Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi Fant me je zapustil a se želi še videvat kaj naj storim?

Fant me je zapustil a se želi še videvat kaj naj storim?

Ne vem kako naj si tole razlagam in kaj naj naredim. S fantom sva se spoznala pred približno mescem in pol. Videvala sva se vsak dan po 2 uri ali več…govoril mi je kako me ima rad, da si z mano želi nekaj ustvarit,da ve kaj hoče v življenju.Nekaj časa sva se imela zelo lepo potem sva se pa začela kregat saj je njega motil da jaz hodim vsak vikend na zabave, da mi moški puščajo komentarje pod slikami na fb- profilu…mislim je da s kakšnim kaj imam.Čeprav sem mu zagotavljanja da je zame edini mu ugodila v veliko stvareh tudi pri kontracepciji..mi ni verjel na besedo..njegove besede so bile da mi po 1 mescu ne more zaupat..to me je zelo prizadelo.Večinoma sem jokala saj sem se na njega navezala in mi je blo hudo da se tako obnaša.Nato sva se pogovorila in je bilo vse v redu. Potem pa je odšel za teden dni v tujino in še iz tujine mi je pisal kako me ima rada da komaj čaka da me vidi, da me pogreša. Tudi jaz sem komaj čakala da pride ampak ko je končno prišel sem doživela šok.Povedal mi je da more vse skupaj razmislit to med nama da se je vse prehitro razvilo,da ne ve kaj hoče v življenju…ko sem tole slišala se mi je podrl cel svet…cel vikend sem razmišljala samo o tem kaj sem naredila narobe da mogoče to da nisem upoštevala njegove želje ko je na začetku izrazil da mu ni všeč da pretirano vsak vikend hodim na zabave.Po dveh dneh mi je poslal sms da me pogreša, da je razmišljal o meni, da mu ni vseeno zame in da me ima še zmeraj rad…ter da mu je zelo hudo in se želi še videvat ampak da poskusiva na malo drugačen način kot malo boljša prijatelja.Jaz sem odločitev sprejela ker ga želim ob sebi ker mam še zmeraj čustva do njega ampak ne vem kako naj si vse skupaj razlagam in kako naj najdem odgovor zakaj se je to sploh zgodilo.

Zgodila se je neizkušenost obeh, nič drugega.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

A je potem v takem odnosu še pametno vztrajat?

nova
Uredništvo priporoča

In boljše, da zaključiš že zdaj, ko manj boli in boš hitreje prebolela.

Ne bi rada vlekla vzporednic z mojo skoraj na las podobno izkušnjo, ki se je vlekla še nekaj mesecev več kot tvoja, ampak dvomim, da je ta tip iskren do tebe. To so ene in iste finte, eni in isti “izgovor”, zavlačevanje, leporečje brez smisla, da boš na koncu morda obveljala za njegovo izbranko, če ne boš, si boš pa itak sama kriva, saj, poglej vendar kakšna si, kako se obnašaš.
Če ti je ok, da si rezerva, da se plaziš po kolenih za naklonjenost nekoga, ki te morda niti nima v prvem planu, potem vztrajaj. Če hočeš kaj več v življenju, zvezo, ki bo predvsem bolj enakopravna, v kateri boš iskreno ljubila in bila ljubljena, pa čim prej stran in ne se ozirat nazaj.

… in ne “kupi” vsake filozofsko utemeljene razlage, da je fanatično ljubosumje dokaz ljubezni. S takšno ljubeznijo nimaš ti kaj počet, predvsem pa te ne bo osrečevala.

Ni prihodnosti. Takemu moraš veš čas dokazovatii, kako ga imaš rada, verjame ti itak kao nič, samo
da lahko izsiljuje svoje.
Malo boljše prijateljstvo? A to zajema tudi seks? Da si mu na stand-by kadar nima boljšega?
Bejži punca in za spremembo TI komu postavi kakšen pogoj ali dva….

Razlagaš si lahko tako, da je fant en razvajenček, ki se (še) ni pripravljen za nič potrudit, on bi le neke ugodnosti od tebe in sedaj je vse to igra kako bi te ovil okoli prsta, da bi koristil tisto česar mu mamica ne nudi…..

Če boš imela take prijatelje ne rabiš sovražnikov….. 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Ja se strinjam nekak z vsemi temi odgovori.Ampak je težko ker gojim do njega še zmerej neka čustev in me boli da me tretira za FF..po drugi strani pa bi rada to nadaljevala, ker hočem dosečti in mu pokazat kako je meni kako se jaz počutim in hočem da to občuti na svoji koži. Ampak ne vem če je to ravno pametno..ker se za to nekak ne morem odločit.

On tega ne bo nikoli občutil na svoji koži. Vsaj ne zavoljo tebe.

Mogoče nekoč s katero drugo. Ali pa je že kdaj prej in se zato sedaj tako vede do tebe.

Imej svoj ponos, ne ponižuj se zaradi človeka, ki tega res ni vreden. Pozabi tudi na maščevalnost, ker, verjemi, s tem boš najbolj prizadela edino sebe.

