Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija Hematološki pregled – kako poteka

Hematološki pregled – kako poteka

Pozdravljeni!

Lepo prosim, če mi lahko napišete kako sploh poteka hematološki pregled?
Mene je dala osebna zdravnica na ta pregled zaradi prenizkih levkocitov in prenizkih trombocitov v krvi, drugo imam vse vredu. To dvoje imam pa že dlje časa prenizko, zato sem dobila napotnico za ta pregled, a nimam pojma, kako sploh poteka omenjeni pregled.
Kaj sploh moram povedati hematologu? Kakšne preglede to sploh naredi?

Hvala za odgovor že vnaprej, lp

Zdravniki se orientirajo na referenčno št. posameznih krvnih celic, ne upoštevajo pa dejstva, če je človek v stanju parasimpatikusa, ali simpatikusa…torej običajno je človek čez dan v stanju simpatika, ponoči ko spi pa parasimpatika (vagotonično stanje)…..Torej ponoči imamo ljudje ko spimo razširjeno ožilje, imamo več plazme (tekočine) v krvi, odvisno od stanja. To “vodo” telo počrpa v kri iz intersticija- medceličnine. Ne glede na to v katerem stanju smo, imamo vedno enako št. krvnih celic, plazme pa seveda več. Ko smo v konfliktu- stresu, smo ves čas v globokem simpatiku in takrat se ožilje še bolj stisne in imamo še manj plazme v krvi in posledično v laboratoriju naštejejo bistveno več krvni celic kot običajno (čeprav je krvni celic enako, jih je glede na majhno količino tekočine veliko več). Ko rešimo konflikt, pademo v globoko vagotonijo, ko sem nam ožilje zelo razširi in takrat smo topli, veliko bi spali, smo zelo utrujeni in bi samo počivali…takrat smo v vagotoniji tudi čez dan in če nam takrat pregeldajo kri in tega dejstva ne upoštevajo, nam seveda naštejejo bistveno manj krvnih celic. Lahko, da se je to zgodilo tudi vam in to pomeni, da ste vi trenutno v vagotoniji v ozdravitveni fazi- v biološkem procesu vašega telesa- samozdravljenje….Počakajte nekaj časa, pa pojdite zopet na odvzem krvi. Verjetno čutite, da ste bolj utrujeni kot ponavadi.

New Report

Close