Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija levkemija in nosečnost

levkemija in nosečnost

Spoštovani,

Kot 3 lena deklica sem zbolela za levkemijo ( ALL), sedaj je levkemija v resmisiji 30 let. Letos sem prvič zanosila, v 13 tednu so mi ugotovili nizke trombocite, nato se to popravi in so ves čas b.p. v 16 tednu se mi je stanje poslabšalo in imela sem spomntani splav, histološki izvid je pokazal da sem imela 3 hematome, plod popolnoma zdrav. Tudi drugače sedaj imam diagnozo hiperparatirodizma (preveč delojoči parathormon in s tem občščitnice). Ginekologinja je zaradi vseh teh preteklih bolezni rekla, da odsvetuje pri meni drugo nosečnost, ker bi s tem lahko spudbodila hormone in se bi mi bolezen levkemije ali druge bolezni poslabšalo stanje tako meni kot otroku. Kaj mislite vi? Že vnaprej hvala za vaša menja moogoče kdo s podobno izkušnjo.

S spoštovanjem
Darja

Mislim, da 30-letna remisija pomeni ozdravitev, vsaj kar se tiče ALL. Ker levkemije niso hormonsko pogojene bolezni, nosečnost nanje nima nikakršnega vpliva. Za moj okus se je ginekologinja prenaglila, zato bi se na vašem mestu posvetovala s hematologom.

Hvala za ogovor.

New Report

Close