Najdi forum

Spoštovani….

Rabim vašo pomoč…z ženo se bova po 22 letih zakona sporazumno ločila in šla vsak po svoji poti! Imava dve polnoletni hčerki in po najinem dogovoru ne bom izterjal praktično nič čeprav sem vlagal približno 140.000 €! V sredo greva k notarju ali k odvetniku zato sprašujem kje je najboljše narediti sporazumno ločitev….

Hvala in lep pozdrav,Robert

Premoženje si razdelita pri notarju. Ločili te bodo pa na sodišču.
To, da za sabo puščaš premoženje pa se mi ne zdi pameten korak.
Če ni ravno bogat in boš moral plačevat še kako preživnino, lahko postaneš kreditno nesposoben.
Morda je še kaka reč za premisliti, preden podpišeš.

Premoženja nimam, kreditov nimam, živim še danes pri ženini domačiji tako,da lahko grem po svoji poti….imam le svoj avto, garažo in delavnico z številnimi orodji,ki pa ostenejo hčerkama….

nova
Uredništvo priporoča

Nekaj podobnega sem tudi sam naredil pa mi je danes žal, ker tega na koncu nihče ni cenil.
Danes bi pobral kar je mojega in nato te reči prodal, če jih ne bi rabil več.
Sicer pa… glavo gor in usmeri pogled naravnost v nove cilje!

Vseeno bi rabil odvetnika….

Vkolikor se sporazumeta glede delitve premoženja in otrok, odvetnika ne potrebuješ.
V vseh ostalih primeri pa…

ločitev… če lahko z računi dokažeš, da si tudi ti finančno vlagal v nepremičnino, v kateri ste živeli (v lasti ženinih staršev) in če hočeš nagajati ženi.. samo to ni več sporazumna ločitev… in verjetno imata svoje razloge, zakaj je do ločitve prišlo in zakaj je sporazumna…premisli… če pa te obhajajo dvomi, pa obisk pri odvetniku resnično ne bo napačno vložen čas in denar…

New Report

Close