Najdi forum

Pozdravljeni,

sem mlada mamica z 12-mesečno deklico in propadlo zvezo. Nekdanji partner mi grozi s tožbo za skrbništvo in me strasi, da mi jo bo vzel. skušala sem urediti sporazumen dogovor v korist otroka, pa je temu nasprotoval. mi lahko kdo pove kako potekajo stvari naprej? stikov mu ne omejujem, ampak me je strah za otroka, ker zanj slabo poskrbi, otrok pa se še tudi doji. za vsak nasvet bom hvaležna.

Najprej se umiri, ker ti otroka ne bo kar tako vzel. Bori se za svojo malčico, omogoči pa očetu čim več stikov, če je možno, se dogovori za skupno skrbništvo. Na začetku bo gotovo vse skupaj zelo turbulentno, a se bodo kasneje stvari umirile, še posebej, če bo tvoj bivši partner našel novo ljubezen.
Po nasvet pojdi na CSD pa odvetniki prvega posveta ne zaračunajo, izkoristi to.

Glej na stvar tako: kot oče ima enake starševske pravice kot ti. To, da bi rad skrbel za otroka, ni grožnja, ampak želja. Če bo vložil tožbo … se boš morala nekako odzvati. Ampak počakaj, da dejansko vloži tožbo. Na nekaterih sodiščih ponudijo mediacijo, včasih tudi na CSD ponudijo pogovore/svetovanje (žal je to v največji meri odvisno od pristojnega CSD in zavzetosti delavk). Mogoče ne bi bilo neumno, da se oglasiš na CSD, ker ti to tako ali tako ne uide.

Vsekakor pa dojenčkov ne ločujejo na silo od mam, ker biologija pač terja svoje.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena lajka1:)

V svojem ,,pismu,, omenjaš tožbo za skrbništvo…ker si napisla bistveno premalo in če žališ popolnejšo razlago me lahko [email protected] da mi in ti objasnim situacijo..

Lepo bodi in srečno..

Sem se skušala pogovarjati z njim pa vse naleti na gluha ušesa. Mu ne preprečujem stikov, samo zelo me skrbi za otroka, ker sem bila do zdaj jaz v 99% edini starš. On se je samo igral z njo in ji kdaj pa kdaj previl plenico. Preprosto me je zelo strah ker je zelo manipulativen in že zdaj trosi naokoli laži. Želim, da ima stike z njo, ne predstavljam pa si, da jo odpelje čez noč, ker mala spi zraven mene in nikoli ne zaspi brez zizike in tudi ponoči se še doji.
Upam da se bo malo umiril …

‘Propadlo zvezo’ Zakaj ? Če si varala človeka pa nisi ravno ‘vzor’ dobre matere.
Sodna praksa je da majhni otroci ostanejo pri materi.
Razen seveda če nisi nekakšna kompulsivna ‘jahačica’.

Spoštovana maimca lajka1

Kot sem že v prejšnem postu omenil je premalo in nisi omenila bistvenih stvari na katere bi ti lahko podal odgovor.. To je kar obsežna tema zato,če se odločiš kontakiraj pa ti bom te bom posredoval bistve temelje kako in kaj naprej,če boš seveda želela…

Lepo bodi in verjemi sreča je na tvoji strani:)

Sicer ni moja stvar, ti pa kot oče polagam na srce: To kar si napisala (boldano), je razvajanje in to se ti zna čez čas še vrniti kot boomerang.
Poznam primer, ko otroka nikakor niso mogli uspavati brez da bi imel v ustih joško ali pa kasneje cucelj stekleničke z mlekom. Rezultat – gnili zobje in plenice skoraj do petega leta.

Croci, bom vam pisala, ko bom uspela.
Sicer pa nisem nikoli varala, je prej on imel nespodobne odnose z drugimi ženskami.
BTDT, jah, to je pač dvorezni meč. So študije ki spodbujajo skupno spanje in dolgo dojenje. Drugače pa otrok ne pozna ne flaške ne dude 🙂
Bojim se itit na CSD ker je dober prijatelj z enim z vrha pristojnega CSDja.

Potem pojdi na drug CSD in tam razloži, da se bojiš, da bi to njegovo prijateljstvo vplivalo na neodvisno in fer svetovanje in oceno za sodišče. Če gre za povezane osebe, je izločitev iz postopka nujna, še posebej, če ti je že grozil z dvzemom otroka in podobno.
Jaz bi na tvojem mestu šel do kake odvetnice in prosil za pomoč.

Ma.. te študije, imaš jih pro in kontra. Če imaš čas in nisi zaposlena, potem se zlahka greš tudi “dolgo dojenje in skupno spanje”. Dojenje že lahko dokaj hitro prekineš, skupno spanje je pa trši oreh. Žal življenje in borba za kruh terjata, da so otroci čimprej čimbolj samostojni in to jim tudi kasneje v življenju lahko samo koristi. Pretirana podpora otrokom prej škodi kot koristi.

Croci.croci, sem vam pisala na navedeni emajl pa mi ga vrne in napiše da naslov ne obstaja. Hm?

Poz..!

Očitno je prišlo do napake!

Piši na [email protected]

lp

[b][email protected][/b]

moja hcerka se je dojila dve leti in ima zelo lepe zobe.. tak da.. ce se otrok doji naj se, zdravo je in otrok zadovoljen

New Report

Close