Najdi forum

Kakšne izkušnje imate z bivšimi?

Lep pozdrav!

Zanima me kakšne izkušnje imate z bivšimi puncami/fanti s katerimi ste se razšli po dolgih letih zveze, ste ostali prijatli, ste poskušali zvezo nazaj oživeti,…?
Zanimajo me predvsem tisti, ki so poskušali zvezo “oživeti” nazaj ali so jo oživeli, vem da nihče ni enak, ampak kako je bilo, je bilo kaj boljše, ste ostali skupaj?

Ker imam sam zdaj podobno težavo vam bom za vsak odgovor/nasvet hvaležen, saj nisem prepričan kaj naj storim po tem, ko me je punca zapustila (stara sva 25 let), vzrok ni bil varanje ali kaj podobnega.

Že vnaprej hvala vsem, ki boste delili izkušnje oz. dali nasvet.

lahko si preberes mojo temo spodaj…kaj pomeni ce izberes z glavo ali srcem.. pac se vedno je nekaj med nama ceprau se ne vidiva, le obcasno slisiva prek sms, pa se to je prevec ker sem po letu dni odhoda se vedno cela zmesana nekak.

Te razumem exotic, tud sem prebral tvojo temo. Sam poskušam vse pozabiti ampak čisto vsaka stvar me spominja na njo. In ne vem če naj jo pustim čisto na miru (kot mi je svetovala večina ljudi) ali naj grem v boj za njo? Bolj se nagibam k slednjemu, ker resnično nimam kaj za izgubit, strah me je samo, da ne bi njej povzročil bolečine in trpljenja.

V najstniških letih sem klicala, “težila”, ko mi je nekdo konec dal 🙂 fore 🙂 Vse sile napela, da bi videl kaj je izgubil. Potem pa vidiš, da je najbolje, ko je konec je konec. Da se človeka pusti pri miru saj to je bila njegova odločitev, žal za nas ne zmeram . In mogoče nasvet manj teženja večja verjetnost, da se bodo mogoče pravim izboljšali odnosi. Paradoks. Manj je več.

Bivši so bivši z razlogom. In naj tako tudi ostane. Odnos je lahko samo obojestranski ali pa ga ni…

Že večkrat sem napisala, da starih odnosov ni vredno obujati. Če privlačnost med človekoma obstaja, je potrebno postaviti povsem nove temelje.

To pa ni tako enostavno!

Predvsem moraš veliko delati za lasten razvoj, da ne padeš spet v stare vzorce in predstave, kaj je ljubezenski odnos s to osebo. Torej, predvsem delaj na sebi in ne išči napak v partnerju.

Ne rini v “ringelšil”, če sam še nisi doživl popolne notranje preobrazbe, je odnos spet obsojen na propad, četudi dekle dobiš za nekaj časa nazaj. Zapadla bosta v isti vzorec in si samo poglabljala rane.

Drži, da so bivši bivši z razlogom, se je pa potrebno v vsakem posameznem primeru vprašat ali je ta razlog dovolj dober za to, da se nehaš trudit v nekem odnosu in vse skupaj pošlješ nekam. Drži tudi to, da so mnogi po koncu zveze našli boljše in bolj kompatibilne partnerje. Ampak drži tudi to, da so mnogi potem pristali v zvezi, ki je bila še dlje od idealne kot prejšnja. Zato je neumno vse zveze obravnavat enako, sploh pa primerjat neko najstniško zvezo, ko fant in punca živita pri starših in hodita v šolo, z recimoneko dolgoletno zrelo zvezo dveh odraslih oseb, ki recimo tudi živita skupaj itd. Dejstvo je, da vsaka zveza slej kot prej pride na preizkušnjo. To je človeško, normalno.To so medsebojni odnosi. Zaljubljenost traja nekaj časa, vse ostalo v zvezi, ali nadaljnja leta,pa je odvisno tudi od sposobnosti prilagajanja, skupnih ciljev, interesov, medsebojnega spoštovanja, … Če z nekom preživiš recimo 7, 10 let ali več ne moreš tega človeka kar odrezat iz svojega življenja. Tudi če ga, bo na nek način vedno del tvojega življenja. Preveč časa si preživel z njim/njo, da ti kar naenkrat ne bi nič pomenil. Zato razpad vsake takšne zveze ni enostaven. Vrnitve nazaj so pogoste in v mnogih primerih tudi smiselne. Ni nujno, da gre za to, da se naučiš na nek način življenja in drugače ne znaš živet, pa četudi je to slabo. Po prekinitvi takšne zveze lahko tudi spoznaš, da je bila v resnici dobra, da je bil to tisti odnos za katerega se je vredno boriti in delati na tem, da je boljši. Včasih takšna prekinitev partnerjema zgolj odpre oči in začneta se zavedat, da nič ni samoumevno, da je vsake pravljice lahko tudi konec. Lahko pa tudi traja, če se zanjo oba potrudita.
Splošnih pravil ni. Gre za posamezne odnose med ljudmi. Marsikdo krepko obžaluje, da je zaradi stavri, ki so se čez čas izkazale za nepomembne, prekinil določeno zvezo, ki je bila v resnici dobra. In vsak sam najbolje ve ali je nek bivši ali bivša bil vreden tega, da se mu/ji da še eno šanso ali ne. Ne, vsi bivši niso bivši z razlogom. Nekateri so bivši samo zaradi neumnosti in prevelike trme. Človek pa lahko preživi vse in se vedno znova navadi na nove življenjske razmere in partnerje.

