Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija Vratne bezgavke

Vratne bezgavke

Pozdravljeni.

Na Vas se obračam zaradi povečanih bezgavk na vratu.

Februarja sem obiskal osebnega zdravnika zaradi utrujenosti, povišanega pritiska in nekakšnega »napada panike«.
Zdravnik je vse skupaj pripisal stresu, me dal na bolniško in priporočal počitek.

Stanje se je čez nekaj časa rahlo umirilo..

Potem pa sem opazil povečano bezgavko nekje nad adamovim jabolkom in nekaj bezgavk ob obeh straneh. Prav tako sem opazil belkast jezik z »ranico« ob strani.
Znova sem se napotil do osebnega zdravnika, ki me je vprašal, če sem morda jedel sveže jagode ali kakšno »eksotično« sadje. Ker sem tedaj dejansko pojedel nekaj sadja in bi naj simptomi bili od tega, mi je predpisal Daktarin gel.

Po dveh tednih žvrkljanja Daktarina stanje ni bilo kaj dosti boljše in sem se zaradi preventive in tudi rahlo zaradi strahu odločil za samoplačniški UZ vratu.

Izvid UZ prilagam spodaj:
https://ibb.co/j8RZ9k

Kot vidite, je gospa na UZ ugotovila tudi povečanje ščitnice.
Bil sem že tudi na pregledih ščitnice in mi je bila postavljena diagnoza Hashimotov tiroiditis.

Zanima me predvsem ali je možno, da so povečane bezgavke povezane z težavami s ščitnico?
So povezane z belim jezikom?
Se dajo odstraniti? Namreč pri športu oz. pri dvigovanju kakšnega težjega bremena ali pri napenjanju se mi zdi, kot da bi mi nekako tiščale na vrat in je kar precej moteče?
Se dajo morda na kakšni drugi način zmanjšati oz. je mogoče, da bi čez čas izginile?
Je potrebno ponovno na UZ?

Hvala za Vaše odgovore in upam, da bom lahko vsaj delno pozabil na povečane bezgavke…

Lp dan vsem.

Marko.

New Report

Close