Najdi forum

Na ta forum se obračam s prošnjo po nasvetu.
Stara sem 28 let in se v življenju iščem. Predvsem na področju ljubezni in seksa. To zelo ločujem in sem sposobna imeti seks brez čustev in samo za šport. Po drugi strani pa si res želim normalne veze in fanta, ki bi mi vračal čustva. Mislila sem, da sem spoznala takega fanta… kazalo je vse ok… potem sva pa prišla do pogovara kam to pelje. Rekel je, da ni pripravljen na vezo, da je bil v dolgi vezi in da zdaj rabi biti malo sam. To vse sem vedela že prej. in tudi povedala sem mu čisto na začetku, da to so zame iz izkušenj vem, sem jih večkrat tudi sama uporabila namreč te stavke, da so sami izgovori ko ti do njegoga ni toliko. Stvari so se zapletale, dobivala sva se, tako in drugače, vse je kazalo ok. Bila sem že popolnoma zaljubljena in vesela, da sem mogoče pa res spoznala fanta svojega življenja. potem pa hladen tuš. Ni mi pa jasno, zakaj me ljubkuje, boza, sla sva na sprehode, v kino, ni šlo samo za seks. Vzel si je brez problema čas zame. Ker se ne mislim ukvarjati s takimi izgovori in biti nekomu igrača sem mu povedala, da se ne bova več videvala. Zanima me kaj se dogaja v moških glavah? zakaj bi z nekom preživljal čas ne vidiš se pa z njim? meni osebno je to zguba časa. Gre res samo za izgovor, ker mu pač ni do mene ali je mogoče vse to res in je res zmeden? bi mu morala dati še malo časa? to vse se je zgodilo v enem mesecu. In ne me spet narobe razumet ne pričakujem takoj resne veze ampak ne morem ti dati tega, ker mi ustreza da sem samski, to je pa res višek.
Jaz če ugotovim, da mi do nekoga res ni, se na lep način po nekaj zmenkih umaknem, sama od sebe. on se pa ne bi, ker mu je ustrezalo to kar imava in sploh ne bi načel tega pogovora če ga ne bi jaz.
Ne razumem.

Kaj se dogaja v moških glavah je povsem napačno, skoraj diskriminanto vprašanje. Vprašanje je le, kaj se dogaja v njegovi glavi in tega ne ve nihče, ker o tem fantu ne vemo nič. Ugibamo pa lahko, če ima to kak smisel zate.
Torej, ni nujno, da mu ni dovolj do tebe. Mogoče se samo boji tesneje vezati zaradi slabe izkušnje, ker se boji, da se mu izkušnja ponovi. Zgleda res tako, kot da mu ni dovolj do tebe, a vendar, kje pa piše, da tvoja pričakovanja niso previsoka, da ti preveč ne hitiš?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

glede na to, da strogo ločuješ seks in čustva, potem se omeji na seks in nehaj fantazirat in težit. srečen bo vsak, ki se te ogne. nisi taka fatalka, da bi se bil po enem mescu seksa, pripravljen poročit s tabo.

nova
Uredništvo priporoča

Tukaj pa se strinjam z Markom, važno je, kaj je v njegovi glavi.
Nekaj sorodnega vaju je privleko skupaj- v osnovi so tisti, ki ločujejo seks in ljubezen, tisti, ki se bojijo čustvene bližine, boji se je pa tudi ta fant.
Ni drugega, kot da se poskušaš sama, nevsiljivo, prijazno pogovoriti z njim, da mu poveš, kaj čutiš in kaj želiš, torej govoriš o sebi, ne o tem, kaj je on, kaj naj bi on.
Potem vidiš reakcijo.
Žal ti nihče na forumu ne bo znal povedati, kaj se plete v njegovi glavi, to ve samo on.

