Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija Tezave z vratnimi bezgavkami

Tezave z vratnimi bezgavkami

Pozdravljeni,

Prosim za vaše mnenje. Konec meseca februarja sem zbolel za gnojno angnino (močno zaotekli mandlji, gnojni čepki na mandeljih in bel jezik). Levkocuti povečani in pnevmokok pozitiven. Sem dobil Ospen, ki je po dveh dneh pričel učinkovati, vendar se je že četrti dan jemanja pojavilo boleči občutek stiskanja v desni bezgavki. Dodatno se je pojavilo pri spanju oz. ležanju še tiščanje v ušesih in glavobol. Sem obiskal zdravnika, ki je rekel naj jemljem antibiotik do konca. Po končani kuri, se mi je vrnil gnojni izcedek iz nosu in grla. Otečenost vratu oz. Bezgavke in vseh povezanih težav pa je ostala. Zdravnik me je poslal na Uz vratu, ki je na desni strani pokazal bezgavko velikosti 3.5 x 1.5 in na levi strani 2.0×1. Radiologinja je ocenila, da gre po izgledu za reaktivne bezgavke. Sem nekaj časa pustil pri miru, vendar zaradi težav pri spanju (tiščanje in pritisk v glavi)obiskal zdravnika, mi je vzel kri in bris. Kri vsa okej, bris pozitiven. Še to jezik v tem času vedno popolnoma bel. Dobim zopet Ospen, ki ni nič pomagal, mogoče še poslabšal zadevo z bezgavkami. Zaradi tega me je zdravnik napotil na infekcijsko kliniko. Kjer so mi postavili veliko vprašanj, pretipali bezgavke, ki so se še malo povečale (mogoče zaradi tipanja isti dan pri osebnem zdravniku). Začuda mi niso vzeli krvi in so rekli, da je povečanje bezgavk verjetno posledica zadnjih antibiotikov in s tem povezane bolezni. Sem jim želel dopovedati, da sem zadnjo kuro prejel samo zaradi pozitivnega brisa in ne kakšne bolezni in da so bezgavke med jemanjem še slabše. So rekli da naj počakam dva meseca in če ne bo bolje naj grem na punkcijo bezgavke. Sedaj ne vem, mene en teden od tega dogodka boli tudi v desni rami, kjer so mi tipali bezgaveke (prejšnji teden tudi pod pazduho, ampak ja izginilo) in me zanima ali.je to v redu, da mi tudi krvi niso vzeli in brisa, da bi mogoče kaj bolj podrobno pokazali? Aja pa vsako noč se popolnoma premočim.

Malo me skrbi to čakanje in vsakodnevne bolečine in zaotečenost v vratu.

Hvala za pomoč.

New Report

Close