Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija nočno potenje, hujšanje, bezgavke

nočno potenje, hujšanje, bezgavke

Pozdrav!

Pišem vam zaradi težav, ki me pestijo že dalj časa.
Že kakšno leto se ponoči grozno potim. Potenje se zadnje čase stopnjuje tako, da se moram preobleči 5 krat na noč. Vse na meni je čisto premočeno. Nenamerno sem shujšala za 20 kg.
Večkrat sem opravila krvne preiskave, vključno s tumorskimi markerji. Kri je bila vedno v mejah normale. Tudi ginekološke preiskave so b.p., ščitnica prav tako.
Pred približno dvema mesecema sem opazila povečano bezgavko nad ključnico, pred kratkim so se pojavile tudi na vratu. Bolna nisem bila.
Odločila sem se za samoplačniški UZ vratu. UZ je pokazal več povečanih bezgavk na vratu ter nad ključnico (največja 74 mm). Vse so na videz reaktivne. Radiologinja je pogledala tudi dimeljske bezgavke – prav tako rahlo povečane. Omenila je da so notranje vratne bezgavke zares močno povečane, vendar tega ni napisala na izvid. Napisala je samo stanje in velikost perifernih vratnih bezgavk, ne pa tudi dimeljskih in pa (močno povečanih) globokih vratnih bezgavk.
Še pred UZ pregledom, se je moja splošna zdravnica odločila, da bi bilo pametno, če bi šla na punkcijo bezgavke. Je to sploh smiselno po UZ pregledu? Kako pa je s temi notranjimi bezgavkami?

Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor!

Lep pozdrav,
Anja

Pozrav!

Ta forum še deluje?
Na UZ vodeno punkcijo bezgavk sem naročena šele konec julija…
Lp, Anja

Živijo, Anja!

A tvoja zdravnica te ni poslala na ultrazvok vratu? Zakaj si šla samoplačniško?

Nočem te strašiti, ampak pri tvojih simptomih bi sama šla takoj na punkcijo bezgavke. Saj menda na OI v LJ nimajo čakalne dobe. Baje punkcijo opravljajo na določen dan v tednu, le napotnico moraš imeti.
Moj sin je imel podobne simptome-nočno potenje, hujšanje, povečana neboleča bezgavka, srbenje kože, pa ga njegov zdravnik ni jemal resno. Ko sem zdravniku dobesedno prepovedala, da ga še naprej futra z antibiotiki, in naj mu napiše napotnico za nadaljnjo preiskavo, ker ima simptome določene bolezni, mi je rekel, da naj ne skrbim, da to ni to…no in na koncu se je izkazalo, da je to bilo točno to…

Ne daj se kar tako odgnati iz ambulante, saj gre za tvoje zdravje…

Koliko pa si stara, če ni skrivnost?

Vse dobro ti želim!

nova
Uredništvo priporoča


Glede na opisane simptome in izvid UZ je punkcija bezgavk popolnoma utemeljena. Povečanih bezgavk je preveč, bezgavke so prevelike, povečane supraklavikularne bezgavke pa so navadno slab znak. Vseeno držim pesti, da se bo dobro izšlo.

New Report

Close