Najdi forum

Pozdravljeni!
Eno leto in 3 mesece sem v zvezi z moškim, ki ima malega otroka iz prejšnje zveze. Jaz pa imam dva osnovnošolska otroka od prej.
V decembru se je zaradi nesoglasij odselil k mami, ampak si je po 2 dneh želel nazaj. Zmenila sva se, da poskusiva živeti narazen in se več ali manj dobivati pri nas, ter poskusiti, če se bova tako bolje razumela.
Že takoj po dogovoru in ko sva se pobotala se mi je partner zdel nekako odtujen in na vprašanja, če je kaj novega in s kom je kaj na liniji čez dan in zvečer, kadar ni bil pri nas treh, je vedno povedal za razne kolege in sodelavce. Medtem, ko je bil zelo občutljiv za vsak moj klic ali sms, ko sem ga dobila (Jaz sem mu smse vedno povedala, prebrala, pogovarjala pa sem se tudi vpriču njega, ker res nimam kaj skrivat pred njim). Vendar se mi je vseskozi zdelo, da se nekaj dogaja, spreminja, čeprav je zatrjeval drugače. V januarju in februarju sva se kar precej prerekala, predvsem zaradi malih stvari…vedno sva našla nekaj, da sva si kontrirala. V tem času je bil tudi več časa pri nas – skoraj vsak večer in čez noč. Obiskala sva tudi svetovalnico za partnerje, ker sva želela rešiti ta prerekanja in nesoglasja. No in ker mi kar ni dalo miru, sem dala izpisat razčlenjen račun…in kaj sem ugotovila:
V decembru si je veliko pisal sms-e z bivšo, dopoldne po 30 in zvečer tudi po 70 sms-ov. Vmes si je pisal tudi z menoj. Tu in tam je bil kakšen dan ko si ni pisal z njo, saj je bil pri nas. Več kot 10 dni pa je bilo polnih sms-ov. V jan. in feb. se je št. zmanjšalo, saj je bil večino spet pri nas. Sicer ta dva meseca ni bilo veliko sporočil dopoldne, razen 2-3 za stike z otrokom. Svojo poštenost je opravičeval tako, da je vsak sms za stik, screen shot poslal meni, čeprav tega nisem nikoli zahtevala. Sms-e je sproti brisal, ker kao ne prenese nič od bivše, ker jo mrzi in sovraži, ker ga je varala in vse uničila,…
No, še isti trenutek, ko sem ugotovila sem mu poslala sliko sms izpisa in mu dala jasno vedeti, da je konec med nama. v naslednjih 15 min me je 23 krat klical, ker se nisem javila se je pripeljal iz službe, bil čisto iz sebe, se tresel in histerično jokal, da samo nekaj mi naj pove in pokaže. Pokazal je sms, ki ga je trenutek pred tem dobil od bivše, češ, da je slišala za izpisek in da ji je končno uspelo uničit najino zvezo. Povedal pa je, da ga je v dec. buzerirala in ga ponižvala, žalila in da sta se v vseh skoraj 1000 sms-ih prerekala in kregala ter žalila. Da pa mi ni upal povedat, da ga je bilo strah, ker bi se potem še jaz nanj jezila in bila jezna, kaj mu piše in on njej. Da je želel sam rešit težave in prepire z njo in nič drugega.
Jaz pa se počutim osramočeno, izdano, prevarano, izigrano, porabljeno in ponižano, da je vse to počel ne da bi mi povedal. Ne le to, še skrival je in lagal, ko sem ga spraševala.
Zdaj mi očita, da sem razdrla zvezo in vse uničila zaradi sms-ov v katerih se je prepiral z njo in zato, da bi imela midva oba mir.
Jaz mu ne verjamem, da je mogoče toliko sms-ov se kregat in prerekat (npr. od 20.00 – 22.30 vsako minuto, skupaj po 60 sms-ov)???
Niti mu ne zaupam več, saj sem mu že prej težko zaupala, ker sem ga dobila na manjših lažeh, vendar ne v zvezi z bivšo.

Prosim za vaše mnenje, kaj naj naredim?

Jaz ga ljubim, vendar prevare in neiskrenosti ne bom nikoli oprostila in ostaja mi vprašanje ali so res sporočila bila samo kreganje in res nič drugega kot on trdi? Ali mu naj verjamem oz. kako naj, če sploh je možno, ponovno zaupam?