Točno tako!

Vsakdo je zamenljiv. Torej je vsak alhko bivši z razlogom. Pomisleki so edino, ko ima par otroke.

Phah. Bivši je bivši z razlogom.. Ne, ni res.
Vsaka zveza ima svoj razlog da razpade. Varanje, tudi kaj drugega. Glej, iz lastnih izkušenj ti povem, z varanjem razpadla zveza, se ne da sestavit nazaj. To je dejstvo. Oziroma se da, ampak zelo, zelo težko. Meni ni uspelo in niti se nisem trudil. Ker sem spoznal boljšo in potem ugotovil da je najboljša. Da ji ni para. In ji ga tudi ne bo.
Ne bom odgovoril ustvarjalcu te teme, ampak vsem, ki ste v podobni situaciji. Premisli, zakaj sta šla narazen. Ampak ne, ne samo razloga. Celotno ozadje. Če sta se kregala, zakaj sta se kregala? In tako naprej.
Neke prave formule, da prideš nazaj k njej/njemu ni. Samo par nasvetov, ki jih imam iz izkušenj, kot moški, ti povem (ampak razlog za razpad zveze ne sme biti varanje! Če je, tole ne bo kaj dosti pomagalo..). Ne vtikuj se v njeno življenje, ampak pokaži, da si vreden njenega zaupanja. Ti bo sama povedla in se odprla kot knjiga, katero si ti zaprl. Če se bo.
Ne išči napak na njej, ampak na sebi. Popravi te napake, sam veš kako.
Pusti času čas. Če jo boš peljal na večerjo in potem v kino, ne pričakuj seksa in zveze takoj zatem.
Če se bosta na začetku kregala, je to povsem normalno. Ampak bodi popustljiv v takih situacijah, če si res želiš nazaj. Raje požri ponos in drži jezik za zobmi, kot pa da ji kaj očitaš, oziroma kaj rečeš, kar ne spada v situacijo. Ker se lahko vse, kar si zgradil poruši in še zakopa dlje v zemljo.
Ne vohuni za njo, pusti da ima svoje življenje, da uživa. Imel sta svojega, pa sta šla po svoje.

Sam, se trudim da bi bil z bivšo nazaj že kakšen mesec. Čeprav ima drugega, mi govorijo da ni srečna z njim. In trudim se, čeprav vsak večer obupam in že hočem končat s tem. Ampak vem, da boljše od nje ni in da nimam nič izgubiti. Toplo priporočam, da ne vohunite za njo, da tudi če ima drugega, ni nujno da nič ne čuti do vas več. Ubistvu je to nemogoče v nekem časovnem obdobju po razpadu zveze.

Poznam dosti ljudi, ki so bili po več mesecev skupaj z drugim partnerjem in so se potem vrnili k bivšemu. In nikoli ni trajalo manj kot 6 mesecev, da je bil bivši z drugim in se potem vrnil k prvemu oz. enako za punce, kolikor poznam jaz ljudi v takih situacijah.

Predvsem potrpežljivi morate biti in požreti veliko ponosa, ter zapraviti veliko časa, mogoče denarja, energije, vsega. In ne pričakujte da boste po vsem kar boste storili dobili to želeno osebo nazaj. Tega ne smete pričakovati, ker potem bodo spet očitanja, češ “to vse sem storil zate, ti pa še vedno nočeš k meni..”. Nikoli tega oz. kaj v tem smislu rečt. Ker to bo samo porušlo vaš trud.
Pa tudi če bosta samo prijatelja, se še vedno lahko kaj razvije potem, ko bosta oba samska, če bosta.
Ne pričakujte “zmage” in tudi obupat ne! 🙂

Za Sermak:

Če te je punca pustila, te je pustila. Sprejmi njeno odločitev.

Dejstvo je, da se le redki pari ponovno najdejo in še redkeje je, da so sposobni ustvariti boljšo zvezo, kot je bilo prvič. Je možno, vendar zelo redko se zgodi. Večinoma je konec zveze zares konec.

