Najdi forum

Moja prijateljica se je zaljubila v partnerja svoje prijateljice in najboljšega prijatelja svojega moža. Zapeljala ga je in seveda, ker je res sexi ji je ratalo… Zdaj se je za afero zvedelo. Ona se dela brezmadežno in mož ji je vse oprostil… Njen ljubimec pa je s tem izgubil družino, ker žena ne more tega oprostit. Moja pprijateljica( saj ne vem, če sploh še je) je hodla kar k njim na dom. Zdaj se meni hvali, kako je njen mož neumn, da ji vse vrjame…in kako ji je vseeno, da je ljubimec ostal praznih rok… Čuti se, kot bi mu to celo privošla…
Ne morem razumeti… Poznam vse štiri in tega sploh ne dojamem. Kako nihče od varalic ne pomisli na partnerje niti na otroke… Upam, da se meni nikoli ne zgodi.

Žal mi je edino za ženo te varalice.. Je pa absolutno naredila prav da ga je zapustila. Sam si je kriv!
Za to tvojo prijateljico (za katero dvomiš, da je)… Tolko glej da jo še tebi ne zagode, saj če je tako brez slabe vesti, se ji ti po temtakem ti tudi ne boš smilila, in boš hitro tam, kjer upaš da ne boš.

----------------------------------------------------------- [i]Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.[/i]

Glede na to, kako črno-belo gledate na svet.. je zelo velika verjetnost, da vas bo svet presenetil z barvami.

Glede na to, da dopuščate svoji prijateljici, da se še naprej hvali s svojimi ne prav hvale vrednimi podvigi (varanje je nenazadnje laganje), tudi vi odobravate njeno vedenje. Ne zgolj njen mož.
In kaj njima ustreza prijateljici in možu, je pravzaprav njuna stvar.

Ljudje lažejo in po raziskavah ter eksperimentih, se možnost za laž povečuje takrat, ko lahko posameznik nekaj s tem pridobi. V tem primeru očitno neke vrste egotrip, kjer je kot ženska dovolj poželjiva, da lahko “uničuje družine”.
Neke vrste kompleks sirene, tistih mitoloških bitij, ki so s petjem na obalah smrtonosnih čeri vabile mornarje v gotov smrt.
Tako kot so one vabile mornarje, potrebuje ona zvabiti poročene moške. Več, ko moški zanjo žrtvuje, več potem postane ona sama vredna.

Če pa naredimo korak nazaj, se pa seveda lahko vidimo, da njena vrednost vseeno ostaja dokaj nizko, navkljub “uspešnim” izvenzakonskim skokom. Saj je njena vrednost v rokah drugih ljudi. Drugi moški, njih poželenje določajo njeno vrednost. To je vedno recept za tragedijo.

Vprašanje je seveda, zakaj ji poročeni moški “popuščajo”?
Vzrokov je veliko.. in nekaj smo jih že obdelali v temi: Šest splošnih zmot o varanju

Bistveno vprašanje pa seveda ostaja: Zakaj še prijateljujete z osebo, s katero si več kot očitno ne delite sistem vrednot?

Očitno radi varate tudi samo sebe.

De omnibus disputandum..
nova
Uredništvo priporoča

Kaj pa, če je ta avtoričina prijateljica narciska? Bi tvoje pisanje še vedno bilo na mestu?

Najinega prijateljstva je konec. Tega tudi jaz enostavno ne morem požret. Isto bi verjetno lahko naredila tudi meni. Trudim se razumet, kaj razmišlja mama 3 otrok, da si tako lahko opraviči svoja dejanja… Ostajam pa prijateljica na drugi strani in stojim ob strani prevarani ženi, ki je cisto iz sebe. Totalno na dnu. Psihicno in zdravstveno. Ne vem kako ji naj pomagam sem pa ob njej in njenima dvema ozrokoma. Sta ze tako velika, da marsikaj razumeta. Zelo pa trpi tudi njen mož, je tudi on v veliki stiski…
Bivsa prijateljica pa se sedaj vsepovsod kaže s svojim možem in otroci in igrajo * van big hepi famili*… Kaj naj svetujem prijateljici? Po eni strani si želi nadaljevat z možem po drugi ga noče več videt. Ni pa sposobna normalnega pogovora tako, da mož nima niti možnosti povedat zgodbo s svoje strani.

Napoti jo k družinskemu terapevtu. Morda jima uspe. Bo pa sčasoma tvoji prevarani prijateljici bolje…
Kaj je razmišljala prevarantka? …o lastnih potrebah in užitkih. Egoistki je bilo in ji še bo vseeno za vse ostale. Tudi taki ljudje se enkrat spotaknejo in grdo padejo, do takrat pa…

Eno si dala na stran in postala naj prijateljica z drugo? Zdaj pa vso tragedijo hitiš razlagat na MON? Strašna prijateljica si, res. Zakaj si s to zgodbo prišla sem? Se naslajaš? Iščeš naše nasvete, nasvete neznancev, ki ne poznajo zgodbe enega ali drugega para? Joj, kako bi te nagnala, opravljivka!

Povej mi, s kom se družiš in povem ti, kdo si.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]


Ja sem jo dala na stran. S takim clovekom nocem imet opravka. Ja in postavla sem se na stran tadruge prijateljice in to z vsem srcem. Niti za trenutek nisem pomislila, da je s tem kaj narobe… Zelim, da ozdravi, da se pobere… V srcu upam, da bi tudi ona zame naredila to v tako hudi stiski. Prisla sem pa sem po nasvet, ker jaz s tem se nisem imela opravka in ne znam pomagat. Sem mislila, da je ta forum temu namenjen. Pomagat ljudem v stiski. Se opravicujem, ce je to opravljanje. Eni ste pa res totalno brezsrcni.

Pusti, da se tale vroča juha najprej malo ohladi. Potem bo pa tvoja prijateljica sama lažje videla, kako naprej. Predvsem se vzdrži “nasvetov” v obliki skorajda ukazov in “jaz bi na tvojem mestu”. Naj sama stuhta. Stoj ji ob strani, ko te potrebuje – to bo najboljša pomoč. Nisi terapevtka, ampak prijateljica.

Tvoja “nova” prijateljica bo najlažje šla skozi to življensko izkušnjo s pomočjo psihoterapevta. Zato, ker je sedaj preveč razburjena, da bi videla jasno sliko. Prijateljice pa sploh niso dobre svetovalke v takih zadevah. Želja po reševanju tujih problemov ni isto kot stati ob strani. Če rešujemo tuje življenske probleme imamo verjetno kaj sami kar ni predelano. Glede “ex” prijateljice pa svetujem ne-sovražno obnašanje, ampak neke vrste ohladitev stikov. Ona “ex frendica” ima šele kup problemov..

Ona rabi ‘psihoterapevta’ za med noge in ne za glavo,ha,ha,ha…
Boli njo p* za vaše filozofiranje. Sicer,za njo me ne skrbi dosti … Kako je rekel bog :
“Vengeance is mine” ….
Samo bo treba malčk počakat …. Prihaja …

Ne svetuj, ne modruj…. samo poslušaj. Tudi ti si čustveno vpletena in nisi objektivna. Predvsem pa, ko je ranjena duša, ko čustva presežejo razum, takrat je edina pomoč strokovnjak. Prijateljice in prijatelji so za to, da poslušajo, prinesejo robčke, skuhajo čaj in so. V takih situacijah, človek ne sme biti sam.
Vse kar se je zgodilo…. hmmm, kdo pozna skrivnost življenja, da bi lahko sodil.

Srečno vsem.

New Report

Close