Najdi forum

Pozdravljeni! No, pa se je zgodilo tudi meni. Po 30 letih skupnega življenja in 15 letih poroke si je mož našel ljubico. Zacel je s pogostimi odhodi od doma, kar naprej je “visel” na telefonu, naj povem, da to prej ni bila njegova navada. Ko sem ga vprašala če ima drugo, mi je lepo priznal. V trenutku se mi je podrl svet. Mislila sem, da se to ne more narediti meni. Pa sem se motila. Ljubila sem ga z vsem srcem, saj sem bila z njim od mojega 17.leta starosti. Skupaj sva gradila prihodnost, ki ni bila lahka. Imava dva otroka, stara 23 in 15 let. Zdaj naš dan poteka tako, da ko pride iz službe, se stušira, naje in gre k njej, Že celo leto mi je lagal, kje je in tako naprej. Zdaj hodi njej v trgovino in zapravlja denar za njo in njene otroke. Tam je cel popoldan in večer in nato se zgodaj zjutraj vrača domov. In to je iz dneva v dan. Pravijo, da za vsak prepir sta potrebna dva. To je res, vendar se problemi ne rešujejo na tak način. Zdaj si je našel ljubico, ki ima dva majhna otroka. Za njo pravijo, da jo je dalo “čez” pol firme, da rada izkoristi moške in jim pobere denar. Včasih že imam vsega zadosti, najraje bi ga postavila pred vrata in naj gre, da lahko mi trije končno zaživimo in se pomirimo. Tako pa vsak dan vem kam gre in od kod prihaja, tako da mi že gre na bruhanje. Kaj naj storim? Globoko v sebi ga imam še vedno rada, samo kar mi je naredil, se ne da oprostiti in pozabiti.Na zalost moja pot v službo poteka mimo njenega doma in tako lahko vsak dan vidim, da je pri njej. lp,

Na tvojem mestu bi ga postavila pred vrata. Ti se bojiš biti sama, ker tega nisi vajena, saj si že od 17. leta v razmerju. No, pa poskusi tudi to zgodbo in ne dovoli, da te ponižuje. Vseeno je, če te vara z neko, ki jo je dalo čez pol firme ali samo dva iz firme, vara te. Ni pomembna količina njenih ljubimcev, ampak tvoj odnos z možem.

Na žalost, nobenemu ne moreš ukazati da te ima rad. Pač,tako je…
Na tebi je da greš naprej. Moža pozabi. On je svojo izbiro že naredil.
Malo je žalostno da nekdo zavrže 30 let skupnega življenja no tudi to se dogaja.
Življenje zna res spisati čudne zgodbe….
Sicer mi tvoj opis vsega deluje malo ‘čudno’. Tebe kot zgleda dosti ne tangira moževo
varanje ampak njegovo kopanje in kdo je ljubico nategnil ali ne. Popolnoma
iracionalno obnašanje. Kako boš hodila v službo ‘mimo nje’ ? Beh punca… ko se boš naučila
spoštovat samo sebe, mogoče ti bo ratalo …
Drugo, spet iracionalno, vlečeš nekakšne čudne zaključke. Na eni strani ‘ne moreš pozabiti niti oprostit’ na drugi pa,vsa blažena, pričakuješ da se bo mož skesan vrnil domov. Kaj bo od tega dvega ?
‘Jaz ga imam še vedno rad’ in podobne bale so samo to kar so : bale.
Ko se greš varanja prestopiš tisti rubikon od kje ni vrnitve.
Razumem da si sedaj v šoku in da ti zadeva ne bo prišla do možganov še en lep cajt ampak
prej ali slej se boš morala z njo sprijaznit. Tudi če se mož ‘vrne’ in mu oprostiš, življenje kot si ga poznala od prej je za vedno izgubljeno. Spoznala boš tudi da oseba ki zavrže 30 let skupnega življenja ni oseba z katero bi lahko gradila nekakšen ‘nov’ odnos ki bi temeljil na spoštovanju ter zaupanju. Ker verjela mu ne boš nikoli več, da smo si na jasnem.
Zato ti svetujem da se nehaš obremenjevati z kretenom in začneš postopek ločitve že jutri.
Če bi imel kaj jajc ali vsaj kanček ljudskega dostojanstva bi že sam šel stran.
Bolj verjeten scenarij je da ga tudi ljubica noče tam in se za to taxsira. No, kaj debil hoče je
irelevantno, Pomembno je kaj boš ti storila.

