Najdi forum

Kaj menite o tem, da bi moral varajoči partner prejeti “milo za žajfo”? In to vpričo partnerja ali naprimer z menjavo partnerjev…?

Da lažje vzpostavita ravnovesje in da se varajoči zave, kaj je naredil.

Hvala za strpna mnenja. 🙂

Nisem privrženec maščevanja. Naj se vesolje maščuje… 😉
Čeprav je po drugi strani jasno, da je silno negativno energijo, to jedrsko eksplozijo sovraštva nastalo z razkritjem varanja, treba nekako kanalizirati, ozemljiti. In to je najtežje ob grdih razhodih, saj se sovražnim dejanjem enostavno ni mogoče v celoti izogniti. In glej, navadno se varajoči pritožujejo nad količino sovraštva, ki so ga deležni. Reveži tega enostavno ne morejo razumeti, apelirajo na razum (!) in zrelost (!!) bivšega partnerja, sklicujejo se na korist in prihodnost otrok (!!!). Konec koncev njihovo varanje ni imelo namena poškodovati bivšega partnerja ali otrok, še manj razdreti družine, temveč je šlo za povsem (!) ločeno in zasebno zadevo z novim ljubimcem…
In ja, če bi se vsak brigal za svoje posle in ne stikal za dejanji svojega partnerja, ne bi bilo nobenih problemov. Doh! 😉

Torej… iluzorno je pričakovati, da bo nekdo, ki je storil nekaj tako hudega kot je prevara, naenkrat zmogel toliko samorefleksije, zrelost in odgovornost, da bo spregledal vso magnitudo storjene škode, ki jo je s tem povzročil partnerju in družini. Nedavno sem prebral, da nekatere zvezne države v ZDA (na pobudo družinskih terapevtov) razmišljajo o ponovni uvedbi pravne odgovornosti v primeru varanja (ukinjeno 1977). Kdor se bo ob tem nasmehnil, naj pomisli, da lahko v ZDA voznik, ki je spil 1 pivo zaradi tega pristane v zaporu, za razliko od tistega, ki je zavestno uničil družino, pustil za sabo ruševine, ki jih mora nato dolga leta krpati širša družba – torej, varalica jo kljub merljivi škodi odnese brez skrivljenega lasu, marsikomu je celo frajer, junak, dec ali prava baba!
Ob tem so pri nas varajoče ženske za svoja dejanja s strani inštitucij pogosto celo nagrajene: običajno avtomatsko dobijo skrbništvo nad otroki (nihče jih ne vpraša po razlogih razhoda), kot skrbnice prejemajo višje socialne transferje, preživnine, itd. Ob tovrstnih razpadih družin gre za večplastne, dolgotrajne probleme, ki jih mora nato reševati širša družba (socialne službe, sodišča, zdravstvo…) ne zgolj prizadeti posamezniki, ki so neposredne žrtve – prevarani partnerji in otroci. Problemi so finančni (prerazporeditev virov dohodkov, krediti, preživnine…), premoženjski (delitev premoženja, avtomobili…), stanovanjski (selitve…) da ne govorimo o psiholoških, še posebej tistih pri otrocih, ki se bodo morda pokazali šele čez leta (kriminaliteta, droge, promiskuiteta…) itd…

Ampak obstaja rešitev! Kakšna “tudi ljubica” bi naprimer na vse to javkanje le zamahnila: Zagrenjenci, raje več f*kajte!!!! 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Miles, si kot deček kdaj na skrivaj pokadil kak cigaret? Si kdaj kot učenec na skrivaj kaj preplonkal? Si kdaj svoji partnerki karkoli prekril – recimo, draga nisem pil alkohola….Si kdaj na skrivaj pogledal dobro žensko na ulici in si mislil: u, ta pa bi bila.
Si? Če si, si Grešnik. Take bi v preteklosti prebičali.

Nisi? Potem ljudje božji, bojte in radujte se, rodil se je novi Kristus! AMEN.

Pa s vsem spoštovanjem do vseh verujočih, ker sem uporabila to frazo.

nova
Uredništvo priporoča

Kako je rekel Ghandi :
“Oko za oko pusti ves svet slep”

Vse našteto sem počel. Nekaj od tega še vedno. Marsikateri greh si še pozabila navesti…
Mislim, pa da sem se (vsaj pri tebi) najbolj pregrešil s tem, da nisem varal. In namerno razdiral družine.

Ampak, dejva raje kaj bolj razvedrilnega, manj dolgočasnega… kera poza ti najbolj paše… kako ga najraje fašeš?

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Prosim, da se drzite naslovne teme in svetujete glede na zastavljeno vprasanje, medsebojna merjenja ega razresujte na zs. Hvala vsem za razumevanje.

