Najdi forum

Spustila sem tja, kamor se ne bi smela

Zdravo. Moja zgodba je.. zakomplicirana – če uporabim najmilejšo besedo. Pišem pa v bistvu zato, ker imam občutek da se moram nekomu izpovedati. Sem namreč precej izgubljena, počutim se kot da me pol manjka in sploh ne morem normalno funkcionirati skozi dan. Ne jem, ne spim, ostal mi je le obris tega kar sem bila.

Zgodba se je začela poleti, ko sem čisto po naključju spoznala enega mladeniča. Verjetno mi ni treba reči, da sem imela po parih urah občutek kot da ga poznam že celo življenje. Taka čustva me niso še nikoli prevzela, niti jih ne znam opisati. Mogoče najboljši opis je da najdeš svojo boljšo polovico, tako kot gledaš v tistih butastih ljubezenskih filmih. Ampak to je kar naenkrat realnost in vse razumeš.

Jaz sem bila takrat še v dolgoletni vezi, tako da ko mi je poskušal pisat sem ga takoj zatrla in po tistem dnevu ni bilo več glasu in konakta. No v tej dolgoletni vezi nama je šlo z bivšim slabo, tako da se je razhod kar dolgo pripravljal ne glede na potek dogodkov. V tej prejšnji zvezi so se mi dogajala hude stvari, razočaranje za razočaranjem. Od laži, večkratnega varanja (tudi z mojimi “kolegicami”), manipulacije,… res ni da ni.
Vse sem vedno odpustila in si zatiskala oči, ampak jeseni je pa tudi meni počilo in sem se nehala trudit, tako da sva šla narazen.

V tistem sem rekla da nikoli nočem več take zveze in takšnega človeka ob sebi. Varanja nikoli nisem podpirala, še več, prav preziram ljudi ki varajo in ne znajo biti zvesti. Sama tega nikoli nisem počela, ne čustveno ne fizično, rajši sem šla narazen kot pa da bi partnerja tako ponižala.

No, ko sva s tem bivšim šla narazen sem kar dobro prebolevala, saj mi je bilo že nekaj časa prej jasno kaj bo in sem se kar malo psihično pripravila na razhod. Ni bilo prav hudo. Ampak ko smo bili pa en dan zunaj, se pa jaz spomnim na tega fanta, ki sem ga spoznala poleti. Pomislila sem že vmes kar precejkrat nanj, ampak se nisem hotela v nič spuščati ker nisem bila samska. Sedaj pa sem bila in sem se mu odločila pisati. Po mojem prvem sporočilu so smsi začeli kar deževati, pogovarjala sva se 24/7 vsako minuto, ni bilo dneva ko se nebi slišala. Kot da bi se dva znanca spet našla po 15 letih in začela spet točno tam kjer sta končala, kot da se vmes ne bi nič zgodilo.
