Najdi forum

Sem 40letni moski. V 15 letni zvezi z vsemi padci in vrhunci s partnerko imava 9 letnega sina. Pred dnevi sem bil pod stresom pa se njena druzina je prisla na obisk za cez praznike. Ker sem imel premalo pozornosti sem ji rekel, da hocem locitev. Seveda sem to takoj obzalovl saj sem na poplnoma napacen nacin iskal njeno pozornost. Naslednji dan so gosti odsli domov partnetka pa zares zahtevala locitev. Ze isce stanovanje z menoj pa noce nic ec imeto nic. Kako naprej? Res mi je zal .

Običajno takšni dopisi vsebujejo še nujen stavek: “.. do sedaj je bilo vse v redu..”

En sam stavek, ne more povzročiti ločitve. O ločitvi kot izhodu iz zagate, sta morala oba že dalj časa razmišljati.. ali pa se občasno s takšnim stavkom izsiljevati.

Če je torej res, da vam je za takšno dejanje žal, se boste znali potruditi iti do terapevta in ga redno skupaj ali sami obiskati, da se prebijete do dejanskih vzrokov nesoglasij oz. Razpada veze.
Pri čemer velja preprosto pravilo, da imate pravico spreminjati zoglj in samo sebe. Partnerske terapije so uspešne na zahodu cca 75%, pod pogojem, da ni 3. Osebe in seveda, da je obema partnerjema do tega, da terapijo obiskujeta.
Namen terapije pa ni zgolj ozavestiti nezavedno, temveč ponovno zgraditi spoštljivost do partnerja, kar pa se zgodi z osvajanjem neagresivne komunikacije, to je komunikacija v kateri sporočamo drugemu, kako se počutimo, vendar ga za to ne krivimo, ne obsojamo in predvsem ne napadamo.
Da se odnos “pokvari” so potrebna leta.. tudi rešitev konflikta ne bo instantna.

V besedah smo ljudje veliki.. tudi “izliv na ekran foruma” so zgolj besede. V izvajanju izrečenega, pa nismo več tako dobri.. zato je sedaj vpašanje dejanj. Kaj boste naredili?
Kaj boste spremenili?

De omnibus disputandum..

Pustil casu cas in delal vse v dobro sina, in poskusil narediti kaj na sebi.
Hvala za odgovor

New Report

Close