Hvala za odgovore/mnenja. Se strinjam, premalo se poznava in sama niti ne želim takoj prstana ali resne veze, ker pač tako ne gre. Tudi sama bi rada še bolj spoznala tega fanta.
V celi zadevi me je zmotilo samo to, da je suvereno odgovoril, da mi ne more dati to kar bi jaz rada. Po treh tednih druženja. Ja ok razumem, sam niti jaz nisem želela prstana če se zelo skrajno izjavim samo je pa vseeno dobro vedeti pri čem si. In čisto drugače bi izpadlo če iz njegovih besed prišle naslednje besede: trenutno nisem pripravljen na nič resnega, pustiva se presenetit. Jaz pa sem njega razumela kot da je to to ne more mi dati nič več in naj se preveč ne navezujem na njega. Ker sva bila v kao nevarnih situacijah, s katerimi bi se res lahko navezala in mislim, da ne samo jaz.
Potem sem pa naredila mogoče usodno napako saj se mu rekla, da sva zadnjič skupaj. In on če si se tako odločila, spoštujem tvojo odločitev, v naslednjem stavku pa kaj delam naslednji teden in če me lahko povabi na pijačo ali že zdaj vem da bom rekla ne. Sem mu hladno odgovorila, da lahko pokliče in če bom imela čas in voljo lahko greva.
On bi ta najin odnos kar fural, in zdaj ko sem jaz prekinila,… kar odrezala… res je nihče ne more vedeti kaj se dogaja v njegovi glavi. Ne vem mogoče se res preveč zaostrila, na drugi strani imam pa slabe izkušnje z moškimi ki izjavljajo take stavke da sem čisto impulzivno začela branit sebe in šla raje stran kot da bi bila prizadeta. Vse kar mi zdaj ostane je da čakam na njegov klic. Kako najstniško…res sem ena butara. mogoče sem s tem odbila super fanta, ali pa sploh ni tako super ker najbrz super fant bi poklical in če bi imel voljo in bi želel biti z mano bi poklical ne glede na vse…
Utrujena sem že od zmenkov, in vez, moških in njihovih for.
In še to sem ga vprašala, zakaj se je sploh spustil v kaj z mano, mi je rekel, ker sem zanimiva, ker sem drugačna od drugih punc… waw. to pa je kompliment. vse kar se dogajo z povezavi z najinim odnosom je za njega zanimivo. Kaj mi pa to lahko pove? le kaj.

preveč se ženeš za tipi in jih hočeš na vsak način osrečiti. pusti jih za en čas pri miru, posveti se sebi in delaj tisto, kar ti paše. pa se bodo začeli metati za tabo.

Morda še preboleva kakšno bivšo?


Kar se tiče tega, kako si ga razumela, mislim, da si ga kar dobro razumela. Le da to še ne pomeni, da ti čez čas, ko te bolje spozna, ne bo mogel nuditi “več”, kot sedaj. Ne vem niti kaj imata in kaj “več” bi v tem momentu imela ti od njega.
Kakorkoli, vidijo se vama rane od prejšnjih izkušenj in obojestranska nepripravljenost na neko prilaganje drugemu. Kar pa je povsem običajno, problem je le, ker marsikdo misli, da ni in prej pobegne oziroma se umakne. Seveda ti ne ostane drugega, kot da čakaš na njegov klic. Ob tem živiš naprej, saj življenje, naj si ti življenje ne ustavi. Vendar tudi njemu ne preostane nič drugega, kot da te pokliče, v kolikor se morda vidi s tabo malo bolj resneje. Na nek način si ga potisnila v kot in je sedaj on na potezi, da pokaže nekaj več, kot je sprva nameraval. Kar je pravilno s tvoje strani.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

sem imela tudi sama nekaj taksnih izkusenj s fanti, pa drop it like it’s hot, pa hladno vroce fore, da ko pomislim na vse fore fantov mi kr slabo rata 😀 pa lahko recem samo to, zakaj bi imel kravo ce ima lahko pa mlek zastonj? 😉 pomoje si mu le v izziv, drugacna in zanimiva, vidi da te lahko ima kadar zeli ter da si nora nanj zato se pa tudi ne rabi vezaz in imet punco(kravo), saj seks (mleko) lahko dobi od tebe kadar zeli.