nova
Uredništvo priporoča

Svojemu moži si izključno gospodinja, s katero se občasno malo poigra. Če ti to ustreza, bodi tiho in si naredi rezervni plan (v ekonomskem smislu), če se vseeno odloči, da bo odšel k njej.
Sicer pa si si izbrala moža, ki je neodgovoren in te podcenjuje. Zakaj je seksualno potešitev našel pri drugi, si boš morala odgovoriti sama. Nisi še tako stara, da si ne bi mogla najti drugega, a računaj s tem, da bo to najverjetneje kak ločenec s svojo prtljago, podobno tvoji – beri: Polno prilagajanja, usklajevanja.
Torej, ali si res samo gospodinja in guvernanta njegovih otrok ali si samostojna oseba?
Je on res tako superioren, da se lahko preprosto odloči in gre k drugi seksat? Zakaj mu sploh skuhaš in pereš? Naj mu to počne ta, h kateri hodi seksat.
Torej, tebe čaka trdo delo. Analizirati moraš svoj odnos z možem, naredi realno analizo, hladno in samo na osnovi dejstev. Čustva pusti ob strani. Naredi analizo svojega ekonomskega stanja, možnosti delitve premoženja. Pogovori se o tem s kom, ki se na to spozna.
Glede na starost tvojih otrok in če tvoj mož ni ravno kak podjetnik z mesečnim prihodkom 3k€ ali več, ga ob ločitvi čaka plačevanje preživnine, kreditna nesposobnost, skratka drastično zmanjšanje količine denarja, s katerim lahko operira. Ti pa polagam na srce: Otrokom povej za kaj gre in jih o svojih odločitvah seznani, v podrobnosti se ne zapletaj. Ne ščuvaj ju proti njunem očetu in ravnaj kar se da nevtralno in v njuno korist. Težav z možem nikoli ne rešuj preko otrok in jih ne uporabljaj kot sredstvo za izsiljevanje in dosego cilja. Sistem pri nas ti bo stal ob strani, dokler boš reagirala razumno in v dobro otrok. Pozanimaj se o podpori, ki jo lahko dobiš.
Srečno!

Kaj narediti si si odgovorila v zadnjem delu sporočila. Tega kar ti je naredil praviš, se ne da oprostiti. Če tako čutiš iskreno, potem poti nazaj ni. Zate bo najboljše, da zakon končaš.
Način življenja, ki ga opisuješ, da je pri njej in se domov vrača zgodaj zjutraj te samo ubija. Tebe ubija. In tvoja dolžnost do same sebe je, da tisto kar ti škodi odstraniš.
Težko je in še težje bo. Vem kako se počutiš. Vem da se ti je svet postavil na glavo, da bi se najrajši zavlekla nekam in počakala da bolečina mine. In bolečina bo minila, šok in žalost tudi. To ti obljubim. Moraš pa za to na žalost narediti največ sama. Predvsem mu jasno povej, da to kar počne ne bo počel na tak način kot si ga je zamislil. Lepo naj spakira svoje reči in se odseli. Postavi se zase. Tega pohajkovanja iz ene hiše v drugo tebi nikakor in pod nobenim pogojem ni treba prenašati. Žal je popolnoma zabredel in v sebi očitno nima toliko empatije, da bi pomislil na tvoje občutke. Takega človeka ob sebi ne rabiš.
Glede gospe, h kateri hodi tvoj mož pa ti svetujem, da se ne obremenjuješ preveč. S kolkimi je spala, kakšna je… Ona dejansko ni tvoj problem. Vem, da se čudno sliši, ker jo dojemaš kot razdiralko zakona in s tem tudi kot tvoj problem. Ampak pomisli kaj si je tvoj soprog izbral in na kak način… Kaj si je izbrala ona in na kak način. Pravijo da gliha vkup štriha. Dvigni glavo in pojdi stran od tega. Na njunem nivoju pač ne želiš biti. Osredotoči se nase in na svoje potrebe in želje. Če bo prehudo, si poišči pomoč. Rabila boš vsak atom energije, zato je ne troši z razmišljanjem kaj in kdo je ona itd.
Pojdi naprej. Veš nagrada zate bo na koncu te poti res sladka. Samo potruditi se je treba.

