Najdi forum

Prosim za nasvet; po 15 letih zakona sem se odselila od moža. Premoženja nisva delila oz. se o tem nisva dogovorila. Sedaj sem se odločila (prej nisem imela denarja) da vložim tožbo za delitev premoženja. Ali me pri tem zadržuje kak časovni rok, torej, do kdaj sem upravičena zahtevati svoj delež ali na kaj bi morala biti pozorna. Hvala za odgovore. LP

pozdravljena

postavila si vprašanja – vendar jih nisi razčlenila oziroma se ne razume, kaj te konkretno sploh od nas iz foruma zanima ?
si lahko bolj natančna v opisu tvoje situacije, če si želiš naše komentarje, oziroma če si želiš kakšen konkreten nasvet tistih, ki so se že ločili in toraj poznajo tudi pravne zadeve ?

imaš otroke, si zapustila razen moža tudi njih , ko si šla vstran živet ?

Če imata skupno premoženje (npr. da sta v času zakona kupila stanovanje), je to lahko do smrti skupno, je pa seveda prav, da se to uredi tudi v ZK po ustreznih deležih (če tega nimata urejenega). Če imaš druge premoženjske zahtevke (npr. vlaganje v njegovo nepremičnino, avto, pohištvo), imaš pa časa za zahtevke 5 let po ločitvi oz. razpadu zunajzakonske zveze.
Bi pa jaz vsekakor najprej poskusila s pogovorom oz. bi mu vnaprej povedala, kaj nameravam storiti, tudi utemeljila, zakaj.

New Report

Close