bi pa tudi rekla da karma is a bitch, glede na to da si se tudi sama rada igrajckala s fanti in potem izginila ali pa jih skenslala..tko je, kar sejemo, to zanjemo in zdej lahko obcutis na sebi kako je kose ti zgodi obratno 🙂

Bi predlagala tko kot en zgoraj, da se sama najd, preber kaksno knjigo na temo odnosov, men je marsikatera literatura odprla oci k sm tko ozko prej gledala in razmislala in verjela v to da sm neka “fatalka”: brez katere pa tale fant ne more in da ziher nisem ena izmed vseh ostalih punc katere ne vedno na cem so…pa sem bla tocno tam kjer so bile one, le da sem si jaz zatiskala oci pred resnico:D je bilo pa vse skup razburljivo, na momente kr pogresam ta adrenalin in “drame” v moji glavi 😀 ne bi pa menjala za tole situacijo kot je sedaj z mojim za nic na svetu. ko najmanj pricakujes in ko se ti zdi da ni fanta na svetu ki te lahko shendla in da mu ne rabs ustrezt v vsem in se skor da metat na trepalnce….in pride pravi mim, ko sm sla ze skor da v celibat 😀
In ko sem spremenila logiko in pogled na vse, in spregledala vse varalice/ne resne, so prsl tisti resni 🙂 in sem tudi sama opustila to logiko ta je seks le sport in jebes custva pa kar bo bo, sm mela vsega tega dost 🙂

tana, marsikatera ženska je bila v podobni situaciji, seveda je razumljivo da bi se ti še potrudila in se najbrž še dobivala z njim, glede na to da ti je pa že dal odgovor da noče zveze, bi na tvojem mestu raje ušla….sem bila v podobni situaciji, vztrajala in čakala kot ena kura, kako se bo kaj spremenilo, se noro zaljubila potem pa dobila hladen tuš……ne vem če se ti splača izgubiti tolko časa in volje, to ti najbolje veš.

Vsak po svoje. Ti ne izgubljaš časa, njemu je takšno druženje kul. Sploh ne razumem, kaj ti ni jasno. Nismo si vsi enaki.

Je pa žal večinoma tako, da v takih primerih ne gre za to, da bi nekdo bil rad samski, ampak za to, da enostavno ni s pravo osebo. Čez pol ure bo spoznal drugo žensko in bo pozabil na to, da je nameraval biti nekaj časa samski.

Zivjo,

Pa ves po koliko casa se je razsel z bivso in ce sta bila dolgo skupaj? Sta se se v kontaktu? Sprasujem ker sem imela podobno izkusnjo. V mojem primeru se je izkazalo, da se ni prebolel bivse. Ocitno je bila/je ljubezen njegovega zivljenja. Ceprav sva se midva zapletla kar nekaj casa po njunem razhodu, je ni pozabil. Z mano se jwe druzil zgolj iz potrebe po blizini in ne zato, ker bi mu bila resnicno vsec. No, saj sem mu bila, vendar je bila ona na prvem mestu. Se mi zdi, da je bil njegov problem, ker si ni hotel priznati da jo ima rad, zato se je kar nekako silil obratno…Nekaj casa sem se slepila in upala, da se vseeno zaljubi. Dajala sem mu vse in cakala, da ugotovi, da sem popolna zanj. Vse se je koncalo, ko sem ugotovila, da se dobivata. Takrat je tudi sam mirno povedal, da jo se ljubi. Da me ni hotel prizadeti in da je bolje da se ne dobivava vec. Zelo sem bila prizadeta ker sem se v koncni fazi mocno zaljubila. Od tega je minilo ze nekaj casa in onadva sta obnovila vezo. Delujeta srecna. Jaz pa poskusam spoznavati custveno svobodne in zrele moske. Seveda pa je v prvi vrsti, delo na sebi. Lp

hvala za vse odgovore.
Kitka2, ne vem zakaj imam na sumu da je problem ravno tukaj in ne v tem da mu jst nisem tok ok in mu bo ena druga, ki jo bo spoznal čez pol ure (karikirano).
Lahko malo bolj opišeš tvoj primer. Koliko časa sta se dobivala, kako sta se dobivala, kaj sta počela itd…
Ta “moj” tip je bil z bivšo skoraj 10 let, narazen sta šla baje ker sta se preveč oddaljila. Baje nista več v kontaktu.

