Najdi forum

Pozdravljeni,

v času druge nosečnosti se izvedela, da me je partner varal. Z njim sem že več kot 10 let, do sedaj je bilo vse ok, zelo sva se ujela, on je bil zelo pozoren,.. Odkrila sem ga sama, ko sem videla, da ga kliče tel. številka, ki je bila shranjena pod moško ime, slišati pa je bila ženska. Ker sem bila takrat, ko je klica jaz ob njem, se je nahitro poslovil. Začela sem ga spraševati in nazadnje je priznal. Sedaj je z njo zaključil, pravi da se več ne dobiva z njo (jaz mu seveda to težko verjamem). Zaupanja ni več, žalost nepopisna,… Zaradi njegovih dejanj sem zahtevala, da vse skupno premoženje (stanovanje) prepiše na moje ime, kar je brez problema naredil. Stalno se opravičuje, joka, pravi, da je ona zelo vplivala nanj, on pa da se je bal, da mi bo ona afero izdala. Zato je vsakič klonil pod njenimi pritiski. Meni so ti izgovori brezvezni.
Kot sem že napisala s strani mene zaupanja ni več. Kaj naj storim? Imava že enega otroka, aprila pričakujeva drugega. Zaradi otrok bi ostala z njim, čeprav nimava več nobenega stika (objemov, poljubov, niti očesnega kontakta). Velikokrat ga cel dan niti ne pogledam, ker se mi gabi. Kaj naj storim, glede nato, kaj je storil (prepis), kako izkazuje obžalovanje. Do mene se obnaša z veliko zadržanostjo, kot da se me boji, enostavno mi daje občutek, da se me boji karkoli vprašati, kontaktirati z mano, neve kaj bi mi dal, kako bi mi ustregel,…

prej se je bolj bal ljubice, sedaj se bolj tebe. V končni fazi si zmagala in veš, kaj narediti v prihodnje.
Doma bo samo, če se bo dovolj bal. prepis stanovanja nič ne pomeni, še vedno je od vsakega polovica, tako da ne bluzi s tem. Glede na to, da si noseča, bi bilo dobro, da gresta na kakšno svetovanje, saj tako večno ne boš mogla živeti.

Če ne bi bilo zaradi otrok, bi ti rekel, da ga pošlji v tri krasne.
Ker pa že imata enega in pričakujeta drugega otroka, bi morda svetoval možnost popravnega izpita.
Kar bo približno enako težko kot ločitev – vendar na dolgi rok morda bolj smiselno.
To je proces, ki zahteva veliko napora, volje in vztrajnosti, da ljubezni niti ne omenjam – od obeh.
Nekaj pogojev:
1. On mora absolutno prekiniti stike s to osebo.
2. Pokazati mora obžalovanje za svoja dejanja, ne v smislu “moški smo taki, ampak sedaj vem kaj mi pomeni največ…”
3. Dokazati ti mora, da mu vajin odnos in družina pomenita največ, z dejanji. Kako bo to dosegel, je njegov problem.
4. Ti moraš ponovno pridobiti zaupanje, kar pa ne bo lahko, kaj šele hitro.
5. Gre za proces, ki običajno traja najmanj 2 leti. Tisti pari, ki so sposobni dati skozi 2 letno trpljenje in grajenja novega partnerstva, so navadno uspešni.
6. Ne gre za popravljanje stare zveze, temveč za izgradnjo zveze popolnoma na novo. Kajti sedaj sta že in bosta tudi v prihodnje popolnoma drugi osebi. Če se izide – boljši.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

To ti laže in si napleta zgodbice tako, da se kar svetlika 🙂

Seveda je zdaj prijazen do tebe in hkrati prestrašen, saj ga je strah, da greš stran in nima več nič (imetja, da se razumemo). Ma jaz bi na tvojem mestu naredila točno to- pognala ga čez prag 🙂
Pa tudi bolje je, če otroci živijo v okolju, kjer je srečna mama, pa čeprav je sama, kot v takšnem odnosu, ki sploh odnos več ni.

