Najdi forum

Pozdravljeni!

Morda za uvod; Sem poročena, mati, štiridesetletnica. Družinsko življenje poteka (razen običajnih pretresov) po ustaljenih stalnicah. Oba z možem sva polno zaposlena, otroci uspešni v šoli z dodatnimi izven šolskimi dejavnostmi. Najino spolno življenje je polno, redno, tudi popestriva si ga pogosto. Drug drugemu zaupava, se ne nadzorujeva in nisva ljubosumna. Družinski urniki so polno zasedeni, občasno potujemo in ne občutimo pomanjkanja (finančnega/duševnega/emocionalnega ipd).
v 2016 sem po mailu komunicirala z mlajšim, samskim znancem glede enega festivalskega filma. Ta nedolžna komunikacija je sčasoma in popolnoma spontano postala intenzivnejša in je prerasla v neko medsebojno naklonjenost (podobni interesi itd). Kmalu sva maile zamenjala za sms-e na način, da sva v stiku ves čas, pri tem pa najini pogovori postajajo vedno bolj intimni in čustveni in sicer do te mere, da se sprašujem, kam to vodi in ali s tem varam svojega moža? Seveda čutim neko vznemirjenost, za katero mi razum pravi, da ni realna, vendar si je ne znam razložiti. Po eni strani ne želim prizadeti ali kakorkoli povzročiti bolečine možu ali otrokom, po drugi strani pa ves čas mislim na njega in samo čakam trenutek, ko se bova spet slišala. Mož je je seveda opazil mojo “razstavljenost”, me s tem soočil, nakar sem mu odvrnila, da ni nič takega in da ne sme skrbeti.
Po svojem vedenju in občutkih sodeč sem se zaljubila, čeprav še nisva imela osebnega stika, ki si ga oba želiva. Mene nazaj drži misel na moža in otroke, po drugi strani pa ga ne želim izgubiti, čeprav bi verjetno bilo najbolje prekiniti vse vezi. Torej kaj storiti da bo volk sit in koza cela? Prosim za komentarje. Hvala b.

Draga bae,
“Torej kaj storiti da bo volk sit in koza cela? Prosim za komentarje. ” , to je vaš citat…

Torej, ali ste čisto resni? Kako si predstavljate, da bo volk sit in koza cela? V vaši situaciji je to pač nemogoče! In zanima me, zakaj ste dali naslov tematike “mlajši ljubimec”? Si torej želite prevarati moža in s tem ogroziti in razbiti svojo družino in vse kar sta skupaj s soprogom zgradila tako materialno kot družinsko in čustveno?? Bi vas resno prosila, da ta hip odrastete in da v polnosti prevzamete odgovornost za svojo odločitev, da res ne bo čez kak dan ali dva prepozno. Takšnih nesrečnih in tragičnih zgodb, ki se vam lahko pripetijo, če se sedaj ne ustavite, tukaj beremo še in preveč, pa bi vam privoščila, da se ne spuščate na tobogan v neznano, sicer s kratkotrajno naslado, a poln pasti in brezen, saj boste s svojo morebitno odločitvijo, ki temelji na hipni zaslepljenosti za vedno prizadeli, če ne moža, pa vsaj otroke.

Kaj pa, če bi bili do soproga iskreni, ga posedli in mu povedali, kaj se v vas dogaja? Da ste zaslepljeni s svojo iluzijo in projekcijo nekega svežega moškega, ki naj bi vam dal zadovoljitev in da morebiti vajin odnos potrebuje rahlo analizo vajine rutine in partnerskega odnosa ter vajine navajenosti in mogoče ljubezni… Dajte to storite, preden se odločite skočiti na glavo v bazen s dvema decimetrima vode. Pa svetovala bi iskreno in brez slepomišenja, da prekinite s temi romantičnimi izlivi tujcu in osredotočite svojo energijo in zaljubljenost na svojega moža. Lahko prideta s soprogom tudi do mene v Svetovalnico, pa gremo skupaj skozi znake, ki kažejo na vajine morebitne partnerske razpoke, zakaj je to tega prišlo in kakšno je “zdravilo” za to. Seks z nekim mlajšim moškim, ki vam piha na dušo kar tako pač to ni.

In še nekaj: kaj pa biti malce hvaležni za vse kar imate? In da to vi sami ogrožate? Res imam počasi dovolj ljudi v zvezah, ki brezglavo in brez iskrenega razmisleka bežijo v neke kvazi zaljubljenosti in iluzije in pri tem bi lagali in manipulirali svoje družinske člane. Ali ni že dovolj laži vse okoli nas? En čink hvaležnosti in iskrenosti do sebe in moža ne bi škodilo, pa iskrenih pogovorov, kam sta z možem zašla. Pač, se odpreti in pozabiti na nekoga tam nekje. Prosim, sporočite nam, kaj se boste odločili. Hvala in vse dobro. Melita

Melita Kuhar www.svetovalnica.si [email protected] tel: 031 666 168


Končno en pameten odgovor od strokovnjaka, ki ne pomaga pri iskanju izgovorov.