Žal moški nismo ravno zainteresirani za resne zveze z dekleti ki so se kar precej “vrtele na vrtiljaku” zato tega fanta popolnoma razumem. Če že zdaj gledaš na seks kot šport kaj bo šele če bi bila z njim skupaj leta in bi zavladala monotonija in navajenost.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ [i]"It is by caffeine alone I set my mind in motion. It is by the beans of Java that thoughts acquire speed, the hands acquire shakes, the shakes become a warning. It is by caffeine alone I set my mind in motion."[/i]

Hej,

Midva sva se prej na videz poznala iz druzbe in vedno sem imela obcutek da sem mu vsec (nasmehi, pogledi…). O njegovi bivsi sem ze prej slisala kaj, ko se je o nje pogovarjala ta ista druzba. Samo nic takega, da bi jaz dobila obutek, da med njima se ni razcisceno. Skupaj sta bila kaksnih 6let in razsla naj bi se zaradi prepirov, nerazumevanja. Ko sva se midva zares zapletla (na neki zabavi) je od njunega razhoda minilo dobro leto. Po temu ko sva bila prvic skupaj, sva se zacela dobivati na pobudo obeh. Najprej naj bi slo zgolj za seks, ki pa se je razvil v druzenje. Po seksu sem pri njemu zacela ostajati tudi cez noc. Spala sva objeta, spila zjutraj kavo, hodila na kosila, pijace, izletke..in zurat skupaj. Skratka, zacela sva se obnasati, kot par…ni bil vec samo seks. Edina razlika med nama in parom je bila, da mi nikoli ni rekel rad te imam..Obcutek sem imela, da je z mano izkljucno zaradi zabave, ker potrebuje blizino in ker je najin seks dober. Da pa ni v najinem odnosu nobene globine. Vsakic ko sem zelela pogvor na to temo se je spretno umaknil. Jaz pa sem si govorila, da najvrjetneje sam sebe slepi in da bo kmalu ugotovil, da je zaljubljen vame. Nisem pomislila da se ni prebolel bivse, ker o nje ni govoril. Se omenil je ni, ce pa sem ga jaz kaj prasala, je temo hitro zakljucil, kot da ni niti malo pomembna in da nima veze z nama. Zato sem mislila, da se mi noce predati, ker se boji resne zveze….vendar se ni mogel ker je bila bivsa v njegovih mislih in je vse avtomaticno primerjal z njo. Ceprav sem bila moskim vedno privlacna in simpaticna, mi ni bilo jasno da njemu se kar nisem vsec na nacin, kot bi si zelela biti jaz. Sedaj mi je jasno zakaj, ta njegova bisva je bila od mene tako drugacna, da vsakic ko me je primerjal z njo, zanj ni bilo primerjave. Jaz sem bolj divje in svobodomiselne sorte punca. Ona pa tiste ljubke, punckaste sorte. Jaz sem visoka in imam kratke blond lase, obline in izrazite poteze.. Ona pa je cisto drobna in ima dolge rjave lase ter mehke poteze.. To ti razlagam da bi videla, da ni slo zato, da bila bla ona ne vem kaksna vecja lepotica od mene, ne, samo tako drugacna je od mene…In zaradi tega je tudi on mene gledal drugace. No, da se vrnem k svoji zgodbi. Ker sem se zacela zaljubljati vanj (skupaj sva se imela resnicno fajn, se smejala, pogovrajala, neznosti…) sem nekako pricakovala, da bo kmalu zacel kazati custva. In cakala ter upala. Ze nekajkrat sem rekla sama sebi, da je cisto ne resen, da ga moram pustiti, pa sem se vedno potolazila, da ni mozno, da bi bil z mano samo zaradi seksa in da laze sam sebi.