Melita Kuhar www.svetovalnica.si [email protected] tel: 031 666 168

Model, Indija ni ravno priemr vzorno urejene države in ful je revščine… Poleg tega mnogo izrekov, ki jih na netu pripisujejo Gandhiju ni njegovih,. Ampak razumem tvoj point. Ampak, če bi ti opravil svojo nalogo in prebral izvorno vprašanje, ni point v maščevanju…ampak v izobraževanju 😉

Jaz točno vem, da bi partnerja izredno prizadelo, če bi me videl z drugim ali slišal, da sem z drugim, torej zob za zob bi bilo pri meni učinkovito maščevanje, samo kaj, ko bi mene to, da bi šla kar z enim samo zato, da mu pokažem svoje, bolelo vsaj toliko kot njega …
Pa tudi sicer ne bi bila za take igrice. Mislim, da maščevanje skoraj nikoli ni dobra taktika. Mogoče bi komu podtaknila kak pasji kupček pred vrati avta, da bi smrad zanesel tudi v notranjost avtomobila, ker se mi zdi, da s tem človeku ne bi nepovratno škodila, predvsem ga pa ne bi prizadela.

Joj Žarna, kupček dreka… 🙂

Mislim, da s tem ne škodiš človeku nepovratno, cmon, a sploh veš kaj govoriš, govorimo o prevari?

Pomoje ne da bi ga prizadelo, pomoje bi mu sesulo ego do tja kamor si zasluži…

Hm, če govorimo o izobraževanju… tu se zdi še posebej zanimiva izobraževalna in vzgojna vloga inštitucij po ločitvi.

Kot rečeno, je varajočim ženskam (navkljub morebitnim moralnim pomislekom) skoraj brez izjem dodeljeno skrbništvo nad otrokom. Tuhtam in si razbijam glavo, kakšna birokratska logika stoji za tem avtomatizmom?

Običajna in splošno uveljavljeno teza, da so moški brezčutne, od seksa odvisne živali in kot taki povsem neprimerni za skrbništvo majhnim otrokom, je v tem primeru potrebna majhne dopolnitve. Za to pomembno vlogo so sicer predisponirane ženske, skrbna, empatična, nežna in čuteča bitja, ki psihološki razvoj svojih otrok ne postavijo na kocko zgolj zaradi potešitve trenutnih seksualnih impulzov.

No, v primeru varajočih žena, je najbrž upoštevano tudi dejstvo, da bo za otroke najbolje poskrbel tisti, ki zna dokazano poskrbeti zase, torej – egoist. Tako bo egoistka vsekakor bolje poskrbela za svoje otroke, kot pa revež, ki ga lahko drugi (spet dokazano!) prinašajo okrog (beri: varajo).

Fair enough! 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

miles, meni je res vedno bolj teško zate in ful se mi smiliš

ok, pač je nisi vredu spedinal, zato ti je odišla – ampak fant umiri se že sam v sebi , postal si bolj načitan, pokukal si sam v sebe, se vprašal o smislu zakona, o odnosih …

pa fuuul si zasovražil grešnice in še zdaj ne sam sebe vprašal ja kaj za vraga pa si ti sam narobe delau v tvojem zakonu, da te je šla prevarala?

ko boš si to razpucal – ne boš več o ničemer moraliziral in se ne delau kako je že ena pred menoj omenila ? KRISTUSA ? 🙂

o tem komu se otroci dodelijo, kdaj in zakaj – pa je naša moderna družba vredu poskrbela s primernimi zakoni

nehaj se grizit sam sebe in nehaj grizit tukaj pišoče grešnice, pojdi že enkrat naprej – najdi sebi primerno žensko in živita srečna do konca življenja , to ti res iz vsega srca želim

ker že nekaj let čepiš na tem forumu, pa razen da še naprej skozi jezo do bivše obsojaš vse njej podobne – sam na sebi nisi nardil napredka

lp

Hm, če govorimo o izobraževanju… tu se zdi še posebej zanimiva izobraževalna in vzgojna vloga inštitucij po ločitvi.

Kot rečeno, je varajočim ženskam (navkljub morebitnim moralnim pomislekom) skoraj brez izjem dodeljeno skrbništvo nad otrokom. Tuhtam in si razbijam glavo, kakšna birokratska logika stoji za tem avtomatizmom?

Običajna in splošno uveljavljeno teza, da so moški brezčutne, od seksa odvisne živali in kot taki povsem neprimerni za skrbništvo majhnim otrokom, je v tem primeru potrebna majhne dopolnitve. Za to pomembno vlogo so sicer predisponirane ženske, skrbna, empatična, nežna in čuteča bitja, ki psihološki razvoj svojih otrok ne postavijo na kocko zgolj zaradi potešitve trenutnih seksualnih impulzov.