nova
Uredništvo priporoča

Sprašuje koza…

Torej, koza bo ostala koza – o tem (vsaj glede na zapis) ni dvoma.
Vprašanje pa je, kako se bodo izmazali kozliči.
Ampak o njih koza ne sprašuje…

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Hvala za iskrene misli. Vsega napisanega in še več se prekleto dobro zavedam tudi sama. Ravno ali pa samo zaradi razuma in umestitve celotne zadeve v realnost imam v sebi zadržke, da zadeva ne pelje v pravo smer in da jo moram prekiniti. In jaz sem tista, ki bo to naredila. Možu sem se že delno zaupala in mi je čisto po moško odvrnil, da si dotična oseba ali a)želi zlesti pod moje hlačke ali b) da je strašno osamljen in želi mojo pozornost, kar mu je milo rečeno “čudno”. In v vsakem primeru, zakaj zaboga sem tako naivna in nezrela, naj vendar ne podlegam ipd. Nekje vmes me je vprašal, če sem osamljena? In iskreno lahko povem, da nisem. Sem razumna in realna, torej kako se mi lahko zgodi, da se “zatrapam” v bežnega znanca? Da sklenem misel, takih in podobnih vprašanj imam na stotine. In nikakor ne mislim rušiti družine ali kogarkoli prizadeti s svojimi dejanji.

Sprašuje koza…

Torej, koza bo ostala koza – o tem (vsaj glede na zapis) ni dvoma.
Vprašanje pa je, kako se bodo izmazali kozliči.
Ampak o njih koza ne sprašuje…[/quote]

jutro, če nič drugega, me je tvoj komentar iskreno nasmejal miles in seveda imaš 100 % prav.


Končno en pameten odgovor od strokovnjaka, ki ne pomaga pri iskanju izgovorov.[/quote]

Tudi jaz iskreno navdušena nad temle odgovorom brez dlake na jeziku.

Za avtorico pa: očarati neznanca oz. bežnega znanca pa res ni težko. Poskusi še s kom, boš presenečena, kako hitro si sposobna očarati fukotožnega moškega. In potem boš lažje ocenila, kakšno vrednost ima to. Prav nobene, to se dogaja vsakodnevno na tisoče ljudem.
Ohranjati pozornost in naklonjenost deset, 15 let, to je pa že umetnost. Uradno pri tem pogori polovica slovenskih parov, za tiste, ki ostanejo poročeni, pa verjetno noben ne bi dal roke v ogenj, da je povsod še dovolj zakonskega žara.

Sprašuje koza…

Torej, koza bo ostala koza – o tem (vsaj glede na zapis) ni dvoma.
Vprašanje pa je, kako se bodo izmazali kozliči.
Ampak o njih koza ne sprašuje…[/quote]

jutro, če nič drugega, me je tvoj komentar iskreno nasmejal miles in seveda imaš 100 % prav.[/quote]

Wow! Kapo dol! A je samorefleksija pomagala?

Osebno se mi zdi, da v vaši zgodbi, da vam nič ne manjka in da je v zakonu vse popolno, nekako ne drži, in je kontradiktorno v izjavi z vašim zaljubljanjem v 3.osebo.
Ja seveda, smo vsi ljudje socialna bitja, krvavi pod kožo, nam je kdo bolj simpatičen, kdo manj, tudi bolj privlačen, vendar, to da se sms-ate s to osebo in ne morete normalno ( lahko rečem tudi z zanimanjem za druge stvari) čez dan, vam preokupira možgane in misli čez vse ostalo, nakazuje, da si morda nekaj tudi sami ne priznate.
Da doma ni čisto vse ok, kot se prepričujete.
Verjamem, da mogoče niti ne veste točno definirati, kaj vam manjka, ampak zagotovo ni vse bp in popolno kot pišete.
Pač oboje ne gre skupaj.
Lahko da je vaš zakon morda “popoln” na vzven, a vam je morda ravno zaradi tega, ker je tako “popolno”, dolgčas?
Ampak potem to ni popolno. 🙂

Popolno je takrat, ko ste vi sami notranje izpolnjeni, lahko uživate v družbi partnerja (humor, sex, pogovori, hobiji, tudi druž.opravila), kot da ste pravtako zadovoljni sami s sabo, notranje in tudi ko ste popolnoma sami.
Takrat je tudi komunikacija in druženje z ostalimi ljudmi lahko čisto zabavno, lahko je humor, naklonjenost, kakšen kompliment (flirt morda), ampak vas te stvari potem ne obsedajo ves dan.
Govorim o monogamnem zakonu, kjer sta dva znotraj zakona povezana.
(Dinamika je lahko popolnoma drugačna, če je zakon odprt, dogovor med dvema, da vanj lahko vstopajo tudi tretje osebe). A mislim, da nimate takšnega zakona. 🙂

Torej?

Ugotovite pri sebi, iskreno, kaj je tisto, kar vam zares manjka v zakonu, in tista tretja oseba, bo po pomembnosti neverjetno hitro izpuhtela. Ali pa samo postala oseba, s katero vam je zgolj v družbi prijetno, katere čas in tempo vi sami določate.