No ampak je bila pa ena ovira, za katero mi je takoj povedal, mislim da celo takoj naslednji dan prvega sporočila. Imel je punco in pričakuje otroka. Sicer je bilo na začetku veliko enega jamranja, kako je hotel že stran pa je popustil, kako jima ne gre itd. itd. Samo jaz sem vse jemala z rezervo, ker vem kako sem jaz pojamrala v prejšnji zvezi sem pa tja ko sem imela kakšen res slab dan. No debatirala sva o sto in eni stvari, res vse kar se človek zamisli.. Bilo je en kup enih obljub, pa kako se bova dobila in kam šla in tako naprej. Jaz sem imela vse to bolj za hec, ker sem hotela biti malo sama in ne skakati iz ene zveze v drugo, bilo mi je malo dolgčas in fino se mi je zdelo da mi nekdo na dušo piha. Mislila sem si saj si samska, počni kar hočeš.
No in sva se dobila. Pa mogoče sedaj, ko nazaj razmišljam bi morala takoj ko sem zvedela za punco vse prekinit, in ne vem zakaj nisem ker me sedaj tepe. Ko sva se prvič spet videla je bila taka kemija in napetost v zraku, da sploh ne znam opisati. Mislim vleklo me je k njemu kot na magnet, tako da sem se res s težavo nazaj držala da mu nisem kar v obraz skočila. Še nikoli se nisem tako počutila, ne znam opisati občutkov, to je bilo res nekaj neverjetnega kaj je iz mene naredila samo njegova bližina.
No in potem spet smsi in dobivanje. Jaz sem na nosečo punco kar malo pozabila, on je ni več nič omenjal, tako da sem misli malo nehote zatrla. Dobivati sva se začela kar redno, vsaj 2x na teden, brez kakšnega skrivanja ali česarkoli, pisala sva si pa itak še vedno non-stop. Najprej sva se zunaj dobivala in sva šla na pijačo ipd, potem sva enkrat malo zabluzila in od tistega poljuba je šlo vse samo še navzdol (ali gor?)…
Potem sem ga pa enkrat povabila k sebi domov, sicer za par ur ampak meni to ni bilo važno, zaradi mene če bi prišel za 5min bi mi bilo dovolj.
Pa je prišel še enkrat, in še in še. In preden sva sploh seksala je minilo precej časa, večkrat je prišel tudi samo malo se pogovarjat, gledat film ipd. Včasih je šel domov pogrižen po vratu (nehote, nisem najstnik ki bi to nalašč počel), ampak v navalu strasti sem bila včasih mogoče malo groba. In za vsako tako stvar je imel zanjo razlog in izgovor zakaj ima na vratu “ugriz” modrico. Ona je pa očitno vse verjela, ne vem??
On je imel tako službo da si je lahko urnike malo zmišljeval, tako da je lahko brez večjih problemov prespal ali pa bil pri meni tudi cele dneve.

