Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija Bezgavke

Bezgavke

Pozdravljeni!

Na Vas se obračam z vprašanjem glede povečanih bezgavk. Pred dvema mesecema sem si na vratu zatipala 4 bezgavke, ki so vse v velikosti manjšega graha. Te bezgavke so še vedno na istem mestu, ne bolijo in v enaki velikosti. V tistem času me je nekoliko bolelo grlo, ampak nič posebnega. Bezgavke niso povečane toliko, da bi se opazile na prvi pogled, ampak se jih lahko ugotovi samo z otipom. Te bezgavke, ki sem jih zatipala me niso nič bolele in se ob dotiku premikajo. Sicer sem poskušala najti nekakšno razlago teh bezgavk na internetu, ampak vsi odgovori so me vodili do limfoma, sama se pa sprašujem če sploh gre za povečane bezgavke. Torej, zanima me, kakšna velikost sploh pomeni povečano bezgavko? Je povečana bezgavka takoj ko si jo zatipamo, ali je lahko to normalna velikost oz. je normalen pojav, da si nekatere bezgavke lahko zatipamo?

Za Vaš odgovor se Vam še v naprej iskreno zahvaljujem, lp

Pozdravljena
Ni vse limfom tako, da se ne obremenjujte.
Če ste v dvomih lahko naredite ultrazvok krvna slika tudi dosti pove. Stopite do osebnega zdravnika. Ob prehladih in prebolevanju kakšne viroze se hitro povečajo tudi bezgavke.

Tako, da brez strahu:)
Želim vam srečen konec in vse dobro

Pozdravljeni,
zahvaljujem se Vam za odgovor.
Zanima pa me, kaj se v bistvu smatra za povečano bezgavko? Nekje sem zasledila, da če se bezgavka zatipa še ne pomeni povečanje. Pri meni so velike nekje 0,5cm (mogoče kakšen milimeter več), ne bolijo, se premikajo in niso skupaj. Zdaj v zimi je bil prisoten prehlad, smrkanje in podobno. OB odkritju tudi malenkost vročine. V kakšnem času pa bi naj bezgavke izginile? Ali pa je mogoče, da gre za bezgavke, ki se pač otipajo?
LP

nova
Uredništvo priporoča

Sumljive bezgavke so večje od 2 cm (navadno 4 cm in več), so na otip trde in rastejo. Bezgavka velikosti 0,5 cm, ki je na otip mehka in ki ne raste, je reaktivno spremenjena. Edina izjema so supraklavikularne bezgavke, ki postanejo sumljive tisti trenutek, ko jih je mogoče zatipati.

Pozdtavjeni!
Da se še sam vključim v to temo. Zanima me, v kakšnem času pa bi naj te reaktivne bezgavke izvenele oz. ne bile več otipljive? Lahko to traja dva tri meseca, ali se mora spremeba pokazati v krajšem času?
Hvala za odgovor že vnaprej.

Naj dodam še eno vprašanje.
Ali je mogoče da te reaktivne bezgavke ne bolijo? Ali je z njimi nujno povezana tudi bolečina?
Lp

Naj dodam še eno vprašanje.
Ali je mogoče da te reaktivne bezgavke ne bolijo? Ali je z njimi nujno povezana tudi bolečina?
Lp

Naj dodam še eno vprašanje.
Ali je mogoče da te reaktivne bezgavke ne bolijo? Ali je z njimi nujno povezana tudi bolečina?
Lp

Pozdravljeni,

že kakšno leto opažam povečane bezgavke in občasne bule v bezgavkah (na vratu, pod pazduhami, v dimljah). Sočasno sem imela povišano sedimentacijo (decembra 115, januarja 70, marca in septembra 30). Sta lahko ti dve zadevi povezani? Bi morala k zdravniku (ki je trenutno obveščen samo o sedimentaciji)?

Lp, Drobtinca

New Report

Close