Hvala in lep večer

Jaz bi se tako kregal z bivšo, če bi si metala, kdo je kriv in mora drugega ponovno osvojiti. Če imam nekoga dovolj se ne kregam več.

Po drugi strani je res, da je lahko šlo npr. za nezdravo, izkoriščevalsko razmerje in da doživlja šok, travmo, soočanje, zavedanje, bolečino ob izgubi.

Najprej..ne verjamem da mu je zveza razpadla zaradi njenega varanja. Po moje je varal on – ona pa vezo razdrla. Kakorkoli – moraš vedeti,da moški kjer jim razpade družina – težko prenesejo da bi bivša imela drugega. Vsaj večina moških – tistih ki so navajeni varati. In morda je on vmes težil njej. Ji mešal štrene kje drugje. Ker če praviš da sta se veliko prerekala zaradi malenkosti – pomeni da ni bil zbran pri tebi in je imel kaj drugega v glavi. Moj bivši je tudi zatrjeval da z žensko s katero me je prevaral nima nič – ko sem naročila izpisek – pa na njem skoraj 1000 sms-ov. To so moški,ki ne znajo biti sami. Ki se kot pijavke prisesajo na žensko in izpijejo iz nje zadnjo kapljico energije…Za vse kar naredijo,je pa vedno kriva ženska. Če sta vmes hodila še v posvetovalnico -on pa brez tvoje vednosti sms-al z njo…verjemi da niso bili samo sms-i…nikoli niso samo sms-i. In on sedaj da se opere – krivi njo. Ja..res je da ženske znajo biti zelo nizkotne….ampak za nizkotnost imajo vedno tehtne razloge. Jaz bi se prej prepričala zakaj mu je res razpadla veza in kaj je počel. On pa – nima spucane glave kaj bi rad – in si mu ti nekdo kjer je varen in ne kjer je rad.

nova
Uredništvo priporoča

Težka bo, pa ne samo zaradi teh SMS-ov…
Ne zdita se mi ravno najbolj usklajen par… veliko kreganja zaradi malenkosti… živita narazen, zato da se manj kregata… ne vem no. Kot večino žensk, tudi tebe zelo moti, ker ti partner vedno in povsod ne izkazuje 100% pozornosti, in te zelo jezi, ker je očitno veliko njegove energije in pozornosti še vedno namenjene bivši partnerki. Poleg tega se zdiš bolj impulzivnega značaja, zamerljiva, precej zahtevna – in življenje s tipom, ki ima otroka od prej ter bo že zato v stalnem stiku z bivšo, se zdi kot recept za neuspeh. Partnerstvo z nekom, ki ima otroke iz prejšnje zveze, zahteva veliko mero potrpljenja, zaupanja, prilagajanja, ljubezni… verjamem, da so na dolgi rok tega sposobni le redki. Vsekakor pa je treba biti za to nalogo precej skulirane sorte.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Pozdravljeni!
Najlepša hvala za vaše mnenje… zdaj je prišel tako daleč, da mi je rekel, da se mu za vse šmirgla in da sem sama izbrala, da sem prizadeta ker nisem hotla bit razumna in mu verjeti in da mi je dokazal s tem, ko mi je njegova bivša napisala, da je šlo za kregarijo,…Da on pa mi ni pokazal sms-ov in povedal ker sem ga zmerjala, obtoževala in se kregala že prej z njim, če mu je kaj pisala. in da je želel sam reševat probleme brez mojega ukazovanja. In da me naj bo sram v dno duše, da zdaj trpimo vsi zato, ker je on želel sam urediti z njo in da sem razdrla družino. In da me ne mara več.

Zavedam se, da nisem nikakor kriva za njegovo početje in da imam vso pravico cutit prevaro, izigranost, zahrbtnost in neiskrenost ter nezaupanje in da nisem jaz tista, ki sem razdrla družino.

Samo odpikaj ga. Kaj si pa dovoli!! Najprej ti laže, da si dopisuje s sodelavci, nato sledi čustvena zloraba, ker to, da ti reče, da si kriva za razpad veze je čustvena zloraba. Ti si še vedno tampon za blaženje in nisi polnovreden partner. Očitno. Ker, če bi se on kregal zaradi otrok, itd, bi ti to vse povedal in pokazal, tako pa gre za neurejena čustva med njima. In ne nasedaj lažem.