No in potem je spoznal mojo družino. Spoznal je moje kolege. Tudi družili smo se, šli na pijačo, v kino itd. Kot da bi bila midva enostavno dejansko skupaj in nebi bilo enega velikega motečega elementa zraven. Večina kolegov je vedela za situacijo, tako da so ga včasih malo postrani gledali, ampak sicer se je pa z vsemi zelo ujel.

No potem se je pa začelo da me ima rad, pa kako zelo me ima rad. Kako se vidi v prihodnosti z mano, da bo sedaj šel stran od punce. Kam bova midva vse šla, neomejeno planov za poleti, kje bova na morju, kaj bo kupil in tako naprej, seznam je zelo dolg.
Jaz sem se, moram priznati, do takrat nanj tudi že malo navezala, tako da sem besede požirala kot nevem kaj, pomoje bi mi lahko rekel da bo luno kupil pa bi verjela. In sem ga tudi jaz že imela rada, priznam. Zaljubljena sem bila zelo, navezana kar precej, predvsem sem imela pa res občutek da je on tisti manjkajoči del ki ga kao vsi iščemo. Nehote, nikoli si nisem mislila da bo prišlo tako daleč ampak je, in sem se čutila ujeto. Stran nisem hotela ker mi je bilo noro, ostati pa tudi ne, ker sem sama sebe zavestno trpinčila. In sem z vso silo pritisnila nanj da sedaj se naj pa odloči. Sam sebi je postavil ultimat, ki je bil kakšne 6 tednov od tega ko sem mu jaz zagrozila. Jaz sem sprejela in zadeva je bila zaključena. V teh šestih tednih sem mi je mogoče 2-3x malo odprlo in sem ga malo “potipala” kako kaže da sva se malo pregovarjala, ostalo nisem omenila niti enkrat. V bistvu sem se jaz bolj razpizdila, on me je pa miril da bo vse vredu in da bo kmalu moj itd itd.
No in 6 tednov je seveda minilo. Sem ga vprašala kako kaže, in pravi da ni mogel zdaj it, ker je ona bila v bolnici vmes, pa sedaj je doma in mora nekaj jemati, in tako naprej. V glavnem izgovori. Je pa kazal kot da mu je resnično zelo hudo. Nekako se mi je zdelo po očeh, jokal je, skratka res mu je bilo težko ali pa samo dobro igra. Ok rečem, bodi vesel da ti sploh dajem možnost razlage in da te nisem zabrisala skozi vrata prvo sekundo ko si rekel da nisi šel stran. Potem sem iz njega zvlekla še malo informacij prebrala sem smse s to punco, kjer sem ugotovila da tudi mene v bistvu malo nateguje, oziroma ni vse čisto tako res kot je on govoril. To mi je dalo blazno rdečo zastavo, ampak sem rekla v redu, mogoče res noče sedaj na koncu stresirat da ne bi bilo z otrokom kaj narobe…
Pravi kaj sedaj. Tokrat sem mu pa jaz postavila ultimat. In je bil en teden. Pride on po enem tednu k meni oziroma malo prej. Pri meni je pa ostal tudi čez noč in potem šel drugo dopoldne. In se ga po malem tipala. Da imamo za vikend rojstni dan pri enem kolegu, in da upam da bo tukaj (do sedaj vikenda ni še bil nobenega tu). Pa da bi v nedeljo lahko nekam šla itd. In ni v nobenem primeru rekel ne, oziroma da bi mi dal vedet da itak spet ne bo nič. Zvečer je pa tako romantično gesto naredil ki je še v življenju nisem doživela.
No greva naslednje dopoldne na kavo in takrat je pa dejansko bil en teden. In mu rečem da če se zaveda, da stojim za tem kar sem rekla. To je, da se najine poti končajo če ne naredi tega kar mi je obljubil. In začne mutit spet. Kako ni mogel ker una čez par tednov ali kmalu rodi. Pa da je spet nekaj bilo. Pa uno in tretje. Na koncu se mi ga sploh ni dalo več poslušat, postala sem res hladna in v bistvu mi je šel blazno na živce ker je bil sploh tam. In sem ga na miren način odslovila. Bilo mi je hudo, on je spet jokal kot dež, ampak me je pripeljal do tega, da sem na pol živčna razvalina, vsa sem pasivna in ne premorem več čustev ne za jok, ne za jezo.
Sovražim se ker sem se spustila v to, čeprav sem tako početje vedno prezirala. Da sem si dovolila biti tista druga, čeprav sem kar slutila da itak ne bo šel stran.
Jezna sem, ker mi srce in pamet vleče na dva konca. S srcem sem pri njem, pamet pa mi pravi beži čim dlje stran.

Sedaj mi piše, kako mu je žal, kako me ni hotel prizadet, kako je hotel na miren način vse rešit, da nikogar ni hotel prizadet itd. kako še vedno misli it stran in začeti preostanek življenja z mano. Jaz sem pa razdvojena in sploh ne vem kaj naj naredim.
Ali naj mu spet slepo verjamem in se mogoče nasmehne sreča pa bova enkrat dejansko lahko skupaj uresničevala vse plane, ali pa naj grem stran in tvegam da izgubim eno tisto stvar ki jo mogoče lahko nikoli več ne čutim pri nikomer in več ne najdem. Težko se mi je ločit od tiste velike ljubezni, ki jo lahko mogoče z njim imam.