No, v primeru varajočih žena, je najbrž upoštevano tudi dejstvo, da bo za otroke najbolje poskrbel tisti, ki zna dokazano poskrbeti zase, torej – egoist. Tako bo egoistka vsekakor bolje poskrbela za svoje otroke, kot pa revež, ki ga lahko drugi (spet dokazano!) prinašajo okrog (beri: varajo).

Fair enough! ;)[/quote]

To ne drži. Sodišča v veliki meri dodelijo otroka prevaranem razen če otroci niso premajhni.

Kar se tiče ‘maščevanja’ vedno mi pride na misel Douglas Horton ko je rekel : Če iščeš maščevanje,iskopaj dva groba,enega zase.
In to je tako.
Na začetku se bo komu maščevanje zdelo fajn ampak na dolgi rok izgubiš sebe.
Jaz osebno maščevanje prepustim bogu.
Kako je Bog rekel v Bibliji “Maščevanje je moje,jaz bom povrnil”.
In Kuran nadaljuje… “Zinaluk je dolg ki ga boš moral vrniti”
Verjemite mi ali ne, tako je. To sem videl nešteto krat in ne dvomim več.
Zato se osebno ravnam po tistem ‘če te kdo udari po desnem licu, mu nastavi še levo’.
Slabo se samo z dobrim vrača.

Res sem usmiljenja vreden.
Tudi zato, ker mi replicirajo pretežno nepismeni oz. polpismeni osebki.
Priznam, v takšnih primerih se neham ukvarjati z vsebino. Baje se temu reče funkcionalna nepismenost. Morda se pa nekateri na tem forumu učijo pisati in brati? No, v tem primeru opravlja forum družbeno koristno delo. Lastniku portala predlagam, da zaprosi za državno subvencijo.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

No, s tem ko repliciram Darwinu tudi javno dokazujem, da nisva ena in ista oseba. Upam, da smo to dilemo končno zaključili. 😉

Sicer pa, od kje ti podatek, da sodišča dodeljujejo otroke prevarnemu partnerju (staršu)?.
V mojem primeru niti ena inštitucija (CSD, sodišče) ni izrazila najmanjšega (uradnega) zanimanja za razlog razhoda. Morda je v večini primerov tako celo prav.
Praksa je pač taka, da se očetu dodeli skrbništvo (bolj ali manj) v izjemnih primerih – ko je mati problematična (varanje ne sodi v to kategorijo), npr. alkoholičarka, narkomanka, duševno bolna, ko otroka zanemarja, itd.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Ne gre za maščevanje. Gre za izobraževanje. Pa to sem napisal dvakrat. Kako otrok ve, da ogenj peče, dokler se ne speče…

Res ne vem zakaj bi se moral spuščati na isti nivo s prevarantom.
Prevarantu pokažeš vrata in mu poveš, da je svet velik in da je izbira velika. Nenazadnje je tam zunaj vsaj 3 miljarde oseb nasprotnega spola in izbira velika. Obstaja pa ena oseba, ki nikoli več ne bo na izbiro…

No, s tem ko repliciram Darwinu tudi javno dokazujem, da nisva ena in ista oseba. Upam, da smo to dilemo končno zaključili. 😉

Sicer pa, od kje ti podatek, da sodišča dodeljujejo otroke prevarnemu partnerju (staršu)?.
V mojem primeru niti ena inštitucija (CSD, sodišče) ni izrazila najmanjšega (uradnega) zanimanja za razlog razhoda. Morda je v večini primerov tako celo prav.
Praksa je pač taka, da se očetu dodeli skrbništvo (bolj ali manj) v izjemnih primerih – ko je mati problematična (varanje ne sodi v to kategorijo), npr. alkoholičarka, narkomanka, duševno bolna, ko otroka zanemarja, itd.[/quote]

Od prijatelja sodnika…
Pravi da so sodniki vsi manj ali več mnenja da žena ki zapostavi družino zaradi jebača ni vzor dobre matere. Res mora biti neki izjemno pa da ji dajo otroka. Ampak računaj tudi na to da mnogi očetje niti ne želijo otroka v skrb in ga rajše uvalijo materi.

“No, s tem ko repliciram Darwinu tudi javno dokazujem, da nisva ena in ista oseba. Upam, da smo to dilemo končno zaključili. ;)”

In kaj če pišeš sam sebi ?
Veš uno ‘teorija zarote’ ….

🙂

New Report

Close