Očitno do sedaj nisi vedela česa vsega je sposoben tvoj mož. Hodi h drugi in se vrača domov vi trije pa to veste. Kljub vsemu da tvojega meče neka ponovna puberteta je to kar počne kljub vsemu nesramno .Pravi moški ki je nekoč ljubil svojo ženo se bo iz spoštovanja do nje odselil saj mu njegova notranja drža naj ne bi govorila kaj drugega kot pa selitev ali pa ponovno iskreno obuditi zakon s teboj. No on se je odločil drugače. Dokler boš dopuščala bo to seveda še naprej počel. Ti pa sama veš kaj in koliko ti tvoje samospoštovanje to sploh dovoljuje . Če boš še naprej igrala pridno ženko boš stem nadaljnje omogočala ljubezenski trikotnik ki pa vas utegne uničiti. Sem si najbrž pisala zato ker ne veš kaj storiti, upam da ne samo zato da se olajšaš in boš takoj jutri igrala nadaljevanko naprej .Kakšno izbiro pa imaš ?? Ali tako da boš zamižala na eno oko ali tisto drugo da je zakona konec in moraš sama naprej ? On se v najslabšem primeru lahko nekoč tudi vrne bog vede zakaj že in potem bodo dolga razpravljanja zakaj je imel drugo in kljub njegovim pojasnilom bo tebe razžiralo .Se mi vseeno zdi bolje da preboliš in greš sama naprej.

Lahko ti pomaga knjiga Transurfing realnosti 1., vseh knjig je 5.


On je že končal s tem zakonom, čaka na tebe, da prva stopiš do odvetnika. Daj. Poišči dobrega odvetnika in poberi mu, kar lahko. Zanimivo, da si izpostavila, da njej daje denar. A to boli enako kot čustva in seks? Pravzaprav sem dobila vtis, da ti je materialna plat tega odnosa zelo pomembna, blago rečeno. Torej poišči dobrega odvetnika in tipa olupita do gat. To bi ti moralo predstavljati neko zadoščenje. Drži se in srečno. 47 niso nobena leta.


On je že končal s tem zakonom, čaka na tebe, da prva stopiš do odvetnika. Daj. Poišči dobrega odvetnika in poberi mu, kar lahko. Zanimivo, da si izpostavila, da njej daje denar. A to boli enako kot čustva in seks? Pravzaprav sem dobila vtis, da ti je materialna plat tega odnosa zelo pomembna, blago rečeno. Torej poišči dobrega odvetnika in tipa olupita do gat. To bi ti moralo predstavljati neko zadoščenje. Drži se in srečno. 47 niso nobena leta.
[/quote]

Tebi je to tako enostavno….
Da mu neki ‘pobere’ ? Kdo ji bo vrnil 30 let skupnega življenja ?
Vi ženske bi samo neki ‘pobirale’ …. 🙂


On je že končal s tem zakonom, čaka na tebe, da prva stopiš do odvetnika. Daj. Poišči dobrega odvetnika in poberi mu, kar lahko. Zanimivo, da si izpostavila, da njej daje denar. A to boli enako kot čustva in seks? Pravzaprav sem dobila vtis, da ti je materialna plat tega odnosa zelo pomembna, blago rečeno. Torej poišči dobrega odvetnika in tipa olupita do gat. To bi ti moralo predstavljati neko zadoščenje. Drži se in srečno. 47 niso nobena leta.
[/quote]

Tebi je to tako enostavno….
Da mu neki ‘pobere’ ? Kdo ji bo vrnil 30 let skupnega življenja ?
Vi ženske bi samo neki ‘pobirale’ …. 🙂
[/quote]

Ne pretiravaj. Itak, da ga bo obrala, to bo njena kompenzacija za čustveno devastacijo, ki ji jo je povzročil prešuštnik. To znajo nekatere narediti tudi, če je prešuštnica ona pa jo mož zaradi tega zapusti. Lupljenje prešuštnikov je pa itak že nacionalni šport pozabljenih žena.
Ženski način maščevanja pač…

Tebi je to tako enostavno….
Da mu neki ‘pobere’ ? Kdo ji bo vrnil 30 let skupnega življenja ?
Vi ženske bi samo neki ‘pobirale’ …. 🙂
[/quote]

Ne pretiravaj. Itak, da ga bo obrala, to bo njena kompenzacija za čustveno devastacijo, ki ji jo je povzročil prešuštnik. To znajo nekatere narediti tudi, če je prešuštnica ona pa jo mož zaradi tega zapusti. Lupljenje prešuštnikov je pa itak že nacionalni šport pozabljenih žena.
Ženski način maščevanja pač…
[/quote]

Maščevanje nobenem ni prineslo sreče tudi njej ne bo.

