Najdi forum

Pozdravljeni vsi.

Verjetno bo moje pisanje precej zmedeno in opisi precej konradiktorn in zelo nepovezanii, taksna kot je moja zdajsnje razmislanje in obcutki ki si jih pac tako tolmacim-jih ne znam.

Star sem 39 let, porocen sem 5 let in oce dveh malih fantkov.

Pred dnevimi je zena v enem od zadnjih prepirov rekla da z menoj vec ne more, da me vec ne ljubi, da zveza sploh ni obstajala itd in da odhaja. SOK.
Z vsem kar je rekla o mojem obnasanju se strinjam z njo, Ze od vsega zacetka se mi je zdelo vse samoumevno, a mene ni bilo nikjer zraven.
Zapiral sem se v sobo, komunikacije ni bilo, v njeni druzbi sem se pocutil
utesnjeno, nesprosceno, depresiven, jezen.
Prav v istem tonu razen izjem so potekali razgovori. Vedno sem imel obcutek da me z njenimi kritikami, dobro namernimi predlogi v nekaj sili ali da izvaja na mene pritisk. Se bolj sem se zapiral v sobo in bezal.
Situacija je eskalirala do tukaj da mi je slo na zivce vse, ce tudi samo njen pogled. Iskal sem samo njene slabe poteze, kritiziral, zacel vpit in jo nekajkra obkladal z grdimi izrazi.
Nekje v sebi pa bi lahko pocil od muke in neke sile in besa. Ker sem bil v sluzbi na visokem polozaju sem ji to opraviceval z stresom, kar pa sem globoko v sebi vedel da to ni res.

Odnosa do otrok ne morem niti na papir neznancem prenest ker se zjocem kot dez. Pa taka dva angelcka sta. Iskala sta mojo pozornost vedno, jaz pa obrnil hrbet in se zaprl v sobo. Peklo me je bolelo da bi tulil, a ne znam biti sproscen z njima. razen redkih trenutkov. Igram se z njima. pogovarjam. beremo. risemo a imam obcutek nekega pritiska in nespontanosti z moje strani. Vsekakor si to ne zasluzita.
Vse skupaj nic od nic z moje strani. To globoko v sebi vem saj me razjeda neznosna bolecina in pritisk.
V zeno nikoli nisem bil zaljubljen, vendar me je pritegnilo na njej nekaj, bila je zelo zabavna in zgovorna, s smislom za humor. Da me je ljubila kot nobena pred tem vem, jaz pa nisem zmogel vracati nicesar, da je dobra mati vem saj je bila sama z dvema vragolanomain malca sta super.

Situacijo sem v lazi hotel resiti tako, da smo se preselili v tujino, kjer je stres novega okolja in iskanja sluzbe, brez znancev in svojcev v blizini samo se dodatno eskaliral. Ne morem si niti misliti kaj prezivlja ona. Sicer ko sma bila zaradi selitve razdvoena sva vsaj po mojem mnenju komunicirala cisto ok.

Sedaj ko mi je sporocila to novico se mi pojavljajo obcutki, straha, panike.
Prepricujem jo ali bi mi dala se eno priloznost. Ali je to samo strah da ostanem sam.
Nekje globoko v sebi jo zelo cenim. Ali je to spet nekaksen privid da resim svojo kozo in ne ostanem sam
Zvedam se svojih dejanj,, vem da se moram spremeniti ampak ne znam, Ne znam si niti iskreno odgovoriti na vprasanja.
Predlagal sem, da grem po strokovno pomoc, pa spet ne morem iz mojih obcutij razbrati ali gre za resen namen ali za egoistcen da ne ostanem sam.
Zal mi je, da sem ji tako unicil zivljenje ali si samo v strahu pred izgubo to domisljam in razmisljam v tej smeri.
Ne znam si razloyiti nikakrsnih obcutkov oziroma niti ne vem ce si jih prav ko si jih.

Spet ta bolecina v telesu, ki me razjeda.

Lep pozdrav.

Toliko zmorem napisati za sedaj.
Prosim vas za mnenja brez kakrsnega koli olepsevanja ce se za taksno situacijo sploh to da…

Kar opisujete, je z vaše strani iskreno in verjamem, da imate občutek kot da se vse pred vašimi očmi in čustvi razpada: vaš zakon, odtujenost otrok, vaša osebnost in primež vaših čustev, ki jih očitno šele sedaj, v tejle močno razburkani in boleči situaciji šele čutite. Strah, da ostanete sami, je seveda pričakovan in normalen, a vas bom drugače vprašala: ali se vam ne zdi, da ste bili tudi v zakonu sami, ker ste si tako izbrali? Ko ste bežali in se zapirali pred ostalimi tremi družinskimi člani v sobo in niste komunicirali? In da je bila soproga prav tako sama, z dvema majhnima otrokoma, ki zahtevata polno pozornost?

Iskreni ste, da priznate sebi in nam, da ste bili sebični in nesposobni zdrave, ljubeče in naklonjene vsakodnevne komunikacije, da ste iskali cel kup izgovorov, da se vam ni bilo potrebno ukvarjati s otrokoma in ženo, ki vas je potrebovala, a ste jo vedno znova pustili na cedilu. Vsekakor je dejstvo, da partnerski odnos tvorita tako vi kot žena, oba sta ga uspešno razgradila in podrla, sedaj se bo treba soočati s posledicami in zelo verjetno razpadom družine. Ostali boste sami in se ponovno morali najti. Si priznati vsa čustva. Vso bolečino, jezo, žalost, obup. To je vse del življenja in občutenj po izgubi družine in partnerstva.

