Najdi forum

varanje, otrok in starševska ljubezen

Pozdravljeni,
z žensko s katero imam predšolskega otroka, živiva v izven zakonskem razmerju v mojem stanovanju. Pred nekaj meseci sem dokazano ugotovil, da ima ženska občasno razmerje z mnogo mlajšim moškim. Na žalost gre za moškega, ki naju pozna in ki je tudi sam ločen od svoje žene in ima otroka. Sam bi zadevo najraje prekinil, tako da se žena odseli, vendar mi ni vseeno za otroka, ki bi ga izgubil, pomeni pa mi vse. Ali naj vljudnostno kontaktiram tega možaka in se z njim pomenim? Ali naj raje kar prekinem zvezo kljub otroku? Prosim za mnenja brez žalitev.
Hvala vnaprej!

Pozdravljen!
Sam sicer mislim, da tega moškega ni potrebno vpletati v to, ker gre za tvoje razmerje s tvojo zunajzakonsko partnerico. Kako se boš odločil glede tega je tvoja stvar.
Glede otroka poskušaj doseči deljeno skrbništvo, ker boš na tak način z otrokom več časa in boš z njim tako lažje ohranil pristen stik. Predlagam ti, da si dobiš dobrega odvetnika oz. bolje odvetnico in se najprej poskusiš s partnerico dogovoriti za sporazumen razhod, ki bo najmanj obremenjeval otroka.
Predvsem pa se čimprej spravi k sebi, ker boš čustveno zlomljen težko pariral partnerki, ki ji družina pomeni tako malo, da jo je za malo užitka pripravljena odpisati.
Kar se tiče preživnine za otroka se dogovorita za znesek, ki ga bosta preračunala glede na realne potrebe in si ga razdelita 50/50 ali pa glede na višino prihodkov. Za ostalo premoženje pa se bori kot lev in ji ne prepuščaj ničesar, kar ji ne pripada. Če si stanovanje pridobil pred začetkom razmerja s to žensko, stanovanje ostane tebi in isto velja za vse, kar si prinesel v razmerje.

In kako si predstavljaš, da bo izgledala vajina nadaljnja “zveza”?
V življenju žal obstajajo situacije, ki so nepovratne. Tega se neodgovorne osebe kot je tvoja partnerica žal ne zavedajo. Žal mi je za tvojega otroka, ampak tako je. Ne moreš živet z žensko naprej kot da se ni nič zgodilo, samo zaradi otroka. Ti bo kdo podaril Oskarja za stransko vlogo? Ne bo.
Sprejmi dejstva taka kot so, poskusi bit čim boljši oče svojemu otroku, tako kot to poskuša na tisoče ločenih očetov. Bolje je biti dober ločeni oče, kot biti slab partner v zlagani zvezi, ki obstaja zgolj zaradi otroka.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]
nova
Uredništvo priporoča

Ful malo si napisal. Pa nič nisi napisal kaj bi ti rad, pa zakaj česa ne bi rad?… A se naj mi odločimo namesto tebe?

Tvoja skromnost pri pisanju lahko nakazuje tudi skromnost kako si čustveno povezan s svojo partnerico…? Sta si blizu, itd? Pišeš zelo tehnicistično.

Tukaj boš dobil predvsem nasvete, ki so podani z vidika idealnih predstav o odnosih.
Seveda ne odobravam varanja,edino pravilno je biti zvest. A življenje ne prinaša samo idealnih situacij in za odnose se včasih splača boriti.

Malo se razglej in videl boš, da se eni takoj ločijo, drugi pari pa kljub varanju vendarle rešujejo odnos.
Ker si neodločen, bi morda le poskusil rešiti vajin odnos. Pogoj pa je, da ona iskreno sodeluje. Ločiš se še vedno lahko.
Naredi kot čutiš. Gotovo pa se najprej pomeni s partnerico, naj ti pojasni zakaj to dela, iz njenih reakcij boš že vedel več- ali se vajin odnos splača reševati. Ali je to naredila iz nezadovoljstva, nepremišljenoti in je odločena to spremeniti ali pa do tebe ni nikoli čutila dovolj ljubezni, ali je lahkomiselna ženska ….
Če tako čutiš, pa se lahko pogovoriš tudi z njenim občasnim ljubimcem, pri tem se ne meni za družbene norme. Važno je, da si pri tem samozavesten in kultiviran.
Ti želim srečo v ljubezni, pa kakorkoli se boš odločil.

Idealnih odnosov ni. Predstave o odnosih so lahko zelo različne. Vprašanje je, kakšen odnos si želiš in kakšen odnos te zadovolji.
Bi te zadovoljil odnos z nekom, ki ti laže in prikriva, ni iskren? Lahko s tako osebo živiš in se nanjo zaneseš?
Če se boš v tem trenutku, ko so tvoje misli še raztresene, ko si čustveno prizadet, ukvarjal z vprašanji zakaj je tako naredila in kje so vzroki, sem prepričan, da se boš narobe odločil.
Če želiš biti svojemu otroku dober oče, se osredotoči predvsem na lastno psihično stabilnost in maksimiziraj svoje ekonomske zmožnosti, vendar ne na račun otroka. Otrok te bo še zelo potreboval, mirnega in prisebnega, ker bo potreboval čustveno oporo pa tudi materialne opore ne gre zanemariti.
O razlogih za njeno prešuštvo se ukvarjaj, ko boš uredil misli in boš 100% vedel kaj bi rad iz te izkušnje potegnil. Za to potrebuješ čiste in jasne misli, tudi o svojih čustvih do nje. Če se boš odločal le na podlagi čustev, se lahko še grdo opečeš.
Skratka, počasi in s premislekom in zanesi se predvsem nase.

A je tvoja partnerka opravilno nesposobna, da se ne bi najprej malček pogovoril z njo? Ne ponižuj se tako, da greš k njenemu ljubimcu, mogoče je velik dvakrat dva in se ti bo samo režal v fris. Še to za povrhu.

On pri vsem skupaj ni pomemben, ker ni on kriv za težave v vajini zvezi, temveč je samo njihov simptom. Izvor težav pa je drugje in povedano po domače, če ne bi bil on, bi bil pa prej ali slej nekdo drug.
Veliko poguma in trdnosti ti želim.

New Report

Close