Najdi forum

Na začetku poletja sem razkrila, da me partner vara z drugo žensko. Veza 8 let. Namesto na poslovno pot je odšel z njo na morje, izvedela slučajno, ker se je oglasil mobilni odzivnik druge države v kateri naj bi bil.
In seveda cela drama, šok, sesut svet, sem mislila, da bom kar umrla. In se In po skoraj dveh mesecih ni nič bolje, želim si samo, da bi bila nazaj skupaj, da bi bilo tako kot prej.
Vmes sem izvedela cello štorijo, bil z njo skoraj leto, hkrati z mano gradil in se dogovarjal, nekaterim lagal, da sva že midva šla narazen.
Kolikor vem, s to žensko sedaj ni. Pravi, da mora miniti nekaj časa, da bova lahko nazaj skupaj, da se stvari umirijo.
Je to res, ali je to samo podaljševanje agonije…in če bi hotel, bi se že vrnil…
Je sploh možno preboleti takšno prevaro in imeti normalen odnos naprej?

A se ti hecaš? nagoni ga in to je to. sramotno izdajstvo ti je naredil

Ženska, ki se spoštuje, takšnega tipa niti pogleda več ne, kaj šele, da upa na njegovo vrnitev?!?!?!

Tale primerek te res z lahkoto vara in verjemi, ko/če se bo vrnil, te bo varal še naprej. To pa zato, ker se ti pustiš tako ponižati in potem še upaš, da se takšen pofl od tipa vrne!!

Binarni odgovori: da ali ne.. Obstajajo zgolj v računalniškem svetu. Za marsikaj sicer pridejo prav, za dejansko človeku dostojno življenje pa seveda ne prav zelo.

Človeško se je zmotiti. Človeško je “LJubiti več oseb hkrati” – http://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=168&t=7964422&p=7980062#p7980062

Enako človeško je odpustiti (ne pa pozabiti).

V partnerski zvezi je dovoljeno vse, kar ustreza obema. Popuščati v smislu, da je prav zgolj enemu (še za tako banalne stvari), botruje k nezadovoljstvu, zmanjšani samopodobi in seveda slabemu partnerstvu, za katerega značilno je egoizem enega.

Zakaj se temu še vedno reče partnerska zveza, zakonska sveza.. Ne vem. So pa posledice gotovo v lingvističnem programiranju, ker vse te slabe oblike poimensko enačimo s kvalitetnimi odnosi.
Dejansko bi morale obstajati Olimpijske igre za zakonske pare – partnerske zveze.. Kjer bi si te nazive lahko nadeli samo tisti, ki se spoštujoče vedejo drug do drugega. Naj si bodo mongamni ali v odprtih vezah.. Pomembno je, da so iskreni drug do drugega, spoštujoči in ljubeči.
Ali kot je pravilno zapisala Simone de Beauovir: “Avtentična ljubezen je recipročno prepoznavanje dveh svobod.”

Da pa lahko do te stopnje pridemo, je potrebno (tako kot za olimpijske igre) trenirati.. In trenerjem medčloveških odnosv se reče: Terapevt.

In tudi tu so dobri in slabi (vredno lastne teme). Želim vam čimboljšega, čimpreje.

De omnibus disputandum..

Ko poslušam tisto besedo ‘preboleti’ me prime smeh. ‘Preboleti’. Preboleti kaj ? Ljudje prebolijo ebolo,kolero in, kaj ti jaz vem še kaj, in so še vedno živi. Migajo. 🙂 Varanje ni bolezen. To je stanje duha. Egoizem v vsem svojem blišču. Sicer,vsi ljudje so po malem egoisti. Eni lahko zadevo obvladajo eni pač ne. Stvar duha. Morale.
Najhujša stvar kar lahko človek naredi svojemu partnerju je ta da ga prevara. Lepo se zavedamo da prijatelja ne smeš zajebati ampak nekakor po neki čudni logiki ta varovalka pri partnerju odpove. Zavedamo se da bo ena stvar užalila prijatelja do konca in seveda se izogibamo da mu to žalitev naredimo. Pri partnerju pa ta zadržanost odpove. Zakaj? A ni partner na prvem mestu pred prijateljem?
V tvojem primeru pa je več kot očitno da si intelektualno šibka ker odkritje prevare po navadi sproži vsa druga čustva razen ‘kdaj bo partner prišel nazaj k meni da bo vse tako kot je bilo’. Nažalost punca, to se ne bo zgodilo. Prevara uniči tisto najbolj sveto med partnerji in to je zaupanje. Temelj na katerem stoji vsak srečen zakon. Brez tega temelja gradiš hišo v oblakih.
Da boš mogoče čez en čas, tudi če ostaneš z svojim Don Žuanom, zaupanje obnovila je izguba časa. It’s not going to happen. Normalna ženska mu ne bi nikoli več zaupala. Pri tebi pa,kot zgleda, vse kokoši niso v kurniku.
Da je tvoj ‘partner’ majstor manipulacije pa se vidi po organiziranem službenem potovanju. Si se kdaj vprašala kje je bil ko ga ni bilo doma in bi po navadi ob tej uri moral že bit ? Sestanek z poslovnimi partnerji ali kaj podobnega?
Zato ti bom dal en nasvet : mlada si in se reši dokler še imaš čas. Najdi si osebo ki te bo imela rad in predvsem spoštovala. Ni ljubezni če ni spoštovanja. Odjebi tega manipulatorja in zadihaj na novo. Ni človeka ki bi ‘prebolel’ varanje. Ne obstaja. Varanje preveč zareže v dušo in pušča odprte rane. Ljudska neumnost,pač… Če pa se odločiš ostati še naprej z manipulatorjem potem vedi da mu nisi dorasla v manipulacijah in da bo samo vprašanje časa kdaj se bo presedlal kakšni drugi ‘radodajki’. Če to hočeš, pa …ti kar naprej…. Naj te še naprej skrbi kdaj bo prišel nazaj.
Ženska, imej vsaj kanček samospoštovanja če nič drugega…