Ko berem tvoj roman ne morem a da se ne nasmejem. Sorry….
Tako ti bom povedal : Nisi niti prva niti zadnja ki jo je honorarni jebač nategnil ter pustil za staro šaro.
Ce la vie…. Redko kateri moški bi se odrekel dopolnilnem seksu brez obvesnosti. Natevziš babi vse živo in ona seveda vsemu verjame… Če proliješ še kakšno solzo vmes, tudi to je dobro… Nagrada je pa velika. He,he,he…
Honorarne jebačice pa, prej ali slej, odkrijejo grenko resnico da njihov princ nima niti najmanjšega namena živeti z njimi. So seveda izjeme ampak te bolj sodijo v domeno ZF. In najbolj groteskno pri vsem tem je da si uničijo življenje in še bolj tragično, od otrok ter partnerjev. In zakaj ? Na koncu pa vse pridejo do spoznanja da se njihov princ ne razlikuje dosti od moža. Kje mi je bila glava, se potem sprašujejo.
Tvoja štorija se v glavnem bere kot kakšen ‘deja vu’ roman z predvidljivim koncem. In kaj zdaj hočeš ? Da nam se smiliš mogoče ? No way Hose ! Kar si skuhala pa boš tudi pojedla. Si še relativno mlada, 29 let menda… in imaš še dosti časa da si urediš življenje. Ali pa zaserješ…. Kot češ…. Samo te prosim, ne nasedaj na takšne budalaštine kot so ‘ločil se bom’ in tako naprej…. To je smešno. Največja tragikomedija teh šušmarskih odnosov je v tem da vedno slabo končajo. V tvojem primeru pa tudi zelo pričakovano. Ali te ni niti najmanj sram da te natepava kreten ki ima nosečo ženo doma ? Kako ene ženske nimajo niti kančka samospoštovanja,morale da vidijo da je to kar delajo zelo zelo narobe. Zato me niti malo ne gane tvoje samoposipanje pepelom. Kvečjemu, želim si da bi ti in ta debil bili skupaj. Si prav zaslužite en drugega. Ampak, veš uno….vse kar je rojeno v grehu….

Res vam je težko tistim, ki se ozirate za zasedenimi…
Vsako dejanje ima svoje posledice. Vedno.

Life is tough, but is tougher if you're stupid.
nova
Uredništvo priporoča

Marija29… podn si. Upam, da se lahko pogledaš v ogledalo. Imaš pa tudi podn prijatelje, da ti nihče od njih ni povedal, da delaš narobe. Držim pesti, da njegova izve za vaju in da ga našutira… potem pa ga imej… in štej mesece, ko bo tudi tebi zaril nož v hrbet z eno tako kot si ti.

A si ti resnično stara 29 let?

Upam, da ne. Ker si sicer ne znam razlagati, kako lahko “malo pozabiš” – ne samo, da ima punco, ampak da je ta NOSEČA!!!!

Ne razumem, kaj si mislila? Da bo njo pustil in da bo otrok kar izginil? A si kdaj pomislila, da če punco pusti, je on še vedno oče tistega otroka? Da bo zanj skrbel, da bo del njegovega življenja – in seveda tvojega, če bi bila skupaj?

In če razumem, da je ljubezen slepa in da se lahko zaljubiš v človeka, ki je zaseden, ne razumem dvojega:
1) Kako lahko zahtevaš in še ultimate postavljaš, naj pusti NOSEČO partnerko? Ne da bi pomislila, da lahko s tem škoduješ NJEGOVEMU otroku – ali pa kar otroku, ki ni nič kriv?
2) Kako lahko razmišljaš o tem, da bi hodila z nekom, ki očitno vara od prvega dne, pa četudi ne tebe?

Punca, prejšnjič si si izbrala tipa, ki vara. In zdaj si si spet izbrala enega takega. Pa sprašuješ, ali naj mu SPET verjameš? Kako to misliš SPET? Kdaj je bil pa zaupanja vreden?

Takrat, ko je varal nosečo punco s tabo in ti razlagal, da jo bo pustil? Ali takrat, ko je kljub vsemu ni pustil, čeprav je noro ljubil tebe?

Ne vem, no. Če se postavim v tvojo kožo, se mi zdi to, da je ni pustil tik pred porodom, kvečjemu spodbudno. Predstavljaj si sebe v njeni situaciji čez pet let: nosečo, tvoj se slini naokrog in tam ga ena prepričuje, naj te vendarle pusti …

Jao jao jao 🙁
Pa ti bi ga še imela…

Bivsi je varal tebe in je bil grozen kajne?… Sedanji pa vara svojo noseco partnerko s teboj..zato je zate krasen,cudovit oh in sploh. Zate je pomembno da se vse vrti okrog tebe, drugi niso pomembni. Pa verjames ti njegovim zgodbicam? On sexa z obema in se s katero drugo, ti si naivna, njegova partnerka pa tudi. Kdaj bos dojela da delas narobe? Si ena egoisticna trapa in kar pocnes sedaj bos dobila nazaj. On bo ostal z njo, tebe bo imel za potesitev, izgovor ima originalen in to je otrok. Ti bos leta in leta cakala….on je frajer! Fu-ka obe in obema laze!