Potem pa sva v druzbi naenkrat spet zacela videvati njegovo bivso ( ki je bila ponovno samska, takoj po njunem razhodu je zacela novo zvezo in kasneje novega fanta pustila) in takrat sem zacela opazati, kaj je najvrjetneje razlog za njegovo custveno hladnost do mene. Dobila sem obcutek, da mu je nerodno biti pred njo z mano. Ce nje ni bilo, sva se obnasala kot par, ce pa je bila na zraven, se je do mene obnasal kot do prijateljice. Takrat sem bila ze zelo zaljubljena vanj, zato ga kar nisem hotela spustiti…Postala sem noro ljubusumna in mu zacela teziti. Tega pa on ni prenasal najbolje, saj nisem bila njegova punca da bi si to lahko dovolila…In v tistem casu ga je ona spet kontaktirala (ker je izvedela za naju in naenkrat ugotovila, da ga ima se rada…kako tipicno). On mi tega ni povedal, se me pa je zacel izogibati (nic vec casa, ne javljanje na tel…) Potem pa mi je kolegica povedala, da ju je videla na kosilu skupaj. Takrat mi je bilo dovolj in sem mu napisala sms, da se mi zdi fer, glede na to, da sva bila ljubimca (zanj sem bila samo to, ljubimka, ki nikoli ne bo postala punca) da se dobi z manjo in mi vrne stvari ki jih imam se pri njemu in mi pove kaj se dogaja. Res sva se dobila, prasala sem ga to, kar sem vedela ze nekaj casa, pa si nisem priznala, ce je spet z njo, oziroma ce jo ima se rad. Pa mi je on, kar se da mirno povedal, da je nikoli ni nehal imeti rad, da sicer nista skupaj in sta samo prijatelja in da je opazil, da sem jaz do njega zacela cutiti vec, zato je bolje da se ne vidiva. Najbolj grozno je bilo, ker nisem smela biti niti jezna. Ker mi ni nikoli obljubil zveze, nikoli mi ni rekel, da me ima rad, da zeli biti z mano..To so bile moje zelje. zato mu nisem mogla ocitati lazi…ker nisva bila niti par. Midva sva potem zakljucila stike na kao prijateljski nacin. Seveda se zdaj ne druziva, vem pa da sta s punco spet skupaj (zacela sta nekaj casa kasneje po temu ko sva midva zakljucila, tako da je bil vsaj posten do naju obeh). Najino druzenje je trajalo nekaj mesecev. Ce pa bi jaz, ze prej sledila svojim obcutkom, bi ga lahko zakljucila ze po dveh mesecih in ne bi bila tako prizadeta kot sem bila.

Ce mislis da je opcija, da je pri tvojem enako, raje zadevo cim prej zakljuci. Raje si najdi nekoga ki je custveno svoboden in ima prosto srce za nove simpatije. Ce te zanima se kaj, kar prasaj. Lp

hey,
Sem moški in tudi sam menim, da je takšno druženje v osnovi čista izguba časa.
Če ti tip po nekaj tedenskem druženju mrtvo hladno reče, da se ne vidi v zvezi potem je to to – se ne vidi s tabo. Lahko, da si mu sicer kot oseba zanimiva iz vidika za krajšanje časa in predvsem polnjenje njegovega očitno ranjenega ega vendar je to vse.
Lahko ga sicer predramiš in zainteresiraš s tem, da se mu dejansko za nekaj časa potuhneš oz se delaš nedoslegljiva; igraš torej na njegov ego .. vendar tudi če ga boš slučanjo na to ujela je vprašanje, če je vredno.
Usodne napake nisi naredila s tem, da si mu rekla, da se zadnjič vidita – to si iz mojega vidika storila povsem pravilno; temveč s tem, če si se po tej izjavi z njim spet dobila. Očitno je, da te ne jemlje resno.
veliko uspeha.