Veš, maščevanje v njenem primeru pomeni spustit se na njegov nivo. Upam da je
nad tem. Zahtevat denar od nekogar samo zaradi tega ker mi zakon to dopušča
je za moj pojem nizkotno dejanje. Je kaj bolj nagravžnega kot dobivat denar od ‘bivšega’ ?
To je preklet denar.
Samo da mi se ne javijo tiste mamice z alimentacijo z obrazložitvijo kako je otrok tudi od
njega in bla,bla,bla…. Če sam ni sposoben dajati za lastnega otroka potem je to njegova karma.
Ima boga …

Ne pretiravaj. Itak, da ga bo obrala, to bo njena kompenzacija za čustveno devastacijo, ki ji jo je povzročil prešuštnik. To znajo nekatere narediti tudi, če je prešuštnica ona pa jo mož zaradi tega zapusti. Lupljenje prešuštnikov je pa itak že nacionalni šport pozabljenih žena.
Ženski način maščevanja pač…
[/quote]

Maščevanje nobenem ni prineslo sreče tudi njej ne bo.
[/quote]

Drži. Razumen partner/partnerka se tega zaveda.


On je že končal s tem zakonom, čaka na tebe, da prva stopiš do odvetnika. Daj. Poišči dobrega odvetnika in poberi mu, kar lahko. Zanimivo, da si izpostavila, da njej daje denar. A to boli enako kot čustva in seks? Pravzaprav sem dobila vtis, da ti je materialna plat tega odnosa zelo pomembna, blago rečeno. Torej poišči dobrega odvetnika in tipa olupita do gat. To bi ti moralo predstavljati neko zadoščenje. Drži se in srečno. 47 niso nobena leta.
[/quote]

Tebi je to tako enostavno….
Da mu neki ‘pobere’ ? Kdo ji bo vrnil 30 let skupnega življenja ?
Vi ženske bi samo neki ‘pobirale’ …. 🙂
[/quote]
Nisi prebral, kar sem napisala? Jaz ne bi in nisem ničesar pobirala. Tale avtorica pa mi – ob vsem spoštovanju do njene bolečine – deluje kot precejšnja materialistka.

Nisem nobena materialistka. Celo življenje sem se odrekala in obračala denar, da smo lahko preživeli, da bi nam kaj ostalo. Ni mi pa vseeno, da svoj denar zdaj razdaja njej in njenim otrokom.


Kdaj drugič bom z veseljem podebatirala o tem, kaj je materializem in kako se manifestira. Tule pa ne bom, ker ti zdaj ne rabiš prerekanja, ampak oporo. Želim ti veliko moči, da preneseš, kar se dogaja, in da bi čim manj obremenila otroke s svojim doživljanjem situacije, ki je res grozljivo težka.

Pa oberi ga do gat. 🙂

napačno se izražaš. To ni njegov denar, to je vajin skupni denar, ki ga sedaj vidva skupaj trošita tudi na njegov dodatni seks. Res me čudi, da ženske po 30 letih skupne zveze ne vedo, da se denar pridobljen v času zveze šteje kot skupni denar.
Zakaj te tako moti, da se denar porablja za seks z drugo žensko. Tudi razni športi, ki se jih lotevajo zdolgočaseni moški ni zastonj.
Morda prideta tako še kar poceni skoz.
Ti poskusi še kje kaj prišparat, saj ga bo ljubica stala vedno več.

Vidiš, narobe razumeš ekonomski vidik družine. On ne zapravlja svojega denarja za ljubico in njene otroke, on zapravlja vaš skupni denar za ljubico in otroke. Dokler pa ne rešita premoženjskega vprašanje pa lahko rečeš, da k ljubici nosi tudi tvoj denar, cca. polovico zneskov je tvojega.

Vidiš, narobe razumeš ekonomski vidik družine. On ne zapravlja svojega denarja za ljubico in njene otroke, on zapravlja vaš skupni denar za ljubico in otroke. Dokler pa ne rešita premoženjskega vprašanje pa lahko rečeš, da k ljubici nosi tudi tvoj denar, cca. polovico zneskov je tvojega.
[/quote]
Če bi bilo to res, bi ljubice tožile za preživnino moža in ženo skupaj.

Tukaj se ne gre za ‘dodatni sex’ ali kaj takega.
Njen mož se je odločil živeti z drugo in to je to.
Njegova legitimna pravica.
Če pa ne moreš več živet z nekomur ….bože moj….
Gremo vsak po svoje. Zaradi tega ne razumem
najboljše tega novodobnega varanja in njegov
smisel. Njen mož je vsaj pošten in ji je povedal
kako stoje stvari. On se je že odločil. Zdaj situacija
zahteva tudi odločitve z njene strani.

New Report

Close