Pozdravljena,
Ob pismih kot je tvoje sem dejansko razcepljena med tem ali dati nasvet iz svoje stroke, kot zakonska in družinska terapevtka, ali pa kot ženska z veliko življenjskimi izkušnjami. Dobro veš, da bi te kot zakonska in družinska terapevtka lahko “našeškala po riti” in ti držala pridigo o tem kako nemoralno je tvoje početje!
Kot človek in ženska, ki je doživela že veliko in je nič več ne preseneti, pa ob tvoji zgodbi lahko rečem samo:” C’est la vie!” Torej, takšno je pač življenje! Če poznaš pesem Ironic od Alanis Morisette, veš, da na koncu reče:”…I met the man of my dreams, and than I met his beautiful, beautiful wife!” In če verjameš v usodo, potem veš, da mu je ta otroka in družino namenila z njo in ne s tabo. Tudi če tvoj srčni izbranec s svojo punco ni poročen, z njo pričakuje otroka in to ni samo ena tehnična ovira, je veliko več! Ne poznam prav veliko moških, ki bi pustili žensko z dojenčkom. Pa ne samo zato, ker se to ne spodobi, temveč tudi zato, ker so moški “providerji,” ki v sebi nosijo gen, da poskrbijo za svojo družino. Prej sem slišala za kakšno zgodbo, kjer je ženska z majhnim otrokom raje sama odšla od moškega, ko je videla, da ima afero, s katero ne bo prenehal. Je že tako, da smo ženske nekoliko bolj odločne od moških in vemo kateri korak je potrebno narediti, da bo prav, medtem ko moški dlje časa “cincajo” in zlahkoto sedijo na dveh stolih.
Kar se pa tiče vaju, pa se mi zdi, da si stvari jasno postavila. On ti je celo rekel, da si želi biti s tabo in preostanek življenja preživeti s teboj, torej sedaj ni nič več kar bi bilo v tvoji moči, ampak je on tisti, ki mora potegniti potezo in narediti korak v tvojo smer. Če ga ne bo, potem veš koliko je ura in bi jaz prekinila kontakte z njim. Moraš si namreč dati možnost, da spoznaš še koga drugega. In prepričana sem, da ga prej ali slej boš!

Pa srečno!

--- Klementina Sambolič, magistra znanosti, zakonska in družinska terapevtka http://zavod-druzinskaharmonija.si/

Vidiš zaradi takih se potem normalni moški odločijo, da so raje sami. Mislim, popolnoma razumem da ste zaljubljene, pa metuljčki in oh in sploh. Ampak da pri teh letih nisi sposobna mal razmislit kva delaš? tega pa ne razumem in nikoli ne bom. Tebe je prejšnji varal in si šla k novi varalici. Pa kje ti je logika? da mi moja prijateljica predstavi varalico ga primem za kravateljc in nesem ven, neodgovoren egoist. Vidiš in normalen moški to vidi in ve da če ima trdne moralne vrednote nima nobenih šans, ne pri tebi ne pri kateri drugi. In kaj misliš da se zgodi? rata isti kot ostali. V današnjem svetu vlada en sam smrdljiv egoizem, v to nas je pa pripeljala butasta permisivna vzgoja ki je proizvedla skupino egoističnih prascev ki se ne znajo prilagajat. In ker so egoistični prasci jim je vseeno za žensko, otroka, važn da on dobi seks kjer mu paše. In taki tipi so pri ženskah ekstra priljubljeni. Zato vedno dobim ošpice ko berem da ni več normalnih tipov. Avtorica ti pa pejt k psihiatru da ti razbije odsotnost očeta, oziroma da nekatere vzorce predebatirata. Ker hrepeniš po ljubezni in se ne spoštuješ obenem

