Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija Povecana bezgavka

Povecana bezgavka

Pozdravljeni!
Stara sem 17 let in pred tremi tedni sem pod desnim ušesom opazila rahlo bolečo bulo. Takrat sem bila rahlo prehlajena. Po parih tednih je bolečina prenehala, bulica se je rahlo zmanjsala, vendar je še do danes ostala na velikosti 2×1,5 cm. Sedaj je neboleča in trda na otip.
Vceraj sem bila tudi pri zdravniku, ki je dejal da je bulica verjetno bezgavka, ki pa je še vedno precej velika. Dejal pa je, da je na neznačilnem mestu. Poslal me je tudi na krvne preizkave, ki so pokazale le minimalno povisane monocite, za kar je zdravnik krivil morebitno virozo. Narocil mi je, da bezgavko spremljam in če se poveca, da pridem nazaj k njemu. Povedal je tudi, da je bezgavka morda otečena tudi zaradi kakšnega zoba, saj sem po njegovem mnenju tudi bolj zatečena na desni strani obraza, kar sama nisem opazila. Bi bila ta zadeva z zobmi možna?
Zadeva me zelo skrbi, strah me je da gre za limfom, saj je bulica precej velika in ne vem koliko časa je že prisotna. Naj povem se, da drugih simptomov nimam in se pocutim super.
Opažam tudi, da je bula zjutraj malenkost manjsa kot zvecer. Nekje sem prebrala, da to lahko pokaže tudi na težave z žlezo slinavko, vendar je zdravnica dejala, da bi to bolj bolelo. Kaksno je vaše mnenje?

Prosim za odgovore, saj sem zelo zaskrbljena.

Lep pozdrav!

New Report

Close