Otroka: polagam vam na srce, da se zelo hitro zberete kar se tiče zdravega odnosa do otrok!! Začnite negovati svoj odnos do njih, vsak dan jima namenite vsaj pol ure do uro svojega posvečenega časa, kar pomeni, da so telefon, TV, računalnik in vsa ostala krama ugasnjena in vi ste zgolj njun. Poslušajte ju kaj čebljata, kaj vama govorita, kako razmišljata, glejte ju kako čudovita sta! Vaša otroka sta in če se ne boste začeli resno z njima ukvarjati, se bosta odtujila od vas in boste postali zgolj pač nekdo nekje, ki plačuje preživnino in ki jima ne bo mar za vas, ko se boste starali in si boste želeli, da vas obiščeta. Veste, če svoje ljubezni in časa ne vlagamo v otroke, kasneje tudi oni tega ne počnejo do nas, staršev. Kakšen ste jima vzgled? kako komunicirate z njuno mamo – spoštljivo ali nasikano, jezno? Vse to gledata in vpijata v sebe in zelo podobno bosta tudi onadva kasneje imela komunikacijo. Želite uničiti svoja otroka? Jima vsaditi vaše strahove, napetosti, nesposobnost izražanja čustev? Prosim, nikar. Nista kriva, da se njun oči težko sooča s svojimi občutenji in begom pred zdravo in spoštljivo komunikacijo.

Kaj boste naredili? Kako se bosta dogovorila z ženo? Poskusita rešiti odnos ali ga zaključiti? Premislita oba in se čim več skušajta mirno pogovarjati, naj vas ne bo sram priznati vaših napak, bolečine in strahov. Opravičite se. In zelo dobro poslušajte ženo, kakšne načrte ima ona, kaj si ona želi in kaj namerava. Nobena juha se ne poje tako vroča kot se skuha.
Srečno!

Melita Kuhar www.svetovalnica.si [email protected] tel: 031 666 168

Spostovana Melita pozdravljena.

Najprej hvala za odgovor.

Z zeno se. ko sem tresnil na dno sedaj lepo pogovarjama a glede ponovne moznosti za nadaljevanje in poskusu da zvezo popravljama ne govori. Govori samo o tem kaj mora ona postoriti.
Jaz sem ji svoja cutenja, strahove iskreno priznal. Prav tako se se ji iskreno opravicil za moja dejanja in da sem jo ponizeval.

Kar se tice otrok ki jih seveda nekje v sebi obozujem in sem se z njimi pogosto sprosceno igral in ukvarjal, bili so pa prevelikokrat trenutki ko me je vse motilo in kot receno sem obrnil hrbet. Je pa stvar se hujsa. Kot sem omenil sem v tujini, zena pa ni iz Slovenije, tako da mi, ko bo prislo do locitve ni niti najmanj jasno kako se bomo videvali, zaradi razdalje in stroskov. Prav tako v njeni drzavi nimam kje prebivati razen hotela. Odutejenost od otrok je glede na situacijo in moje videnje problema na pomolu.

Lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

… In se to, za zdaj so se tukaj, vsredo pa mi je ze zdaj jasno, da me caka peklenski dan. Gredo domov k zenini mami in jih vozim na letalisce in ne predstavljam si kako bom prenesel njihovo vkrcavanje na letalo,

Lep pozdrav

Kako se lahko polpismen človek dokoplje visokega položaja v službi…? Visok položaj v službi je izmišljotina. Je lahko izmišljotina tudi cela zgodba…? Sliši se tako.

Lep pozdrav.

Pozdravljen.
Nimam namena polemizirato s teboj, vsekakor pa ti bom odgovoril.opisano je se kako resnicno. Glede moje nepismenosti pa sledece. Opazil sem napake pri pisanju in postavljanju locli. Jaz sem 20 zadnjih let v tujini in slovenski jezik uporabljam redko in samo v stiku z svojci.sicer sem prisiljen operirat z 2 tujima jezikoma. Z zeno pa kumuniciram v tretjem jeziku. Toliko.

Zelim ti lep dan

venera1977 = pocitnice ??
Dej, malo bodi dosleden da vem s kom se pogovarjam …

Pozdravljen.

Vsekakkor z isto oebo. Prvi post sem pisal prijavljen iz kompa sedaj pa zadnja dva iz telefona.
Zakaj je tako ne vem sem pa pred ze kar nekaj casa bil registriran na teh forumuih.
Mogoce admin ve?

Lep pozdrav

Z nekom, ki si slabo izmišlja teme, nicke in deluje po pricipu zmešane kure, vse to samo zato, da ti lahko odgovarjaš. Zato, dajmo, darwin. Promet pada.

Še s svojim ne znaš, pa boš ti operiral z dvema tujima jezikoma. Kako prozorna provokacija. Bedno!

Takole ti bom povedal, malce grobo, izmišljena tema ali ne …
Ne moreš nikogar naterati da te ima rad.
Pač, eni odnosi pridejo do svojega konca, tudi z najboljšimi nameni.
Zato :
https://www.youtube.com/watch?v=RtmDqcFcMR8

Takole ti bom povedal, malce grobo, izmišljena tema ali ne …
Ne moreš nikogar naterati da te ima rad.
Pač, eni odnosi pridejo do svojega konca, tudi z najboljšimi nameni.
Zato :
https://www.youtube.com/watch?v=RtmDqcFcMR8%5B/quote%5D

mu jutri ob 3:36:00 h povej prevod še v ostalih dveh jezikih. Lahko noč in Aloha.

p.s
Družino nikoli ne boš izgubil. Otroci bojo tvoji tudi čez 100 let.
Čuvaj sebe, ker če ne, niti otrokom ne boš dosti kaj koristil.
Glavo gor in pogumno naprej. Življenje je lepo !

New Report

Close