Kakšen butelj, da ga odzivnik izda, ha ha.

Če pričakuješ zvestobo, ti je to pomembno in se brez tega ne greš partnerstva, pozabi tega človeka.

Stepni_Volk – V vednost : ‘Da’ ‘Ne’ niso ‘binary’. Niti se jim reče ‘Da’ ‘Ne’ ampak ‘True’ ‘False’ (res-ni res). In to so tako imenovani ‘boolean operators’ ki z binary nimajo veze. Zato,marš v stepo in uči se. 🙂
Ljubiti več oseb hkrati ? Ha,ha,ha… … To si po navadi sfolgajo kurbice kot moralno opravičilo za kupleraj. Nihče ne more biti zaljubljen v dve osebe naenkrat. To je mit.

mahh..,. da se vse… Lahko ga nazaj dobiš, če mu boš dala nekaj za iskreno pogrešat ali pa ga pač črtaš iz svojga življenja in najdeš nekoga drugega. Sicer pa razumem da je 8 let dolga doba če z nekomu to preživiš in si nekako navajena na njegovo bližino.

Naj še jaz pristavim svojo zgodbo…
Ravno tako sem poleti izvedela za varanje in povrhu vsega z njo še pričakuje otroka. Priznal je da je zaljubljen v njo. Ona naj ga ne bi silila v nič, niti naj otoka prizna niti ne zahteva ničesar od njega. Še vedno sva pod isto streho, ker imava 2 otroka in jaz trenutno z njimi nimam kam. On se veselo sprehaja sem ter tja, kakor mu paše. Enkrat spi tukaj drugič tam, tretjič ne pride domov 3 dni zaporedoma….
V vsem tem je najbolj žalostno to da ga ne zanimajo lastni otroci. Napiše sporočilo kako so in kaj delajo za ostalo tako ali tako ve da bo poskrbljeno. Prepovedano ga je klicati in spraševati ali pride domov ali ne. Otroci pa doma čakajo kot da prihaja stric iz Amerike.

In kaj po Vašem storiti?
Vem da ni prav da vztrajam, ampak po drugi strani me pa zanima ali se mogoče tisti ki ste prevarali, varate ali pa tiste ki ste bile v vlogi ljubice vprašate kako se počutijo ti otročki? Ali ga ne bi rajši kdaj nagnali k njim kot pa da ga vabite k sebi oziroma prosite da prespi pri Vas da ne boste sami?

Neumno mi je razlaganje kje je, zakaj ga ni…sam pa nima poguma da bi jim vse povedal. Najraje bi videl da vse sama storim, da njemu ni treba izpasti slab človek.
Otrok pa se jima bo vsak čas rodil pa niti razčistil ni še v nobeni hiši. Ne ve kaj bo, kje bo živela ljubica z otrokom, kdaj ga bo videval, kdaj bo hodil k tem 2 otrokom.

Ali tudi vi v vsem tem vidite egoista, ki mu je samo do svojega prav in svojega užitka?

odpusti mu, vendar naredi, kar je zate najbolje.

težko je, vendar nekateri v osmih letih ne doživijo fantastičnih dveh mescev, ki se ti lahko zgodijo z novim moškim.

želim ti povedati, da bodi svobodna, zadihaj in začni živeti svoje življenje. pojdi na bolje.

New Report

Close