Najdi forum

razhod izven zakonskih partnerjev in skrbništvo

Pozdravljeni. Z partnerjem se razhajava iz izven zakonske veze. Ker je odličen, skrben oče mu ne bi rada odvzela pravico do deljenega skrbništva. Vendar glede na to da ne bova v istem okraju (vrtec, šola), me zanima kako bo to izvedljivo, da bodo otroci 14 dni pri meni, 14 dni pri njemu..!? In s tem se pojavi vprašanje preživnine, saj bodo moji stroški večji, če bodo otroci več časa pri meni..?! Kaj mi svetujete v takem primeru? naj povem, da s parterjem izredno malo komunicirava, na splošno…! hvala za odgovore, lp

Glede skrbništva in preživljanja bo CSD, oz. sodišče vajin dogovor potrdilo le, če bo presodilo, da je v korist otrok. Če bo otrok menjaval okolje 14 dni, dvomim, da bo to otroku koristilo in zato dvomim, da bo šlo skozi.

Halo žena – zemlja kliče !
Koliko je star otrok?

nova
Uredništvo priporoča

Pardon….otroci…

V korist otrok je predvsem, da ohranijo otroci pristen stik z obema staršema. Če ne boste živeli ravno 100km narazen in če otrokom oba zagotovita primerne bivanjske razmere, ni razloga za deljeno skrbništvo.
Res pa je, da se ljudem na CSD in sodišču s tem ne da ukvarjat in reči speljejo po liniji najmanjšega odpora in na koncu otroke praviloma dodelijo enemu staršu ter tako zapečatijo razvoj odnosa otrok z drugim staršem in tudi usodo tega, drugega starša.
To, o CSD, velja za nevtralne delavce CSD….se pa vse prevečkrat zgodi, da so tudi zaposleni prevečkrat tarče uspešnih manipulacij enega izmed staršev.

Skrbništvo morata v vsakem primeru urediti preko sodišča.
Tudi pri skupnem skrbništvu se določi preživnina.
In skupno skrbništvo ne pomeni nujno stroge časovne delitve po tednih. Lahko skombinirata tudi drugače. Je pa res osnovni pogoj za skupno skrbn. bivanje v bližini … ne moreš se poljubno preselit 100 km proč. Kdo od vaju se seli očitno predaleč, da bi bil izpolnjen ta osnovni pogoj? In zakaj tako daleč? Po logiki zadev, če si vidva res želita skupne skrbi za otroka, bi morala narediti vse, da ostaneta čim bliže. Odhod daleč proč avtomatično pomeni, da takšna ureditev ni izvedljiva.

Lahko se dogovorita, da sta otroka vsak vikend pri njem/tebi in čim več počitnic oz. praznikov, pa da se enkrat, dvakrat na teden popoldne pripelje k njima in je z njima (gredo kam ali pri njem/tebi na domu, ti/on se ta čas odstraniš – ne vem, kdo ostaja v sedanjem kraju bivanja, zato tako pišem).
Tisti, ki bo prevzel plačevanje položnic za otroke, seveda dobi višjo preživnino, tudi če sta otroka časovno enako pri enem in drugem staršu.

New Report

Close