Najdi forum

Zunajzakonska delitev premoženja

Živela sva skupaj 25let in to v stanovanju kjer so latniki nepremičnine moji starši sedaj bi pa delila a zaposlena je bila kakšno leto od kar sva skupaj tako da vlagala ni nikoli nič .Zanima me kako je tu zakon napisan.

Lahko dokazuješ na sodišču tvoj nesorazmeren delež za družinske finance. Ona bo prinesla na plano gospodinjenje…
Poznam en tak primer, ko je tip odnesel cca. 90% premoženja, je pa res, da je na leto pokasiral kak miljonček…
Skratka, pot pod noge in k odvetniku, sicer boš ostal na delitvi 50/50 pa še preživljati jo boš moral. To slednje ti verjetno sledi v vsakem primeru.

Kaj bi pa delila lastnik so mama in njena sestra kuhala in čistila ni nikoli jedla pri moji mami .

nova
Uredništvo priporoča

Nisva v skupnem gosodinjstvu

Skupno premoženje, ki se deli ob ločitvi, je tisto, ki sta ga ustvarila v času zakona.
Stanovanja nista ustvarila, ker ni vajino. Mogoče sta ga skupaj opremila, vzdrževala, kupovala aparate … Če si ti plačeval račune, recimo, da je ona dajala polovico zneska za rezervni sklad. Izbrala zavese – naj jih pač odnese. Če sta v tem času kupila npr. avto, je tudi skupno premoženje.
Ona lahko vloži zahtevek za preživnino.

Čisto tako, s človeškega vidika, pa po 25 letih človeka ne moreš pahniti od sebe brez vsega.

Nič nebi bilo če bi spoštovala človeka ker je imela vse tudi Avto sem ji podaril . V25 letih je imela vse skupal 2 leti delovne dobe ker nima volje do dela tudi doma ne .

Nisva v skupnem gosodinjstvu
[/quote]

Tisto bi delila, kar je pač skupnega. Predlagam ti, da se oglasiš pri odvetniku in plačaš tisto svetovalno uro. Glede na to, kar si napisal sklepam, da ni prav veliko za deliti, a če si bil večinski bread winner ti in če lahko dokažeš, da niti gospodinjila ni prav veliko, bo še brez avta ostala…

New Report

Close