Pojdi, dokler so stavri še razmeroma nezakomplicirane in poišči boljše “prijatelje”.

punca s takimi neumnostmi boš morala pa počasi nehat. Nikoli in nikdar ne boš mogla nikomur dokazat, kako se ti počutiš in nekoga prisiliti, da bo v tvoji koži.
v življenju se zgodi, da do nekoga začutimo nekaj več, on do nas pa ne in kaj potem?
Ljudje niso na svetu zaradi tvojih kapric in želja.
Najdi sebe, svojo notranjost in živi življenje, brez da se pripopaš nekomu za vrat, ampak se nauči biti partnerka v pravem pomenu besede.

ce res hoces videt ce obstaja moznost za vajino skupno prihodnost, bos morala ubrati kontra taktiko. To da se ti za njim meces, si celo pripravljena biti FF, je totalni mimosun. On te zdaj v tem polozaju tretira kot igracko. Dokaj nezanimivo igracko, ki mu je na razpolago ko se mu digne.
Vdari kontra, ignore, igraj hladnokrvno, povej mu da ima 2 dni casa da se zjasni ce bosta skupaj ali ne, v nasprotnem primeru fuckoff za vedno. In izzida sta mozna samo 2: ali bo videl da to ni to in te pustil na miru, ali pa se ti po pripuzal po vseh 4 in te lepo prosil da mu daj sanso.
To kaj ti zdaj delas je tak hudo narobe da bolj ne more bit.

Samo v primeru, da se zgudi druga varianta bodi zelo zelo pozorna, če bo to dejansko dokazoval z dejanji. Da ne bodo samo besede in boš pod pretvezo postala njegova FF…

Saj sem mu rekla da naj se zjasni ali naj me pa pusti pri miru..in je po dveh dneh izrazil željo da me želi še videvati.

Saj on je resen! 😉 Na svoj neresen način….

Njemu resnost predstavlja nekaj drugega kot tebi in on vajino vezo dojema na popolnoma drugačen način kot ti in se na nek način čudi tebi ravno tako kot se ti njemu.
V bistvu on nima razloga zakaj bi se vedel drugače, mu je to tuje, ker itak nič ne gubi, mu ti ne predstavljaš neke vrednosti za katero bi se on trudil razmišljat drugače zato bodo tudi tvoji poizkusi, da bi mu pokazala kako se počutiš, jalovo početje (tebi v škodo). Njemu je to kar ti tu opisuješ popolnoma tuj svet……
V življenju ni imel pogojev, da bi razvil čustva kakršna imaš sama in zdi se mi, da ti nimaš vzvodov, da bi tu kaj spremenila.
On od tebe želi le eno in to je menda dobil relativno poceni, brez, da bi se kaj pretirano trudil….tako da, več sreče prihodnjič….. ali pa znanja, če si se iz tega kaj novega naučila. 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Ja, videvati že. Kaj pa glede zveze, takšne, kot jo ti želiš? O tem sta govorila?

Videvati izključno iz seksualnih vzgibov, ker mu prideš prav, saj to tudi sama dobro veš.
Lahko pa se še naprej slepiš in upaš, da bo nekdo pa le napisal, da še vedno goji neka čustva do tebe.
Ja, kako, če pa te uporablja za “s-e-k-s matraco” preko tvojih čustvenih vzvodov odvisnosti.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Saj tud dejansko goji še vedno neka čustva, čeprav minimalna. Problem je v tem, ker zanjo to ni dovolj.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Sva govorila tudi o tej zvezi ki se je za njega prehitro odvila.In sem se nekaj naučila iz tega..v bistvu stojim za tem da iz vsake stvari se ti v prihodnje lahko nekaj obrestuje na tak ali drugačen način…in verjamem da ko bo mene minilo do vsega kar bo po hitrem postopku se bo sam priplazil nazaj.Mam izkušnje s tem.

ah dej Katy, nehi težit….če te je pustu te je pustu…..novo obdobje je pred tabo….konc starega…zapri vrata

Malo passe je ta post, vendar se mi zdi, da so pisci pozabili na eno ključno stvar; zabave. Ne vem na kakšne zabave hodiš, če gre za narodnjake, elektroniko ali kaj podobnega bi se tudi jaz vprašal zakaj je to potrebno vsak teden, če ga imaš tako rada. Ali ga kdaj povabiš zraven, ga zapeljuješ na plesišču? Kaj pa zabava po zabavi, after, a dogaja? Je on kdaj zraven, če se tega udeležuješ? Si to počela v preteklosti in je on s tem seznanjen?
Reciva, da tega ni in se s frendi dobivate doma ali po lokalih, morda kakih bolj “mirnih” prireditvah. Kje je takrat on, pozna tvojo družbo? Mu je to ali prva omenjena oblika zabave sploh blizu?
Ne omenjaš, da bi kdaj šla skupaj. Kako naj fant ve, da ne flirtaš z vsakim, ki mu je do tega? Morda pa ti potrebuješ FF in je zaljubljenost le “stranski učinek”. Čezenj ne bi kar udrihal dokler to ni kolikor toliko jasno.
FB profil, ali tam res rabiš svojo fotko? Na moji je shema 70 let starega elektronskega vezja, kar predstavlja del mojih interesov. Če imaš muco, tisto mijau mijau mislim, bi morda dala gor njeno fotko namesto svoje? Morda bi to fanta pomirilo.
Izjava, da bi bil malo boljši frend še ne pomeni, da ni zmožen neke stabilne zveze. Kaj pa če utemeljeno sumi, da bi ga v prihodnosti varala in si je pač zagotovil vsaj FF. Ti trpiš, a on bi še bolj, če bi na enem od žurov spoznala drugega… Ja, to je tudi vprašanje njegove samozavesti, preteklih izkušenj, itn.
Povej kaj več o zabavah, to bi bilo zanimivo prediskutirati.

New Report

Close