Pozdravljeni. Hvala vsem za ostre komentarje, moram priznati da sem bila najprej malo šokirana, ampak ob branju vedno znova in znova in znova sem ugotovila da ste v bistvu napisali točno to, kar je meni govoril moj “notranji glas”, vendar sem očitno morala le slišati objektivno mnenje. Zahvaljujem se pa v bistvu zato, ker ste mojo moralo na nek način prebudili, tako da sem se odločila ravnati po pameti in sem naredila pravo stvar. Prekinila stike. On mi sicer še vedno piše, vendar niti ne odpisujem. Preden sem stike prekinila sem mu razložila kako in kaj ter zakaj je temu tako, česar seveda ni in ni hotel dojeti, ampak to ni več moj problem. Sedaj sem končno naredila to kar je prav in kar bi morala že davno narediti.

Ne vem zakaj toliko zgražanja nad početjem Marije29. Pa saj ona je samska in načeloma lahko počne kar hoče. Ne vem zakaj se ne zgražate nad početjem tega tipa, ki je vezan in v pričakovanju otroka?? Ampak on je v vaših očeh car, frajer…. vauuuu res. Ženske bi morale biti moralne, za dedce pa to očitno ne velja. Wtf

Bistvo ni v tem, da je tip car, ker to v resnici ni, je le lažnjiva in prevarantska senca moškega, ki dopušča, da se usoda poigrava z njim in ljudmi okoli njega.
Ravnanje Marije29 pa ni nič drugačno. Namesto, da bi se ustavila in premislila situacijo, česar očitno ne zmore, pada iz “drame v dramo”.
Sam način razmišljanja “samska si – počni kar hočeš” je povsem napačen. Če ti že za druge ni mar, ti mora biti vsaj zase in zapletanje z ljudmi, ki imajo nedokončane zveze in obveznosti iz njih pač na koncu pomeni hazardiranje tudi z lastnimi čustvi… vsaj za žensko. Vsa dejanja imajo posledice in neupoštevanje uzanc in pravil v družbi pač potegne za sabo tudi kako negativno posledico. Malo bedno je furat safer potem, ko je šla v zvezo s tem tipom zavestno, vedoč da ima tip pričakuje otroka s partnerko od prej.
Point vsega je, da sta bila oba nemoralna in neodgovorna. Tudi do sebe.

Life is tough, but is tougher if you're stupid.

ojla darwin

tokrat pa sem se iz srca nasmejala kakšno konkretno in realno mnenje si napisal in z njim prestavil avtorico zgodbe iz neba na tla – sicer si mene kak teden tudi zelo nadrl in ograjal, ampak bolj kot te berem, bolj razumem da si v resnici moški , ki si bi ga vsaka želela ( pa si v resnici moški ? 🙂 )

p.s. srečna tista, ki te ima….

ojla darwin

tokrat pa sem se iz srca nasmejala kakšno konkretno in realno mnenje si napisal in z njim prestavil avtorico zgodbe iz neba na tla – sicer si mene kak teden nazaj tudi zelo nadrl in ograjal, ampak bolj kot te berem, bolj razumem da si v resnici moški , ki si bi ga vsaka želela ( pa si v resnici moški ? 🙂 )

p.s. srečna tista, ki te ima….

Anna Anna – ti si falila planeto…. 🙂

Avtorica, saj si že v naslovu napisala, da si se spustila tja, kamor se ne bi smela. Torej si že od samega začetka vedela, da ne ravnaš pravilno. Ti se zamisli, kaj bi bilo, če bi TI imela partnerja, s katerim bi bila noseča, on pa bi se z drugo vlačil okrog??? Gotovo ti ne bi bilo prav. Torej, nikoli ne povzročaj nekomu nečesa, kar si tudi ti ne želiš, da bi nekdo drug povzročil tebi.

Zasedene ljudi drugič pusti pri miru, če že sami nimajo toliko pameti, da bi vedeli, kaj je prav in kaj narobe.