Mogoče ti bodo misli, da se z bivšo deklico ponovno lahko najdeta, malo olajšale konec zveze, vendar predolgo se ne mudi pri tem.

Zdaj imaš čas zase, naredi kaj zase, na svoji rasti kot človek, uporabi to grenko izkušnjo, da boš v novi zvezi modrejši.

Moja zgodba je zelo podobna Srmak-ovi, vem da je najbolje iti naprej in poskušati pozabiti, sam delam na tem…hodim ven ob sobotah, se ukvarjam z raznimi hobiji,…vendar ko se po zabavni soboti zjutraj zbudim in razmišljam trezno (ker alko popusti=) je spet sama praznina, spet se zavedam, da jo bom cel teden vsako večer pogrešal ob sebi, vsako jutro pogrešal njen poljub,…in čeprav jo v soboto vsaj za nekaj ur pozabim..je v nedeljo bolečina le še hujša.

Ne vem za Srmaka ampak sam si sploh ne predstavljam kako jo preboleti, pa je od razhoda minil že en mesec, medtem pa ona uživa na morju s prijateljicami ter seveda drugimi moškimi.
Meni pa na kraj pameti ne pride, da bi bil z drugo, čeprav je nekaj priložnosti bilo.

-upajoč- edino to ti lahko rečem, da si po mojem mnenju pametnejši od nje, razbrano iz zadnjega odstavka. Ja kako jo preboleti, ko boš predelal zakaj sta šla narazen in kaj bi v drugi vezi rad da bi bilo drugače oz. da bo dobro zate, potem jo pa boš prebolel. Ubistvu boš dojel, da je bla to dobra izkušnja, ne glede na to kako te sedaj boli in jo pogrešaš, ki ti bo koristila v življenju in v novih zvezah-zvezi. Od človeka je odvisno koliko časa rabi, da “preboli bivšega”, nekateri na forumu pišejo da rabijo tudi po 5 let ali več. Ampak ne se bati, da boš toliko časa sam ali da moraš biti. Boš že videl kaj ti bo življenje prineslo, sedaj se pa malo zamoti, kot to že delaš in ne misli na to, da je ni ob tebi! Veš kok je fajn spat sam, res od kar sem samska se po celi postelji valam in ne mislim na to kako se bom ulegla, da bo dragi lahko zraven mene spal. Bodi hvaležen za vse kar imaš-denar, zdravje, prijatelje, prenočišče, družino,… in ne razmišljaj o tem kaj nimaš. Pa lep dan

Ne vem od kod vam podatki, da večina razapdlih zvez ni nikoli več obujenih. Seveda, tiste nekaj mesečne, 1-letne, 2-letne, tudi 3-letne. Ampak večina zvez, ki trajajo dolga leta, je bila kdaj na točki, ko je (skoraj) prišlo do konca. To so določeni procesi v partnerskem odnosu, spremembe odnosa skozi leta itd. Nekaterim uspe iti skozi to drugim ne. Na to, da je bivši nujno bivši z razlogom, se v takšnih primerih ne gre ozirat. Upat preveč pa tudi ni treba. Človek mora bit tudi kar se čustvenih zadev tiče včasih preprosto realen in se odločat po zdravi pameti. Splošnih pravil, ki bi veljala za vse, ni.

Sermak in Upajoc, ali vama je uspelo dobit nazaj bivše?Ali se še borita?

Meni ne, čeprav še nisem popolnoma prebolel se počasi navajam in živim “novo” življenje. Največji korak mi je pomagala narediti prav moja bivša punca, ko sem jo 2 ali 3 tedne nazaj poklical, če bi morda imela čas za kakšno kavo je bila zelo nesramna in arogantna, videl sem, da takšne osebe ne želim več ob sebi.
Čeprav še pridejo hudi trenutki, ko jo grozno pogrešam se mi je življenje obrnilo na bolje, potrebna bo še kakšna kaplja alkohola 😀 vendar bo.
Zamenjal sem tudi službo in tam spoznal sodelavko s katero se res super razumem, mislim da je med nama neka povezava, vendar je zaenkrat še prehitro zame, konec tedna pa s pomočjo mojih res SUPER prijatlov (nisem si mislil, da so res tako dobri prijatli) v kaki diskoteki, zabavi,..itd, spoznavam tudi dobre strani tega da si samski :D.

Jah moje zadnje besede bivši punci, tole so: “Veš nekoč se bova srečala, morda oba poročena, morda oba samska, vedi samo, da ko me boš naslednjič videla, več ne bom razvalina, ki so jo pustila za seboj, bom vse kar si si vedno želela in prisežem ti, nekoč ti bo žal”.