Še to…
Svetujem, da si poiščeta strokovno pomoč, ker bo sicer (pre)težko.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Razen nekega prepiranja in prepisovanja premoženja (wtf?) je očitno, da se vidva sploh ne pogovarjata! Deluješ kot, da ti nosiš hlače, ergo se obnašaš kot rezalka moških jajc. Ključno vprašanje je zakaj te je sploh prevaral…ah, ja ni pomembno, važno, da si takoj postala lastnica stanovanja, a ne…

če ga imaš še zmerom rada in če ti je vrednota družina – poskusi mu nekak oprostit, daj mu še eno priložnost , pokaži mu, da ga imaš rada – povej, da si želiš njegovih objemov, pogovora, pozornosti raznoraznih in vsaj za kak mesec se posveti le njemu, vajinemu otroku in otročičku ki prihaja na svet

ne omenjaj druge ženske, ne sili vanj s vprašanji in obtožbami – povej mu, da si se odločila odložiti vse te probleme za eno leto in da točno eno leto mu in vam namenjaš

in se sama potrudi ter vloži v vajin odnos vse kar lepega zmoreš

tako bi jaz naredila – ker je vredno….

in ne poslušaj tistih, ki trdijo enkrat varalica-zmerom varalica , temveč daj očetu tvojih otrok novo priložnost

Tole berem “Zaradi otrok bi ostala z njim, čeprav nimava več nobenega stika (objemov, poljubov, niti očesnega kontakta). Velikokrat ga cel dan niti ne pogledam, ker se mi gabi.” pa debelo gledam. Kako in zakaj ostati zaradi otrok z moškim, ki se vam gabi, kot ste napisali?

Kot je #miles kvalitetno napisal, je za grajenje partnerskega odnosa na novo potrebnih nekaj let trdega in predanega dela, ob strokovni pomoči in nasvetih to lahko “pije vodo”, zagotovila za uspešnost nobenega odnosa pa tako ali tako ni, ali če hočete garancije. Za odnose žal ne obstaja.

Kot strokovnjakinja za motnje vedenja in osebnosti, tudi otrok jasno in glasno trdim, da nesrečni starši, ki si gredo na živce, ki se gabijo eden drugemu, ki jih je strah, kjer ni zaupanja in medsebojnega spoštovanja – NE SMEJO OSTATI SKUPAJ zgolj zaradi otrok. Kako si pa predstavljate vajin partnerski odnos brez človeške topline, izkazovanja ljubezni, objemov, poljubov – in to bosta vajina otroka gledala svoje otroštvo in odraščanje?! In postala enaka v svoji odrasli dobi in bosta enako kot vi brez izkazovanja ljubečnosti do svojih partnerjev živela v čustvenem stradanju, jezi in žalosti. Upam, da tega ne privoščite svojima dvema otrokoma, četudi se eden še ni rodil.

Kar se je zgodilo, se pač je. Neodgovorno, nezrelo, boječe in brez dvoma to ni izraz čustveno zdravega in odgovornega moškega. Verjamem, da vas preganja potreba po maščevanju, a se dajte ustaviti in se povprašajte “za kakšno ceno”. Pa to je tematika, ki se po našem ljubem forumu tako ali tako vleče in ponavlja. Kar je potrebno sedaj vedeti in se tiče vajinih otrok, je dejstvo, da si naši otroci želijo zgolj eno: čutiti nas starše mirne in srečne, ker tako se sami počutijo varne in zaščitene. Kar žal sedaj ni mogoče reči za vaju s partnerjem, da to omogočata svojima otrokoma.

Če ste se odločili nadaljevati zvezo s partnerjem, potem je sedaj edinstvena priložnost, da se oba angažirata, si poiščeta pomoč, lahko tudi pri meni v Svetovalnici in nekaj zdravega naredita za vaju in seveda posledično za otroka. Če se vam partner gabi, potem pač pojdite narazen, z vsemi posledicami, ki pridejo zraven.

Srečno in obveščajte nas, kako ste se odločili in v katero smer se razvijajo odnosi.
Melita

Melita Kuhar www.svetovalnica.si [email protected] tel: 031 666 168

“zato je vsakič klonil pod njenimi pritiski”

🙂

New Report

Close