To pa sploh ni res, da noben ni nic rekel o tipu, PUMA je govoril tocno o tem, drugi so pa tudi med kritiko nje povedali kaj si mislijo o teh tipih. Poleg tega niti ne vem ce je treba eksplicitno o tem tipu razglabljat, ker je njegovo pocetje tako mimo, da nimamo kaj debatirat in tudi njega ni tukaj. Ona pa je, in lahko recem, da gre za dokaj narcisoidno osebo, ki nima empatije, in ne obcuti krivde, le sram.

V takih razmerah je enostavno špilat idealnega partnerja … med dvema do konca naivnima in potrpežljivima ženskama, on je pa očitno dovolj očarljiv (ali pa vama obema kronično manjka moške pozornosti), da zna pritisniti na prave gumbe.
On je tak človek, tako funkcionira, tako razmišlja. Ne verjamem, da svoje dekle vara zato, ker bi bil v resnici zaljubljen vate in bi v temi videl žensko svojega življenja, ampak jo vara zato, ker je pač prevarant in si mu ti ravno takrat prišla na pot. Če bi bila kaka druga, bi pa varal z njo.

Marija

Glede na to, da si brala odzive in praviš, da si šele sedaj lahko slišala svoj ‘notranji glas’, ki je očitno bil nekje zadaj, a si ga brezkompromisno zelo zelo dolgo ignorirala, je to kar resen problem. Ker ta glas bi očitno lahko še naprej ignorirala, če bi se on le malo bolj resno lotil zadeve nadaljnega nategovanja. Na preimer: “povedal sem ji zate, sedaj pa počakava samo do rojstvo tistega nebodigatreba, potem pa sem le tvoj” ali pa “preseliva se skupaj, k njej bom šel le še občasno .. saj veš zaradi otroka”. No karkoli, da ti malo vzplamti upanje. Očitno je imel nek slab dan, da tega ni znal izpeljati, ali pa je bil čas da se posveti punci za obdobje poroda. Ne skrbi – jokal je tako zaradi sebe, ker je izgubljal svoje užitke in zabavo.

Ni pa težava samo to (kar so omenjali že ostali), da si tega tipa tako dolgo prenašala (6 tednov, pa en teden. A res rabiš 6 tednov?) Problem je, ker si tudi prejšnega tipa tako dolgo tolerirala. Vedno vse preneseš? Res nisi vredna? In sedaj ti je pravzaprav ta zadnji tip le potrdil to, da nisi vredna, da bi zaradi tebe pustil eno drugo žensko, ki je sicer ne ljubi. Jasno, je nevrednost njegova in ti jo je samo predal, ampak sama se lahko hitro prepričaš, da si problem ti.

Če zdržiš in ga ne vzameš nazaj, (ker morda končno razumeš, da je baraba) si žal v veliki nevarnosti, da si spet na glavo nakoplješ podobnega tipa. (samo pomisli- še sama se čudiš, da njegova punca ni opazila ugrizov, njegovo odsotnost- vse je tudi ona potrpela in prenesla. Tudi njen ‘notranji glas’ je utišan in kriči a ga nihče ne sliši. Zanimivo, da pri njej se pa sprašuješ kako to, da si sama v istem položaju pa ne gre.)
Morda bo ta novi tip samski- ampak te bo varal z službo, športom, kolegi, alkoholom, svojo delavnico ali firmo, …
In ti boš spet preslišala svoj notranji glas, saj leta že zahtevajo neko resnejšo zvezo. Ljubezen, pripadnost, … vse potrpim, le da me ima nekdo rad!

Največ kar lahko narediš je, da si poiščeš pomoč za preiskovanje svoje preteklosti in da preko tega počasi tudi začneš bolje poslušati ta notranji glas, ki si ga nekje po poti tako zanemarila. Tam je, samo malo ga moraš okrepiti. Tako kot fitness. In potem boš luzerje prej zavohala, pomoč ki pa jo lahko najdeš pa bo tudi takrat dobrodošla, da še z nekom predebatiraš kaka je nova simpatija, kako se obnaša, kaj dela in iz kje prihaja. Tako kot so te naši odgovori prizemljili, te lahko tudi kasneje posvet s pravo osebo obvaruje pred še eno vezo z neodgovornim in egoističnim bedakom.

