Najdi forum

Prvič sem sploh odprla to stran, ker jo do sedaj nisem potrebovala. Partner me je ravno zapustil. Tudi jaz bom v kratkem ločenka. Če tega ne doživiš ne moreš vedeti kako ti je, Šele sedaj se zavedam kako je biti čisto sam in se z nikomur nimaš pogovarjati, ga objeti,… želim se srečati na kavici in klepetu z moškimi ali ženskami kateri so v enaki situaciji kot sem sama. Stara sem 55 let vendar še polna življenja. Pričakujem vaš nasvet in pogovor.

Najprej napiši, iz kje si. Lahko greš tudi na temo “Ločenci, ločenke, kje ste, da se združimo”.
Ni enostavno izgubiti partnerja po tolikih skupnih letih.
Sem tvojih let, in mi že zdaj kdaj neprijetno ob misli, da ga bom nekega dne izgubila, ker slutim, da bom živela zelo dolgo. Mu govorim, da mora dolgo živeti, da ne bom predolgo sama.

Ja, huda reč… ampak samo na začetku. Potem bo vse boljše in boljše.
Vedno je tako …

nova
Uredništvo priporoča

Iz okolice Ljubljane. Nimam se s kom pogovarjati in to mi je trenutno najtežje. Saj se zaposlim z delom vendar manjka mi topla bližina partnerja.

Zelo ga pogrešam, tudi vem zakaj je prišlo do tega, čeprav sploh nisem nič slutila. Ni in ni bilo pogovora, čeprav sem ga prosila zanj, šele po odhodu si je vzel čas za pogovor, za katerega sem mu zelo hvaležna.
Bila sem zelo naivna, saj sem cele dneve preživela v službi zaradi narave dela (imava skupno firmo) kjer sem se s sodelavko zadnji dve leti veliko pogovarjala in ker ona ni srečna v zakonu sem padla pod njen vpliv,… Mož pa je znal razporediti delo in je bil vse več in več prost. Čedalje manj je bil doma ob večerih, saj ima rad šport, udeleževati se je začel tudi čedalje več turnirjev. In tako se mi je vedno bolj oddaljeval.

Po najinem iskrenemu pogovoru sem mu povedala da točno vem kaj vse sem delala narobe in naj mi odpusti moji naivnosti in da se bom spremenila, si vzela čas za naju, tudi dokazala sem mu da to resno mislim (rekel je, da je bilo tako idealno da ne more verjeti, da je to sploh možno).
Vendar da se je odločil in da bo pri tem vztrajal ( po karakterju je lahko zelo trmast in če se je za nekaj odločil si zelo redko premisli, sploh pa dokler silim vanj z vprašanji in prošnjami noče popustiti. Ko se odloči sam da popusti, popusti)
Trenutno ga že nekaj dni čisto pustim pri miru – ne kličem, ne pošiljam SMS, skratka nič.

Upam, res srčno upam da si bo še premislil in mi dal zadnjo možnost, da preživiva to krizo.
Čisto resno mislim da nameravam spremeniti moje življenje če se mi vrne. Vzela si bom čas za naju, v službi bom uredila tako, da bom vsak popoldan prosta in da ga bova preživela skupaj, pa da si bova vzela čas za dopust, katerega tudi že nekaj let nisva imela ( bila sva po dva ali tri podaljšane vikende na morju)- vse to je “ČAR” podjetništva.

Prosim pomagajte mi dati pozitivno energijo v kozmos naj se vrne ljubezen v najin odnos z njegove strani, z moje je ljubezni do njega ogromno.

Oprostite za morda zmedeno pisanje, vendar upam in še enkrat upam da še ni vsega konec.
Hvala za prebrano

Ti verjameš, da lahko drugega prisiliš, da te ima rad? Če je tako, se boš morala še marsičesa naučiti.

a ti res ni jasno, da ima že dolgo drugo?

Najprej replika zgoraj pišočemu/i; sploh ni rečeno, da ima drugo!
Hja, priznam da me moti, ker je mnogo odgovorov podanih pavšalno, na “prvo žogo”.
Avtorica…. iskreno ti želim, da se ti izide tako, kot si sama želiš…. torej, da s partnerjem najdeta moč in voljo, za nadaljevanje veze.
Če pa to žal ne bo šlo, ti pa želim obilo notranje moči, da razhod preboliš “čim lažje” (joj, se trapasto sliši 🙁 ).
Tudi sama sem sveže samska. Uradno ločena še nisva….
In ja, je hudo…. ne morem in nočem zanikati.
Potreben je vsakodneven trud, da si osmisliš vsak dan posebej. No, kak dan je lažje, kak dan pa hudičevo težko. Se pa človek nekako sprijazni…. oziroma navadi živeti z bolečino.
Sem pa trdno prepričana, da čas celi rane….
Srečno, avtorica!

Tudi jaz sem mnenja, da ima drugo. O tem ni dvoma. Verjemi, da ni tak karakter, da bi kar odšel, brez da bi že imel nekje drugo-rezervo! Prosim te, zdrži in iz izkušenj ti povem, da mu bo čez čas zelo žal. Malo počakaj…pa te bo on sam poklical. Samo potrpi. Ko bo minila tista zaljubljenost z novo punco bo dojel kaj je imel prej in kakšno krivico ti je naredil. Verjami, da ta ne spi mirno. Sta imela kaj otrok?

Da, imava dva otroka, vsak od njiju pa ima po enega otroka, tako da imava dva vnučka (prečudovita). Ko bi nam bilo lahko najlepše se je zgodilo,…
Otroci o tem še nič ne vedo, saj gre eden konec tega tedna na dopust z družinico, pa sem ga prepričala naj še počakava , da poveva, saj bi jim sicer pokvarila tako želeni dopust.
Po drugi strani pa še vedno upam da se vrne. V mislih prosim za to.

CITIRAM:
Avtorici “Zapuščena v novembru…. iskreno ti želim, da se ti izide tako, kot si sama želiš…. torej, da s partnerjem najdeta moč in voljo, za nadaljevanje veze.”

Najlepše se zahvaljujem za te besede. Hvala ti.

Ženske ste tako zasvojene z odnosi, da boste požrle vsak drek, samo da ste poročene. Ker vam samo to daje občutek, da niste prazen nič , kar brez visenja na nekomu dejansko ste. Ne poznam moškega, ki bi pustil uslužno staro žensko, če ne bi imel drugje tople postelje. Res pa se dostikrat vrnejo, ko med poližejo in ugotovijo, da nova pa ni tak predpražink kot stara.

Seveda jo ima rad ….
ha,ha…smeh do solz…
Glupe babe glup konec…

Težko podam kakršenkoli nasvet, kajti nisi napisala zakaj te je mož zapustil?

Če še rabiš koga za kavo, sporoči.
Tudi ločena, tvojih let.
Drži se,

New Report

Close