To je moški,kjer boš vedno ti vse kriva. In vedno za vse krivi druge. In zapomni si. Sms-i niso začetek..taka količina sms-ov je posledica nečesa. Ja..če ima moški od prej otroka in bivšo na katero je vedno vezan zaradi tega – pomeni ogromno prilagajanj. Ampak prilagajanj otroku. Ne prilagajanj njemu in skrivnemu prepucavanju z njegovo bivšo. In če na vezo ne gledata enako že zdaj – kaj bosta potem naprej? Nima te biti ničesar sram. To je moški pri kateremu bo vedno za vse kriva ženska.

Otročji odnosi, pri teh letih se tako obnašat je skrajno nenavadno. Je res kar pravijo, da imajo otroci otroka. Najbolj me je zmotil tisti del ko si zapisala da se je tresel in histerično jokal. To je odziv otroka ki ne dobi tako kot se je njemu zahotelo. Ti si pa en velik kontrol freak, dej se odvadi tega. Kdaj gre lahko kakšna stvar pa tudi mimo tebe.

sasi a veš, da si se znebila govnača
poglej, kako je svoje napake obrnil stresel, naložil nate
da si ti kriva
jz na tvojem mestu, nebi ne pisala ne razćiščevala
ker ko bo mir bo začel razmišljat kaj je bilo
če pa okoli njega bobni pa smsji pa kreganja
pa sploh ne razmišlja asmpak sam meče na druge krivdo
tko, da dovoli mu da te pogreši in začne razmišljat, kdo je kriv

Na koncu vedno en drugega obtožujmo… Vse skupaj predelaj še enkrat, trezno in s hladno glavo, brez čustev in analitično. Edino tako boš prišla do zaključka, kje je v resnici šlo narobe.
Lahko je res, da ga je bivša s svojimi manipulacijami spravljala ob živce, morda ne, to veš ti, moram pa reči, da v kritičnih razmerah, ko te nekdo s svojim nadlegovanjem spravi na obrate, narediš marsikaj. Ponavadi narobe.
Osebno bi se v primeru, da nerazumno nergaš za vsako malenkost, ravnal podobno kot je ravnal on – informacije, nepomembne za skupnost in odnos, sploh ne bi prišle do tebe. Ko pa bi se situacija umirila pa bi si vzel čas in ti razložil vse. Kaj bi pa naredila po tem pa bi bila tvoja stvar.

“Jaz ga ljubim”
Ehhhh l’amour ….
Vsekakor ta tip ni vzor enega očeta ki naj bi ga tvoji otroci potrebovali.
Ali pa misliš da ja ? 🙂

Pozdravljeni!

Hvala vsem za mnenja.
Že isti dan, ko sem izvedela za zgoraj opisano sem zaključila z njim.
Seveda se sms-i niso končali vse do danes zjutraj (bili so bolj ali manj ponavljajoči z nabijanjem krivde meni in pomanjševanjem njegove napake do te mere, da saj zdaj vem in da itak ni bilo nič takega). Nisem mu mogla razložit, da vsa stvar ni v sms-ih, ampak v nezaupanju, prevaranosti in neiskrenosti njega do mene, da o spošovanju sploh ne govorim.
No danes sva se dogovorila, da si nehava pisat, klicat in otežvat stvari drug drugemu.

Upam, da bo mir in, da bom lahko kdaj še kakšnemu moškemu zaupala.

Ostaja pa mi vprašanje zakaj ravno jaz vedno naletim na moške, ki so neiskreni, zahrbtni in navadni lažnivci, pa še prpe, da ne upajo povedat in tako propade zveza?

Lep pozdravček

V življenju ne dobimo vedno tistega kar si želimo, vedno pa dobimo tisto, kar potrebujemo.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

V ne idealni družini, kakršnih je v moderni družbi baje žal veliko, vzorec ljubezni poberemo od tistega starša, ki je bil bolj izkoriščujoč. Torej odnos starša do nas samih, to mislimo oz prepoznavamo kot ljubezen. In na to se palimo in iščemo pri partnerju…

Oz pri meni je bilo tako, da je bilo to normalno stanje, če partnerica vedno išče napake na meni, se ne obnaša spoštljivo, me zbada, je pokroviteljska… Ker men sploh ni bilo jasno, da je kako drugače sploh možno oz normalno, pač da je nekdo simple ok do mene in me spodbuja itd. 🙂 funny stuff

Ni ‘moški svet’ kriv ker je ta tvoj bebec …
Prav tako niso niti vsi moški isti…
Malo kateri moški lahko napiše 70 sms’ov v tako kratkem času …. 🙂

New Report

Close