Hvala za vse te misli, ki se tudi v meni porajajo v taki ali drugačni obliki. In več kot iskreno lahko zatrdim, da ni problem v zakonu, mojem partnerju ali našem skupnem življenju. Kaj je tisto (gap?), kar mi je dovolilo, da razvijem simpatijo do znanca še sama ne vem. Lahko samo dodam, da delam v podjetju z več 100 moškimi, da poznam take in drugačne moške finte in da me nikoli ni z njimi zaneslo v nedolžno flirtanje, kamoli v prepovedane vode. lp

jutro, če nič drugega, me je tvoj komentar iskreno nasmejal miles in seveda imaš 100 % prav.[/quote]

Wow! Kapo dol! A je samorefleksija pomagala?[/quote]
Ne še 😉


Hvala za vse te misli, ki se tudi v meni porajajo v taki ali drugačni obliki. In več kot iskreno lahko zatrdim, da ni problem v zakonu, mojem partnerju ali našem skupnem življenju. Kaj je tisto (gap?), kar mi je dovolilo, da razvijem simpatijo do znanca še sama ne vem. Lahko samo dodam, da delam v podjetju z več 100 moškimi, da poznam take in drugačne moške finte in da me nikoli ni z njimi zaneslo v nedolžno flirtanje, kamoli v prepovedane vode. lp[/quote]

Kaj je tisto?
Občasno vsi sanjarimo o kom, o čem in o dogodkih. Če je to povezano z adrenalinom, so sanjarjenja še posebej zanimiva. Nekateri se prepustijo, nekateri pa smo realni in znamo premisliti, kaj je tisto, česar se ne smemo lotiti. Vse je v psihični trdnosti, v zaupanju partnerju in ko se to podre, poti nazaj ni. Ostanejo le približki nečesa iz preteklosti pa če se še tako trudimo vzpostaviti prvotno stanje.

@Melita ? Kaj si to ti napisala ?
Uhhhhh…..Ta pa je huda ! 🙂
Jebemti a znaš presenetiti….
Ni kej…. potencialnim kurvam moraš iskreno povedati kam jih bo peljala njihova obrt.
ps.
One to , recimo , vse ‘razumejo’ a ne ?
….
Ha,ha,ha….

Uhhh …
ps.
Drugič pa napiši “Mlajša sramota” namesto “Mlajši ljubimec”.
Bolj se spodobi ….

Darwin, oprosti, ampak ti si tako prestrašen in tako seješ paniko po tem forumu, da je meni prav težko brat…

No ja, po tvoji reputaciji sodeč bi lahko skupaj spacal malček bolj bistroumen komentar; kot npr. miles ali BTDT.

spoštovan moderator-ka !

jaz mislim, da je že zadnji čas blokirati DARWINA !

čeprav kdaj ( verjetno le takrat ko ni pijan ! ) napiše tudi kakšno nežaljivo in inteligentno mnenje – je pa v večini primerov žaljiv ter pod vsakim nivojem normalne medsebojne komunikacije

na ta forum ne piše nobeden več- še tisti, ki sem zaidejo po naklučju iz obupa, ter iskreno podelijo doživeto, začuteno – pa jih ta DARWIN dobesedno odžene s njegovim žaljenjem !

kaj je ta forum namenjen žaljenju, poniževanju, posmehovanju ?!
ker će je tako – forum ukinite !

v nasprotnem primeru zablokirajte tega darwina , ki iz svoje pijanosti ( ali prižnice? ) kar naprej žali ženske !

Pa kaj je to za ena hiba zadnje čase, da se ljudje kar po vrsti zatreskavate v neko iluzijo prek pisanja mailov ali smsov?
Če je znanec, ga tako osebno poznaš. Ti je všeč ali ne?
Če ga sploh v živo ne poznaš, potem je tako totalno mimo da se zaljubljaš v lastno iluzijo o njem.

Krneki, res. A ljudje ne znate več živeti nekih realnih odnosov, ki jih imate, biti tukaj in sedaj, pristni in prisotni? Morate se iti neko fantaziranje po virtuali, ki sploh ne obstaja. Zakaj že je to dobro?

Veš, ko začneš varati partnerja potem si ti ta zadnja oseba na tem svetu da komu prodajaš moral. Uhhh,kako naj jih ‘obzirno’ nazovem …Moralni šljam ?
In na koncu so še ‘kao’ užaljeni,ha,ha,ha….Panika ! ….. Svašta ….
ps
Drugače (za tiste ki skrbi moje zdravje) ,alkohola ne pijem. Vsako toliko za kakšno fešto…
……….
ahh,pa še to….ne pripisujte nekakšen moral samo pridigarjem. Še so ljudje na tem svetu ki vejo kaj je prav in kaj ne. Škoda da jih ne srečate v ‘realnem življenju’. Verjetno se jih izogibate in prihajate na forume po potuhe. Well, it’s not going to happen.

No ja, po tvoji reputaciji sodeč bi lahko skupaj spacal malček bolj bistroumen komentar; kot npr. miles ali BTDT.[/quote]

Ti moj komentar ne boš razumela tudi če živiš 100 let.
🙂

New Report

Close