Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija Trombociti in aspirin

Trombociti in aspirin

Lepo prosim za mnenje. Ker ne vem kako bi bilo najbolj prav me zanima kdaj naj pričnem z jemanjem Aspirina 100,ker imam trombocite že več let čez 400 in več .To sicer ni veliko je pa konstantno kar pomeni ,da ne padejo.Ker ne vem kaj bo čez pet,deset let bi pričela z Aspirinom 100 zgolj preventivno.Aspirina se nekoliko bojim predvsem rednega jemanja,vendar so zanj bolj pozitivni kot negativni govori.Osebni zdravnik mi pravi,da pač imam to bolezen ne vem kaj s tem mislil ,kljub vsemu pa bi bil Aspirin bolj na mojo pobudo kot njegovo čeprav vidim,da tudi zdravnik nima kaj proti.Se vam preventivno jemanje Aspirina zdi smiselno? Imam pa še eno vprašanje ali menite,da se z leti število trombocitov lahko tudi zelo poveča?

Pozdravljena. Stara sem 35 let in so mi pred petiki leti diagnosticirali trombocitozo. To izgleda tako,da imam ze vec kot 10 let povisane trombocite (gibljejo se okoli 500). Ko sem to po nakljucju ugotovila, me je osebni zdravnik napotil k hematologu in to priprocam tudi vam, saj je to domena specializiranega podrocja in ne vec druzinske medicine. Sama se odlocila za hematologa na polikliniki v Lj. Tam so me testirali za razlicne genske mutacije, ki so dostikrat vzrok za povisane trombocite. Na koncu so bili vsi rezultati negativni. Tako da imam sedaj enkrat letno kontrolo in predpisan aspirin 100. Pojdite k hematologu,da vas temeljito pogledajo in vam oni povedo kako i kaj naprej.

New Report

Close