Najdi forum

Pozdravljeni.
Ne bi rada placevala notarja, da mi napise sporazumno locitev, zato bi rada to napisala sama. Zelo bi bila hvalezna, ce ima kdo primer, kako priblizno to izgleda. Najlepsa hvala ze vnaprej…

Če hočeš to urediti čimprej bo notar edini pravi naslov. Tudi cena ni taka, da bi bil problem plačat.

Ok, hvala…

nova
Uredništvo priporoča

Nedolgo nazaj sem urejala sporazumno ločitev. In sva se z bivšim možem odločila, da storitev opravi notar….
Ni poceni! Pravzaprav cena variira glede na vrednost premoženja. Vendar se mi zdi smiselno, da je napisan sporazum v notarskem jeziku, da ti slučajno sodišče sporazuma slučajno ne zavrne.
Je pa absurd, ja, da te sporazumna ločitev finančno stane več, kot če greš preko tožbe….
Vendar…. pač midva z bivšem možem sva se strinjala, da vsaka izkušnja nekaj stane. In riskiraš tiste evrčke.

Če delita premoženje, brez vnaprejšnjega notarsko potrjenega dogovora o tem, kako bo razdeljeno, sporazumna ločitev ni izvedljiva. Namreč samo z notarskim zapisom se lahko potem stvari uredijo tudi v ZK.
Če nimata skupnega premoženja, notarja lahko preskočita in na netu kupita ustrezen formular za sporazumno razvezo, v dopisu sodišču potem definirata še skrbništvo in preživnino (če imata otroke, seveda).
Tožba ni nujno cenejša; če sodišče ne ponudi mediacije, morata zakonca vseeno k notarju, ker sodišča premoženja nočejo več vključiti v svojo odločbo. Ne vem, ali je na vseh sodiščih tako …
Sodna taksa je pa za tožbo višja (meni so takso celo oprostili, ker sva bila sporazumna).

Najlepsa hvala za odgovore. Mi je malo bolj jasno zdaj.

Po kruh greš peku…za popravilo avta – avtomehaniku… za pravni nasvet pa odvetniku.
Če jih zamešaš te lahko zadeva drago stane….

New Report

Close