Kr mogočne besede ne? 😀 Morda pa se uresničijo, nikoli se ne ve

Tudi jaz imam podobno izkušnjo, ki je še vedno boleča in jo nemorem pozabiti zdi se mi da jo nikakor nemorem pozabiti, bolj bežim stran bolj se vrača. Končala sva marca od takrat se nisva nikoli več slišla ali videla verjtno bo tako ostalo, vendar je se je on potem zapletal z mojo prijateljico katero se zastonj inštruirala. Po razhodu mu je ona vedno poročala kje sem jaz kaj počnem čeprav nisva imela stika, ko sem to izvedela sem priknila vse stike, dokler nisem ugotovila da je njegova moč nad menoj vse večja in da ima ljudi v pomenbnih krogih, ki točno vejo kaj počnem. Da bi preknila do vez sem se prijavila na projket v tujino, saj le tako lahko pustim svojo preteklost.

Razšla sva se na grd način, si povedla v obraz marsikaj, rekel je mi je da sem nesposobna in da nikoli v življenju nebom diplomirala da je to kar počnem ne mogoče in da zdaj naprej sem sma za vse ……
Kljub razhodu sem diplomirala in to še z 10, zdaj vem da sem bila sposobna živeti sama, vendar nikoli v življenju nebom mu tega odpustila in pozabila ………….


Ko njej ne boš več namenil niti ene besede, takrat bo to znak da si jo prebolel.


Ko to berem si mislim kakšno srečo imam, da ne more priti do tega da bi še kdaj imel opravka z bivšimi oz. bi bilo že neverjetno, če bi kje naletel nanje.

Za sabo imam 3 nekajletne veze. Po koncu prve, ki sem jo koncala jaz,je bivsi se nekaj let upal,da bova skupaj in iz svojih izkusenj lahko povem,da ko nekdo vztrajno klice,joce vsakic ko se srecata na ulici v cloveku vzbudi zgolj pomilovanje, na koncu celo gnus. Na zacetku mi je bilo hudo zanj, zato sem se se pogovarjala z njim, mu neperemisljeno rekla,da ce nama je usojeno, bova nekoc skupaj. Obesil se je na te besede in se trpincil se nekaj let,ko bi lahko ze zdavnaj zazivel svoje zivljenje. Zdaj sva v dobrih odnosih, vendar je po vec kot desetletju se zmeraj samski.
Po koncu druge veze,ki jo je koncal fant, sem bila jaz tista,ki je iskala moznosti,da bi bila ponovno skupaj in si podaljsevala agonijo v nedogled. Po letu dni,ko sem ga ze povsem prebolela,se je zelel vrnit, vendar jaz vec nisem zelela. Zdaj je porocen, sva v dobrih odnosih.
Tretja veza se je koncala zaradi druge zenske, bilo je precej travmiranja, pa vendar sem prebolela. S tem moskim nimam nobenega kontakta. Ceprav se vam trenutno zdi,da ne bo slo in upate na ponovno vzpostavitev veze, je to samo zato,ker niste pripravljeni it naprej. Brez veze. Zakaj upati in cakati na nekaj kar se je koncalo. Ce je punca prekinila vezo in zdaj zivi novo zivljenje, se ji boste s tezenjem hudo uprli. Ceprav se vam to zdaj ne zdi mogoce, je pred vami se toliko lepega v zivljenju, pa tudi se kaksen bolec razhod, ampak vse se da prebolet. Zakaj si podaljsujete trplenje, ce lahko greste naprej in zazivite z nekom drugim novo, boljso vezo.
Redko katera veza po dolgotrajen razhodu znova zazivi,ker si vsaj eden vmes najde novo zivljenje. Osebno poznam primer, ko se je prijateljica po nekaj letih razsla s fantom,ker se je on zaljubil, vendar se je cez nekaj mesec vrnil, zdaj sta skupaj ze vec let, imasta otroke. Po drugi strani, pa sva z drugim fantom tudi prisla skupaj po 6mesecih razhoda in na zacetku je bilo zelo lepo, ampak potem so se spet pojavili problemi,ki so naju razdvojili ze prvic in po 2letih sva sla ponovno narazen. Ampak pri nama je bila po prvem koncu se zmeraj prisotna custva, pogresanje, obcasni klici. Tukaj pa so primeri,ko se punca vec kot ocitno zabava v samskem zivljenju in resnicno nima smisla da se trpincite zaradi tega. Pustite custvom prebolevanja na palno, to najbolj poamaga. Nekaj casa bo bolelo, vendar bo potem vsak dan lazje. Z zatiranjem bolecine, razmisljanjem o tem kako bi obnovili mrtvo vezo, boste vse skupaj podaljsali na nekaj let. Skoda vas je. Caka vas se ogromno let zivljenja in samo od vas je odvisno kdaj ga boste priceli ziveti.
Lep dan


Dokaz da prosjači tisti, ki je puščen.


Kdo je travmiral: ti, on ali oba?

New Report

Close