Ni problem, da si naredila napako, problem je če ne narediš nekaj, da je ne ponoviš.

Drži se in pogumno!

Marija

Glede na to, da si brala odzive in praviš, da si šele sedaj lahko slišala svoj ‘notranji glas’, ki je očitno bil nekje zadaj, a si ga brezkompromisno zelo zelo dolgo ignorirala, je to kar resen problem. Ker ta glas bi očitno lahko še naprej ignorirala, če bi se on le malo bolj resno lotil zadeve nadaljnega nategovanja. Na preimer: “povedal sem ji zate, sedaj pa počakava samo do rojstvo tistega nebodigatreba, potem pa sem le tvoj” ali pa “preseliva se skupaj, k njej bom šel le še občasno .. saj veš zaradi otroka”. No karkoli, da ti malo vzplamti upanje. Očitno je imel nek slab dan, da tega ni znal izpeljati, ali pa je bil čas da se posveti punci za obdobje poroda. Ne skrbi – jokal je tako zaradi sebe, ker je izgubljal svoje užitke in zabavo.

Ni pa težava samo to (kar so omenjali že ostali), da si tega tipa tako dolgo prenašala (6 tednov, pa en teden. A res rabiš 6 tednov?) Problem je, ker si tudi prejšnega tipa tako dolgo tolerirala. Vedno vse preneseš? Res nisi vredna? In sedaj ti je pravzaprav ta zadnji tip le potrdil to, da nisi vredna, da bi zaradi tebe pustil eno drugo žensko, ki je sicer ne ljubi. Jasno, je nevrednost njegova in ti jo je samo predal, ampak sama se lahko hitro prepričaš, da si problem ti.

Če zdržiš in ga ne vzameš nazaj, (ker morda končno razumeš, da je baraba) si žal v veliki nevarnosti, da si spet na glavo nakoplješ podobnega tipa. (samo pomisli- še sama se čudiš, da njegova punca ni opazila ugrizov, njegovo odsotnost- vse je tudi ona potrpela in prenesla. Tudi njen ‘notranji glas’ je utišan in kriči a ga nihče ne sliši. Zanimivo, da pri njej se pa sprašuješ kako to, da si sama v istem položaju pa ne gre.)
Morda bo ta novi tip samski- ampak te bo varal z službo, športom, kolegi, alkoholom, svojo delavnico ali firmo, …
In ti boš spet preslišala svoj notranji glas, saj leta že zahtevajo neko resnejšo zvezo. Ljubezen, pripadnost, … vse potrpim, le da me ima nekdo rad!

Največ kar lahko narediš je, da si poiščeš pomoč za preiskovanje svoje preteklosti in da preko tega počasi tudi začneš bolje poslušati ta notranji glas, ki si ga nekje po poti tako zanemarila. Tam je, samo malo ga moraš okrepiti. Tako kot fitness. In potem boš luzerje prej zavohala, pomoč ki pa jo lahko najdeš pa bo tudi takrat dobrodošla, da še z nekom predebatiraš kaka je nova simpatija, kako se obnaša, kaj dela in iz kje prihaja. Tako kot so te naši odgovori prizemljili, te lahko tudi kasneje posvet s pravo osebo obvaruje pred še eno vezo z neodgovornim in egoističnim bedakom.

Ni problem, da si naredila napako, problem je če ne narediš nekaj, da je ne ponoviš.

Drži se in pogumno!


Tip tudi je car, njemu je fino, sam si je lepo postlal. Marija je tista ki joka in stoka, in ne dobi tistega kar bi rada.
Scrkljanka, ki je v življenju dobila vse kar se je spomnila, ampak nekoč se pa to ustavi, sedaj pa jokin stok.
V bistvi je pa lepo, da se je izkazalo, da je ne moti, če njen tip seksa še s kakšno drugo, naj se tega načela drži tudi pri naslednjih partnerjih, da ne bo kaj komplicirala, če bo tip skočil drugam.

New Report

Close