cadiz, mi lahko potem iz moškega vidika razložiš zakaj bi se fant dobival z eno punco? ni logično. jst se raje s prijatelji in potem svojih prostih vikendov ne bi porabljala za nekoga glede katerega sem popolnoma odločena da ne zelim biti z njim. ker trenutno ni druge? se strinjam da je to izguba časa, za oba…
in ne nisem se dobila z njim… me poklical a sem se izgovorila, da sem zasuta z delom. me pa mika. ker mislim, da imava eno povezavo, ki lahko vodi v nekaj več. in s tem ko bi se druzila bi potem oba videla kam stvari vodijo. a sem preveč naivna?

Citiram Tano5;

…Predvsem na področju ljubezni in seksa. To zelo ločujem in sem sposobna imeti seks brez čustev in samo za šport

Očitno tudi on to ločuje enako dobro, kot ti. Podobna sta si, enaka na tem področju. Ker, gliha vkup štriha. Ima te za zadnjo zadevo, ki se ji reče športni seks, podobna reč, kot športni ribolov…

Seveda ni človek neumen. Ve, da je športni seks boljši, če kako malenkost investira vate, podobno, kot pri ribolovu, kakega črva da ribi; na primer, nekaj malega svojega časa da za večjo količino in boljšo kvaliteto tvojega športnega udejstvovanja (bolje in trdneje vsakič primeš za vabo).

Upam, da je moja obrazložitev tvoje pereče problematike na primeru dovolj nedvoumno nazorna in tebi razumljiva.

Hm, kot sem napisal lahko, da se s tabo druži zgolj in edino zaradi dvigovanja lastnega ega. In v tem primeru mu pač prijatelji enostavno niso dovolj saj rabi osebo ženskega spola za potrditev lastne vrednosti. Sploh, če sem prav razumel, da mu ti svojo naklonjenost kažeš zelo očitno. V tem primeru je pač enostavno egoist, na kar bi lahko kazalo tudi dejstvo, da te dejansko sploh ne jemlje resno – tu mislim na nadaljna srečanja v smislu; kar govori, boš že še poklicala saj ne moreš brez mene. S čimer se postavlja v nek superiorni položaj.
Nikakor ne mislim, da si naivna saj razmišljaš popolnoma racionalno in logično in predvsem ti je ta oseba všeč, želiš si več …vsaj minimalno priložnost z njegove strani.. da se oba prepričata ali se lahko iz tega druženja kaj razvije ali ne. Vendar on očitno ne gleda na to da je samski ne razmišlaj podobno kot ti.
Zato je pač včasih bolje vzeti na znanje samo tisto kar ti nekdo sporoča direktno in neposredno brez iskanja nekih morebitnih za sebe ugodnih ozadij ali ravnanj. Zakaj tako ravna mogoče ne boš nikoli izvedela in konec koncev tudi ni važno, važno je to kar ti sporoča in to je; da ti po 3 tednih kot razumem obojestranskega uživanja v druženju, vseeno ne more dati to kar bi ti rada …

težko je dojeti, da nekomu res ni toliko do tebe kot je tebi do njega. Od vseh fantov mi je on obrnil glavo v tem enem mesecu. Zdaj se pa ne javi, na mojo željo, in ker mu pač ni toliko do mene. Pogrešam ga. Pa sem že mislila, da lahko popolnoma izklopim čustva, ampak ne. bum.
Prijokala sem v objem k prijatelju in bivšemu fantu, ne direkt noben ni vedel kaj je v moji glavi. In čisto nič nisem imela od tega.
Hvala za vse odgovore, mnenja, povedali ste mi več ali manj kar sem sama sebi zanikala.

New Report

Close