajo. Danes je flirtanje z natakarico/natakrjem zabavno, poživilo.. jutri bo trgalo srce in prizadelo do srža kosti.

Pomembno je, da imamo svobodo svoje občutke deliti s partnerjem. Da jih sliši in sprejme, čeprav se morda ne strinja s tvojo perspektivo.
Odkritost torej in iskrena komunikacija, kjer ni strahov, da bi izraženo karkoli prizadelo razmerje.. in oba razumeta, vesta in čutita, da gre za nenehen proces. Tako kot dihanje, utrip srca.. del življenja torej.. in ne tisti Kafkin Proces.. zaradi procesa samega, h kateremu se večina parov ter totalitarnih režimov birokratsko zateka.

Vsak človek je neponovljiv unikat. Vsak par prav tako predstavlja neko unikatno povezanost (ter razkol), zato ne obstaja univerzalni nabor navodil, ki bi deloval.
Vsak človek, vsak par, jih ima odkriti sam.

In prav v tem, v iskanju, v poti sami ter želji po njej se skriva uspeh (ali neuspeh). Pri tem se je potrebno zapomniti bistveno stvar: da shodimo, moramo nekaj 1000x pasti. Osnovni del učenja so napake (ne zgolj “uspehi, kot nam to prodajajo “američanci”). Noben par ni kar znal vse od začetka! Vsak topli par je prehodil tisoče kilometrov, da je sedaj tu, kjer je.

Pot sama je cilj” pravi stara budistična modrost. Ni cilja (ne moreš priti do nekam in dati vse od sebe: češ to je to), cilj je pot.
Potujte.

[img]http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/c8/c8/84/c8c884ce3a0e425266708c713201e816.jpg[/img]

De omnibus disputandum..

Tudi moja lubica je name zelo huda sama se pa naslanja na druge tipe .
Če bi s katero samo malo govoril se že dere name .
Zato iščem rašitev kregal se z njo ne bom saj ji nič nočem .
Je pa lubosumna ko imam še eno službo ter je lubosumna na denar .
Povejte kaj naj naredim .
Povedal se pa edino moji kolegici ki strašno lepo krbi zame in se zasluži spoštovanja vredno .
Zato vas uprašam če jo lahko vrpašam za šance ljubezni .
Zadne case porajtam da se fulj stiska k meni vcasih mi da poljubčka .

Ali lahko prijateljico iskreo poljubim .
Zelo se mi smili ter iz srca jo imam rad .

Pozdravljeni. Minilo je nekaj mesecev, odkar sem izvedela za partnerjevo flirtanje preko sms. Še danes mi trdi, da so bili samo sms-i in nič drugega. In končno mu verjamem. Zakaj? Ker je najin odnos od tistega dne, ko je vse to prišlo na plano, povsem drugačen. Z njo je prekinil vse stike, midva pa od takrat ziviva čisto drugačno zvezo. Od takrat se nisva še niti enkrat skregala, večere in vikende prezivljamo skupaj z otroki, vsak dan se pogovoriva o tem, kako sva preživela dan… Vsega tega prej ni bilo. Tako da mu resnično verjamem. Zakaj govorim to? Samo zato, da povem, da res obstajajo zveze, ki po taki preizkušnji postanejo še močnejše.

New Report

Close