Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija Nočno potenje…

Nočno potenje…

Pozdravljeni!
Ker se trenutno nahajam v slepi ulici, se na vas obračam za mnenje. Že dobre pol leta me srbi koža po vsem telesu (na različnih mestih, včasih bolj, včasih manj). Zdravnica me je odpravila s komentarjem, da imam pač suho kožo (sama pa sem si dala pogledati kri za ščitnico, jetrne teste in sladkor in je bilo vse Ok). Teden nazaj pa se je začelo tudi nočno potenje. Prvo noč sem občutila kot oblive, ki jih opisujejo pri klimakteriju (oblilo me je 3 x v noči). Kasneje sem se samo zbujala prepotena (mokra po prsih, malo tudi hrbet, vrat…), pižama je bila mokra/vlažna samo v predelu prsi, torej se nisem spotila čisto do mokrega. Zdravnica je komentirala, da je pač to posledica viroze/gripe (4 tedne nazaj sem bila na antibiotiku zaradi vnetja dihal). Tudi kg mi gredo kar dol (v meseu za 2-3 kg), pa se jih ne znebim prav zlahka in me zadeva že resno skrbi (mogoče gredo dol tudi zaradi živciranja…). Bezgavk sicer ne tipam, razen 2 čisto majhnih in mehkih nad desno kjlučnico- v bistvu še na vratu. Vem, da so znaki lahko pač naklučje več različnih zgodb ali pa tudi ne? Vročine nimam. Kaj pravite kot izkušena poznavalka? Sama begam med prvimi znaki klimakterija (42 let, potenje se je začelo dan pred menstruacijo, ampak se kar ne neha, čeprav je je že konec) in pa strahom pred limfomom. Zdravnica me sploh ne jemlje resno, v bistvu me sploh ni hotela naročiti na pregled in me je odpravila kar po telefonu. Ali je pri limfomu potenje takoj do mokrega ali se zadeva počasi stopnjuje? Bezgavke, ki jih tipam niso primerne za punkcijo, ker so tako majhne. Razen, če se skriva kaj v pljučih (pa ne kašljam oz. poklašljujem). UZ trebuha pa sem naredila v novembru samoplačniško in tudi ni bilo videti povečanih bezgavk (razen, če so nastale kasneje…). Kaj mi svetujete? Razmišljam tudi o menjavi osebnega zdravnika.

Iskrena hvala za vaše mnenje in vse dobro,
Katarina

Pozdravljena,
Moj nasvet je še ultrazvok vratu,če tipas bezgavke na vratu.
Ni pa nujno,da je limfom. Mož se trenutno zdravi od limfoma pa ni imel nobenih znakov (nočno potenje,srbečica)

Pa upam,da bo vse ok in da je prisoten samo strah pred najhujšim.
Vse dobro od srca

Zdravo!
Hvala za mnenje. Jutri gre dat kri, potem pa res mogoče se uz vratu. Vama z možem pa želim veliko moči in poguma in upam, da vama uspe premagati bolezen.
Srečno in LP, Katarina

New Report

Close